6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
IronNick 5.2.2010 17:28

Re: Hra se slovy

Taky to na mě tak působí...!

Vlastně se to opět vrací k nekonečné diskuzi, jaký má být vztah mezi vědou a politikou, do jaké míry má a může vláda úkolovat základní výzkum (když jej koneckonců platí), jestli má anebo nemá přímo zasahovat do chodu akademických institucí a VŠ, a současně s tím jestli vědci naopak můžou vstupovat do politiky a účastnit se různých demonstrací a nátlakových akcí... Ideální stav, kdy věda a politika jsou zcela nezávislé, by asi brzy znamenal ustřihnutí financí, opačný extrém zase vede ke korupci. Takže musí existovat nějaký optimální stav mimo oba extrémy...

Kremlik 5.2.2010 15:49

Poradte mi

Je mi fakt lito, jak jsem alarmisty zklamal. Tak mi tedy poradte. Jak mam psat vazne o necem tak smesnem jako je alarmismus. Jsem v tom smeru ponekud bezradny. Je to jako kdyz sledujete film s Chaplinem a pokousite se nesmat.

Petr 5.2.2010 17:36

Re: Poradte mi

No u vašich článků je opravdu těžké se nesmát. Přirovnání k Chaplinovi celkem sedí. Zdravíme magneticky nabité částice.

Kremlik 5.2.2010 18:22

Re: Poradte mi

Je pravda, ze nekdy mi ujede nejaky preklep. Chyba se stane. Kdyz jsem psal o Mikronesii, napsal jsem, ze Pretel dostal padaka v srpnu, ale ono to bylo uz v cervnu. Nenapadlo mne, ze by to tom Ekolist psal az po dvou mesicich.... Ale uvedomte si, ze porad v tech svych clancich mam mene chyb nezli IPCC v tech svych zpravach. Komu tedy budete verit vic? IPCC nebo me?

dobře viditelný pes 5.2.2010 18:30

Re: Poradte mi

Navrhuju tenhle Kremlíkův příspěvek jako kandidáta na fór měsíce.

PetrH 5.2.2010 18:45

Re: Poradte mi

Sám navrhnete, sám odhlasujete, sám se zasmějete. Užijte si to, nikdo jiný to za vás neudělá. :-)

bono 5.2.2010 18:32

Re: Poradte mi

:-) ted nevím jestli si z nás děláte srandu či to myslíte vážně. Asi srandu, jelikož věřím, že jste si ponechal alespoń kapku zdravého úsudku.

Kremlik 5.2.2010 20:09

Re: Poradte mi

Spletl jsem se ja snad o 300 let? Ne, to udelala IPCC. Takovou chybu hned tak nedozenu.

bono 5.2.2010 20:19

Re: Poradte mi

Když se na to podívám objektivně tak vy děláte chyby v základech fyziky, statistiky a klimatologie. A někdy opravdu tak směšné, že i obyčejný člověk si je pamatuje.

L.Metelka 5.2.2010 22:57

Re: Poradte mi

Vy děláte daleko větší kiksy. Ale to se Vám těžko vysvětluje, když máte problémy i s naprosto základními věcmi z klimatologie. Až na tom budete s klimatologií líp, pochopíte to sám a nebudete se stačit divit..

Ale abychom to nezamluvili -  jaké další chyby jste Vy osobně našel ve zprávě IPCC?

L.Metelka 5.2.2010 20:34

Re: Poradte mi

Ano, pane Kremlíku. Chyba se stane. U Vás i v IPCC.

Mě by ale zajímalo, jaké chyby jste ve zprávě IPCC objevil osobně Vy. Ne co máte odněkud vyčtené, ale co jste tam skutečně Vy sám našel. Tu zprávu jistě dobře znáte a všemu z ní rozumíte, když si myslíte, že jste lepší než IPCC...

Kremlik 5.2.2010 21:15

Re: Poradte mi

I losos toho vi o klimatologii vic nez IPCC. Pokud vam neco rika nazev Pacific Decadal Oscilation, tak vite, na co narazim.

L.Metelka 5.2.2010 21:24

Re: Poradte mi

A to jste osobně objevil něco o lososech, o PDO nebo o IPCC?

Jinak klasická odpověď - konkrétního nic. Takže - co je v AR4 o PDO tak špatně?

Kremlik 5.2.2010 21:53

Re: Poradte mi

Pristi tyden se to dozvite. Ale kdyz jste ten klimatolog s diplomem, tak predpokladam, ze to pro vas nebude nic noveho

L.Metelka 5.2.2010 22:08

Re: Poradte mi

No, jsem zvědav. Vaše dosavadní pohledy na klima a klimatologii byly totiž vesměs velmi nové. Něco podobného jsem opravdu dosud nečetl. Kombinace (chabých) náznaků klimatologie s beletrií, divadlem, metabolismem a teď už i s terorismem.

Taková sci-fi. O co méně "sci", o to více "fi"...

Kremlik 5.2.2010 22:29

Re: Poradte mi

Rozhodl jsem se, ze to budu brat jako kompliment. A

opovazte se mi to vyvracet. Pozdravujte kolegu Tolasze.

Ivan Nový 5.2.2010 15:38

Pře o globální oteplování,

je pře o to, kolik andělů se vleze na špičku jehly.

Kremlik 5.2.2010 15:32

Trefa

Chapu tu zurivost. S Hansenem totiz cele oteplovani stoji a pada. Jones je uz odepsany kvuli afere z CRU. Zbyva jen Hansen. A ten se prave znemoznil podporou eko-terorismu. Pak uz vam zbyve jen Al Gore. Jeho film ale soud uznal za plny nepravd... Takze alarmiste jsou fakt v zoufale situaci.... Je zajimave, ze klimaskeptici takove silene vyroky jako Hansen z ust nevypousteji... Takze Hansen se chova jako blazen, ale schytam to za nej ja??? To mi hlava nebere.

gerontusinza 5.2.2010 14:42

No tak nepřehánět......

pokud chcete psát vážně tak prosím maximálně jemný  humor..... takhle mám pocit že chcete nahradit Švandrlíka..... jenže to jdesakra těžko... paleček dolů....

Bob 5.2.2010 13:53

Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Pán Kremlík, tak týmto článkom ste sa definitívne v problematike globálneho otepľovania odpísal. Každý seriózny čitateľ bude už brať vaše príspevky iba ako prózu humorného charakteru. Diskusia je k tomu zbytočná.

ivoš 5.2.2010 14:15

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Starobylý pojem "seriosní" nemá absolutní hodnoty. Seriózní je ten, koho někteří za seriózního považují :o). Pan Kremlík i jeho přitakávači se za seriózní navzájem považují a tedy jimi i jsou. Nepatrnou výjimku tvoří ti ztroskotanci, případně samozvanci, kteří s panem Kremlíkem nesouhlasí. Ti tedy seriózní rozhodně nejsou :))

milan007 5.2.2010 14:40

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Můžete mi vysvětlit , proč fanatici a hlupáci nemají smysl pro humor ?? Proč by autor nemohl žertovat na téma oteplování a terorizmus ?? Vám to víra zakazuje ?? Je to korán a nebo teorie globálního oteplování zapřičiněná rozmařilými imperialiszy ??

Honza42 5.2.2010 14:43

Ale tento článek nebyl o GO.

Vaše rozrušení ovšem chápu. Někdo uráží Vašeho velekněze. Chtělo by to zřejmě svatou válku a nad panem Kremlíkem vyhlásit fatvu, že.

Tento článek je naopak z těch lepších, protože se v něm autor nepouští do věcí, kterým nerozumí. Pouze upozorňuje na to, že v čele důležité organizace stojí pravděpodobně nebezpečný šílenec. A otázka zní: je to lež nebo pravda? Odkazy jsou podvrh nebo realita?? A pokud je to pravda, kdo ho kryje a proč? .....

honzak 5.2.2010 14:44

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Zato vy "ste zapísaný priam bohovsky"! Každému co jeho jest...

Podle mě si soudný čtenář o příznivcích klubu NESNESITELNÉ LEHKOSTI STAISTIKY, ZEJMÉNA KLIMATOLOGICKÉ  myslí svoje a nad jejich výplody se více či méně shovívavě usmívá.

bono 5.2.2010 14:55

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

....myslíte, že až tímto článkem?:-)

Bob 5.2.2010 15:44

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Ja som meteorológ profesionál už veľa rokov, takže Kremlika vážne neberiem od samotného začiatku. Samozrejme, nechcem znevažovať žiadneho meteorológa amatéra, mám pre každého laika v meteorológii a klimatológii určité "pochopenie" a dokonca mu držím aj palce, snáď sa niekedy v tom aj dovzdelá.

Ivan Nový 5.2.2010 15:52

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Angažuje se pan Hansen v popisovaných aktivitách, nebo ne. Nehlásá něco podobného?

MilanR 5.2.2010 17:17

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

No, a proč by nakonec nemohl Usáma bin Láden dostat s Al Gorem nějakou tu Nobelovku za mír za příkladné činy ke snížení uhlíkové stopy USA? A ta představa, jak při nějakém dalším koncertě proti oteplování vystoupí ten fousáč s Bonem, Al Gorem a princem Charlesem v nerozborné jednotě za klima šťastnější a harmonické, kdy již nebudou hurikány, ani bouřky, jen zahradnický deštíček zemi občas mírně svlaží k potěše organického zemědělce ...

westík 5.2.2010 13:27

NO jo, Pane Kremlíku, nositel špatných zpráv je vždycky bit :-))))

Zebra 5.2.2010 13:39

Re: NO jo, Pane Kremlíku, nositel špatných zpráv je vždycky bit :-))))

Prosimvás čoklíku, co je pro vás špatného na zprávě, že jeden z nejprominentnějších vědců, zastávajících názor, že globální oteplování existuje (tedy dle našeho nejvyššího klimato-epidemio-socio- a co já vím jakého ještě -loga - blázen křížený s lupičem, vrahem a revolucionářem) - je dle Kremlikova odhalení doopravdy takovou stvůrou (nebo nestvůrou ?) formátu Ládíka Usámy ?!

Takže pozor, žádná špatná zpráva, naopak, hossana, zase měl Klaus pravdu !