16.4.2021 | Svátek má Irena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Beneš 13.4.2021 7:25

Je mi stejně jako tomu, o němž říkáte, že je mu (ale není) osmdesát roků. Legraci si z něho nedělám, ale také ze sebe nedělám mladšího, než jsem. Přirozeně, že v tom věku máme každý nějaké tělesné potíže, ovšem je také pravda, že ve snaze oslnit svojí vitalitou při příchodu někam se nesnažím klusat, abych se třeba nezakopnul. A pokud jde o toho druhého, svojí životosprávou si vysloužil to, co má, byť nikdo z nás neví, kdy na něj prst osudu ukáže bez ohledu na životosprávu.

J. Dub 12.4.2021 21:43

Vy jste zvláštní člověk.Děláte si legraci ze starého 80-ti letého chlapa a přitom jeden, o několik let mladší náš politik, který je zřejmě váš guru, by takové stoupání nezvládl.

L. Beneš 9.4.2021 9:35

No, píše tam Pavel1, takže je jenom One (jako jeden kus). Kdyby to psal s tečkou tak by byl První. Ovšem za oceánem, aby byl First, by musel napsat 1st.

V. Novák 9.4.2021 9:30

No jistě - Le Monde Diplomatique je nepochybně čistě ruský...

V. Novák 9.4.2021 9:29

To si Pavlopavel dodává sebevědomí, že je "jednička".

Nejspíš tak usoudil z toho, že mu ukázali "fakáč"...

V. Novák 9.4.2021 9:22

Jak jsem napsal níže - kdysi se s vámi dalo rozumně diskutovat.

Dávno, ach dávno tomu - už jenom opakujete své výmysly, kterých se držíte co enóno košile...

V. Novák 9.4.2021 9:20

Obyčejní Arméni jsou povětšině rozumní lidé a chápou, že Arménii nikdo nenapadl a že bylo na Arménech, aby ubránili to, co jiní Arméni v 90. letech vybojovali (uradli Ázerbajdžánu byste napsal, kdyby to byli Rusové). A že Arméni z Náhorního Karabachu mohou být rádi, že jim Rusko svým diplomatickým zásahem zachránilo aspoň většinu bývalé NKAO.

Rozumní Arméni ovšem nedělali Pašinjanovi stafáž, když vyvolal jerevanský majdan.

L. Beneš 9.4.2021 7:08

Oni už si vás v agentuře číslují, abyste se jim nepletli?

J. Vlk 8.4.2021 21:48

Dle logiky článku je bezpečnostní riziko již na vzestupu. Nebezpečí je u nás, dále v SRN, Francii a Itálii. AREVA-Siemens dodává řídící systém pro ruské JE, staví se NS II, EdF spolupracuje s Rosatomem, italské firmy např. Ansaldo rovněř spolupracují s Ruskem. Umí to někdo vysvětlit a hlavně přesvědčit další členy EU ?

P. Milan 8.4.2021 20:45

Mnoho občanů ČR prostě má s Ruskem své zkušenosti - těch, kdo je zde vítali a později s nimi šmelili, nebylo zase až tolik.

P. Pavel 8.4.2021 20:22

JInými slovy, fakta leží zákopčaníkovi v žaludku ale protože o tom co zmiňuje autor (např. modernizace TU-160), ví kulové, rychle se vytasí s něčím, k čemu si horko těžko zvládl přečíst alespoň pár novinových titulků (tedy JE) a navrch přidá smajlíka.

V. Čermák 8.4.2021 19:17

Tak je jisté, že mnoha občanům ČR leží Rusko v žaludku tak, že si myslí, že neumí vyrobit ani Budík, např. pan Neff. Nic nebrání těmto občanům zakoupit si budík někde jinde. Nicméně postavit jadernou elektrárnu prokazatelně umí a za reference lze považovat i jediné 2 naše jaderné elektrárny Dukovany a Temelín, velmi spolehlivé. Proto by ČR neměla vykádrovávat ruského dodavatele Rosatom z řádného kapitalistického výběrového řízení. Jde totiž o velké peníze za vlastní dílo a také o budoucí cenu elektrické energie pro občany ČR. Podobné aktivistické články jako ten Hvížďalův mají za cíl Rosatom z řádného výběrového řízení předem Vykádrovat... ;-D

P. 1 8.4.2021 19:08

Koukám, že jsi tou cihlou dostal do palice, hašku.

P. 1 8.4.2021 19:06

Tupé fantasmagorie ... přesně jaké máš rád hašku.

P. 1 8.4.2021 19:05

A to sis vycucal z kterýho prstu, fintivá kabelko? Gorbačovovi nic takového samozřejmě slíbeno nebylo. Jediné co mu bylo slíbeno, bylo to, že v rámci sjednocování Německa nebudou po stažení russovětů z bývalé NDR tyto jednotky nahrazeny těmi z NATO ... což se nestalo a slib byl tedy splněn.

V. Čermák 8.4.2021 18:58

Jakmile se jedná o Rusko, má jednoduchý ideolog jasno, ventiluje a ostatní není podstatné...;-D

Š. Hašek 8.4.2021 18:26

???

P. Milan 8.4.2021 18:20

Všechno ne, ale většina, hlavně od vity.

P. Milan 8.4.2021 18:19

Tuhle ruskou verzi už jsem četl několikrát. ...

Uruguay nebo Burkina Faso do NATO mohou nebo nemusí být přijaty, ale nikdo by neměl potenciálnímu agresorovi slibovat, že nebudou.

V. Hodorka 8.4.2021 18:18

Novak, Novak nechtel bych videt co by z vas zbylo, kdyby jste to takhle politicky vysvetlil obycejnym armenum, kteri brali, naivne, rusaky jako garanty sve bezpecnosti.

P. Milan 8.4.2021 18:17

To se mi moc líbí, zabránit čistce, které na Kavkaze Rusko s oblibou organizovalo.

(c) - většinou jo.

V. Novák 8.4.2021 17:50

Vy jste vážně úžasný Hodorka...

V Arménii Rusko vojensky nezasáhlo, protože v Arménii nebyla válka. Byla v Náhorním Karabachu, se kterým nemá a nemělo Rusko žádnou smlouvu a koneckonců, ho neuznala ani samotná Arménie. Rusko nemá žádnou povinnost a ani zájem vystoupit proti Ázerbajdžánu.

Rusko před ne tak dlouhou dobou zasáhlo v Jižní Osetii, kde byl jeho zásah podložen trojstrannými Dagomysskými dohodami a zabránilo tam etnické čistce - a jakpak to komentujete vy? Staronový Prokop Milan to ještě Rusku neodpustil - co vy?

Nebo platí, "Co Rusko dělá - špatně dělá" ((C) Hodorka)?

V. Novák 8.4.2021 17:44

Tak proč se cpete do diskuze, když diskutovat nechcete?

Omíláte jen svoji mantru, která s diskuzním tématem nesouvisí a štve vás, když vás na to upozorním.

V. Novák 8.4.2021 17:37

Kde je dnes ekonomika v excelentním stavu? V Číně?

Rusko ustálo a nadále ustává USAEU sankce, které jeho ekonomiku krátodobě samozřejmě oslabují. Musí vyvíjet a vyrábět to, co by za normální situace koupilo. V dlouhodobé perspektivě je to ovšem nutí k co největší samostatnosti a soběstačnosti - a USAEU se střelily do vlastní nohy, protože trh, o který přišly, se neobnoví ani po zrušení sankcí. Proto ostatně Rusko na jejich rušení nijak nespěchá.

O to hůř dopadly takové země jako Ukrajina nebo pobaltské, které si taky zahrály na "ekonomickou politiku". Už žádné společné projekty s Ukrajinou, Antonov, Južmaš, Južnoje, Motor Sič,... jsou plajte a brzy nebude ani tranzit plynu. Rusko nahradilo ukrajinské letecké motory i lodní turbíny.

Na Baltu si Rusko postavilo vlastní přístavy a Klajpeda, Riga, Ventspils, Liepája jen paběrkují a stěžují si u EK. A dobré časy se nevrátí...

V. Hodorka 8.4.2021 17:26

Staci se podivat kolik rusaku z ruska za poslednich tricet let uteklo. I k nam do Cech, kde vsichni nadavame jak se mame blbe. Do ruska nechce nikdo, proto ani nemaji problem s uprchliky. A sila ruska se ukazala, jak statecne se postavili za seveho spojence Armenii. Rusti hrdinove z druhe svetove valky se museli v hrobech obracet.

V. Hodorka 8.4.2021 17:21

Putin by bez vnejsiho nepritele neprezil ani rok. Rusaci mu ten stav ohrozeni a spiknuti zerou, proto nevidi tu jeho neschopnost vest potencinalne nejbohatsi stat sveta k prosperite. To je proste rusko. Oblbovat obyvatelstvo nejdrive doma a potom i v cizine. To jim jde. Nic dobreho z ruska za poslednich sedmdesat let nevzeslo. Jen smrt, zmar a bida.

L. Písařík 8.4.2021 17:18

Fakta o rusácíh jsem vypsal nahoře a nehodlám nic měnit. Stejně nechci o něčem z vaší nabídky diskutovat. Promiňte, že jsem vás pokládal za pamětníka. Stejná je skutečnost, že rusové se cpali do všech okrajových republik CCCP , které postupně od r. 1920 dobyli. Před obsazením zemí Pobaltí, tam bylo rusů jen malé %. Ani teď se jim do Ruska nechce, proto, že se smísili s původním obyvatelstvem a taky proto, že jako občané těchto zemí mají úplně jiné možnosti i úroveň. That,s all.

V. Novák 8.4.2021 17:09

Odkláníte - nevšiml jste si?

Odkláněním míním to, že vykládáte co nesouvisí s tématem - a tváříte se, že jste právě předložil argument(y).

Nápověda - jak souvisí příchod cizích občanů s počtem občanů konkrétní národnosti?

Nápověda 2 - kopnutí - jak se změní počet Čechů po příchodu třeba sta tisíc neČechů?

Potřebujete další nápovědy?

V. Novák 8.4.2021 17:05

Jasně - co se Staronovému Prokopovi Milanovi nehodí do krámu, je lež. Přinejmenším pro něj...

J. Jurax 8.4.2021 17:04

Nevymírá a nekolabuje ... no dobře, nicméně populační boom tam fakt není a že by ekonomika byla v excelentním stavu a prosperující se taky dost dobře říct nedá ...