27.1.2020 | Svátek má IngridDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Má se Evropa bránit sama?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 21.11.2018 6:07, přehled diskusí

Evropská armáda bez GB nedává žádný smysl... :
Autor: V. Klepetko Datum: 20.11.2018 21:06

Protože není schopná konkurovat ani takovému Turecku. Za druhé - Evropská armáda za předpokladu paralelní existence NATO je bezpečnostní rizikem sama o sobě! A do třetice - žádná armáda nemůže být funkční bez vlastenců, odhodlaných něco bránit!

Je mezi námi ale dost Jochů? Málo... A "Eurounioevropanů" už vůbec nevidno, a když už se nějaký zjeví, tak je to většinou nějaký vojenské služby neschopný krypl... Nebo pacifista, nebo levicový radikál, nebo agent Putina, nebo jiný multikulturní jehovista s genderově pošramoceným pozadím:-))))))))))

Proto dnes a zítra - jedině NATO! A pozítří - možná - pod jaderným deštníkem USA nebo GB - Armáda nějaké Podunajské Konfederace: s V4, Chorvatskem, Srbskem,Montenegrem, Makedonií, Slovinskem, Rakouskem, Pobaltím a možná i Bavorskem - to po rozpadu Německa na euroregiony:-))))))))

Evropa by se MĚLA umět bránit sama.:
Autor: V. Novák Datum: 20.11.2018 16:06

Dokud to nezvládne, nebude svéprávná.

Ovšem začínat budováním Všeevropské armády je tradiční EUnijní postup stavby baráku od střechy, resp. ozdobné korouhvičky na ní.

Budu se opakovat, ale proč ne - spojením 27 podfinancovaných armád nevznikne jedna vynikající armáda. A spojením 27 armád podřízených politikům, kteří jim nedokážou dát společné zadání, třeba na ochranu Schengenské hranice, vznikne jen jedna velká armáda podřízená politikům, kteří jí nedokážou dát společné zadání.

Ano.:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2018 16:11

Re: Evropa by se MĚLA umět bránit sama.:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.11.2018 20:33

Asi tak.

NATO je obranná organizace.:
Autor: B. Hamal Datum: 20.11.2018 15:24

Ani agresoři nemívají ministerstva agrese, nýbrž ministerstva obrany. Hitler a Napoleon se bránili hluboko na ruském území. Američané porušili dohodu s Gorbačovem, že NATO nebude expandovat k západu Ruska a dnes NATO Rusko vojensky obkličuje. Američané se brání po celém světě, kde mají přes 800 vojenských základen a personálu ve více než 100 zemích. Od 11.září se USA brání vůči terorismu a jejich války už prý stály $5,900,000,000,000 peněz a půl milionů životů, a produkují masy uprchlíků do Evropy. Po odstoupení od dohody INF s Ruskem mají teď volnou ruku k rozmístění raket na území evropských členů NATO, k jejich obraně. Obranou vpřed za šťastný posmrtný život na této krásné planetě.

Re: NATO je obranná organizace.:
Autor: M. Prokop Datum: 20.11.2018 16:22

Máte smůlu, Rusy (tehdy sověty) si pamatuji a jsou čím dál, tím stejní. Zaplať pánbůh za NATO, ač i to má své mouchy.

Re: NATO je obranná organizace.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 20.11.2018 17:37

Kdo je pořád stejný, Nevadí. Vadí ten, kdo je Horší a horší....

Re: NATO je obranná organizace.:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.11.2018 20:33

Trefné.

Re: NATO je obranná organizace.:
Autor: V. Patkoš Datum: 20.11.2018 19:19

Zase ty stejné lži o údajné dohodě s Gorbačovem? Sám Gorbačov tohle vyvrátil, ale stejně se najde stále někdo, kdo tu blbost bude omílat. A NATO nikoho neobkličuje. Jen se z nějakého důvodu sousedé Ruska obávají a raději se dobrovolně k NATO hlásí.

Potcrdili to jiní:
Autor: A. Trick Datum: 20.11.2018 19:24

Gorbačov nebude do světa vyprávět, že byl podveden.

Estonce a Lotyše a Litevce netřeba zabíjet,:
Autor: V. Novák Datum: 20.11.2018 15:18

ti vymírají sami a kdo může, odchází.

Proč?

Protože v Estonsku a Lotyšsku a Litvě není práce a perspektiva. Postsovětský průmysl si zlikvidovali částečně z ideologických důvodů, částečně (zejména v Litvě) naoktrojovaným odběrem drahého LNG a z toho vyplývající ztrátou konkurenceschopnosti.

Jediné, co je drží nad vodou, jsou ruské tranzitní a přístavní poplatkk. Ty ovšem stále klesají, jak Rusko převádí svůj export a import na vlastní přístavy a termináy, zejména v Usť Luze.

Re: Estonce a Lotyše a Litevce netřeba zabíjet,:
Autor: S. Landa Datum: 20.11.2018 15:35

Jo jo, hlavně ti Estonci... :-)

To je legracni,:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.11.2018 15:17

dokoran otevrit evropske hranice, a pak se teprve starat o obranu. Vzdyt evropske vlady nejsou kvuli posedlosti migraci a multikulturalismem schopny zajistit svym obcanum zakladni bezpecnost.

Evropska armada by slouzila pouze k represim proti vlastnimu obyvatelstvu. Takhle chytry jsme taky. :-)

Souhlas! Taky to tak cítím.:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2018 16:10

Východní a západní Evropané se liší na významu náboženství, pohledu na menšiny a klíčové sociální otázky. - prefer. hodnoty -

http://www.pewforum.org/2018/10/29/eastern-and-western-europeans-differ-on-importance-of-religion-views-of-minorities-and-key-social-issues/

Evropský pluralismus: největší vlastenecká demonstrace v Evropě představuje "nežádoucí hodnoty" - https://gefira.org/en/2018/11/10/poland-accepts-one-fifth-of-all-immigrants-coming-to-europe/

Nechci evropskou armádu, NATO stačí !

evropsaká obrana:
Autor: F. Lubomír Datum: 20.11.2018 14:58

Vážený ,pokud máme mnoho let bez války není to zásluha NATO,které mimochodem se nerozpustilo jako Varšavská smlouva ale tím,že byla udržována vojenská rovnováha mezi západem a východem.

NATO se tváří jako obranný pakt ovšem napadení Lybie,Iráku nevypadalo jako obranná operace.Jistě nesousedí USA s Afganistanem takže pokud mluvíte o prodeji zbraní víme jaké musíme od koho nakupovat nyní.Jediná záchrana EU je společná vojenská seskupení na hranicích pod vedením EU.Za účelem obrany před islamismem radikálním ,ono totiž jak víme při útocích v Paříži,Londýně na bezbranné civilisty jaksi NATO moc nepomohlo. Pokud jde o Rusko je presentováno jako nepřítel tak nějak automaticky .Připomíná to teorie národně socialistické strany Německa že pokud nemáme nepřítele je třeba si ho vytvořit.V r.1968 nás obsadil jiný stát za zcela jiných okolností .Dnešní Německo také nelze srovnávat s Německem

z r. 1939.Evropa by měla spoléhat sama na sebe ,Rusko bylo v historii Evropy vždy klíčovým hráčem,proto je třeba hlavně s ním jednat na diplomatické půdě nikoliv kontraproduktivně pomocí zbytečných sankcí a nenávistných útoků které nakonec nevychází ani od jeho blízkých sousedů.

Re: evropsaká obrana:
Autor: M. Prokop Datum: 20.11.2018 15:21

NATO je vojenská organizace, slouží tedy proti vojenským hrozbám.

Proti kozomrdům ne, dokud tito nevytvoří stát a armádu. Zatím je to politická policejní záležitost, nepustit a co projde, pochytat a vyhodit nebo zavřít.

Rusko nás samo považuje za nepřítele. https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rusko-ma-podle-rusu-nepratele-nejhorsi-jsou-usa-ukrajina-a-eu/1571372

Re: evropsaká obrana:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 20.11.2018 17:43

Vojáci, kteří nemají co dělat leniví a vlčí. Na EU vnější hranici by byli užitečnější, než když přejíždějí sem a tam, od ničeho k ničemu...

Re: evropsaká obrana:
Autor: V. Patkoš Datum: 20.11.2018 19:21

A víte, že ta hranice vede mořem, že ano? Co přesně by tam ti vojáci měli dělat?

Na počátku :
Autor: F. Kodera Datum: 20.11.2018 12:16

bylo slíbeno Gorbymu, že výměnou za sjednocení Německa (a stažení ruské armády) nebude NATO rozšiřováno na východ. Naivní Gorbačov tomu věřil, opilec Jelcin - darmo mluvit. Takže výsledkem je, že pod ochranou NATO dnes pořádají pohrobci lotyšských SS oslavné pochody a na ruských hranicích se pořádají manévry (samozřejmě s obrannými scénáři). A podle Trumpa musí všichni členové kupovat americké zbraně, protože jsou nejlepší (čili nejdražší).

Re: Na počátku :
Autor: M. Prokop Datum: 20.11.2018 13:42

Jo, to je oblíbené tvrzení, o tom (neprokázaném slibu).

Ale i kdyby existoval, stejně by neřešil důvodnou snahu bližších i vzdálenějších sousedů Ruska, zajistit si bezpečí a ochranu před tradičním ruským imperialismem. A Rusáci by se měli sakra zamyslet, proč to tak je. Nerochnit se blahem, jak se jich všichni bojí.

Kupovat americké zbraně není povinné, ale je rozumné kupovat dobré zbraně a být připraven, kdyby někdo chystal zase nějakou lumpárnu.

Re: Na počátku :
Autor: V. Novák Datum: 20.11.2018 15:23

Slib existoval, dokonce několk slibů - od Kohla, od Bushe sr., od dalších představitelů. Jsou zdokumentovány a publikovány.

Jenže Gorby si neuvědomil, že západní politici nejsou v postavení genseků, kteří vládnou SSSR. Že jediné platné smlouvy jsou ty, které jsou řádně ratifikovány příslušnými parlamenty a podepsány patřičným způsobem. Nějaké poplácání po zádech nebo potřesení rukou neplatí.

A i takové smlouvy platí jen dokud se to všem hodí - a pokud ne, vypovídají se. Jako Bush Jr. vypověděl ABMT a Trump se chystá vypovědět INF.

Re: Na počátku :
Autor: V. Patkoš Datum: 20.11.2018 19:22

Slib neexistoval a vyvrátil to sám Gorbačov, tak nekecejte.

Re: Na počátku :
Autor: A. Trick Datum: 20.11.2018 19:26

Gorby nebude troubit do světa, že byl podveden.

Re: Na počátku :
Autor: J. Fridrich Datum: 20.11.2018 13:55

Kodera, Kodera.. Zkuste se zamyslet, co může Rusko-SSSR dnes lidem nabídnout.. Víte, jak se tam dnes žije ? Ten kágébák je směšný.. " Rusové budou nově na odpočinek odcházet v 65 letech, Rusky v 60 " - u Rusů mužů je tedy bude důchod čekat dle přiloženého linku a tabulky cca 6 roků po jejich smrti - při jejich délce života.Tady je tabulka dožití v zemích celého světa - Rusi-muži -

http://www.zemepis.com/vek.php

Rusko chrlí na trh rekordní množství ropy, cena prudce padá

To je skvělá zpráva z ruského carství - 1) Po nějaké době zlevní paliva i u našich benzínek - musíme si ale POČKAT..

2) Ted' ti hlavní - Putinovi teče do bot, tak " dojí " ty své dírky do matičky Rusi na plno - oni totiž nic jiného kromě zbraní a těžby surovin NEUMÍ.. Viděl někdo z nás v obchodech například ruskou lednničku, pračku, mixér, nábytek, sekačku na trávu, televizi, počítač, mobilní telefon - a další desítky-stovky zcela normálního spotřebního zboží ? To moc nepotěší ty svý kamarády v bílých prostěradlech z OPECu...

Re: Na počátku :
Autor: V. Novák Datum: 20.11.2018 15:25

Praví Fridrich, který by se do Ruska nikdy nepodíval - ale naprosto přesně VÍ, jak se tam žije.

Prostě VÍ - a co je nějaká realita proti Fridrichovu VĚDĚNÍ?!?

Re: Na počátku :
Autor: P. Grigar Datum: 20.11.2018 19:12

... psst, nikomu to neříkejte, ale on tam byl, dokonce coby nepostradatelný odborník "v zakryté oblasti holubičky míru vylepšoval". Ovšem doba se změnila, kabátek se obrátil..

Re: Na počátku :
Autor: J. Fridrich Datum: 21.11.2018 6:07

Vy jste se nepodíval do mnoha a mnoha zemí světa - a také toho o nich mnoho víte a také je hezky kritizujete. Víte, ona je to taková hloupost, jako kdyby jste řekl Albertu Einsteinovi - " Vy znáte tak dobře fyziku proto, že jste se ji učil.."- rozumíte ?

Re: Na počátku :
Autor: F. Kodera Datum: 20.11.2018 18:51

No, Fridrich, moc nechápu vaši přednášku o tom, co může Rusko lidem nabídnout, o tom řeč nebyla. Nejsem rusofil (byl jsem tam a viděl, ale je to už přes 40 let, tak to už není relevantní) ani komunista (za předchozího režimu jsem si kvůli bratrovi v U.S. užil své) a snažím se na svět dívat bez zaujetí pro tu či onu stranu.

Trochu jsem po světě pojezdil (od U.S. až po Čínu, privátně i služebně) a myslím, že trochu přehled mám. A kdyby mi někdo ještě před 20 lety řekl, že přijde doba, kdy budu mít o Americe pochyby, tak bych mu (tehdy) řekl, že šlápl na hrábě. Také jsem byl velký anglofil (byl jsem tam vícekrát, i pracovně a delší dobu) a dnes jsem z Britů rozpačitý. Zejména jejich přístupu k muslimům.

Odpovídat mi nemusíte.

Re: Na počátku :
Autor: J. Fridrich Datum: 21.11.2018 6:02

Částečně vaší skepsi k nynějšímu Západu chápu... Bylo by to na dlouhé rozbory a do těch se pouštět jistě nebudeme.

Kolik jste toho viděl z USA?:
Autor: A. Trick Datum: 20.11.2018 19:28

Viděl někdo z nás v obchodech například ruskou lednničku, pračku, mixér, nábytek, sekačku na trávu, televizi, počítač, mobilní telefon - a další desítky-stovky zcela normálního spotřebního zboží ?