25.2.2020 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

SVĚT: Má se Evropa bránit sama?

Příští rok (4. dubna) bude Severoatlantická aliance slavit své sedmdesáté narozeniny a necelý měsíc předtím (12. března) my, Česká republika, oslavíme dvacet let našeho členství v ní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 21.11. 2018 6:07, přehled diskusí

Š. Hašek 20.11.2018 20:36

Re: Kolik jste toho viděl z USA?

Chlapče, chlapče .....

J. Fridrich 21.11.2018 5:57

Re: Kolik jste toho viděl z USA?

Pane Trick byl jste v USA ? Víte vůbec jaká je - hlavně v USA skladba obyvatelstva ? Víte vůbec, že tam žijí a pracují miliony lidí všech barev pleti, vyznání, národností, názorů - a že to všechno funguje - a že jsou na špici pokroku na této planetě ? Podobné to je v Británii. Zkuste si do těchto zemí zajet, projet je, poznat je. Stojí to za to. Lidé jsou tam až překvapivě přátelští. V naší zemi - a hlavně na těchto anonymních diskuzích to lidé ale nechtějí ani slyšet. Máme u nás přemnožené potížisty a ubrblance - a je to o nás ve světě známo.. Východní část USA mám proježděnou a poznanou docela důkladně. Je to velmi zajímavá zem složená prakticky ze všech národů světa, tedy jsou tam statisíce potomků Čechů a Slováků ( dá se snadno VYGOOGLOVAT ). Zkuste se tam podívat, půjčit si auto na celou dobu pobytu a Ameriku si projezdit, nebudete litovat. Amerika je stále na špici světového pokroku - oni v Silicon Valley to vyvinou a Číňánci a spol. to dle jejich technologií vyrobí.. Nebýt mladých bílých mužů za Atlantikem, kteří vymysleli na základech kdysi také mladých studentů z roku 1934 na Stanfordově univerzitě, kteří dostudovali tuto skvělou universitu - jmenovali se Bill Hewlett a David Packard ( ti založili v garáži nedaleko Palo Alto během Světové krize společnost Hewlett-Packard - jejich počítače máme mnozí na svých stolech...) - nyní mám na mysli jejich pokračovatele v naší době - zakladatele Microsoft Corporation Billa Gatese, Applu Steva Jobse a GOOGLU Larryho Page a Sergey Brina - tak by dnešní chytráci a jejich kritici neměli na stolech tu odpornou Západní techniku - počítač. Ale Putin by jim jako pravým nefalšovaným soudruhům zajisté půjčil ten jejich výkřik ruské techniky - SČOT. Dá se na něm také počítat. Na drátcích tam je plno barevných kuliček - jistě by se vám to líbilo - ony se totiž dají po těch drátech hezky posouvat...

Š. Hašek 20.11.2018 20:35

Re: Na počátku

Souhlas s Vámi, pane Kodero!

M. Krátký 20.11.2018 12:06

Podmíněný souhlas - takto :

Největší hrozbou pro naši civilizaci je islámská invaze do Evropy - takže nejdříve likvidace islámu již usídleného v Evropě, absolutní nepropustnost hranic členských států EU a teprve potom NATO - tečka CZ - hezký den

J. Kanioková 20.11.2018 16:49

Hmmm.. nepropustnost hranic ..

Merkelová a Macron se zavazují, že budou společně "zodpovědněni" za budoucnost Evropy - https://www.politico.eu/article/angela-merkel-emmanuel-macron-pledge-to-take-joint-responsibility-for-europes-future/ (V Německu už Zelení stoupají, ve Fr. to začíná)

Královský návrat pro francouzskou levici - https://www.politico.eu/article/segolene-royal-french-socialist-party-a-royal-comeback-for-the-french-left/

Francouzi jsou vzbouřeni proti Macronově zelené dani -https://gefira.org/en/2018/11/17/the-french-are-revolting-against-their-green-tax-overlords/

Rychle vpřed do dvourychlostní Evropy - https://www.politico.eu/article/fast-forward-to-two-speed-europe/

Fr a De rozhodně nevěřím, že je zajímá, co si o nich lidi myslí.

P. Grigar 20.11.2018 19:15

Re: Podmíněný souhlas - takto :

.. hm, k tomu ovšem nemůže dojít, dokud nedojde ke změně politických poměrů v Evropě.

R. Gramblička 20.11.2018 11:04

Armáda ČR

má cirka 5-6 tisíc profesionálních vojáků, těch zbylých 15000 je důstojnictvo a obsluha. S tímhle by nás porazila kdejaká větší uprchlická vlna.

Že by se do armády mělo víc investovat, s tím souhlasím, nicméně, mělo by se důsledně dbát na co nejvyšší efektivitu a národní zájmy. Čili opak toho, co dělá třeba Slovensko, kde si nejprve protlačili nákup nových stíhaček a pak se nechali uplatit od USA a ze všech možných variant zvolili tu zdaleka nejdražší - americké F-16.

M. Prokop 20.11.2018 13:47

Re: Armáda ČR

To už je věcí každé země, kterou nabídku vyhodnotí jako nejvýhodnější. Nechá-li se někdo uplatit, je to místní čunitel.

A. Alda 20.11.2018 10:59

Nesouhlasím s Vámi.

Zatímco NATO nás chrání (už jen tím, že jsme členy), "evropská armáda" by nás zotročila.

A hlavním nebezpečím pro nás dnes není Rusko, ale Islám.

Islám na nás na rozdíl od Ruska intensivně útočí. Rusko bylo vícekráte našim spojencem proti Islámu, avšak Islám (konkrétně Turecko) byl pouze jedinkrát naším spojencem proti Rusům, a to proti vůli obyvatelstva, což vedlo k rychlému zániku toho státu, který tohle zvěrstvo udělal.

Naprosto s Vámi, pane Jochu, nesouhlasím.

J. Richter 20.11.2018 10:05

Zaplaťpánbůh...

že existuje NATO a USA se svými vojenskými základnami po celém světě. Když si představím, že by toho nebylo a Rus by vyvážel svou ,,kultůru" a ,,úspěchy" do celého světa tak, jak to má ve své DNA, běhá mi mráz po zádech.

A co na to naši dnešní Biľakové a Jakešové? Jen do toho soudruzi :-))

J. Zaorálek 20.11.2018 10:54

Přesně, a nejenom Rus, ale take Iranec, Severokorejec, Číňan a pravděpodobně by se našlo spousta dalších, kteří by se během těch desetiletí od druhé světové vydali za hranice své země a pomahali nezištně sousedům.

R. Gramblička 20.11.2018 11:08

Re:

... a Surinam, Burkina-Faso, Papua, a bez dozoru bych nenechal ani Fidži a Tongu (ti Maoři mi dycky přišli podezřelí)

J. Richter 20.11.2018 11:10

Re:

To je hodně blbé Vojto Filipe.

R. Gramblička 20.11.2018 14:14

Re:

ale na tebe, pátá kolono, ještě nemám. Asi budu muset potrénovat

J. Richter 20.11.2018 14:21

Re:

ty ani nevíš, co a kdo byla 5. kolona..

R. Gramblička 20.11.2018 21:00

Re:

na rozdíl od tebe vím

J. Lepka 20.11.2018 10:04

Společné evropské armádě rozhodné NE.

Stačí se podívat na žabomyší spory ovládající vnitřní politiku evropských států a představte si, jak se transponují do vojenských operací. I pokud pominu multikulti a genderové nesmysly, stále jsou na tapetě čistě národní hlouposti: v Německu nebudou smět jezdit vojenská vozidla s dieslovými motory, ve Francii budou muset všichni řidiči na noc do hotelu, v Rakousku budou na dálnici smět jen elektromobily a přes Česko nebude ani kudy projet, díky setrvalé opravě dálniční sítě.

J. Fridrich 20.11.2018 9:50

Aston nedávno napsal mimo jiné - a má pravdu - " Co ovšem

Aston nedávno napsal mimo jiné - a má pravdu - " Co ovšem je nepochybné – údobí bezvýhradného míru a prosperity si užila západní Evropa. Pod americkým raketovým deštníkem žila v blahobytu a radosti a to trvá dodnes." Sponzoring končí...

Amerika ( USA ) zachránila jen ve 20tém století Evropu několikrát - v první svět. válce ( v den podepsání příměří 11. listopadu 1918 čítaly americké expediční síly 1 981 701 osobu. Do konce války dorazilo do Evropy 2 057 675 amerických vojáků a zvrátila patovou situaci ve prospěch dobré strany - a nemusela, byla to Evropská válka ), v druhé svět. válce byla její pomoc velmi významná nejen dodávkami do Velké Británie a SSSR ale i přímým vojenským zásahem - opět nemusela, byla napadena na druhé straně zeměkoule Japonskem v Pacifiku. V třetí svět. válce-studené nám přinesla svobodu a otevřela nám svět - to, že toho neumíme správně využívat je NAŠE chyba, ne Ameriky. Myslím, že Evropu zachrání i nyní, po čtvrté, pokud v Bílém domě usedne státník typu Ronalda Reagana - myslím, že se to povedlo - a ten dá svět do pořádku - gigantickou sílu na to mají, chce to " jen vůli k činům ".. Evropští " měkejši " to neudělají a diktátor euroasijské " Říše zla " by " zapomněl " odejít..

V. Pokorný 20.11.2018 9:43

Trapný

pokus pana Jocha obhajovat útočný vojenský pakt. Žádný obranný. Jednoznačně útočný. A většina zemí NATO slouží jako poskokové a lokajové největšímu státnímu teroristovi na světě USSA. Včetně českých kolaborantů.

A komu se máme bránit? Vždyť všude kolem nás jsou naši spojenci nejvěrnější...přece. Jistě nám přijdou na pomoc. Kdyby nás napadlo třeba...tedy...ehm...Mongolsko...nebo USA.

I. Schlägel 20.11.2018 9:47

Re: Trapný

Máte pravdu. Jste trapný.

R. Gramblička 20.11.2018 10:53

Re: Trapný

NATO zatím útočilo na Srbsko, Libyi, Irák, Sýrii, Afganistán...

Třeba nám napíšete, kdy se po pádu Sovětského impéria bránilo, nějak si nemůžu nic vybavit

R. Gramblička 20.11.2018 21:01

Re: Trapný

koukám, že mi nikdo neodpoví, asi hromadně dovezli uhlí

J. Lepka 20.11.2018 9:49

Re: Trapný

Pro začátek a jako první pomoc : studený náčinek na hlavu.

P. Lenc 20.11.2018 10:02

Re: Trapný

Tedy Pokorný, co vy nejste za hlavu.Nebo na hlavu?

I. Schlägel 20.11.2018 9:33

Společná evropská armáda nebude funkční,

stejně jako údajně společné evropské ekonomické zájmy. Přetrvávají zájmy národní přes halasné proklamace o evropské jednotě. Stačí posloužit jedním z mnoha příkladů, třeba francouzskou snahou donutit české dopravce platit svým řidičům francouzskou mzdu na území Francie. Tato snaha byla jistě motivována láskou Francouzů k vykořisťovaným českým řidičům. Už se těším, až francouzský vrchní velitel vydá rozkaz a pošle na smrt divizi německých vojáků v rámci pomoci napadenému Estonsku. To bude koncentrát rychlosti, efektivity, racionality a odhodlání. Osoby a obsazení si můžete měnit dle libosti. "Pozitivním" příkladem budiž vojsko nejefektivnější z nejefektivnějších, tzv. Modré přilby. Jinak mne překvapuje, že Macron nemá v rozpočtu dohodnutá 2% ročně na zbrojení v rámci NATO, ale v tom samém rozpočtu má dost zdrojů na vybudování armády nové. Nicméně klapnout by to mohlo. Sociální stát blahobytu s pomocí ECB dokáže i zázraky, že, soudruzi?

Š. Hašek 20.11.2018 9:48

Re: Společná evropská armáda nebude funkční,

štrasbrusel nesleduje funkčnost, tedy primárně. štrasbrusel chce stále něco vykazovat. Případně mlžit stran financí. Budování armády platilo vždycky za dobrý prostředek, jak obrat lid o peníze. A dále jde i o možnost nasadit armádu dle velitelů v Berlíně, kamkoliv. Zvací dopis a "vyhrocená situace na náměstí" se už udělá snadno.

Zkráceno.

I. Schlägel 20.11.2018 10:06

Re: Společná evropská armáda nebude funkční,

Ano. A stejnou touhu vykazovat mají i jednotlivé hlavy pomazané, toho času ve vrcholných funkcích. Nedej bože, aby se provalilo, že jsou tam maximálně k tomu, aby se v případě průseru tak nějak opakovaně semkli.

S. Sidlichovsky 20.11.2018 12:11

Re: Společná evropská armáda nebude funkční,

Podle Macrona bude Francie dávat na zbrojení v rámci NATO 2 % za 7 let. (Tedy nejspíše nikdy).

Ale poslední ukázka jednoty zemí EU: Sotva dozněly výbuchy špuntů ze šampaňských v 5. patře Berlaymontu na oslavu dohody EU-UK, už španělský min. předseda avizuje odmítnutí této dohody, protože nedává Španělsku možnost veta k obchodní dohodě, který by byl aplikovatelný na Gibraltar.

S. Sidlichovsky 20.11.2018 15:21

Re: Společná evropská armáda nebude funkční,

Doposud - tedy více než 2 roky - to vypadalo, že Barnier má 100 % podporu všech EU-27.

Nevím proč se závažné výhrady objevily až nyní. Tak Holandsko, Belgie a Dánsko si stěžují, že dohoda neposkytuje dostatečné záruky pro lov ryb v britských vodách.

Další země kritizují dohodu, že neposkytuje dostatečné garance pro "spravedlivou soutěž" a volají pro omezení prostoru pro UK tak aby byla zajištěna "level playing field" (rovnost šancí, příležitostí).

Francie nesouhlasí s možností prodloužení "přechodového období"

K. Janyška 20.11.2018 9:15

Nemá. Vznikne německá armáda to je vždy nebezpečné.

PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ?

Vývoj lidského světa táhne už tisíce let civilizace jednotlivců obchodem a jejich aktivitou vygenerovaný a neustále se rozšiřující od civilizovaných více k civilizovaným méně, spontánní řád lidského světa, takto jediná možnost přežití lidstva. Ten lidstvo zpětně řídí svými evolučně a neosobně vyvinutými pravidly. Nebylo-li by nekoordinované lidské aktivity, nebylo by ani dnešního lidského světa, tedy ani jeho spontánního řádu a možnosti lidstva vyvinout se až k dnešnímu stavu a k budoucnosti s dobrou nadějí.

Bohužel o této podstatě podstat miliardy lidí nemají ani tušení. Myslí si, a dokonce jsou k tomu vedeny irelevantně vzdělanými učiteli v hloupých vzdělávacích systémech světa, že lidský svět řídíme my, lidé. Kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to velmi směšné.

Plně totiž podléháme spontánním silám vývoje, jen naše soukromé věci řídíme a zařizujeme sami v rámci pravidel, která jsou nám spontánním řádem dána a jsou obsahem našich myslí. Zejména jsme řízeni negativním, tedy zákazovým, soukromým právem, které nás řídí každého 24 hodin denně. Nedá se s tím hnout a je úplně jedno, zda to lidé vědí nebo ne.