16.4.2021 | Svátek má Irena


P. Milan 8.4.2021 18:17

To se mi moc líbí, zabránit čistce, které na Kavkaze Rusko s oblibou organizovalo.

(c) - většinou jo.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlk 8.4.2021 21:48

Dle logiky článku je bezpečnostní riziko již na vzestupu. Nebezpečí je u nás, dále v SRN, Francii a Itálii. AREVA-Siemens dodává řídící systém pro ruské JE, staví se NS II, EdF spolupracuje s Rosatomem, italské firmy např. Ansaldo rovněř spolupracují s Ruskem. Umí to někdo vysvětlit a hlavně přesvědčit další členy EU ?

V. Čermák 8.4.2021 19:17

Tak je jisté, že mnoha občanům ČR leží Rusko v žaludku tak, že si myslí, že neumí vyrobit ani Budík, např. pan Neff. Nic nebrání těmto občanům zakoupit si budík někde jinde. Nicméně postavit jadernou elektrárnu prokazatelně umí a za reference lze považovat i jediné 2 naše jaderné elektrárny Dukovany a Temelín, velmi spolehlivé. Proto by ČR neměla vykádrovávat ruského dodavatele Rosatom z řádného kapitalistického výběrového řízení. Jde totiž o velké peníze za vlastní dílo a také o budoucí cenu elektrické energie pro občany ČR. Podobné aktivistické články jako ten Hvížďalův mají za cíl Rosatom z řádného výběrového řízení předem Vykádrovat... ;-D

P. Pavel 8.4.2021 20:22

JInými slovy, fakta leží zákopčaníkovi v žaludku ale protože o tom co zmiňuje autor (např. modernizace TU-160), ví kulové, rychle se vytasí s něčím, k čemu si horko těžko zvládl přečíst alespoň pár novinových titulků (tedy JE) a navrch přidá smajlíka.

P. Milan 8.4.2021 20:45

Mnoho občanů ČR prostě má s Ruskem své zkušenosti - těch, kdo je zde vítali a později s nimi šmelili, nebylo zase až tolik.

V. Hodorka 8.4.2021 17:26

Staci se podivat kolik rusaku z ruska za poslednich tricet let uteklo. I k nam do Cech, kde vsichni nadavame jak se mame blbe. Do ruska nechce nikdo, proto ani nemaji problem s uprchliky. A sila ruska se ukazala, jak statecne se postavili za seveho spojence Armenii. Rusti hrdinove z druhe svetove valky se museli v hrobech obracet.

V. Novák 8.4.2021 17:50

Vy jste vážně úžasný Hodorka...

V Arménii Rusko vojensky nezasáhlo, protože v Arménii nebyla válka. Byla v Náhorním Karabachu, se kterým nemá a nemělo Rusko žádnou smlouvu a koneckonců, ho neuznala ani samotná Arménie. Rusko nemá žádnou povinnost a ani zájem vystoupit proti Ázerbajdžánu.

Rusko před ne tak dlouhou dobou zasáhlo v Jižní Osetii, kde byl jeho zásah podložen trojstrannými Dagomysskými dohodami a zabránilo tam etnické čistce - a jakpak to komentujete vy? Staronový Prokop Milan to ještě Rusku neodpustil - co vy?

Nebo platí, "Co Rusko dělá - špatně dělá" ((C) Hodorka)?

P. Milan 8.4.2021 18:17

To se mi moc líbí, zabránit čistce, které na Kavkaze Rusko s oblibou organizovalo.

(c) - většinou jo.

V. Novák 9.4.2021 9:22

Jak jsem napsal níže - kdysi se s vámi dalo rozumně diskutovat.

Dávno, ach dávno tomu - už jenom opakujete své výmysly, kterých se držíte co enóno košile...

V. Hodorka 8.4.2021 18:18

Novak, Novak nechtel bych videt co by z vas zbylo, kdyby jste to takhle politicky vysvetlil obycejnym armenum, kteri brali, naivne, rusaky jako garanty sve bezpecnosti.

V. Novák 9.4.2021 9:20

Obyčejní Arméni jsou povětšině rozumní lidé a chápou, že Arménii nikdo nenapadl a že bylo na Arménech, aby ubránili to, co jiní Arméni v 90. letech vybojovali (uradli Ázerbajdžánu byste napsal, kdyby to byli Rusové). A že Arméni z Náhorního Karabachu mohou být rádi, že jim Rusko svým diplomatickým zásahem zachránilo aspoň většinu bývalé NKAO.

Rozumní Arméni ovšem nedělali Pašinjanovi stafáž, když vyvolal jerevanský majdan.

V. Hodorka 8.4.2021 17:21

Putin by bez vnejsiho nepritele neprezil ani rok. Rusaci mu ten stav ohrozeni a spiknuti zerou, proto nevidi tu jeho neschopnost vest potencinalne nejbohatsi stat sveta k prosperite. To je proste rusko. Oblbovat obyvatelstvo nejdrive doma a potom i v cizine. To jim jde. Nic dobreho z ruska za poslednich sedmdesat let nevzeslo. Jen smrt, zmar a bida.

L. Beneš 8.4.2021 14:15

Nelze se divit, že by v Americe uvítali na ruské straně nějakého prostoduchého hejla, jako byl Gorbačov nebo opilec Jelcin. Gorbačovovi slíbili, že NATO nepokročí na východ, a už jsou dávno na ruské hranici. Putin ale nemá za manželku fintivou Raisu, která dychtila po kabelkách jako jedna Velká ředitelka u nás, a sám po poklepávání na rameno od západních politiků taky netouží.

D. Černá 8.4.2021 14:30

Máte tričko s Putinem? A nosíte ho? A mohla bych ho vidět?

L. Beneš 8.4.2021 14:36

Tričko s Putinem nemám, ale pořídil jsem si tričko s obrazem p. Bidena, jak stoupá do Air Force One. To je daleko větší sranda. Jaké tričko nosíte na své povadlé hrudi vy?

Š. Hašek 8.4.2021 14:45

R^

J. Dub 12.4.2021 21:43

Vy jste zvláštní člověk.Děláte si legraci ze starého 80-ti letého chlapa a přitom jeden, o několik let mladší náš politik, který je zřejmě váš guru, by takové stoupání nezvládl.

L. Beneš 13.4.2021 7:25

Je mi stejně jako tomu, o němž říkáte, že je mu (ale není) osmdesát roků. Legraci si z něho nedělám, ale také ze sebe nedělám mladšího, než jsem. Přirozeně, že v tom věku máme každý nějaké tělesné potíže, ovšem je také pravda, že ve snaze oslnit svojí vitalitou při příchodu někam se nesnažím klusat, abych se třeba nezakopnul. A pokud jde o toho druhého, svojí životosprávou si vysloužil to, co má, byť nikdo z nás neví, kdy na něj prst osudu ukáže bez ohledu na životosprávu.

Š. Hašek 8.4.2021 14:45

R^ Trefné poznámky.

P. 1 8.4.2021 19:06

Tupé fantasmagorie ... přesně jaké máš rád hašku.

P. Milan 8.4.2021 15:51

Neslíbili, mimo to by takový slib byl nemravný hlavně vzhledem k blízkým i vzdálenějším soudedům Ruska, kteří vědí, že jediná jakž takž záruka před agresí je NATO.

Putin hrabe, jako kdyby měl doma nejméně 10 Rais.

L. Beneš 8.4.2021 15:53

Hlavně, že nehrabe vám.

V. Novák 8.4.2021 17:03

Slíbili, jak zdokumentoval Le Monde Diplomatique.

Jenže Gorbačov byl totaliní aparátčík, který si neuvědomil, že se v demokraciích figury obvykle střídají, takže co slíbí jeden prezident, příští prezident může "nevědět", pokud smlouva nebyla psaná a ratifikovaná. A že i psané smlouvy platí jen dokud se to hodí nebo je možné jejich plnění vynutit - viz ABMT, INF, SBSE, DON,...

Výklad o nemravnosti je směšný - když si Uruguay nebo Burkina Faso usmyslí, že se bojí Rusů - tak je NATO povinno je přijmout, jinak by bylo nemravné? Nesmysl, že...

U Putinově hrabání akorát blábolíte jak Navalný a jeho loutkovodiči. Specifikuji - marionetovodiči.

P. Milan 8.4.2021 18:19

Tuhle ruskou verzi už jsem četl několikrát. ...

Uruguay nebo Burkina Faso do NATO mohou nebo nemusí být přijaty, ale nikdo by neměl potenciálnímu agresorovi slibovat, že nebudou.

V. Novák 9.4.2021 9:30

No jistě - Le Monde Diplomatique je nepochybně čistě ruský...

P. 1 8.4.2021 19:05

A to sis vycucal z kterýho prstu, fintivá kabelko? Gorbačovovi nic takového samozřejmě slíbeno nebylo. Jediné co mu bylo slíbeno, bylo to, že v rámci sjednocování Německa nebudou po stažení russovětů z bývalé NDR tyto jednotky nahrazeny těmi z NATO ... což se nestalo a slib byl tedy splněn.

L. Beneš 9.4.2021 7:08

Oni už si vás v agentuře číslují, abyste se jim nepletli?

V. Novák 9.4.2021 9:29

To si Pavlopavel dodává sebevědomí, že je "jednička".

Nejspíš tak usoudil z toho, že mu ukázali "fakáč"...

L. Beneš 9.4.2021 9:35

No, píše tam Pavel1, takže je jenom One (jako jeden kus). Kdyby to psal s tečkou tak by byl První. Ovšem za oceánem, aby byl First, by musel napsat 1st.

H. Lukešová 8.4.2021 13:46

A je to tady. USA se rozhodly zrušit sankce proti Íránu. Jedná se do očí bijící zradu Izraele a sunitských spojenců USA. Opouštění spojenců ve prospěch úhlavního nepřátele. Současná Bidenova administrativa podporuje teroristy, jak ty palestinské, tak Húthie a Írán.

V. Pavelka 8.4.2021 12:47

Bububu p. Hvíždalo,to jsou od vás jen přiblblé tanečky , Každé dítě , ví že Jaderné zbraně na obou stranách je ta nejlepší smlouva o neutočení no ale když , tak něco podepíšem no.A Dukovany? I Rusové potřebují peníze ,ne jen za plyn , připomenu že náhradní díly ,palivo do Elektráren je z Ruska a nikdy za čtyřicet let nebyly potíže , jděte se vycpat zastydlej revolucionáři, doba je jinde [>-];-D