24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

SVĚT: Unie by měla usilovat o narovnání vztahů

Účast na největší průmyslové výstavě INNOPROM v ruském Jekatěrinburgu a týdenní cestování po Urale mi umožnilo mluvit o ukrajinské krizi a sankcích jak s elitou ruské politiky a byznysu, tak s obyčejnými lidmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Barta 20.7.2015 8:46

Zrovna včera jsem si říkal

že ten NP přestal být zdrojem inspirujících informací a názorů a stal se arénou pro zakyslé a nedůstojné nářky maločechů. A tento nepravdivý příspěvek pana Jirsy mne v tom utvrzuje. I v tom, že ODS přestala být díky malosti takovýchto lidí, v jejichž projevech chybí jakékoli stopy idejí a morálky, stranou, jíž bych mohl dát v blízké budoucnosti svůj hlas. Škoda, tak pěkně to začalo.

K. Janyška 20.7.2015 9:29

Re: Zrovna včera jsem si říkal

Vy jste malý a nevzdělaný člověk. Ani oslovení maločech si nazasloužíte... Dzp.

R. Gramblička 20.7.2015 10:29

Re: Zrovna včera jsem si říkal

:-)))

Z. Koutecký 20.7.2015 10:25

Re: Zrovna včera jsem si říkal

Víte, pane Barta, demokracie není založena na hlásání a vyznávání jediné pravdy, nýbrž naopak na diskusi různých názorů. Pan Jirsa má zřejmě jiný názor třeba na sankce vůči Rusku než Vy. Je tedy zcela na místě, aby jste se na tomto místě zapojil do diskuse. Diskuse však má cenu jen když je podložena argumenty. Tvrzení typu "on kecá" nebo "je to agent Putina" nemá žádnou cenu. Takové argumenty jsme tu slýchávali 40 let a nikomu nepřipadalo, že by to bylo zrovna demokratické. Takže nám povězte jaké nepravdy píše pan Jirsa, v čem se mýlí, jak to skutečně,podle Vašeho názoru, je. Proč pan Jirsa je maločech, ale paní Merkelová není maloněmec bez morálky, když si dojednává North Stream 2 pro přívod plynu s Ruska do Německa. Na Váš inspirující příspěvek se už těším.

R. Gramblička 20.7.2015 10:31

Re: Zrovna včera jsem si říkal

Pane Vydro, napsal jste to hezky, souhlasím

L. Severa 20.7.2015 11:35

Re: Zrovna včera jsem si říkal

Napsal jste to přesně, jen bych dodal, že takových jako je pan Bárta zde "diskutuje" víc.

V. P 20.7.2015 12:08

Re: Zrovna včera jsem si říkal

Víte, pane Vydro, nedemokratické nebylo to, že jsme tu slýchávali nějaké argumenty, ale to, že když někdo veřejně kritizoval například Sovětský svaz, tak ho zavřeli.

Z. Koutecký 20.7.2015 13:53

Re: Zrovna včera jsem si říkal

No, řekl bych, že to bylo spíše výrazem nesvobody včetně nesvobody projevu. To samozřejmě s demokracií souvisí. My dnes svobodu projevu máme a tím více mě zlobí, že je tolik lidí, kteří jen vykřikují " je to lhář", "je to agent Putina" stejně jako jsme dříve slýchávali "je to agent imperialistů", místo, aby diskutovali s použitím svých argumentů. Asi žádné nemají. Komunisti nediskutovali, mimo jiné právě proto, že žádné reálné argumenty neměli, kromě jediného - jsme vůdčí strana a ta má vždycky pravdu. Pokud ji nemá, tak platí předchozí věta. To se do dnešní doby však nehodí. I když netvrdím, že by někomu z dnešních vládců světa záleželo na tom, co si lidičky myslí nebo říkají.

Z. Švrček 20.7.2015 8:13

Unie? Tam je vše naopak

EU si vytváří nepřítele tam, kde by měla hledat spojence. Je smířlivá a humanistická tam, kde by se měla obávat nesmiřitelnosti a krutosti. Vlastním občanům stále pomalu ubírá svobodu avšak pro jiné ji plnou hubou hlásá. Chce být vedoucí politickou a hospodářskou silou ve světě, ale sama si klade takové reguladce, omezení a překážky, že rychle upadá do prostřednosti a ztrácí schopnost konkurence. EU vyžaduje od jiných rozumný a státnický přístup, ale do čela si volí nafoukané elitáře, kteří tyto vlastnosti mají jen rétoricky proklamované. EU mnohdy jedná jakoby z pozice síly, ale ve všech ohledech proja´kazuje neuvěřitelnou slabost. Snad je to slabostí ducha! Po Ukrajině i Řecko ukázalo, že EU není schopna jednat dle selského rozumu. Jak můžeme v tomto spolku a stímto vedením ve světě uspět?

M. Foltyn 20.7.2015 10:00

Re: Unie? Tam je vše naopak

Myslím, že tu není co dodat.

J. Jurax 20.7.2015 16:42

Re: Unie? Tam je vše naopak

Souhlas.

Š. Hašek 20.7.2015 17:01

Re: Unie? Tam je vše naopak

Připojuji se k panu Švrčkovi.

L. Florner 20.7.2015 7:58

Při čtení názorů členů ODS

si člověk hořce uvědomuje, jak hluboké a zničující jsou některé pády. Ještě před časem jsem si říkal, že ODS už dosáhla svého dna a nezbývá ji než cesta vzhůru, ale na těch pár řádcích velectěného senátora je jasně vidět, že ODS ještě zdaleka na dno nedopadla a stále ještě je kam padat.

I když, úlohou senátu je přeci sběr názorově a politicky vytěžených politiků a jejich příprava na stav důchodový. Takže je to asi tak správně.

Z. Rychlý 20.7.2015 7:42

Putin nerad oligarchy ??

Capo di tuti capi !

J. Mrázek 20.7.2015 7:34

Licenci na těžbu břidl.plynu

.. na Ukrajině získala (téměř

zadarmo) ukr. společnost Burisma Holdings.Členem správní rady je Hunter Biden,syn amerického viceprez. Bidena.Dalším členem správní rady je Devon Archer, který s Hunterem Bidenem sedí  ve správní

radě am firmy Rosemont Seneca Partners, kterou vlastní firma

Rosemont Capital a soukromá holdingová spol. založená Archerem and Ch. Heinzem. A Christopher Heinz?Nevlastní syn Johna

Kerryho, am. ministra zahraničí.Vše je křišťálově čisté, že to čistější být nemůže..macekvbotach.cz

V. Novák 20.7.2015 10:14

Re: Licenci na těžbu břidl.plynu

Přejme jim, ať se na Ukrajině zahrabou. Z Polska už prchá jedna "břidlicová" společnost za druhou - a Ukrajina na tom bude podobně.

J. Franke 20.7.2015 13:32

Také křišťálová koule?

V. Novák 20.7.2015 13:50

Re: Také křišťálová koule?

analogie.

K. Frauknecht 20.7.2015 6:59

Ano.

Všechny krize a problémy valící se na nebohou EU jsou důsledkem její levičácky přitroublé "politiky". Pár klopýtajících dinosaurů však ví, že za to může Putin :-)))).

J. Semrád 20.7.2015 7:01

Re: Ano.

Napsal jste to stručně a výstižně.

Z. Švrček 20.7.2015 8:18

Re: Ano.

To jste trefil.

J. Semrád 20.7.2015 6:56

Sice se skřípěním zubů,

ale přesto s autorem v podstatě souhlasím. Těsnější spolupráce Ruska s Čínou, zejména orientace vývozu surovin, ropy a plynu, může být pro Evropu v budoucnu velký problém.

E. Erat 20.7.2015 6:52

Rozumný článek a názory autora.

R. Sartori 20.7.2015 5:47

TISKOVÉ ODDĚLENÍ RUSKÉ AMBASÁDY NÁS ZÁSOBUJE

... a NP se stává jeho hlásnou troubou !!!

K. Frauknecht 20.7.2015 6:54

Re: TISKOVÉ ODDĚLENÍ RUSKÉ AMBASÁDY NÁS ZÁSOBUJE

No, jak sem byl pravil výše :-))!

J. Mrázek 20.7.2015 7:35

macekvbotach.cz

Takže sklapněte...

R. Gramblička 20.7.2015 10:43

Re: TISKOVÉ ODDĚLENÍ RUSKÉ AMBASÁDY NÁS ZÁSOBUJE

... a zapomněl jste dodat TUÁÁÁÁ a ELOÍÍÍS. :-P

J. Mrázek 20.7.2015 13:17

To mu dělá v kebuli...

a samo, automaticky. Podle toho to taky vypadá s diskusí a reakcemi...

E. Vašátko 20.7.2015 5:14

Jestli je tohle názor senátora za ODS,

je to pro mne důvod, abych ODS nevolil.

E. Erat 20.7.2015 7:18

Re: Jestli je tohle názor senátora za ODS,

Tak to se vyrovná.Možná po deseti letech budu zase ODS volit.