10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

SVĚT: O tancích kolem horké kaše

Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je ze zemí, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 23.4.2019 9:16

Re: A co střecha Národního muzea?

... pane Holíčku, zapalovat katedrálu v přízemí postrádá efekt, požářiště je snadno přístupné pro hašení, částečně vyhoří inventář a budova utrpí minimální škody. Když hoří krov, odnese to celá budova, například promáčením kleneb může dojít k jejich zřícení,

J. Holíček 23.4.2019 9:34

Re: A co střecha Národního muzea?

Samozřejmě. :-))

M. Mařák 23.4.2019 5:56

Všeliké kvaltování toliko pro

hovada dobré jest.

Nikdo nic neví a ledaskdo spřádá teorie z o ničem z prázdna. Vyšetřování probíhá a všechny možnosti jsou určitě otevřené. I ta s islámským terorismem. Vyšetřovatelé však z toho, co se zatím zjistilo, dávají přednost jiné hypotéze. To však nebrání skutečnosti, aby se již vynořily fake news rozličné. Třeba ta o hlavním architektovi Notre-Dame, jenž prý tvrdil, že požár nevznikl ze zkratu a podobně, se v diskuzích objevila i tady.

Když si dává někdo práci s manipulací veřejnosti a vymýšlením hoaxů i o takových prkotinách, jak tomu asi bude ve skutečně důležitých geopolitických záležitostech?

P. Dvořák 23.4.2019 6:04

Re: Všeliké kvaltování

Tak tak.

I když vyšetřování ještě ani pořádně nezačalo a všem nám už je téměř jasné, že muslimové to nebyli, jak tomu asi bude ve skutečně důležitých geopolitických záležitostech?

Ošklivci. Všechno by hodili na mírumilovné, ba přímo mírotvorné, pravdou a láskou prostoupené muslimy.

J. Hruška 23.4.2019 8:17

Re: Všeliké kvaltování

A na arabské (muslimské) vykořisťované nezaopatřené dělníky, kteří kvůli přepracovanosti zanenedbali nedopatřením bezpečnostní a protipožární předpisy (nečtou je - čtou korán). Aejhe - muslimové v zápalu víry zapomenou hasit a utíkají k Allahovi. "Třeste se vládcové tohoto světa před hněvem islámské dělnické třídy, ona nemá co ztratit, jen svého Alláha." Čest práci, souvěrci.

P. Grigar 23.4.2019 9:07

Re: Všeliké kvaltování toliko pro

.. důkladný a nepředpojatý vyšetřovatel z principu věci neupřednostňuje žádnou možnost, primárně však hledá stopy úmyslného založení požáru, tam stopy mizí nejrychleji a viník získává náskok. Zkratovaný kabel mu nikam neuteče,neztrarí se, ale pachové stopy na požářišti nemají dlouhého trvání.

Co s vámi, Mařáku? Začínáte být dosti průhledný. Ale blogerská ješitnot vám nedovolí změnit nick, v tom má vaše virtuální přítelkyně Sybilluše přece jen výhodu. Tož pište, ať je sranda..

M. Mikulec 23.4.2019 5:48

Obvyklí podezřelí.

Policie dosud vždycky potvrdila “známé firmy” ze svých vlastních seznamů.

P. Černoch 23.4.2019 5:34

Požár

Připomenul bych že v ČR není takový počet muslimů,jako ve Francii.

Ale vraťme se k požáru.Několik faktů.Elektroinstalace byla relativně nová,síť protipožárních hlásičů také.Požár vznikl v podkrový které bylo dřevěné.Má to ale háček.Konstrokce byla dubová několik století stará.A takový staletý dub jde jen velmi těžko zapálit.Požár se objevil pár hodin po skončení práce dělníků opravujících chrám.Požářiště ještě nevychladlo a už se vydávali prohlášení,že požár nebyl žhářství.Netvrdím,že požar někdo založil a už vůbec nespekuluji kdo,ale tyto skutečnosti jsou přinejmenším podivné.

V. Kotas 23.4.2019 6:12

Re: Požár

A právě takovým překotně vyhlašovaným prohlášením ( i v jiných případech ), si sami zadělává ta která státní správa na problémy o věrohodnosti prohlášení.

P. Dvořák 23.4.2019 4:13

Přijdou a budou Netzerovat, že muslimové ne-e-e-e!

A mají pravdu.

Pamatuji, že někdy v r. 1976 vybuchla v Brně teplárna a někdy v r. 1978 se na ul. Pekařská propadl kus ulice i s nástupním ostrůvkem a v díře zmizela žena, jejíž ostatky se podařilo nalézt teprve před několika roky. A také pamatuji, jak někdy kolem r. 2005 hořela tráva pod Velkou Klajdovkou.

A ve všech případech muslimové nikde!!!

A. Holík 23.4.2019 3:10

Nojo

Nojo, pozar pri rekonstrukci, to se prece nemuze stat ! Museli to byt muslimove, a nejspis vsichni !

J. Vintr 23.4.2019 3:29

Re: Nojo

To je právě ten problém. Nemusí to být všichni muslimové, ani jejich většina. Stačí jeden z nich. Jenže dopředu se nikdy neví, který to bude a co udělá.

K. Wágner 23.4.2019 6:15

Re: Nojo

Požáry při rekonstrukci byly a budou, jde tu nejčastěji spolu s technickou závadou o lidský faktor. Hodně lidí zapomíná na to, jak nedávno u nás hořela střecha Národního muzea...

T. Kohout 23.4.2019 3:08

ND - předpokládám, že to vyšetří a sdělí.

Tady v Čechách, jak známo, Veletržní palác, půlka Průmyslového paláce vyhořely jasně z nedbalosti, nedávno nějaký hotýlek v Praze taky vyhořel a nebyl to teror čin. V hotelu Vítkov bouchl plyn. A kostelíky tu podpaluje nevychovaná mládež. Čili neteroristických požárů je celá řada a vše se dá vyšetřit. Předpokládám, že to vyšetří i ve franc. kostelích.

J. Vintr 23.4.2019 3:34

Re: ND - předpokládám, že to vyšetří a sdělí.

Vzhledem k tomu, že za Veletržní palác inkasovala velké pojistné plnění firma Incheba, která byla jen nájemcem, tak bych si v tomto případě tou nedbalostí nebyl tak jistý. Stejně jako v řadě dalších požárů, na nichž někdo vydělal. Příčina se vždycky odhalit nedá, i když se po ní opravdu pátrá.

J. Sova 23.4.2019 6:09

Re: ND - předpokládám, že to vyšetří a sdělí.

Výčet by byl o mnoho delší. Vyhořela sýpka na hradě Pernštejn, právě dokončený zámek Zahrádky u České Lípy, atd.

J. Sedlář 23.4.2019 0:40

NE NE NE NESOUVISÍ, jasan ?

A ani nenaznačujte, neboť to není v souladu s EUrohovnotami. Mi ten multikultiráj vybudujem, i kdyby to mělo stát poslední kapku vaší krve.