5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Chris Kelvin 5.2.2010 14:16

Re: Normální člověk...

Už jsem na Vás reagovat nechtěl, ale tímhle jste mne docela pobavil:

"...nemate k tomu, jak sam priznavate, narozdil ode mne ani vseobecne znalosti..."

Pokud si velmi pěčlivě přečtete, co jsem napsal, a pak znovu jak jste na to Vy reagoval, můžete snadno zjistit, kde se nachází základní chyba Vašich článků :-)))

Janek 5.2.2010 9:37

Už opět píchnutí do vosího hnízda?

Proč dáváte vinu panu Kremlíkovi? Za problém přeci může kdejaký náruživý oteplovač ve vysoké funkci a v neposlední řadě i ten hledaný terorista. Pan Kremlík pouze na věc upozornil, ale jak vidno, bylo to píchnutí do vosího hnízda.

I. Schlägel 5.2.2010 9:39

Re: Už opět píchnutí do vosího hnízda?

O víře se s věřícími moc diskutovat nedá, to mi věřte :-)

Petr 5.2.2010 10:47

Re: Už opět píchnutí do vosího hnízda?

Takže nějak takhle?

- Kremlik napíše nesmysl

- Ostatní mu tu napíší, že to je nesmysl

- a vy zareagujete ve stylu: "á, Kremlik má evidentně pravdu, to bylo píchnutí do vosího hnízda".

To je logika základní školy. Mohli byste vyrůst.

Chris Kelvin 5.2.2010 11:46

Re: Už opět píchnutí do vosího hnízda?

Bingo :-)

bm2 5.2.2010 9:28

Niektori jedinci si v diskusii vystacia aj sami

Autor: Saron IP: 71.113.40.xxx *** Autor: Hanson IP: 71.113.40.xxx ***

Autor: Hansen IP: 71.113.40.xxx *** Autor: Kremlik IP: 71.113.40.xxx

*** Dr. Hansen - NASA IP: 71.113.40.xxx

Zebra 5.2.2010 8:39

No neříkal jsem to,

Zebra 5.2.2010 8:40

Re: No neříkal jsem to,

že si máte na toho Kremlika včas hodit síť ?!

RomanL 5.2.2010 12:37

Re: No neříkal jsem to,

Doufám že vám někdo brzo hodí pod pr*el "zelenou" bombu. Můžete ji potom taky zkusit chytit do té sítě... :-D

Mirek Šejna 5.2.2010 8:28

pane Kremlíku

myslel jsem, že se snažite diskutovat o probléměch klimatických změn. Teprve po přečtení tohoto článku jsem pochopil, že Vašim cílem je diskreditovat kohokoli z protistrany a nikoli vést diskuzi. Tímto textem jste překročil meze slušnosti. Něco tak podlého jsem od žádného "klimaskeptika" dlouho nečetl.

Oznamuji Vám, že k Vašim článkům přestávám psát komentáře a vyzývám k tomu i pana Metelku, Lapina. Předpokládám že se k bojkotu Kremlíka připojí i Para a další.

Ať tady u článků Kremlíka exhibují jen jeho obdivovatelé. Kremlík si po dnešním úletu nic jiného nezaslouží.

lojza 5.2.2010 8:33

Re: pane Kremlíku

Zmínění autoři snad ty uvedené materiály nepublikovali? Váš problém je zelená víra, ne Kremlík.

libienski 5.2.2010 8:43

Re: pane Kremlíku

Dodneška jsem netušil, že pan Kremlík, své klimatologické dovednosti čerpal na Klausově Sorboně:-) Tam mají  s multioborovými experty v čele se samotným Klausem své zkušenosti:-)

V.ladimír 5.2.2010 8:47

Re: pane Kremlíku

A bude hůř, pánové oteplovači-strašitelé. Zdá se, že vámi dlouhodobě oblbované lidstvo se pomalu "dostává  do obrazu". Zkrátka jste to přehnali.  Přejděte k partyzánům nebo rovnou k ochlazovačům, aktivisti jsou vždy a všude vítáni.

libienski 5.2.2010 8:51

Re: pane Kremlíku

Nepochybuji, že Vaše jedna šestimiliardtina lidstva už je v "obraze":-)

pesimista 5.2.2010 8:56

Re: pane Kremlíku

Pane Šejno, nejsem obdivovatelem pana Kremlíka. Osobně jsem přesvědčen, že klimatické (nebo si tomu řikejte jak chcete) změny byly, jsou a budou. Jednou příznivé, jindy nepříznivé. Předpokládám,že žijeme v demokratické společnosti a každý má právo se vyjadřovat ke všemu podle svých možností s vědomostí a bojovat (ne zbraní) za svou "pravdu". O mezích slušnosti se v tomto případě nedá mluvit. Křičet tak mohou pouze ti, kteří mají máslo na hlavě. I vy mi připomínáte toho hydrologa,který celý sál přesvědčoval, že víc vody zachytí odlesněná krajina. Na smích reagoval podobně jako p.Metelka: Tak si to přepočítejte. I vy jste se tady oháněl tím, že "hockeyka" byla sestavena na základě "proxydat " na severní (zdůrazňuji severní" polokouli. Víte co by vám řekli pozitivisté před sto lety: Strčte si taková vybájená data za klobouk. Nehledě na to, že nevíte jaká byla "proxy" celá jedna polovina Země. Jo, nahoře byla zima, pod rovníkem bylo teplo,jak obvxykle.A nebo se dostaneme do sféry mýtů, kdy střídavě za kosmický věk je Země ničena jednou ohněm, druhák vodou.

honzak 5.2.2010 8:56

Re: pane Kremlíku

Tak to se pan Kremlík TUTOVĚ ROZPLÁČE! Navíc "para" praskne přetlakem "myšlenek" a vůkol se rozleje mazlavá zelená hmota.

Něco mi říká, že pokus o strategický ústup do předem nepřipravených pozic se moc nepovedl....

Marek Hlavatý 5.2.2010 10:16

Re: pane Kremlíku

Pán Švejna, myslím že pána Kremlíka text je nefér prinajmenšom v pasáži s Osamom bin Ládinom. Váš tábor nie je zodpovedný za to ako nejaký pomýlený kriminálnik zneužije tému ktorú formulujete. Na druhej strane prezraďte, budete odteraz ignorovať aj výstupy a názory pánov Hansena, Manna a ďaľších, ktorý sa podľa všetkého čo sa na verejnosť o kauze CRU dopustili vedomej lži a podvodu a tým sa sami stali kriminálnikmi? A čo budete robiť až niekde vzplanie rafinéria po útoku nejakej pomýlenej a labilnej osoby ovplyvnenej panikou ktorú vyššie zmienení páni ráčili siať a vy ju prinajmenšom obhajujete? Ovbviníte potom pána Kremlíka a tábor realistov a skeptikov, že sme to vlastne zapríčinili my svojou nedostatočnou starosťou o klímu a pilátovsky si umyjete ruky alebo čo? Ak už nediskutujete s pánom Kremlíkom, mohli by ste diskutovať s nami ostatnými.

Kremlik 5.2.2010 10:18

Re: pane Kremlíku

Tak to je mi lito, pane Sejna. Vase komentare byly velmi casto vecne a zdokladovane (narozdil od jinych). Moje cile jsou dva. a) delat satiru, b) popularne naucne. Byl jsem asi prvni, kdo v cestine na netu upozornil na ty Himalaje. A nyni jsem mozna prvni, kdo v cestine na netu upozornil na tento Hanenuv skandalni preslap. A jestli je to soucast vecne diskuse? Pokud ma nad klimatickymi grafy takovou moc clovek, ktery se uz ani nepokousi predstirat, ze je badatelem "sine ira et studio", tak to rozhodně je znepokojujici. To je jako by reditel Ustavu pro vysetrovani zlocinu komunismu byl pan Grebenicek.

Marek Hlavatý 5.2.2010 10:33

Re: pane Kremlíku

Pán Kremlík satiru je v tomto prípade dobré nejak označiť. Článok skôr pôsobí ako flamewar pomäteného fanatika a to píšem ako niekto komu vaše názory a snaha inak skôr konvenujú. Nedivte sa, keď vás teraz budú páni oteplovači v tomto zmysle vláčiť bahnom a zo seba tak robiť velebníčkov a navyše aj racionálnych ľudí, čo bude skutočne trpkým výsmechom vašej snahe o satiru. Ešte by som sa rád spýtal, či informácie o pánovi Hansenovi mám brať ako nejakú súčasť satiry alebo ako fakty ktoré si nemusím pracne overovať sám. Ďakujem.

honzak 5.2.2010 10:35

Re: pane Kremlíku

zkuste se zeptat slovenského meteorologa - klimatologa "Boba". Ten to bude určitě vědět!

Marek Hlavatý 5.2.2010 10:39

Re: pane Kremlíku

Je moja národnosť argumentom v tomto spore alebo ako ste to mysleli?

Petr 5.2.2010 10:49

Re: pane Kremlíku

To je těžký. Na idnes bulvární čtenářstvo Kremlikovi fandí, takže ten nepozná míru. Příspěvky jako je i ten váš byste v tamějším stádu hledal opravdu těžko.

Kremlik 5.2.2010 11:33

Re: pane Kremlíku

Nechapu, jak bych mel oznacit satiru. Jako ze by na zacatku clanku byl napis "pozor, nyni budete potrebovat smysl pro humor"? Ekonesmysly jsou prece humorne samy o sobe. O environ-mentalismu nelze psat jinak nez se smichem. A ze Hansenovi preskocilo je z clanku snad jasne. Upozornuji na to, ze grafy globalniho oteplovani jsou v rukou silence. Myslim, ze to za clanek stoji.

Marek Hlavatý 5.2.2010 13:57

Re: pane Kremlíku

Pán Kremlík mne nechýba zmysel pre humor, pohŕdam oteplovacím alarmizmom pre jeho iracionalitu a pánom Osámom pre jeho iný druh iracionality. Ale spojiť jeho a oteplovačov je hmm .. pozrite ja nefajčím a prevažne nejem mäso. Nepovažoval by som za fér keby ma kvôli tomu niekto spájal s Adolfom Hitlerom a to by mohol podobným spôsobom. Ak teda bol článok ladený humorne, nejak mi to uniklo, asi to s tým mojím zmyslom pre humor nebude také horké ako som si myslel. Pokiaľ ide o Hansena, tak vami uvedené informácie ma skôr mrazia ako bavia a ak ich mám posielať dalej tak by som bol nerád aby som neskôr zistil, že za fakty vydávam satirickú hyperbolu. Inak díky za článok :)

ps 5.2.2010 11:39

Re: pane Kremlíku

Pane Šejno, nějak se nechytám. Pan Kremlík čerpal ze seriozních zdrojů. Pokud Al Jazera seriozním zdrojem je. Ostatně Američani nám brzo potvrdí pravost či nepravost nahrávky. U Hansena to asi potvrzovat nebudou, to je potvrzené, a příslušná kniha také. Seřazení do kontextu je minimálně zajímavé a hyperbola je jistě oprávněným nástrojem pro důrazné vyjádření názoru. Tento nástroj používají oteplovači, a to i ti vědečtí ve svých publikacích (i grafech!), velice intenzivně, k čemuž se sami přiznávají svými maliy. Tak co je špatně?

Lerak 5.2.2010 15:49

Re: pane Kremlíku

Stále tvrdím, že zelení ekoteroristé a klimatičtí fundamentalisté tady tahají již za kratší konec provazu. Šejna je vyjmenoval v jedné krátké větě. ALE OBŽALOBA BUDE DLOUHÁ.

VS 5.2.2010 8:16

Autorovi

Vazeny autor, Rad som cital Vase clanky a tesil som sa na zanietene diskuzie za clankom. Myslim si ale, ze teraz ste to trocha prehnali. Nefandim ani jednej skupine (hokejkari vs skeptici), ale pouzit Bin Ladina ako argument vo viac-menej odbornej diskuzii o klimatickych zmenach je nielen unfair, ale sam seba znizujete na uroven "hospodskeho kecala"

I. Schlägel 5.2.2010 8:25

Re: Autorovi

Diskuzní příspěvěk mistra Ládina na téma globální oteplování je nepřehlédnutelnou realitou. Tak proč jeho zasvěcený fundovaný příspěvek neokomentovat ? Nebo je lepší se mistra Ládina nevšímat?

Petr Kiebel 5.2.2010 8:34

Re: Autorovi

...a co Chávez? Také chcete komentovat, když prohlásil, že za zemětřesení na Haiti může USA a jejich zbraně? Má to smysl?

I. Schlägel 5.2.2010 8:48

Re: Autorovi

Myslím, že to má smysl. Poukazovat na lidskou blbost, specielně na blbost "osvícených" diktátorů všeho druhu smysl má. Pár nerozhodnutých příznivců třeba začne trochu přemýšlet o té pevně dané "osvícenosti" a přeběhne na civilizovanější stranu. Jak praví klasik, "Boj s blbostí se nedá vyhrát, ale nesmí se s ní přestat bojovat".