20.9.2020 | Svátek má Oleg


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Spirit 13.6.2009 19:02

Obamova vize společnosti

musí být opravdu velká, když ho kritizují lidé jako pan Stejskal nebo Fištejn. Je to pro mne důkazem pravdivosti a správnosti jeho myšlenek. Takového presidenta neměla Amerika už dlouho.

Richard III. 13.6.2009 14:54

Souhlas!

K tomuhle přesnému rozboru se dá dodat jen málo.

Rostislav 13.6.2009 12:21

Starat se jen o své

Můj názor je ten, že naše civilizace by se neměla snažit ovlivňoval vnitřní záležitosti jiných kultur. Měla by se jen starat o zajištění svých zájmů (např. zajištění surovinových zdrojů, a to všemi pro sebe dostupnými prostředky) a jejich problémy ponechat jim.Jako daňový poplatník v Evropě necítím povinnost platit strašné náklady za zavádění demokracie a křesťanství tam, kde to nikdo nechce, ale mrzí mne malé úsilí o prosazení našich potřeb. Proč přispívat a jen dávat a nic nedostávat (nebo jen za zbytečně vysokou cenu?). Misionářství je snad věcí středověku, nebo se pletu ?

Richard III. 13.6.2009 14:48

Starejme se o své, ale kde to "své" máme?

Hluboce se mýlíte.

I teroristické akce islamistů vznikají uvnitř muslimského společenství a jsou tedy podle vás "vnitřní" záležitostí muslimů. Nebo že by ne??

Stejně se mýlíte, pokud jde o misionářství. To slovo vzniklo ze stejného základu jako mise, jde tedy o misi, o poslání, které má každý z nás. To poslání obecně by mělo být - když to řeknu zcela obecně a tedy zneužitelně - "usilovat o lepší svět". Nebo že by ne?

Pokud jde o ty náklady z našich daní, tady s vámi vřele souhlasím. Je však třeba začít se šetřením na správném místě. Jako první se nabízí zastavení těch šílených částek, které plynou do rukou palestinských Arabů, jinými slovy do rukou potenciálních teroristů. Ty peníze nejsou používány pro humanitární ale převážně pro teroristické účely. Kdyby za ně Palestinci kupovali to, co oni sami i Evropa tvrdí, že kupují, musel by každý Palestinec mít zlaté zuby, pozlacenou vilu a u ní na zahradě svou podobiznu ve zlatě, americký bourák, osobní vrtulník a každé palestinské dítě svého vlastního učitele ve své vlastní třídě. Tolik už tam Evropa nasypala prachů. Francie a další státy Evropy se za ně snaží koupit jakýsi "mír", který neznamená nic jiného než to, že se teroristické útoky nepraktikují v Evropě, ale třeba v Austrálii nebo v USA.

PS. Uznávám, že mohu přehánět, ale jen trošku! Spočtěte si to.

Ludva 13.6.2009 16:57

Re: Starejme se o své, ale kde to "své" máme?

V zásadě s Vámi souhlasím, ale co by se asi stalo bez humanitární pomoci Palestincům ? Buďto humanitární katastrofa nebo by se nahrnuli do Evropy. To už je lepší zaplatit.

Viktor 13.6.2009 17:56

Re: Starejme se o své, ale kde to "své" máme?

Taková "humanitární katastrofa" by možná konečně přiměla "Palestince" vzpomenout si na to že jsou úplně normální Arabové a že by se mohli začít živit jako v sousedních státech.

A co se hrnutí do Evropy týče - zas až tak velký technický problém to není, chybí politická vůle.

badaxe 14.6.2009 6:53

Re: Starejme se o své, ale kde to "své" máme?

to jestli by se "nahrnuli" je věcí naší, pokud je sem nepustíme nenahrnou se. Je to právě o té hlouposti na jedné straně uplácet vraha a na druhé to omlouvat že by jinak mohl zabíjet víc. Kdyby peníze teroristům z Hammásu přestaly téct a každý útok byl řádně a tvrdě potrestán, bylo by to mnohem lepší než uplácení té bandy zločinců. V konečném důsledku by to bylo lepší i pro lidi v palestině, jejich šéfové by měli menší moc a pro araby v palestině by bylo snažší se dostat na úroveň okolních států. Dnes kdy spoléhají na pomoc (rozdělovanou teroristy) nemají důvod cokoli dělat.

Rostislav 15.6.2009 11:34

Re: Starejme se o své, ale kde to "své" máme?

Myslím, že se mnou nesouhlasíte z toho důvodu, že na rozdíl ode mne jste názoru, že máme vyvážet svůj styl života, světonázor, náboženství a právní systém i do oblastí, které se po staletí vyvíjely zcela jinak a jejich svět je tudíž jiný. Nemohu říci, že bych byl těchto jiných kultur zásadním odpůrcem, ale nevím, proč se jim pokoušet něco, co nemají chuť převzít, vnucovat. Jsem člověk žijící na vesnici, tak si snažím především udržet pořádek na vlastním dvorku :-).Myslím, že jako dańový poplatník v našem kousku světa mám právo od svých vlád požadovat, aby se staraly o blaho této části světa, této generace a našich potomků, a to i za cenu konfliktu s jinými kulturami. A navíc se domnívám, že taková změna názoru je potřebná brzy, neboť poměry sil se v náš neprospěch dramaticky zhoršují ! Já se toho snad  již nedožiji, ale nechtěl bych vidět, jak třeba mou vnučku jen pro nařčení z cizoložství veřejně dle svých práv ukamenují. Je jistě bolestné v TV vidět, že se tak může stát sta kilometrů od naší, klidné a zatím fungující vlasti. Ale co s tím ? Bojím se, že jde té naší civilizaci o krk a měla by se o sebe začít starat. Nebo je již tak zdegenerovaná, že na to nemá sílu ? I takové jevy v historii byly četné...

Vlaďa 13.6.2009 10:34

Zaplať pánbůh

:-/Zaplať pánbůh, že se McCain nestal presidentem, To by byla co nevidět válka. On by pokračoval ve vývozu demokracie mečem. Vzpomínám si jak jeden  z amerických politologů již při první volbě Bushe konstatoval, "tam, kde Clinton vidí příležitost, tam Bush vidí  nebezpečí". To byla že velká věta. Tím, že je Obama mladý a navíc demokrat, vidí již svět jinak než jen mocensky. Zaplať pánbůh.

cb 13.6.2009 10:44

Re: Zaplať pánbůh

Clinton treba videl prilezitost v "kazdy American ma pravo mit dum"

Sýček 13.6.2009 13:56

Re: Zaplať pánbůh

R^

qwerty 13.6.2009 11:28

Re: Zaplať pánbůh

voni sou presne takovej pitomec, jako ty co husajna volili.  Ale zas maj jednoduchy  videni sveta a tak se maj taky dobre, co?  Voni tupej vole.

Ludva 13.6.2009 12:46

Re: Zaplať pánbůh

Vy byste se tetelil blahem, kdyby k nám před pár lety přivezli Amíci demokracii bombardováním, zničením hospodářství a stovkami tisíc mrtvých ? Jinak za vlád republikánů se USA staly  největším světovým dlužníkem. Třeba i proto volili Obamu.

Marat 13.6.2009 13:02

Re: Zaplať pánbůh

Ooo se s takovými kašpary jakým je Vláďa nebo Ludva nemá význam se bavit.

Thyronx 13.6.2009 15:25

Re: Zaplať pánbůh

"Voni tupej vole"

Proc se nepodepisete, zbabelce? Nebo to mam udelat za Vas? (Y)>-

RK 13.6.2009 13:36

Re: Zaplať pánbůh

Vládˇo ty jsi dětina.Chamberlein ustupoval Hitlerovi a přijel do Anglie se slovy přivezl jsem vám mír. Churchill mu řekl nepřivezl jsi mír, ale válku Tak je to v tomto případě. Obama je slabý prezident, slibotechna a populista. Neříkám, že vyvážení západní demokracie do muslimského světa má nějaký smysl. Ovšem objímat se s muslimy je teda pěkná kravina.

Vlaďa 13.6.2009 14:35

Re: Zaplať pánbůh

Soudím, že Obama je moudrý člověk a president. Ti se ovšem hloupým jeví jako slabí a slibotechny. Moudrost a pravda se mnohdy těžko vysvětluje. Tupost je ovšem snadno pochopitelná a snadno se jí uvěří jako jednoduchým snadno pochopitelným odpovědím na složité otázky světa.

Richard 13.6.2009 19:57

Vlád´ovi

Vlád´o nic jsi nepochopil a v tom je tvůj problém

badaxe 14.6.2009 6:57

Re: Zaplať pánbůh

W.S.Churchill řekl něco jiného, "mohli jsme volit mezi hanbou a válkou, zvolili jsme hanbu a válku" . To že ustupování násilí k ničemu nevede je věc zřejmá a nechápou ji jen kavárenští teoretici rovnosti a lásky na celém světě.

Richard III. 13.6.2009 14:52

Tvrdíte hloupost

V každé příležitosti je nebezpečí (krachu) a v každém nebezpečí je příležitost (úspěchu). Bush viděl obé, Obama vidí jen tu příležitost. V tom je nebezpečný pro náš svět, v tom je zatraceně nebezpečný pro naše bezpečí. Ale snad ho jeho okolí usměrní!

Vlaďa 13.6.2009 16:46

Re: Tvrdíte hloupost

No, jistě Obama nebezpečí nemůže vidět . To je axiom. Myslím, že je lepší vycházet z příležitostí. Hlavně nestrašte, na to jsou zde modří. Ostaně Bush svojí politikou ukázal jak se hospodaří a to od Clintona přebíral zemi s vyrovnaným rozpočtem.

... 13.6.2009 16:50

Re: Zaplať pánbůh

Clinton zavedl Ameriku svou populistickou politikou úvěrů dostupných pro všechny do nynější krize. Obama je charismatický člověk a bůh nás chraň před jeho nápady.

Ludva 13.6.2009 17:51

Re: Zaplať pánbůh

Clinton vlastnil hypoteční banky ? Měl jsem dojem, že v tak svobodné zemi se bankéři rozhodují sami. A po Clintonovi snad vládl 8 let Bush - proč to nenapravil ?

karolus 13.6.2009 22:28

Re: Zaplať pánbůh

A po Clintonovi snad vládl 8 let Bush - proč to nenapravil ? Protože nebyl tak moudrý jako česká modrá telátka.

badaxe 14.6.2009 7:00

Re: Zaplať pánbůh

za Clintona dostaly banky státní záruky, takže je nemusel Clinton vlastnit, prostě jen slíbil že případné dluhy zamázne stát. Problém je že ani Bush to neměl moc šanci změnit (jestli chtěl nevím), zákon prošel sněmovnou a jeho změna by nebyla zpětná, navíc by zřejmě nějakou dobu trvalo ji připravit (a asi by to ubralo hlasů)

K. Babák 13.6.2009 9:47

Odpadlík od islámu

Pro příliš mnoho muslimů je přestup z muslimského náboženství na jiné nemyslitelný a provinilce je třeba zabít. Islám se neodvolatelně dědí po otci (židovství zase po matce, děti ze smíšeného manželství - pokud je něco takového možné - mají problémy). Tvrdí-li Obama veřejně, že jeho otec je muslim a on křesťan, tak se v očích ajatoláhů znemožnil a možná si zadělal na velké problémy.

Ludva 13.6.2009 10:01

Re: Odpadlík od islámu

To není osamělý spisovatel, ale prezident USA. Nějací ajatolláhové mu mohou být ukradeni.

K. Babák 13.6.2009 10:04

Re: Odpadlík od islámu

Ale ne on jim. Představuje hrozbu, že by to mohl zkusit někdo jiný.

Informace 13.6.2009 8:44

Obama vás nebude bránit

Před několika dny (4. června) se v italském il Foglio objevil zajímavý článek s titulkem Obama vás nebude chránit. Je to pohovor s Victorem Davisem Hansonem, vojenským historikem, expertem ve válečné strategii, členem Hoover Institution e Claremont Institute, členem demokratické strany. Obama je, podle Hansona, pro Evropany lacinou utopií, mesiášem, který je bude chránit před hrozbou multikulturalizmu, před iránskými raketami, který zasáhne do evropských záležitostí, když např. ruské tanky napadnou Ukrajinu, když Rusko uzavře kohoutky plynu, nebo když se letadlo teroristů zřítí na Vatikán. Když se na něj evropští politikové obrátí s žádostí o spojený zásah, Obama řekne: “souhlasím s vámi”, ale pak neudělá vůbec nic, maximálně předloží věc OSN k projednání. Pravděpodobně si to Evropané ještě neuvědomují.

Obama se považuje za představitele všech světových kultur, které jsou podle něj ekvivalentní. Nechápe rozdíly mezi nimi, jako nechápe hodnoty západní kultury, které vděčí za svou kulturní a politickou formaci.

Obama je ve svém počínání obojetný – v soukromí zastává mnohem tvrdší pozice než ve veřejných projevech, kde značně zmírňuje tony. (To potvrzuje třeba I Washington Post v článku Obama’s Friends … , kde píše o jeho postoji k Izraeli a Palestincům.)

Informace 13.6.2009 8:45

Re: Obama vás nebude bránit

Obama se obklopil, podle Hansona, spolupracovníky, kteří nejsou nakloněni Izraeli, nabízí ruku míru Iránu, poslal své emisaře do Damašku, rozhodl se poskytnout miliardy dolarů Hamasu na rekonstrukci Ghazy. Vysílá signály Izraelcům, aby si problémy s Iránem řešili sami, I když ví, že na to izolovaný Izrael nemá dost sil.

To je tak v zkratce hlavní téze článku, který je bohatý a mnohem podrobnější, než můj "výcuc".

http://www.ilfoglio.it/soloqui/2533