22.6.2021 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

SVĚT: O tancích kolem horké kaše

Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je ze zemí, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 23.4.2019 17:58

Re: Proč si autor myslí, ...

To já nevím, takže vám přeji úspěšné hledání. Osobně nehledám ani článek, kde Peroutka obdivuje Hitlera, i když je prý vlevo dole :)

Domnívám se, že obé je HOAX,

J. Sedlář 23.4.2019 18:53

Re: Proč si autor myslí, ...

https://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/

tak si to usnadníme, ja ? Nebo je ta kniha plná hoaxů ?

D. Mach 23.4.2019 22:33

Re: Proč si autor myslí, ...

Nepsal jsem, že ta kniha (neboli korán) je plná hoaxů, ale že ten článek je hoax. To je rozdíl, tak mi neposouvejte něco, co jsem nenapsal. A ten odkaz je fakt "výborný". Věty vytržené z kontextu, navíc ani slovo o tom, že by se měli zabíjet křesťané, či vyznavači jiných náboženství. Totéž jistě koluje mezi muslimy, pouze jsou to úryvky z bible o svatých válkách a obraně svaté země.

Ale i toto je korán : Rozdávejte na stezce Boţí, avšak nevrhejte se do zkázy vlastníma rukama! Konejte dobré skutky, neboť Bůh miluje ty, kdoţ dobré skutky konají.

J. Vintr 23.4.2019 23:58

Re: Proč si autor myslí, ...

Hledači mírumilovných pasáží v Koránu zapomínají na to, že Mohamedovo "učení" nebylo vůbec konzistentní a vyvíjelo se účelově v čase. V době, kdy měl Mohamed sotva pár desítek stoupenců, hlásal zcela jiné věci než v době, kdy ho poslouchaly tisíce hrdlořezů. V Koránu je ale bez ladu a skladu namašťěno všechno, co kdy údajně řekl. Ovšem na rozdíl od hloupých ďaurů muslimové dobře vědí, jak mají chápat Korán, přesněji řečeno jim to jejich "duchovní" vysvětlí podle momentální situace.

J. Sedlář 24.4.2019 10:17

Re: Proč si autor myslí, ...

Jejda, tak si poslužte milionem jiných odkazů, není li Vám tento po chuti. V reakci na můj příspěvek kde se Vás ptám, zdali ta větička je nebo není: A ta o tom "Zabíjejte je všude, kde je dostihnete..." Jste napsal: To já nevím, takže vám přeji úspěšné hledání. Osobně nehledám ani článek, kde Peroutka obdivuje Hitlera, i když je prý vlevo dole :) Domnívám se, že obé je HOAX,

Pokud odpovídáte na mou otázku, pak lžete, ta věta HOAX není. Pokud je to reakce, že článek o Peroutkovi a tento jsou HOAX, pak jste nezodpověděl mou otázku.

V jednom máte pravdu: "ani slovo o tom, že by se měli zabíjet křesťané, či vyznavači jiných náboženství." Ale bezvěrci to je jiná liga co ?

P. Han 23.4.2019 19:49

Re: Proč si autor myslí, ...

No dobrá, tak je to verš 191.

S. Pavuk 23.4.2019 17:16

Krátko a jasne

Krátko a jasne popísaný problém. Čo môžeme urobiť pre to, aby sa situácia vo svete zlepšila ? Reálne to vidím len tak, že vo voľbách budeme voliť takých svojich zástupcov, ktorí sa nebudú prezentovať len módnymi heslami, ale aspoň iskierkou reálneho pozitívneho programu. Najbližšie voľby sú do EÚ parlamentu. Netreba sedieť doma, ale ísť voliť ! Voliť ľudí, u ktorých je aspoň nádej, že sa budú snažiť zlepšiť súčasný stav. Či je niekto pravičiar alebo ľavičiar, to sú dnes už pojmy s nejasnými kontúrami a s pohľadu katastrofy v ktorej sa nachádzame úplne irelevantné.

M. Prokop 23.4.2019 17:42

Či je niekto pravičiar alebo ľavičiar,

to sú dnes už pojmy s nejasnými kontúrami - to tvrdí levičáci odedávna.

Přitom rozdíl je stále stejný, svoboda a zodpovědnost versus dirigismus, byrokracie, přerozdělování (i v prospěch migrantů).

S. Pavuk 23.4.2019 20:44

Re: Či je niekto pravičiar alebo ľavičiar,

Pán Prokop, keď nám budú búchať okolo uší bomby ako je to (zatiaľ) v zahraničí, budete riešiť otázky dirigizmu verzus sloboda ? Aká sloboda, keď sa budete báť vyjsť von z bytu ? Všetky tie talafatky 19. storočia už dnes nemajú žiadny zmysel. Občania nemajú inú možnosť ako ovplyvňovať veci voľbami. Ak sa budú riešiť zástupné problémy stratíme slobu úplne. Ak ste si nevšimol, tak z tej našej slobody už bolo dosť odkrojené.

J. Sinnreich 23.4.2019 15:58

Predbezna opartrnost

Obama a Clintonova vyjadrili litost a zdeseni nad utoky ve Sri Lance. Masakr oznacili svorne jako utok extremistu proti turistum a navstevnikum svatku Velikonoc (Travelers and Easter Worshipers) O zabijeni KRESTANU a islamskych teroristech ani slovo.

J. Jurax 23.4.2019 22:12

No jo, oni nám vlastně říkají, že muslim je extrémista. Nemýlí se ... :-)

M. Krátký 23.4.2019 15:16

Že by Francouzi - pionýři technického pokroku

neměli v tom chrámu nainstalované požární hlásiče mi hlava moc nebere. Pak ale asi musí nastoupit pochybnosti o jejich disciplíně a organizačních schopnostech - a vzpomenout si jak se Francie bránila německé armádě a ustoupila do Paříže až druhá potom, kdy se již Hitler fotil s Eiffelovou věží v pozadí. A potom - v prvních obrázcích v ČT1 z toho požáru bylo jasně vidět záběry, že první dým stoupal za oltářem - než vyšlehly ty plameny na střeše atd i jinde. Kdo ty záběry v ČT stopil nevím, že se bojí je znovu ukázat ???

M. Veleba 23.4.2019 14:46

Připusťme cílené zapálení,

pak se ale ptám, proč se (zatím) nikdo nepřihlásil. Při každé sebemenší akci se hlásí IS apod. pakáž a při takovém majstrštyku nic? A dále, zrovna u Vás bych čekal analýzu založenou na faktech a dostupných informacích a ne takovou slabotu (na podporu cíleného zapálení v současnosti neexistuje žádný důkaz ani indicie). Jinak Vaše články čtu s radostí, přeji tedy bohatou tvorbu.

J. Fridrich 23.4.2019 14:32

Krátce po začátku požáru Notre-Dame jsme ještě pořádně ani

Krátce po začátku požáru Notre-Dame jsme ještě pořádně ani nevěděli, co se děje, zda se budova celá zřítí či ne, ale už jsme „věděli“, že pravděpodobně šlo o důsledek opravy. Přesněji – média to věděla. " EVROPA: Kostely poničené, pokálené nebo podpálené. Mnoho kostelů v západní Evropě je nyní dennodenně cíleně poškozováno. Ve Francii jsou podle německého webu PI-News každý den znesvěceny v průměru dva kostely. V roce 2018 ve Francii proběhlo 1 063 útoků na kostely a křesťanské symboly jako jsou kříže, obrazy a sochy. Kdo je za tento rostoucí počet útoků na kostely zodpovědný? Německá zprávanapovídá: „Zpřerážené kříže, zničené oltáře, podpálené výtisky Bible, převrácené křtitelnice a dveře kostela jsou počmárané islámskými výrazy jako třeba ‚Alláhu Akbar‘.“

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-kostely-ponicene-pokalene-nebo-podpalene-fu4-/p_zahranici.aspx?c=A190416_203753_p_zahranici_wag

Č. Berka 23.4.2019 13:14

pan Frýbort ví kulový

ale bič z h.vna upletl pěknej

V. Šedivý 23.4.2019 14:50

Re: pan Frýbort ví kulový

Vám přijde normální, aby se už v době, kdy ještě vůbec není jasné, co všechno hoří, objevovala oficiální prohlášení, že ten požár určitě nebyl založen úmyslně?

Ta křečovitá snaha vyloučit možnost, že by to snad mohlo

souviset s nějakou skupinou, jejíž příslušníci leckde po světě vypalují kostely, působí poněkud kontraproduktivně.

E. Derat 23.4.2019 15:35

Re: pan Frýbort ví kulový

Přesně tak, i když možným důvodem byly i obavy, aby někde pro změnu nehořely mešity.

P. Sinclair 23.4.2019 16:12

Re: pan Frýbort ví kulový

V oficiálním prohlášení nebylo použito slovo "určitě", nýbrž "pravděpodobně náhodně, pravděpodobně následkem nehody".

J. Sedlář 23.4.2019 17:54

Re: pan Frýbort ví kulový

Je pravděpodobné, že za jednotlivými nesouvisejícími útoky na Cejlonu stojí psychicky narušení jedinci, tzv osamělí vlci. Policie hledá komplice. Skočím to nesouvisí, už vůbec ne s tamtím. Bouchalo to pravděpodobně náhodně.

A teď tu o Karkulce...

P. Sinclair 23.4.2019 19:23

Re: pan Frýbort ví kulový

Ne pravděpodobné ale jisté, ze za těmi útoky stali magoři. Máte tam ještě něco nezajímavého?

J. Sedlář 23.4.2019 20:42

Re: pan Frýbort ví kulový

NO jasně, Jeden sám magor, druhý sám magor, třetí sám magor........N-tý sám magor. Ono by je mohlo spojovat to, že v palici místo mozku měli z jedné doktrýny pedofilního beduína vrhací kostku. Ale to s tím NESOUVISÍ. DYŤ VÍME. Istrukce jsme četli. Takže je to nezajímavé. Ehm tedy pro Vás.

P. Sinclair 23.4.2019 21:44

Re: pan Frýbort ví kulový

Pokud vidíte do hlavy neznámým lidem na druhé straně světa, snad by bylo lepší, kdybyste si místo tlachání na internetu zkusil najít práci v nějakém kabaretu.

J. Sedlář 24.4.2019 10:03

Re: pan Frýbort ví kulový

A já měl dojem, že je spojuje (minimálně) to, že vyzývali Olláha na bar. Aši nějaká mejlka. Vono už se k tomu snad i nějací další vyzyvatelé Olláha na bar přihlásili. Jako že si za tím stojí, že to zvorganizovali. Tak by snad bylo lepší jim vysvětlit, že jsou mimo, protože do hlav jejich soustruhů jim nikdo nevidí. I když po těch výbuších mám dojem, byly hlavy votevřený.

Tak snad by bylo lepší to jet vočíhnout, abychom si udělali jasno, ne?

V. Lunák 23.4.2019 12:54

Pár užitečných informací k tématu,

které autor, vůbec ne překvapivě, vynechal:

https://www.snopes.com/fact-check/churches-destroyed-in-france/

https://www.snopes.com/fact-check/12-churches-france/

P. Štěpánek 23.4.2019 11:27

Na ty střeše jsem byl

zásuvky přibite hřebíky na ty vyschle trámy, pamatuji, jak jsem to viděl, říkal jsem si, co za prasata to tady tahali dráty? Pořád ještě může jít o šlendrián. Toť můj konzistentní názor od požáru.

P. Černoch 23.4.2019 14:33

Re: Na ty střeše jsem byl

Elektrika byla nová,ale i kdyby stoletý dubový trám tím nezapálíte.Ono do něj nejspíš ani ten hřebík nezatlučete.A konstrukce krovů byla zvlášť památkově chráněná.800 let staré dubové trámy.Navíc v podkroví elektrika vůbec nebyla.A dělníci pracovali až nahoře na střeše kryté olověným plechem.

M. Moravcová 23.4.2019 11:11

Díky za neuhýbavá slova, za popsání reality

"Teď ještě co proti tomu můžeme dělat my nevěřící. Asi jen neuhýbat před zodpovědností vlastní i jiných, nevymýšlet si bajky o instalatérovi, co mu odlítla jiskřička od vercajku a koukejme, ona hoří katedrála od střechy až po vrata, nepokoušet se zašmajchlovat tragickou skutečnost omluvnými slůvky Ona pravda beztak sakramentsky vítězí, ledaže to někdy může trvat dlouho."

T. Hraj 23.4.2019 11:10

feu Macron ?

Ani bych se nedivil, kdyby požár byl na objednávku Makrona. Hroutí se mu to na všech frontách. Politické body za sjednotitelství a spasitelství národa musely být velmi lákavé.

S. Netzer 23.4.2019 11:30

Re: feu Macron ?

A zapálil Notre Dame vlastnoručně?

Viděl ho někdo lézt po lešení?

I. Břízová 23.4.2019 11:35

Re: feu Macron ?

Když už o faktech, Frau Netzer, tak když si někdo něco objedná, čili na objednávku, tak ani po tom lešení lézt osobně nemusí.