12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Obama a jeho Nový začátekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 15.6.2009 22:12, přehled diskusí

STEJSKALE, ASI VÍŠ KAM SI MŮŽEŠ STRČIT PŘITROUBLÉHO NEGRA OBAMU . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 15.6.2009 22:12

A NESTRKEJ TEN TVŮJ USMRKANEJ RYPÁK DO USA!

Barack a muslimové:
Autor: Jelínková Naďa Datum: 15.6.2009 18:16

Kdyby celá Amerika věděla/jako že se o to nestará/co hlásá Barack Obama u muslimských zemí za nesmysly,tak ho nikdy nezvolí,protože mají poměrně málo muslimů proti ostatním světadílům a ani ti američtí nejsou tak miliantní, neboť se jim relativně dobře vede,

a je to tady - Obama je komunista:
Autor: Tuzex Datum: 14.6.2009 21:19

A je to tady, Stejskal to už říká otevřeně: Obama je vlastně komunista, stejně jako Josef II., Jan Hus, F. Roosevelt, J.F.Kennedy, Lincoln, T.G. Masaryk, zkrátka všichni pokrokoví muží dějin, kteří se snažili podle svých možností humanizovat svět. Ať žije BUSH, REAGAN, SIONISTÉ volá Stejskal, proč ne rovnou Hitler? Ukazuje se skutečný cíl českého agresivního antikomunismu: komunismus je jen formálním, zdánlivým cílem.

Ve skutečnosti pánové míří daleko dál - proti pokrokovým tradicím dějin jako takových. Francouzská revoluce? Už z té mají hrůzu. Jakápak "ÉGALITÉ", na tu oni kašlou. A pařížská KOMUNA? Prostě jen teroristé  dostali, co jim patří AU MUR DES COMMUNARDES. Chavez, Che Guevara = zločinci. Za to Pinochet by zasluhoval medaili za ochranu demokracie. A proč by děti neměli pracovat 14 hodin denně už od šesti let? Když se na tom SVOBODNĚ dohodnout se zaměstnavatelem...?. Jde na mně hrůza z tohoto českého agresivního superpravičáctví. Držím palec Obamovi a nenávidím všechny, kteří poslali Kennedyho na onen svět, pane Stejskale.

Obama je náš člověk, ale není komunista, bohužel:
Autor: Větší vlastenec Datum: 14.6.2009 22:03

Zdar příteli a soudruhu Tuzexový bone ! Naprosto s Tebou souhlasím : Kdo je proti komunismu, je kapitalista ! Možná je dokonce demokrat ! (Y)  Prostě je to vykořisťovatelvydřiduch, toužící z našich malých dětí nadělat štrajchpudlíky !!!

Komunardi, Che, Hus, Chavez - to jsou všechno komunisti, naši soudruzi ! V

Ale v jednom bodě, příteli a soudruhu Tuzexový bone, v jednom jediném bodě váhám. Nejsem si jist, zdali Hussein Obama opravdu splní všechny naše naděje. Zdali se nám vrátí všechny prostředky, které jsme my, pokrokoví lidé z východní Evropy, západní Asie a Středního Východu investovali do jeho volební kampaně.  :-/

Je přece jenom příliš ovlivněn americkým dekadentním prostředím, nechce plnit skvělé ideály Velké francouzské revoluce. Opravdu, zatím nejsou známky, že by Hussein Obama chtěl na náměstích stavět gilotiny, nebo topit zrádné buržousty po desítkách.  ;-(  Ale třeba se bojím zbytečně, třeba se vše v dobré obrátí, US Army se stáhne z okupovaných evropských zemí, a my, konečně !!, budeme moci přinést svobodu utlačovanému středoevropskému a západoevropskému proletariátu.

>-  Již chví se světa základ vratký !  Volte ČSSD a KSČM !  >-

Re: Obama je náš člověk, ale není komunista, bohužel:
Autor: pepe Datum: 14.6.2009 23:42

Běž se léčit modrohnědý  zobane

Re: a je to tady - Obama je komunista:
Autor: certik Datum: 14.6.2009 23:33

Prosimvas, Obama neni jen komunista, on je taky nacista, hitlerovec, Hitler, Satan a Antikrist. To je vsechno peclive vyargumentovane a vedecky dokazane, zrovna v patek to tady na psu bylo. Jste beznadejne pozadu.

Magazin Time pred nejakou dobou dokonce argumentoval, ze Obama je Bush.

Je možný nějaký nový začátek?:
Autor: Informace Datum: 14.6.2009 12:34

Nad postavou  a faktickou rolí Obamy v americkém establishmentu si lámou hlavu politologové, politici a vládní činitelé na celém světě a tak myslím, že se na této stránce asi neobjeví nějaké nové mínění.

Za prvé: kdo je Obama. Jak o něm píší v biografiích je to člověk velice ctižádostivý a veliký oportunista, který uměl využít všech okolností pro svůj podivuhodně rychlý politický vzestup. Oportunista, který umí najít vhodnou oporu pro svůj vzestup (případ kandidatury Ryan), ale opustí ji, jakmile se stane nepohodlnou (to byl na př. případ Trinity United Church of Christ). Oportunista, který káže o ekvivalenci kultur o odstranění zdí neporozumění, ale který jako senátor byl velkým podporovatelem a spoluautorem zákona na vystavění zdi mezi USA a Mexikem pro omezení imigrace. Jak vyplývá z jeho dosavadního postupu a z novinových zpráv, Obama zavádí politiku priority amerických zájmů a nechává stranou t.zv. západní spojenectví. Jinými slovy, Obama nemá v úmyslu se nějak zvlášť angažovat pro evropskou bezpečnost, protože chce omezit vydání státního rozpočtu. Západní Evropa až dosud žila pod americkým obranným deštníkem a tak měla dost peněz na vybudování sociálního, zdravotního a školského systému, mnohem pokročilejšího než americký (to je alespoň jedna z častých amerických vyčítek). Jeho politika vůči Izraeli také není jednoznačná, jak píší komentáře k setkání s izraelským premiérem. Uvidíme, jaký bude postup Obamy po iránských volbách.

Za druhé: nakolik je Obamova osobnost rozhodující pro vypracování americké vnitřní a zahraniční politiky anebo nakolik závisí – a do jaké míry - na jeho demokratickém entourage. V americké politice jsou známy případy prezidentů, místo kterých vládl jejich team poradců a spolupracovníků (Nixon, druhý mandát Reagana). Obama byl vybrán demokraty jako symbol radikální přeměny. Bude tento symbol i vládnout anebo bude dál symbolem? A je realisticky možná nějaká radikální změna v současné americké politice?

 

Re: Je možný nějaký nový začátek?:
Autor: V. Hoffman Datum: 14.6.2009 13:22

"A je realisticky možná nějaká radikální změna v současné americké politice?" - No, pokial pripustime, ze Bushova politika sa lisila od Clintonovej, tak by sme mali pripustit aj to, ze Obamova sa moze lisit od Bushovej. Otazkou je co si urcime ako "radikalnu" zmenu.

Re: Je možný nějaký nový začátek?:
Autor: Informace Datum: 14.6.2009 15:01

Právě že radikální být nemůže, Irák, Afghanistan, a pak Pakistan, co když se tam začne režim bortit? A přehodit Evropu jen tak přes palubu taky není tak dobře možné. Takže jejich politika se bude stejně přizpůsobovat okolnostem, ale moc se měnit nemůže.

Re: Je možný nějaký nový začátek?:
Autor: Ludva Datum: 14.6.2009 17:31

Třeba by se USA mohly více věnovat vlastním domácím problémům. Vždyť už i ty války vedou zřejmě na dluh. A Evropa - EU je dost velká, aby se mohla taky starat sama o sebe. Konečně budovat společné vojenské síly EU by mohlo proti krizi pomoci.

Re: Je možný nějaký nový začátek?:
Autor: Informace Datum: 14.6.2009 18:45

Společné vojenské síly a společná obrana předpokládá přijetí lisabonské smlouvy, je to dokonce její součástí. Jinak se bude dělat nějaké evropské NATO.

Politka - realizace mozneho prvnich 6 mesicu:
Autor: Terra Datum: 14.6.2009 21:55

Obama za pul roku zmenil podstane zahranicni politiku - rec v Kahire - predtim jsem byl take skepticky - a dukaz? Skocte si na Neffa na Stejskala ...

V kabinete ma schopne lidi - a nelze -

Pokud by snad islám splnil autorův požadavek, že:
Autor: Ahasweb Datum: 14.6.2009 9:43

"pokud si chce islám nárokovat náš respekt, musí nejprve projít složitým procesem „reformace“ (přesnější by ovšem byl výraz modernizace či liberalizace), ", pak by to ale již nebyl islám, ale nějaká moderní křesťanská církev s jedním přidaným svatým-prorokem jménem Mohamed.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají:
Autor: Tomaš Jasný Datum: 14.6.2009 9:14

Na závěr mých dvou komentářů ke Stejskalově kritice Obamova projevu v Kahiře je třeba dodat pouze toto.  Stejskal stejně jako mnozí, ale ne všichni, kritici projevů amerického prezidenta na adresu tak zvaného muslimského světa dobře vědí, že všechno co se na veřejnosti řekne, včetně Stejskalova článku, je jen kouřová clona skutečných záměrů ve velmocenské hře o budoucnost.  Jsou to jen řeči a sliby, o kterých je i sám Obama přesvědčen, že je nikdy nebude muset dodržet, protože vývoj světa půjde jiným směrem než si prostoduší lidé mohou dnes představit.  Jsou to  hezky naformulované ukolébavky, aby se bezprizorní muslimské masy, a nejenom ony, uložily ke spokojenému spánku v naději, že ráno bude moudřejší večera.  Okolo všech těch důvěřujících muslimů se každý den a každou noc, od rána do večera a od večera do rána připravuje nemilosrdný úder proti těm muslimům, kteří byli tak hloupí a znovu si vybrali za prezidenta zloducha představujícího hrozbu celému světu. Jak to řekl Obama po projevu  v Kahiře,  "Nemám žádnou omluvu pro ty co popírají Holokaust."  Takže úder proti zlotřilému Iránu tentokrát nepovedou Američané (pokud se zůčastní Izralci bude to pouze ze vzduchu na zvláště tučné cíle) kdežto Obamovými řečmi okouzlení muslimové z Egypta, Saudské Arabie, Kuvaitu, Afganistanu, Pakistanu a dalších pravověrných zemí svou muslimskou důkladností zplundrují Irán natolik, že se nevzpamatuje po několik desetiletí. 

Re: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají:
Autor: Ludva Datum: 14.6.2009 17:39

Abyste Izrael nepřecenil. Čtvrtá a pátá arabsko-izraelská válka už nebyly pro Izrael tak úspěšné jako ty předtím. A proti Hizballáhu v Libanonu taky moc ne. Pochybuji, že by se Izrael pustil do nějakého dorodružství, pokud by nebyl bezprostředně ohrožen. Hrozba USA, že zasáhne v případě napadení Izraele by měla být dostatečně účinná.

A co když Obama má víc pravdy než Stejskal a podobní kritici:
Autor: Tomáš Jasný Datum: 14.6.2009 7:07

Po odeslání své předešlé satyry o tom, že Stejskal nekritizoval Obamu dost pořádně, jsem vyčetl z některých dnešních pramenů, jak izraelských tak evropských, i těch ne moc nakloněných Obamovi, že po 6O letech neúspěšného tápání v tunelu skoro neřešitelných problémů Středního východu, Obamův přístup se zdá být jediným, který nabízí alespoň slabou naději nějakého světla na konci toho tunelu. To světlo může být pochopitelně i od vlaku jedoucímu v protisměru a celý projekt může skončit v totální katastrofě, ale pokud by svět uvažoval pouze to nejhorší, muselo by lidstvo skončit sebevraždou dřív, než se k nějakému konci dojde. Dokonce i v samotném Izraeli se čím dále tím více přiznává, že Obama má vlastně pravdu, i když mnohým lidem z té pravdy vstávají chlupy po celém těle. Doporučuji si přečíst článek v nedělním vydání The Jerusalem Post

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?apage=2&cid=1244371074982&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull

Ten článek končí takto: "Imagine that. If Netanyahu seized this opportunity, Barack Obama, despite everything we didn't love about his Cairo address, might actually enable us to discuss our vision for the future of Israel. And with that, Obama may have saved the Jewish state"

Neboll v překladu: Představte si, kdyby Netanyahu využil této příležitosti, Barack Obama, navzdory všemu co se nám nelíbilo na jeho kahirském projevu, nám vlastně umožnil diskutovat o naši visi pro budoucnost Izreale. A tak by Obama mohl zachránit židovský stát.

Re: A co když Obama má víc pravdy než Stejskal a podobní kritici:
Autor: V. Hoffman Datum: 14.6.2009 13:18

No, pan Jasny, mate bod za schopnost korigovat nazor, ked sa objavia nove skutocnosti. A este to aj verejne priznate. Nie kazdy to dokaze. R^

Re: A co když Obama má víc pravdy než Stejskal a podobní kritici:
Autor: Octomil Datum: 14.6.2009 22:32

To je zajímavé: zachráněný "židovský stát" v moři...

Stejskal to Obamovi neosolil dost poradne:
Autor: Tomaš Jasný Datum: 14.6.2009 3:18

Spolu s mnohými čtenáří NP musím pochvalně uznat, že Stejskal, světoznámý expert na velmocenskou strategii a mezinárodní vztahy, podal zdrcující, i když velice slušnou, kritiku Obamova strategického přístupu k nepřátelům západní civilizace, tak jak to Obama přednesl v nedávném kahirském  projevu k islámskému světu.   Jenže se zdá, že ve snaze dodržet  dekorum (možná proto, aby se z jeho NP článku mohli poučit patřiční poradci  Bílého domu) Stejskal buď chytře vynechal nebo si v dobrotě své české duše neuvědomil klíčovou chybu amerického prezidenta.  Ta ovšem spočívá v tom, že Obamova okouzlující ofensiva pro radikální vládce vlastně obětovává samotný Izrael iránské hrozbě.  Ti čtenáři co čtou anglicky se mohou dočíst blížší podrobnosti v DebkaFile, izraelském internetovém týdeníku, který začíná tam, kde ostatní media končí

http://www.debka.com/article.php?aid=1387

Obama-charizmaticky citac telepramtoru:
Autor: Cowboy Datum: 14.6.2009 2:14

Tento pan je bez tych 2 plexiskiel na lavo a pravo od podia, z ktorych tak rad cita prejavy uplne strateny, nevie zo seba vysolit jednu suvislu vetu. Sice ludi, ktori pisu prejavy pouziva kazdy americky prezident, tento sa bez telepramtoru ani nepohne. G.W. Bush bol v porovnani s Barakom uplny Cicero.

Re: Obama-charizmaticky citac telepramtoru:
Autor: V. Hoffman Datum: 14.6.2009 13:15

Hele, ja som videl jeho predvolebnu debatu s McCainom /bez napovedy/ a tam teda strateny nebol urcite. Nehovoriac o stovkach predvolebnych mitingov, kde ho vynasali do nebies prave za jeho recnicke umenie. Dokonca aj pravicovi komentatori sa zhodovali ze ako recnik je vynikajuci /aj ked podla ich nazoru bezpobsazny/. Fakt ste si mohli najst nieco doveryhodnejsie.

Pripadne proste priznajte, ze Obamu nemate rad, koruna vam z hlavy nepadne.  

Re: Uz si z neho robi pr_del aj jeho viceprezident:
Autor: Cowboy Datum: 14.6.2009 16:08

http://www.realclearpolitics.com/video/2009/05/27/biden_jokes_about_breaking_obamas_teleprompter_.html

Jo a chiméra není:
Autor: mueller Datum: 13.6.2009 21:39

mylna predstava, jak se mylne domnivate.

Adolf Hitler byl pry taky:
Autor: mueller Datum: 13.6.2009 21:36

velmi charismaticky a oblibeny clovek a davy silely a nemecke zeny omdlevaly blahem, kdyz ho videly a mu naslouchaly. A mel vize, jak udelat svet daleko lepsim nez byl, a chranil Umwelt neboli zivotni prostredi a zavedl prvni maj jako statni svatek. To jsou holt ti oblibeni charismatici.

Re: Adolf Hitler byl pry taky:
Autor: badaxe Datum: 14.6.2009 6:47

No on toho zavedl víc, třeba sjednocené odbory, odborářské rekreace, koncentrační tábory (po vzoru soudruhů v SSSR), rasovou segregaci (oddělil část občanů poviným nošením označení) a řadu novinek. Co zavede Obama je otázka.

Détente, pane autore,:
Autor: mueller Datum: 13.6.2009 21:26

détente, vase d'étant je nesmysl, étant znamena "jsoucí" a "de" je 2. pad, tak si sestavte, co jste to napsal. Détente znamena uvolneni.

Re: Détente, pane autore,:
Autor: mueller Datum: 14.6.2009 19:23

Jo a ani se to nevyslovuje stejne, détente ma na konci "t" á étant tu divnou francouzskou nosovku.

Obamathon:
Autor: Machiavelli Datum: 13.6.2009 19:50

Pro ty, kteri vladnou anglictinou je zde zajimavy odkaz na prispevek od Billa Mahera, televizni hvezdy a neunavneho kritika Bushe a podporovatele Obamy. Je velmi zajimave, k cemu po par mesicich Obamy v urade dospel.

http://www.latimes.com/news/opinion/commentary/la-oe-maher12-2009jun12,0,7966784.story

Ale Bill Maher:
Autor: mueller Datum: 13.6.2009 21:32

je teda zjevne jerk, leftist swine, you name it.

Obama je:
Autor: ost Datum: 13.6.2009 19:09

Jeden z rady americkych prezidentu. Soudit jeho obdobi bude rada historiku, tak jako dnes posuzuje jednani Kennedyho, Nixona, Reagena ale i treba Jacksona, nebo Tafta.

My si tady jak videt vypravime o necem o cem nevime ani zbla, nebo propagujeme nase individualni nazory a prani.

Politologove, kdyby to bylo jako "u piva" tak by bylo po problemech :-D