Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si člověk koupí silnou motorku a bouchačku a svobodně vyrazí po Route 66.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

J41a77r82o 63P77l71e14v30a

14. 1. 2022 21:33

Po 50 letech života ve Švédsku je pro mě 100 bodů ze 100 možných v hodnocení svobody projevu a jiných svobod naprostý nesmysl. Už to, že funkce "ombudsmana" vznikla právě ve Švédsku naznačuje, že byla potřeba, protože se velká část obyvatel nemohla domoci svých práv. Ombudsmana ale dosazuje právě stát, který za křivdami převážně stojí, a tak se nic nezměnilo, jen další instituce vytvořila řadu teplých míst a fakticky brání pozice státu. :-P

0 0
možnosti
VP

Myslím, že ta statistika je dezinformace cíleně šířená tak, aby některé země vyvinily ze své nesvobody. Nikoliv USA, tam si myslím, že cenzura nijak velká není. Horší je to, právě v Německu a Švédsku.

0 0
možnosti
VP

Když , končícího Prezidenta v USA odpojí od Internetu nemá média k dispozici ! Tomu se říká demokracie ??! Udělal by to nekdo Bidenovi nebo nedej bože Obamovi ? Jak to že veškerá média v USA vlastní Demokraté ,a všichni buší do Trampa a dehonestují a lžou o všem co dělal a jak to dělal !To přece nemá s demokracií nic společného !!

0 0
možnosti
Foto

A jakmile přijde na lámání chleba všichni natahují ruce bez ohledu na barvu strany. I to je forma osobní zodpovědnosti

0 0
možnosti
MH

Nejlépe si demokracii v USA pamatují černoši a občané hispánského původu. Možná ještě Vietnamci, Korejci Kubánci, Iráčani, Chilani...

0 0
možnosti
PD

Je otázka, zda pamatují, ale mají v USA více demokracie, než v zemích svého původu.

Nebo měli, dříve, než se začalo blbnout s affirmation .

0 0
možnosti
JM

Je to nějaké divné .Pokud podle webu freedomhouse.org mají 100 bodů ze 100 např. Švédsko !!! tak je tam něco špatně, protože každé malé dítě ví že ve Švédsku je jedna z největších autocenzur v Evropě. Znám to dobře z vlastní zkušenosti. Žádný Švéd se s vám nebude chtít bavit o politice nebo skutečné situaci v zemi dokud vás velice dobře nepozná a nezačnete být v přátelském vztahu důvěry. Je to velice podobné jako u nás za komunist, kdy navenek všichni se "zřízením" souhlasili, protože se báli následků, ale doma se pak o sto šest nadávalo.

0 0
možnosti
VC

No dle mých známých ze Švédska a Německa je to v Německu s touto svobodou říkat co chci mezi neznámými, horší ale jak paní Šichtařová přiznala, je to americká vládní organizace. No a žádná metrika není úplně spolehlivá.

0 0
možnosti
VP

V50a21ň23u32r49a 91P56e11t36r

14. 1. 2022 14:31

Připomínám, že zkratka KLDR znamená "Korejská lidově demokratická republika."

Tolik k těm přívlastkům...

0 0
možnosti
PB

P83e56t56e 98B76r32i12c68h

14. 1. 2022 14:06

"Teď frčí „liberální demokracie“, údajně lepší podmnožina demokracie."

Jelikož každá podmnožina je nanejvýš tak velká jako množina, je tudíž tato podmnožina v množině obsažena. Tudíž jakékoliv demokracie s přívlastkem (liberální, socialistická, ...) nemůže být lepší než demokracie. Bez přívlastku.

0 0
možnosti
PD

Teoreticky by to mohla být její lepší část.

Prakticky spíš ta horší.

0 0
možnosti
PK

P62e66t56r 27K93a37v69a53n

14. 1. 2022 13:18

Takže rok a půl tu Markéta Šichtářová dost nepříjemně vysvětluje že jsme všichni terorizovaní kvůli covidu, aby teď přišla s tím, že máme svobodu na 91 bodů a lepší než v Americe? Tak nějak se obávám že obojí nemůže platit dohromady. Jestli jsme kvůli covidu zotročení, tak ten index svobody bude asi špatně, a nemá se s ním co ohánět. A jestli je dobře, tak zase asi nebudeme zotročení.

0 0
možnosti
DU

Proč by nemohlo platit obojí zaráz. Sice nás bigpharmacovidmafie připravuje o svobody a finance, ale v Americe američany víc. Prosté, milý Watsone

0 0
možnosti
Foto

P94a81v88e68l 12M47o86l82í21k

14. 1. 2022 12:40

Markéta Šichtařová se vyjadřuje v některých pasážích natolik kulantně, až z jejích vyjádření viditelně čiší obava z popotahování za nedodržování pravidel autocenzury v duchu idejí ideologicky nejuvědomělejších prosazovatelů zhoubné liberální demokracie, té liberální demokracie, jejíž obsah byl zvrhlými propagandisty, zelenými fašisty a eurohujery a podobnou svoločí vytunelován a nahrazen tvrdou diktaturou jejich kumpánů, tedy vyznavačů BLM, gretensko-klimatických fanatiků, vítačů a dalších škůdců. Z liberální demokracie tak zůstala jen povrchní slupka a celý obsah oné demokracie je vyfutrován požadavky na vytvoření totality všech totalit, kde budeme všichni zotročeni a zároveň unisono jako stádo bečících ovcí budeme vychvalovat největší zvrácenosti, které se na nás budou řítit. Prodejné duše lokajské, hlupáci a další nýmandi a nepřátelé lidské civilizace slaví vítězství. Markéta se podle mého názoru bojí použít ostřejší slova, aby nebyla umlčena. A nedivím se jí, je zodpovědnou matkou. Ale my ostatní coby mlčící většina mlčíme stejně tak jako v době, kdy mlčící většina umožnila v Německu vzestup Hitlera a vznik II.světové války.

0 0
možnosti
Foto

Demokracie nevyhnutelně směřuje k tyranii. Většina má averzi k osobní zodpovědosti a zároveň bude volit toho, kdo jim nabídne vyšší společenský status a prachy. Tato skupina se neustále rozšiřuje od svobodných matek přes menšiny po kriminálníky (Floyd např.).

A toto nelze dělat bez útisku a ždímání ostatních, produktivních lidí, mlčící (tj. ustrašené) většiny. Ti mlčí, protože ještě mají co ztratit (hypotéka, kariéra atd.)

Existují dvě možnosti jak totu trajektorii k tyranii a kolapsu změnit.

A) Masové psychologické či spirituální probuzení/uzdravení tj. zbavení se strachu zejména z osobní zodpovědnosti, omezení závisti atd. Nepravděpodobné.

B) Diktatura, která omezí volební právo na ty, co si to zaslouží. Riskantní a potencionálně krvavé. Možná lepší než kolaps ale na to bude muset být ještě o hodně hůř.

0 0
možnosti
Foto

P66a61v29e38l 32M78o15l55í10k

14. 1. 2022 12:43

Některé postřehy v tomto příspěvku jsou vyjádřením zatraceně pravdivé pravdy, o to víc alarmující.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz