Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Spojené státy versus Rusko

Připomeňme si: těsně před zlomem století, tedy již po rozpadu Varšavské smlouvy, došlo postupně k mohutnému rozšíření NATO – v roce 1999 o Polsko, Českou republiku a Maďarsko a o tři bývalé svazové republiky Litvu, Lotyšsko a Estonsko, v roce 2002 o Slovensko, Rumunsko, Bulharsko a v roce 2009 o Albánii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J74a76n 17V30l35k

8. 4. 2021 21:48

Dle logiky článku je bezpečnostní riziko již na vzestupu. Nebezpečí je u nás, dále v SRN, Francii a Itálii. AREVA-Siemens dodává řídící systém pro ruské JE, staví se NS II, EdF spolupracuje s Rosatomem, italské firmy např. Ansaldo rovněř spolupracují s Ruskem. Umí to někdo vysvětlit a hlavně přesvědčit další členy EU ?

0 0
možnosti

Tak je jisté, že mnoha občanům ČR leží Rusko v žaludku tak, že si myslí, že neumí vyrobit ani Budík, např. pan Neff. Nic nebrání těmto občanům zakoupit si budík někde jinde. Nicméně postavit jadernou elektrárnu prokazatelně umí a za reference lze považovat i jediné 2 naše jaderné elektrárny Dukovany a Temelín, velmi spolehlivé. Proto by ČR neměla vykádrovávat ruského dodavatele Rosatom z řádného kapitalistického výběrového řízení. Jde totiž o velké peníze za vlastní dílo a také o budoucí cenu elektrické energie pro občany ČR. Podobné aktivistické články jako ten Hvížďalův mají za cíl Rosatom z řádného výběrového řízení předem Vykádrovat... ;-D

0 0
možnosti
PP

JInými slovy, fakta leží zákopčaníkovi v žaludku ale protože o tom co zmiňuje autor (např. modernizace TU-160), ví kulové, rychle se vytasí s něčím, k čemu si horko těžko zvládl přečíst alespoň pár novinových titulků (tedy JE) a navrch přidá smajlíka.

0 0
možnosti
Foto

Staci se podivat kolik rusaku z ruska za poslednich tricet let uteklo. I k nam do Cech, kde vsichni nadavame jak se mame blbe. Do ruska nechce nikdo, proto ani nemaji problem s uprchliky. A sila ruska se ukazala, jak statecne se postavili za seveho spojence Armenii. Rusti hrdinove z druhe svetove valky se museli v hrobech obracet.

0 0
možnosti
VN

Vy jste vážně úžasný Hodorka...

V Arménii Rusko vojensky nezasáhlo, protože v Arménii nebyla válka. Byla v Náhorním Karabachu, se kterým nemá a nemělo Rusko žádnou smlouvu a koneckonců, ho neuznala ani samotná Arménie. Rusko nemá žádnou povinnost a ani zájem vystoupit proti Ázerbajdžánu.

Rusko před ne tak dlouhou dobou zasáhlo v Jižní Osetii, kde byl jeho zásah podložen trojstrannými Dagomysskými dohodami a zabránilo tam etnické čistce - a jakpak to komentujete vy? Staronový Prokop Milan to ještě Rusku neodpustil - co vy?

Nebo platí, "Co Rusko dělá - špatně dělá" ((C) Hodorka)?

0 0
možnosti
Foto

Putin by bez vnejsiho nepritele neprezil ani rok. Rusaci mu ten stav ohrozeni a spiknuti zerou, proto nevidi tu jeho neschopnost vest potencinalne nejbohatsi stat sveta k prosperite. To je proste rusko. Oblbovat obyvatelstvo nejdrive doma a potom i v cizine. To jim jde. Nic dobreho z ruska za poslednich sedmdesat let nevzeslo. Jen smrt, zmar a bida.

0 0
možnosti
LB

Nelze se divit, že by v Americe uvítali na ruské straně nějakého prostoduchého hejla, jako byl Gorbačov nebo opilec Jelcin. Gorbačovovi slíbili, že NATO nepokročí na východ, a už jsou dávno na ruské hranici. Putin ale nemá za manželku fintivou Raisu, která dychtila po kabelkách jako jedna Velká ředitelka u nás, a sám po poklepávání na rameno od západních politiků taky netouží.

0 0
možnosti

Máte tričko s Putinem? A nosíte ho? A mohla bych ho vidět?

0 0
možnosti
Foto

A je to tady. USA se rozhodly zrušit sankce proti Íránu. Jedná se do očí bijící zradu Izraele a sunitských spojenců USA. Opouštění spojenců ve prospěch úhlavního nepřátele. Současná Bidenova administrativa podporuje teroristy, jak ty palestinské, tak Húthie a Írán.

0 0
možnosti
VP

Bububu p. Hvíždalo,to jsou od vás jen přiblblé tanečky , Každé dítě , ví že Jaderné zbraně na obou stranách je ta nejlepší smlouva o neutočení no ale když , tak něco podepíšem no.A Dukovany? I Rusové potřebují peníze ,ne jen za plyn , připomenu že náhradní díly ,palivo do Elektráren je z Ruska a nikdy za čtyřicet let nebyly potíže , jděte se vycpat zastydlej revolucionáři, doba je jinde [>-];-D

0 0
možnosti
Foto

Doba je jinde, ale Rusáci čím dál, tím stejní.

0 0
možnosti
JJ

J28i34ř10í 10J26o69h98n

8. 4. 2021 12:32

Geopolitika se prosazuje všemi dostupnými prostředky. Je levnější a někdy i účinnější najmout pár set propagandistů, než vysílat invazní armády a bombardovat státy na druhé straně Země, jako to dělají USA a jejich parta.

https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764735

0 0
možnosti
Foto

Škoda, že si toho nevšimli třeba na Ukrajině a v Gruzii.

0 0
možnosti

Nějak se začínají množit články na známé téma, že Rusko neumí ani ten budík. Aston to dnes nastartoval, aktivistický Hvížďala pokračuje. Nedivil bych se, kdyby to souviselo s dostavbou JE Dukovany a snahou vykádrovat z volné kapitalistické soutěže Rosatom...;-D

0 0
možnosti
Foto

Vy si necháte vařit jídlo od svého nepřítele?

0 0
možnosti
VN

Vytýká-li kdokoli z USA Rusku "unilateralismus", je to chucpe všech chucpí futrál - to USA se rochnily ve svém unilateralismu, až najednou s překvapení zjistily, že svět se stal proto jejich vůli multilaterálním a ony už nejsou jeho majitelem.

A vytýká-li Michael McFaul Rusku vměšování do záležitostí jiných států, je to chucpe na třetí - jako americký ambassador v Rusku nedělal nic jiného, než že řídil vměšování USA do politiky Ruska.

0 0
možnosti
Foto

Vracíte mne do dob mládí ... :-P

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz