20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

SVĚT: OSN zahájila totální válku proti svobodě slova

Generální tajemník Organizace spojených národů Antonio Guterres v lednu 2019 pověřil svého zvláštního poradce pro prevenci genocidy Adama Dienga, aby urychleně „předložil globální plán opatření proti nenávistným projevům a zločinům z nenávisti.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 12.8.2019 9:22

Re: Schází za "B"

Předpokládám, že autorka si naivně představuje, jak bude komunikovat a kritizovat cokoliv, že nic nebude ve veřejném prostoru nezpochybnitelné...s jedinou podmínkou - její slova nebudou přímo nenabádat k útoku na nějaké lidi. Vše ostatní že bude případ od případu posuzovat soud z hlediska případného ohrožení konkrétního zájmu jedince, který se bude cítit slovy nějak poškozen...ta autorka je prostě popleta, chtěla by se úzkostlivě držet základů evropské civilizace....

M. Prokop 12.8.2019 9:21

:-P

"„Nenávistné projevy jsou... útokem na toleranci, inkluzi, diverzitu a samotnou podstatu našich lidskoprávních norem a principů,“ řekl Guterres."

Klasika. Pod záminkou boje proti netoleranci netolerance k jiným názorům.

Na OSN v praktické politice naštěstí "sere pes". Tak dobře placení pracovníci vymýšlejí zhovadilosti.

P. Han 12.8.2019 9:21

Re: Schází za "B"

Jakým že to jazykem obvykle mluvíte?

T. Hraj 12.8.2019 9:20

Re: Schází za "B"

"Je dobře, že jsem cenzurován". To jste chtěl ve svém obtížně srozumitelném příspěvku sdělit?

M. Valenta 12.8.2019 9:14

Schází za "B"

Jak by si paní Bergman tu naší komunikaci představovala nám bohužel nesdělila, neboť kdybych pojal moji dnešní odpověď v jazyce, o jehož existenci ve veřejném prostoru se tak zasazuje, asi by se k ní ani nedostala., a to je dobře. So geht das.

M. Sedliska 12.8.2019 9:09

Výstižné:-). Škoda, že to Guterres fakt myslel jinak a rád by postavil do latě nás, původní obyvatelstvo. Dost mě uklidňuje, že OSN ještě nikdy nikoho do latě nepostavila a omezuje se na plane plky. Z těchto posledních mě zaujal zejména výkřik, že diverzita je bohatství. A taky, žel, nevím, co jsou to "naše univerzální hodnoty".

J. Nový 12.8.2019 8:59

:-)

Je to stejně paradoxní, jak by proti nenávitným názorů "bojovali" nacisté.

V. Student 12.8.2019 8:56

Re: Nedočetl jsem to.

Máte můj podpis, pane Rychlý. Jen je smutné, že s názory, jako je ten váš, se lze dneska setkat opravdu jen v alternativních médiích typu Psa. Mainstream řeší "důležitější" problémy: více peněz pro neziskovky, Kliniku, Milion chvilek pro demokracii, odhalování "manipulátorů", pomluvy státníků a vůbec všech známých osob, které vyjadřují odlišné názory.

R. Tesařík 12.8.2019 8:56

Re: a co na to

Ta sem zatím nesmí. Škoda, mohla bejt sranda.

J. Nový 12.8.2019 8:55

Mrazí z toho

"Nikdy nezapomeňme na poučení z 30. let. Nenávistné projevy a zločiny z nenávisti jsou pro lidská práva přímou hrozbou...“

.

No právě! Podovně v bolševických letech ve východních zemích. Omezovat svobodu slova mohou jen neomarxisté a náckové. Pokud se infiltrovali už do OSN, tak mě z budoucnosti mrazí. právě proto, že si pamatuji dobu bolševika, kdy musel člověk vážit slova a leccos si šlo jen myslet. Jestli ta doba zase přijde, tak to nějak lidstvo pos....o!

R. Tesařík 12.8.2019 8:55

Re: Guterres má pravdu.

Hořká ironie.

V. Student 12.8.2019 8:51

Guterres má pravdu.

O "vzestup nenávistných projevů, xenofobie a nesnášenlivosti" se skutečně jedná. Neochota muslimů učit se jazyk evropské země do které přišli, uzavírání se do svých komunit, hidžáby, házení slabších do kolejiště, teror, bodání, kašlání na práci, to všechno jsou projevy nenávisti, pohrdání i nesnášenlivosti. K našim zvykům, k našim ženám i dcerám, k nám všem. K naší kultuře práce a vzájemné tolerance.

Konečně na to OSN přišla, takže se můžeme těšit, že muslimy v Evropě konečně postaví do latě. Nebo to Guterres myslel jinak:-)

J. Schwarz 12.8.2019 8:50

Gutters, Gutteres...

Není to náhodou taky jeden z těch zastydlých evropských maoistů ze sedmdesátých let, nadšeně podporujících každého zločince pokud je dost nalevo jako například Pol Pota? Evropa opravdu zásobuje svět úžasnými politickými osobnostmi, skoro to vypadá že mnohý "postarší heterosexuální bílý muž", minimálně evropského původu, je opravdu idiot k pohledání.

K. Janyška 12.8.2019 8:49

OSN proti svobodě ! Ta je nedělitelná.

OSN je největší levičáckou organizací světa. Bodejť, vládnou ji necivilizovanci... Dzp.

P. Han 12.8.2019 8:48

Re:

A zbytek jsou vaši muslimští a komunističtí kámoši.

P. Sinclair 12.8.2019 8:45

Re:

Jo, ňákej Bibi Netanjahu tam je jak doma.

https://www.bing.com/videos/search?q=un+netanyahu&view=detail&mid=CA9FA6F937DDAEFC2CC8CA9FA6F937DDAEFC2CC8&FORM=VIRE

M. Malovec 12.8.2019 8:44

a co na to

Netzer?

P. Kubáč 12.8.2019 8:41

Co byste čekali

Nepamatuji si přesně statistiku, ale OSN má přes 150 členů a z toho jen 43 jsou konsolidované demokracie a i ty jsou zamořené různými skrytě - totalitárními agendami.

Meziválečná Společnost národů, která měla zabránit opakování I světové válce byla po II. světové válce pro zjevnou neúčinnost svého konání zrušena. OSN je na stejné trase, jenom vláda racionality od minulého století poněkud - silně upadla.

D. Polanský 12.8.2019 8:35

Co to je OSN

tento spolek ještě funguje?

J. Vrzal 12.8.2019 8:33

Re: Nedočetl jsem to.

On ten soucasny sef OSN je portugalsky komunista a predseda Socialisticke internacionaly. Toz tak.

J. Kopp 12.8.2019 8:19

Brave New World

Kniha byla do češtiny přeložena pod názvem "Konec civilizace".

J. Novák 12.8.2019 8:02

On ještě někdo bere OSN vážně?

B. Boy53 12.8.2019 8:00

OSN

Co ocakavat od organizácie, kde kommunisti prevzali moc?

Z. Rychlý 12.8.2019 7:47

Re: Jedná se o další dýku do zad palestincům,

Kéž by přišli.

Z. Rychlý 12.8.2019 7:45

Nedočetl jsem to.

Je to furt dokola. Svět se v lejno obrací a tito vyčůránci toho využívají, aby si urvali kousek masa jako psi, čímž to oráčení jen podporují. Nejsou to blbci, ani pomatenci, jen sobci, kteří do budoucna nehledí; chtějí si užít dnes a zítřek je nezajímá, oni si ve svých opevněných obydlích pohodlně dožijí. Od zmatku, který způsobili jsou odděleni příkopem. Není to spiknutí nějakých iluminátů, je to nevědomí tíhnutí k podobným jedincům, kteří pak stejně nevědomky tvoří smečku a její zákony.

Podobnost koránu a Mein Kampfu nevidí jen slepí. Jak žili podle Adolfovy bible Němci, tak žijí podle své bible muslimové. Že ten panák Gute-cosi v duchu svých slov ještě neprohlásil korán za nenávistný text svědčí jen o jeho práskané schizofrenii. Hnus. OSN - líheň hadů, kdeže mírová instituce.

Společnost už je tak zamořená těmito tvory, číhajícími na kousek masa, že už se z toho nemá šanci vzpamatovat.

Snad se vytvoří nějaké ostrůvky pozitivní deviace, o kterých psal svého času nějaký Miloš Zeman, dokud mu alkohol a narcismus nerozežraly mozek. Hned bych se k nějakému ostrůvku přidal, ale k zakládání už jsem starý. Prožíváme Komenského Labyrint světa v reálu.

R. Vacek 12.8.2019 7:41

Jedná se o další dýku do zad palestincům,

kteří kvůli pěstování systematické nenávisti vůči Izraeli přijdou o evropské finance.

J. Pokoutný 12.8.2019 7:35

Re:

Ne že bych chtěl bránit Němce, ale doporučuji věnovat pozornost faktu, že například vpád Slovanů na Balkán v 6.stol. výrazně oslabil obranu Východořímské říše vůči Persii v témže a muslimům v následujícím století, s nimiž např, bulharský chanát občas koordinoval úsilí, nebo skutečnosti, že rovněž v 6.stol pronikli na území antické Germánie - jistě ne jako mírumilovní migranti, přinášející vyšší kulturu. Potíže pak s nimi mělůi Germáni do 12.stol., kdy je definitivně porazili a začali asimilovat. Holt kyvadlo.

J. Sova 12.8.2019 7:28

Re: Korán

Inspirovali se tady:

2Kor 6,14 Nedejte se zapřáhnout do cizího jha spolu s nevěřícími! Co má společného spravedlnost s nepravostí? A jaké spolužití světla s temnotou? Jaký souzvuk Krista s Beliálem? Jaký podíl věřícího s nevěřícím? Jaké spojení chrámu Božího s modlami? My jsme přece chrám Boha živého.

Dt 13,7 Kdyby tě tvůj bratr, syn tvé matky, nebo tvůj syn nebo tvá dcera nebo tvá vlastní žena nebo tvůj nejmilejší přítel potají ponoukal: „Pojďme sloužit jiným bohům,“ které jsi neznal ty ani tvoji otcové,

8některým z bohů těch národů, které jsou kolem vás, ať blízko tebe nebo daleko od tebe, od jednoho konce země až k druhému konci země, nepřivolíš mu a neuposlechneš ho, nebudeš ho litovat ani s ním mít soucit ani ho krýt.

Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu. Budeš ho kamenovat, dokud nezemře, protože tě usiloval odvést od Hospodina, tvého Boha, který tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Celý Izrael ať o tom uslyší a ať se bojí. Nikdy ať se mezi vámi nestane něco tak zlého.

K. Salajka 12.8.2019 7:13

Ptal se někdo

těch pákistánských věrozvěstů. " Kam se Vám ztratila Aiša?" To je fakt zrůdný projev islamofobie pít ze stejného poháru s muslimy.

J. Hrbek 12.8.2019 7:02

Korán

Zajímalo by mě, jestli ten známý verš...

"Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten se stane jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý."

—Korán 5:56/51

... nenaplňuje tu vágní definici nenávisti. Přeci jen je to proti "skupině osob" na základě náboženství i etnika a vlastně je označuje za "nespravedlivé". A pokud lze výraz "modloslužebníci" brát také jako "označení skupiny osob" na základě víry, pak se tam dá nalézt hodně hanlivých a diskriminačních textů...