18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Oprátka nebo 71 ran bičem

Celý svět pobouřilo odsouzení šesti mladých lidí (3 + 3), kteří se „provinili“ tím, že na videu tančili. Že to bylo na motivy písně Happy zpěváka Pharrella Williamse, který shodou okolností hostoval ve středu (17/9) v pražské O2 Areně , není až tak podstatné. Důležitější je, kde se to stalo a proč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jakeš 24.9.2014 17:48

Re: Jednoduché a účinné řešení - všechny katedry, kde

Nejvíce se uplatní na Úřadu práce, jako žadatelé o práci a tím pádem budou nadále parazitovat na státu(tedy na nás). Dobrý nápad studovat neuplatnitelnou blbost, potom se flákat a ještě se tvářit ukřivděně.

R. Brzák 22.9.2014 18:25

ad. pan Holič - "Muslim musí brát korán vážně asi jako...

...křesťan bibli"

Když křesťan řekne před dalším křesťanem - "víš, já tu bibli zas tak vážně neberu"

a když muslim řekne před druhým křesťanem - " víš, já ten Korán zas tak vážně neberu"

by mne zajímalo, jakou máte představu, co se asi stane.

R. Brzák 22.9.2014 18:26

Re: ad. pan Holič - "Muslim musí brát korán vážně asi jako...

pardon -

když muslim řekne před druhým muslimem - logicky, samozřejmě, před křesťanem toho může říct klidně mraky...

H. Lukešová 22.9.2014 18:42

Re: Jak se chovají muslimští bližní k ženám

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/200256-stala-jsem-se-prizrakem-rika-zena-jiz-muslimsky-manzel-donutil-nosit-nikab.html

A to nechápu, že se najdou ženy, které islám hájí s nasazením života.

L. Křivan 22.9.2014 18:44

Re: Jak se chovají muslimští bližní k ženám

Taky nechápu, jak se může žena tak ponížit a roztáhnout nohy pod arabem nebo černochem.

H. Lukešová 22.9.2014 18:59

Re: Jak se chovají muslimští bližní k ženám

Jedná se o ženy, které nemají vůbec žádné sebevědomí a chtějí být ovládány silnějším. Evropské muže chápou některé ženy jako takové bambuly, v muslimovi vidí velikou sílu a tak hájí islám. Na projekt "Islám v ČR nechceme" si stěžují zejména některé ženské. Islám je k ženám nepřátelský.

H. Lukešová 22.9.2014 19:22

Re:Víte pane Křivane, moc byste se divil,

kolik je mezi černochy "islamofoby"? Je jich spousta, na facebookových stránkách "Islám v ČR nechceme" máte zveřejněnou galerii "islamofobů". Každý, kdo kritizuje islám, je pro multikulti politkorektníky náckem, fašistou, rasistou, dobytkem a h.zlem. Multikulti politkorektníci se děsí černošských kritiků islámu, protože černoch patří mezi lidi, které multikulti politkorektník hájí stejně jako muslimy a proto černošské kritiky islámu nenávidí multikulti politkorektník ze všeho nejvíc. Černoši v Africe se s islamismem setkávají na vlastní kůži a mnozí černoši mají mnohem rozumnější názory, nežli pomatení běloši (multikulti politkorektníci), pro ně je lež pravdou!

S. Netzer 22.9.2014 19:34

Re: Re:Víte pane Křivane, moc byste se divil,

:-))))

J. Kyselková 22.9.2014 20:05

Re: Re:Víte pane Křivane, moc byste se divil,

To je vlastně odpověď na moje zděšené otázky po přečtení článku pana Stejskala. Dík. Je to víc než zoufalé.

(Jako ovce hnané do požáru).

J. Holič 23.9.2014 11:33

Re: Jak se chovají muslimští bližní k ženám

U nácka mě to nepřekvapuje :-D

L. Křivan 22.9.2014 18:42

Re: před křesťanem toho může říct klidně mraky...

ano, lhát nevěřícím  je dovoleno. Zvlášť když je to k větší slávě proroka.

S. Landa 22.9.2014 22:56

Re: před křesťanem toho může říct klidně mraky...

Tak to jo... :-)

J. Holič 23.9.2014 7:57

Re: ad. pan Holič - "Muslim musí brát korán vážně asi jako...

Co se stane? Pokud je to v iranu,bude mít mozna problém. Pokud to bude v USA,nebo v Evropě,tak se nejspíš nic nestane. Není to ale dáno islamem,ale spíš totalitním režimem,který v některých zemích je. Stále tedy platí co jsem psal.

R. Brzák 23.9.2014 19:26

Re: ad. pan Holič - "Muslim musí brát korán vážně asi jako...

Takže když přijdete do Severní Korei a zkusíte předvést můj pokus, budete mít problém za malou úctu ke Koránu?

Ten totalitní režim vychází z nějaké ideologie. Tou je Islám.

J. Holič 24.9.2014 22:26

Re: ad. pan Holič - "Muslim musí brát korán vážně asi jako...

? Když bude diktatura vedena ve jménu veverek,znamená to,že veverky jsou špatné? Kdyby kim v koreji zavedl katolickou diktaturu,byli by viní katolíci?

R. Brzák 22.9.2014 14:54

ad. pan Holič - "...přeci nedokazuje, že je takový islám.."

Pane Holič, pro mne je každý muslim můj bližní. Samozřejmě že je šílené, jak mohou dopadnout ti mladí, kteří chtěli jediné - radovat se. Do žádného pytle žádného muslima nehážu. Ale musím vnímat, z čeho násilí, které je ohrožuje na životech (a které se začíná objevovat i u nás, v Evropě), vyplývá. A pak je to už dost jednoduché. Když si přečtete Korán a jeho výklady, ať už u umírněných či radikálů, ať u šíitů, či sunitů, násilí vůči nevěřícím, či věřícím v jiného boha, než je Alláh, násilí i vůči provinivším se výroky vůči proroku Mohamedu (či jen snahou o reflexi, natož kritiku) je v základech Islámu nejen vetkáno, ale přímo vykřikuje. To, co hrozí těm mladým Íráncům, je následek víry jejich předků - nejen výstřelek několika pološílených mocných starců. Ti mocní mají tu moc nad svými "poddanými" prostě proto, že jim ji nad nimi dává Islám - proto se ani běžně Íránci nebouří, neb ví, že by tak překračovali nepřekročitelné.

L. Křivan 22.9.2014 16:55

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

No nevím,  muslim musí brát korán vážně, každou větu, každé slovo. Někdo takový nemůže být můj bližní.  Při patnáctinásobném přelidnění zeměkoule  nepotřebuji ausgerechnet  muslimy jako bližní. Pro nějakou exotiku mi stačí pár budhistů.

J. Holič 22.9.2014 16:58

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Muslim musí brát korán vážně asi jako křesťan bibli.

J. Svoboda 22.9.2014 17:52

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Pane Holiči, to, co píšete, je nesmysl. Poč by museli muslim korán a křesťan bibli brát vážně? V obou případech to vedlo a vede ke vzniku šílených fanatiků.

J. Holič 23.9.2014 11:31

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Přečtěte si, na co jsem reagoval a jak. A ačkoliv z toho, co vy označujete za "nesmysl" plyne, že je míra doslovného chápání bible i koránu zhruba stejně individuální záležitostí (tedy že, stejně jako ne všichni křesťané dogmaticky následují bibli, také ne všichni muslimové dogmaticky dodržují korán), Vzhledem k tomu, že jsou tyto knihy vlastně svá náboženství definují, alespoň trochu vážně by je ti věřící brát měli - například sotva by dávalo logiku prohlášení "věřím v boha ale nevěří jedinému slovu, které je napsané v bibli, ani žádnému z přenesených významů". Papež podle mě bibli také bere do určité míry vážně a není šíleným fanatikem.

R. Brzák 22.9.2014 18:23

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Když křesťan řekne před dalším křesťanem - "víš, já tu bibli zas tak vážně neberu"

a když muslim řekne před druhým křesťanem - " víš, já ten Korán zas tak vážně neberu"

by mne zajímalo, jakou máte představu, co se asi stane.

R. Brzák 22.9.2014 18:28

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

oprava -

když muslim řekne před druhým muslimem...

J. Jurax 22.9.2014 20:14

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Jakou představu? Tomu křesťanovi nehrozí nic, tomu muslimovi může jít o hubu.

R. Brzák 22.9.2014 20:20

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Ptám se pana Holiče s jeho - " Muslim musí brát korán asi tak vážně, jako křesťan bibli".

Zdravím, pane Juraxi.

J. Jurax 22.9.2014 20:27

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Též zdravím - a jsem taky zvědav na odpověď pana Holíče.

R. Brzák 22.9.2014 18:21

Re: ".. každý muslim můj bližní.." ????

Pro mne je můj bližní každý člověk (přinejmenším). to mi nejenom nebrání, ale přímo, ve jménu mé lásky k bližnímu a odpovědnosti, kterou za ni mám, přikazuje, abych se stavěl na odpor takovému chování mého bližního, které vede proti životu a lásce. To se vší rozhodností, kdy s láskou a smutkem jemu budu bránit v takovém jednání i za cenu jeho smrti. Podstatné je udržet vnitřně svůj postoj "lásky k bližnímu" i v oné nejvyhrocenější chvíli. Je v tom potenciál na změnu jeho vnímání situace a tedy možné změny jeho záměrů, zároveň je to ale jedna cesta, jak se, v případě nutného zabití mého bližního (pokud by se on rozhodl pokračovat ve svém konání, jemuž jsem povinen bránit), z takové strašné věci nezbláznit.

Milovat bližního svého je veliká odpovědnost - která je společbněs "milovat sebe samého" základní a nejdůležitější povinnost křesťana.

Na druhou stranu, bylo by velmi snadné milovat jako bližního svého jen sympatickou blond pětadvacítku ze sousedství...

J. Holič 22.9.2014 17:48

Re: ad. pan Holič - "...přeci nedokazuje, že je takový islám.."

Írán vypadal ještě nedávno podobně jak evropské země. Tehdy by tam za takovou věc nikoho nezavreli. Přestože tam i tehdy převládal islám. To odporuje vaši teorii o kořenech zla v samotném islamu. Zároveň jste mnoho výkladů koránu nečetl. Většina muslimských duchovních definuje džihád jako boj uvnitř člověka za vlastní zlepšení,zakazuje vraždění ve jménu víry. Pište o realitě,ne jen o vaší představě vytvořené na základě výstupů fanatiků,kteří jsou prostě víc vidět a slyšet v médiích.

R. Brzák 22.9.2014 18:09

Re: ad. pan Holič - "...přeci nedokazuje, že je takový islám.."

Nechápete jednu podstatnou věc. V okamžiku, kdy se muslimský duchovní rozhodne, že nějakou věc vyhlásí a opře se o výklad Koránu, z principů, které jsou v Koránu samotné, nelze jej kritizovat. Všiml jste si snad, že by v Íránu byly nějaké velké demonstrace proti jejich duchovnímu vedení? Islám je založen na absenci jakékoliv kritiky. I ti umírnění Íránci, kteří žili spokojeně za Rézi Pahlavího, se přizpůsobili svým radikálním nynějším vůdcům - neboť podle Islámu jim nic jiného nezbývá.

Máte pravdu, že jsem jich spoustu nečetl. Ale i množství výkladů, které může činit každý imám, je spolupříčinou, proč je Islám zhoubný. Každý imám je na základě Islámské praxe považován za neomylného. To vede obecně k rozbrojům uvnitř světa Islámu a také k tomu, že radikálové, byť jich není většina, se mohou spolehnout na mlčící většinu muslimů, kteří z principu nemohou zpochybňovat pravidla Islámu.

Samozřejmě, že je džihád formulován také jako sebeobrodná cesta jednotlivce. Avšak přesto titíž imámové, kteří zdůrazňují tuto stránku a zakazují vraždění ve jménu víry, nevolají hlasitě - "hle, tamti mužové se zovou muslimy ale konají proti Islámu, neboť zabíjejí nevěřící" - protože toto má oporu v Koránu a tak by se vystavovali obvinění ze své nevíry.

Vašim představám začnu být nakloněn, až někteří imámové vystoupí veřejně před svými ovečkami a řeknou jim - "bratří, toto a toto je sice psáno v Koránu, ale neplatí to".

J. Holič 23.9.2014 8:13

Re: ad. pan Holič - "...přeci nedokazuje, že je takový islám.."

To o tom zákazu kritiky by ale nutné muselo znamenat,že by se žádné muslimské osobnosti nikdy nepostavily proti extrémním vykladum. Opak je ale pravdou. Velká spousta organizací a immamu se jednoznačně postavila proti islámskému extremismu. A co se íránu týká-kolik lidí se prispusobilo totalitě u nás? A byl snad důvodem islám?

R. Brzák 23.9.2014 19:24

Re: ad. pan Holič - "...přeci nedokazuje, že je takový islám.."

imám má tři základní atributy a jedním je - neomylnost...