7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nezávislý 12.3.2007 23:39

Re: V roce 1975 lidstvu hrozilo globální ochlazování

Tenkrát byla ovšem větší obava z CCCP, novinářů bylo řádově méně, Greenpeace byla poměrně záslužnou skromnou organizací a nikoliv bohatou nadnárodní společností, klimatické modelování bylo v plenkách, na rozdíl od dnešního miliardového klimaticko-mediálního průmyslu obchodujícho se strachem z oteplení roku 2100.

pertinax 12.3.2007 11:50

Omezte emise!

Nejezte luštěniny!

Haf 12.3.2007 12:15

Re: Omezte emise!

Hrách nebo fazole ?

R^

pertinax 12.3.2007 12:25

Re: Re: Omezte emise!

Obé. A ani čočku!

Haf 12.3.2007 12:46

Re: Re: Re: Omezte emise!

Horší je, že sem si všim, že toho dost zaprděj krávy .

Kuchtová...

pertinax 12.3.2007 13:44

Re: Re: Re: Re: Omezte emise!

Jezme krávy.

richard iii. 12.3.2007 11:44

kéž by

Kéž by víc novinářů a víc médií prezentovalo tak střízlivé názory, jako tento článek!

hodne neRath 12.3.2007 11:42

pro vyvazenost....

http://www.youtube.com/results?search_

query=the+great+global+warming+swindle

pitipačka 12.3.2007 11:12

Pravda o globálním oteplování

Planeta se skutečně otepluje lidským přičiněním. Včera jsem se v rádiu (snad F1) dozvěděla, že za to můžou tibetšní mniši, kteří se za oteplení modlí, jelikož se taky chtějí ohřát a mít lepší podmínky pro zemědělství. Zcela vážně to prohlásil host E. Kočičkové, snad něco jako tibetský vyslanec v ČR. Jo, a taky vysvětloval, proč by se dalajláma měl stát českým prezidentem. Nevymýšlím si, přísahám ! Smála jsem se, až jsem málem sjela autem do příkopu.

honzak 12.3.2007 11:25

Re: Pravda o globálním oteplování

mystifikace E.K. také velmi rád poslouchám. Ale vím, že to je mystifikace.

Buvol 12.3.2007 11:49

Re: Re: Pravda o globálním oteplování

Souhlasím. Někdy je to dokonce velmi vtipmé! Ovšem pozoruhodné je, jak to někdo může brát vážně! 

honzak 12.3.2007 13:07

Re: Re: Re: Pravda o globálním oteplování

E.K. mě dostala svým vystoupením (melodram) na jakémsi předávání čehosi. Byla dokonalá, včetně pštrosího pera vetknutého do obrovského účesu. Jak hérečky nemusím, tak tato dáma má 105% mých sympatií. A to je stejně, jako účinnost plynového kondenzačního kotle!

Jiří K. 12.3.2007 19:44

Re: Pravda o globálním oteplování

Nedělní díl jejího pořadu byl tentokrát opravdu skvělý. Fakt jsem se bavil a hodně;-D!!

lucina 12.3.2007 10:22

nechval dne před večerem

jen aby nám léto nepředvedlo, že se zase tak moc neotepluje!

pertinax 12.3.2007 11:45

Re: nechval dne před večerem

Nestraš prosím!! ;-DR^

Jura 12.3.2007 14:46

Re: nechval dne před večerem

Můžeš mít pravdu... ale vsadíš si na to ?  Teplotně nadprůměrný říjen 06, listopad 06, prosinec 06, leden 07, únor 07, ... ???        Je to jak v kasínu, statisticky obě možnosti mají vycházet stejně.

optimistický skeptik 12.3.2007 17:20

Juro,

proboha neargumentujte letošní zimou v Evropě. To je záležitost cirkulace nad Atlantikem. V Americe měli zase zimu výjimečně tuhou. S globální teplotou to vůbec nesouvisí!

doktor 12.3.2007 10:01

Charakter Martina Daneše

dokazuje jeho argumentace tím, kde žila za mlada Angela Merkelová. Sám žil zřejmě na měsíci, odkud k nám po roce 1990 spadl. Neměli bychom ho tam poslat zpátky?

Haf 12.3.2007 12:18

Re: Charakter Martina Daneše

Doktore - všechno souvisí se vším. Jestli jste názoru, že v NDR nedopovali sportovce, jistě se vám nepozdává ani v článku výše uv. odkazy na smýšlení Makrely.

Xaver 12.3.2007 9:57

Píše sem někdo, kdo měl biologii nejen na ZDŠ?

Docela mě to zajímá...

hodne neRath 12.3.2007 10:02

Re: Píše sem někdo, kdo měl biologii nejen na ZDŠ?

Xavere - jak tohle souvisi s biologii? To mne celkem vazne zajima....

Xaver 12.3.2007 11:04

Když ona se klimatologie na základce neučí, nebo že bych chyběl?

No, možná bylo u vás na základce všechno jinak...;-D

hodne neRath 12.3.2007 11:22

Re: Když ona se klimatologie na základce neučí, nebo že bych chyběl?

no, vite, kdyz ona biologie ma zrovna z prirodnich ved k te klimatologii nejdal... na rozdil od chemie, fyziky a matematiky... tak jste mne ponekud prkvapil....

pertinax 12.3.2007 11:47

Re: Re: Když ona se klimatologie na základce neučí, nebo že bych chyběl?

Myslíte to jako že napřed "pr" a potom "kvapiti"?

hodne neRath 12.3.2007 12:09

Re: Re: Re: Když ona se klimatologie na základce neučí, nebo že bych chyběl?

prsne tak

demokrat 12.3.2007 9:30

V Čechách vykládají přírodovědu politici a novináři.

Novináří a politici nás učí přírodovědu. To daleko nedojdeme. Autor by se měl zamyslet nejprve nad sebou, než napíše takový  blábol - viz např. jeho argumentace, že rostliny dýcháním také produkují CO2. Blbost  a zloději na má holt u nás po plyšáku zelenou.

nikdo 12.3.2007 9:45

Re: V Čechách vykládají přírodovědu politici a novináři.

Ano, pri nedostatku svetla a tim padem nemozne fotosynteze rostliny opravdu produkuji CO2. Vratte se na zakladni skolu ;o)

demokrat 12.3.2007 10:06

Re: Re: V Čechách vykládají přírodovědu politici a novináři.

to zajisté, ale rostliny snižují obsah CO2 v atmosféře (z čeho jiného především staví svá těla..), takže bilance z hlediska životního prostředí je kladná a používat dýchání rostlin jako argument proti oteplování je hloupost.

gerontusinza 12.3.2007 13:47

Doporučuji výše uvedené a uv+domte si podíl jehličnanůRe: Re: Re: V Čechách vykládají přírodovědu politici a novináři.

na zemské zelenině a nějak zapomínáte na různá zemětřasení, sopkování a pod. Zastavme karlovarské prameny a ostatní vřídla. Je trouba nepochopí, že když těleso chladne (země) múže jeho oteplování (vnější) bý t způsobeno pouze vnějšími vlivy, nebo zvýšenou vnitřní ztrátou. Mimochdem dnešní Stokholm byl v nedávné historické době pod vodou a takže jak klesala voda lidé potřebovali přístav  a stěhovali přístavy. Zajímavé ne? Jenže Bursík to ví líp,;-D

demokrat 12.3.2007 17:34

Re: Doporučuji výše uvedené a uv+domte si podíl jehličnanůRe: Re: Re: V Čechách vykládají přírodovědu politici a novináři.

sopky tady byly stále, ale CO2 v atmosféře roste za posledních 200 let (z 275 ppm na 380 ppm), což koreluje s průmyslovým rozvojem, ale ne s nějakou zvýšenou sopečnou aktivitou.