2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SVĚT: Svůj nepřátelský postoj k Izraeli už EU neskrývá

Tento postoj EU byl potvrzen začátkem listopadu 2019, když Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že potraviny vyrobené v takzvaných osadách ležících ve Východním Jeruzalémě, na Západním břehu Jordánu a na Golanských výšinách musí být příslušně označeny a nesmí být označeny „Made in Israel“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 7.2.2020 14:57

Náboženstvím mnoha Židů je bohužel i komunismus v některé ze svých variant. A už jednou se jim to nevyplatilo.

H. Lukešová 7.2.2020 15:00

Jo taková sketa jako Bernie Sanders, Žid, který nenávidí Izrael, za svou poradkyni si zvolil Lindu Sarsour, ultralevicovou palestinskou feministku, ospravedlňující běžně vraždy Židů...

H. Lukešová 7.2.2020 15:01

Označil izraelskou pravicovou vládu pod Likudem a izraelské vojáky za fašisty a rasisty...Obvinil je z úmyslného masakrování palestinských Arabů, což jsou ale lži.

V. Církva 7.2.2020 15:39

Nejen Židů. Nemáme si co vyčítat.

V. Církva 7.2.2020 11:46

To mi vykládejte. Demokraté jsou dnes jakýsi zkorumpovanější Sovětský Svaz. Bohužel nic s tím neuděláme. Volby v USA ovlivní jen Putin. A to ještě jen ve vlhkých snech zmíněných.

Ale nejde jen o Izrael. Izrael je jen jedním z božích symbolů na zemi. Demokraté ničí rodinu, křesťanství a vraždí vlastní děti.

Trumpa nesnáší kvůli podpoře vlastnictví zbraní. Jenže víc zdravých dětí (počítám li od splynutí dvou buněk) zabijí potratismus. A ty podporují Demokraté, ne Trump. Modernisté nejsou logičtí.

H. Lukešová 7.2.2020 11:52

Přesně tak, napsal jste to bezvadně. O všem, neomarxisté ničí rodinu, tradiční řád, vzdělávání a víru založenou na křesťanských a židovských hodnotách.

A Izrael samozřejmě považuji za klenot Blízkého východu, za zázrak, jak řekl David Ben Gurion, "kdo nevěří v zázraky, není realista". Otevřely se brány do nebe a Gurion věděl, že nemůže více čekat a vyhlásil Stát Izrael 14.5.1948, hned jak Britové odtáhli z Palestiny.

14.5.1948 je pro mě památné datum, na které nikdy nezapomenu.

J. Vintr 7.2.2020 20:24

V Americe má potratismus až obludnou podobu. V některých státech je legální zabít dítě v okamžiku porodu ...

V. Kain 7.2.2020 12:32

Nezapomeňte,že stejnou zbraň vyrábí Čína ve velkém.

J. Jurax 7.2.2020 15:32

No, on ji licenčně i bezlicenčně vyráběl kde kdo.

J. Ziegler 7.2.2020 11:02

Paní Němcová lžete, v Jeruzalémě převažovalo židovské obyvatelstvo už od začátku 20. století. Již v Encyclopaedii Britannica z roku 1903 je uvedeno, že v Jeruzalémě žilo 20 600 Židů, 9880 křesťanů a pouhých 1600 muslimů. V roce 1946, tedy dva roky před vyhlášením nezávislosti tvořili Židé dvě třetiny obyvatel města. Tož tedy tak.

J. Jurax 7.2.2020 15:34

Ehm ... přečetl jste si po sobě, co jste napsal?

J. Jurax 7.2.2020 15:38

Pardon, to výše o tom přečtení neberte vážně, to jsem psal rychleji než myslel ... :-(

J. Ježek 7.2.2020 10:19

Soudruzi z eurosojuzu našimi penězi sponzorují palestinské teroristy. Z našich daní si kupují rakety, kterými zabíjejí Židy.

Adolf by měl radost...

J. Chaloupka 7.2.2020 10:08

Poučte mne, kdy a kde byl tzv. Palestinský stát?

H. Lukešová 7.2.2020 10:11

V Jordánsku.

M. Němcová 7.2.2020 10:16

mrkněte na plán OSN na rozdělení Palestiny, od toho dovozuje svůj vznik jak stát Palestina - dnes téměř bez svobodného území i Izrael.

V. Petr 7.2.2020 10:41

Těch plánů bylo víc. Arabům, kteří kdysi dobyli silou původně židovské (a též křesťanské!) území se pořád ustupuje, ale oni na to reagují jen dalšími a dalšími požadavky. Původní Britské mandátní území Palestina zahrnovalo totiž i celé současné Jordánsko a Cisjordánie zahrnovala nejen současný Izrael, ale i vše, co Izrael dobyl v Šestidenní válce!

Celé "nároky" muslimů na Jeruzalém se zakládají na tom, že tam Mohameda, který tam patrně nikdy nebyl, přenesl VE SNU archanděl Gabriel!

R. Brzák 7.2.2020 11:11

Madam, plán OSN pouze zkoušel pozměnit původní plán "majitelů" onoho území, kteří ho vydobyli z rukou Somanů - tehdy Britové chtěli na celé území mandátu Palestina uděla tzemi pro Židy a zemi pro tamní Araby - a tak dali Arabům Zajordánsko a Židům předJordánsko. Ale pak, pod tlakem magorů z OSN a pod, ještě umenšili území pro Židy - a tak dostali Židé pouhých 18 procent celkového území, které se původeně mělo děli mezi ně a Araby...

M. Němcová 7.2.2020 11:17

škoda, že místní nikomu nestáli za to, aby se jich někdo zeptal, jak to chtějí oni, že.-

V. Církva 7.2.2020 12:00

Tak to máte takto, místní Muslimové a to třeba i v Londýně chtějí islámský stát všude kam jednou zastrčí pazůry. Je to součást Islámu a paní Lukešová to myslím ve středu popisovala.

Místní Židé chtěli Izrael, území biblických zemí kde měli království. Dobře ví že větší území by ani neobydleli a neubránili. Chtějí asi víc než by jim dějiny Blízkého Východu posledních 14 století měli nechat. Ale jsou schopni se domluvit na kompromisu, zvláště když dostanou bezpečnostní záruky.

Pokud se tedy zeptáte místních Muslimů (což je v EU skoro 10 procent obyvatel) chtějí všechno. Ale nesmí se jim to dát.

M. Němcová 7.2.2020 13:26

jistě i vás mohlo napadnout, že takoví rozhodně nejsou všichni Londnýští muslimové, kdyby takoví byli, těžko by se starostou |Londýna stal Muslim.Sionisté chtěli cizí zemi proto, že o ní šla řeč v jejich legendách.

jako nesmiřitelnými vyvraceči sionistických bludů jsou sami židé i izraelští občané (Sand), tak je tomu i v islámu a bylo v křesťanství. Je skvělé, že náš národ se nenechal většinově zblbnout vymyšlenou historií a vcelku velmi brzy rozpoznal Rukopisy jako podvrh.

H. Lukešová 7.2.2020 13:39

Píšete lži a nesmysly. Ano, londýnský starosta je muslim a víte co je na něm zvláštního? Že vyhodil spolustranické rasisty, co si říkají antisionisté. Řekl, že Židé mají nárok na svou zemi a to na něho ti tzv. "antisionisté" doráželi "co se přátelíš s těmi hnusnými sionisty" atd.

Sand a další už není Židem, sám napsal, že přestal být Židem, nemá s Izraelem ani s židovským národem nic společného, je rasista, antisemita a odpadlík, podvodník a lhář. O takového darebáka slušný člověk nenarazí, ruce by mi upadly, než abych četla takový nacistický hnus.

Země Izraelská je židovská země, to palestinští Arabové na ní nárok nemají a Bible není žádným nesmyslem, je součástí našeho kulturního a historického dědictví. Židovský národ je spojený s Izraelem, Země Izrael, Národ Izrael, Tóra Izraelská. Nic z toho se nedá oddělit. Arabové mají 22 států, nepotřebují 23. stát. Je od vás antisemitské a rasistické, že píšete krvavé protižidovské pomluvy a chcete Židům odebrat jejich vlast. Vlast, kde jsou Židé svobodným národem. Země Sionu a Jeruzaléma. Vás však nenávist k Židům zaslepila, nejste schopna racionálně myslet, bohužel.

M. Němcová 7.2.2020 13:43

řekl také,. že Palestinci na tu svou půlku nárok nemají?;-D;-D

Sand je skvělý a znalý historik, nenechá se opít rohlíkem a takoví jako on to myslí s Izraelem nejlépe.

H. Lukešová 7.2.2020 13:48

Sand je zrádce, odpadlík, antisemita a nepřítel Izraele. O takovém člověku nechci nic slyšet. Přestal být Izraelcem. Sám to o sobě napsal, že již není Židem. Sand si přeje smrt Izraele...a takoví jsou nejhorší. Když jsou antisemity pohané, tak jsou to Nežidé, ale když vlastní Židé zradí svůj vlastní židovský národ, o to je to horší. Ale v Izaiáši můžeme číst, "Tvoji ničitelé a bořitelé, budou pocházet z Tebe samého", jinými slovy, nepřáteli a bořiteli Izraele jsou někteří Židé a to je pravdou. Je vidět, že Izaiáš měl bohužel pravdivé prorocké vidění.

M. Němcová 7.2.2020 14:30

je izraelským občanem, vědcem a profesorem, bláboly, že už není Izraelec nebožid jsem od něj nečetla, že je b bezvěrec, tady ateista, to jsem pochopila. tím více u mne stoupl v ceně.

národ zrazují ti, kdo mu podlézají, ne ti, kdo o něm říkají pravdu. a když jsou antisemity, a to mne zajímá , křesťani, muslimové nebo třeba budhistu, jsou pak taky pohany?

no, přemožte se a přečtěte si ho, ověřte si jeho tvrzení z dostupných zdrojů a pak jej chvalte, jako já, nebo odsuďte, jako vy.

H. Lukešová 7.2.2020 14:58

Vyčetla jsem to z Tenenbonovy knihy, že Sand řekl, že již není Židem, vy tu knihu máte též, takže jste to také vyčetla. Psal spousty stran o "Exžidech", kteří Izrael a Židy špiní a lžou o nich. Ano, Nežidé jsou z biblického hlediska pohané, ale na tom není nic oporvženíhodného. To je zkrátka fakt. Já antisemitismus odmítám.

I člověk, který není Žid, může podle judaismu dojít spásy, může milovat Izrael, Tóru a židovský národ. Takovým lidem Židé říkají "Noachidé"..., kteří můžou dojít z hlediska Židů spásy, když dodrží základní Noachidská (Noemova) přikázání a to zákaz vraždy, krádeže, smilstva, modloslužby, pomlouvání atd.atd. Takové přirozené kladné vlastnosti. Není žádným problémem stát se Noachidem, to může každý z nás. Noachidé nemusejí dodržovat přísná pravidla kašrutu jako je košer strava a tak. Třeba konvertovat k ortodoxnímu judaismu je složitější, ale Noachidy se můžeme stát všichni a tím se připojit k židovskému lidu.

Tak to i Talmud líčí, nejušlechtilější myšlenkou je, že cokoliv co máme činit, máme činit z lásky. Ano, z lásky, milovat činnosti, které děláme.

M. Němcová 7.2.2020 21:53

já jsme četla oba, Tenenboma i Sanda a i když Tenenbom pobaví, názory Sanda si raději přečtu přímo.

Tenebom je natolik otrokem své víry ve výjimečnost Izraele i židů. že ,mu nepřijde divné tvrdit, že židé si zachovali lásku k původní pravlasti dodnes, a současně se divit obyvatelů, Golan, že se stále považují za Syřany...

H. Lukešová 7.2.2020 21:57

Co je na tom divného. I můj názor je, že si Židé zachovali lásku v vlastni dodnes. Celý Starý zákon (hebrejsky Tanach), ve který Židé věří je o věčném a neoddělitelném poutu Izraelského národa s Izraelskou Zemí, kterou jim daroval Bůh Izraelský. Ano, celý Starý zákon. Přece nebudu citovat Starý zákon o stovkách a stovkách stran.

M. Němcová 8.2.2020 9:49

moderní židé své evropské vlasti opustili ze strachu před evropským násilím - a zabrali cizí vlast. Starý zákon je kniha o mučení, násilí, příšerném bohu, který asi zabíjí pro radost a zcela bezúčelně. to už ti bohové Aztéků, kteří byli taky násilní, dokonce zabíjeli lidi tak, že jim vytrhli zaživa srdce, si aspoň mysleli, že bez toho by se svět zastavil, tuhle výmluvu ale bible nemlá.

H. Lukešová 8.2.2020 10:09

To, co jste předhodila Starému zákonu, platí do puntíku o Koránu, tam je plno výzev k násilí, krvi, nenávisti k ženám, Židům a všem nemuslimům, příšerný Bůh není Bůh Izraelský, nazývaný také Hospodin, ale právě Alláh a jeho prorok Mohamed.

Starý zákon má svůj etický rozměr, Desatero vám nic neříká, které přijali i křesťané, Desatero, které zakazuje vraždy, smilstva, krádeže, lhaní, modloslužby atd.atd. Korán vraždy nařizuje, biblický Bůh je odmítá.