9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

SVĚT: Když dva dělají totéž

Přesně v den zahájení voleb do Státní dumy Ruské federace technologičtí giganti Google, Apple a YouTube vymazali ze všech svých platforem jakékoli produkty Fondu pro boj s korupcí Alexeje Navalného a zakázali přístup ke všem videím a textům iniciativy Chytré hlasování, rovněž spojené s vězněným bojovníkem proti Putinovu režimu. Všimlo si toho i pár českých komentátorů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 24.9.2021 9:41

Já mám na Novinkách také trvalého "zaracha", a to jsem popsal pouze balistické hodnoty munice a vhodnosti nástrojů (třeba Boffors) k potápění neziskových ilegálních šífů s jejich obsahem. Technická úvaha, holt i všeobecná balistika je cenzorům z Novinek "proti srsti" v diskuzi: "Váš účet je trvale zablokován za porušování smluvních podmínek". Přísnost muší bejt, aby si někdo psal co chce, a ne, co chceme my.

P. Aron 24.9.2021 16:11

Přesně tak. Já mám trvalého zaracha na Idnes a za naprosto slušný komentář, jen ironický na adresu redakce, která zrušila u jednoho tématu diskusi. A pak protože Lidovky spadly pod Mafru mi automaticky dali zákaz i tam asi pod dvou letech ! Jo, to je ta naše západní demokracie a svoboda. Lidé stále nechápou, že ten jejich vysněný Západ už dlouho neexistuje a zbyl jen ten geografický výraz.

R. Vacek 24.9.2021 6:21

S cenzurou je to po světě asi tak:

1/ neexistuje - takových zemí je málo, možná taková už ani neexistuje

2/ cenzura je pod kontrolou volených politiků - například v Rusku

3/ cenzura je pod kontrolou nevolených skupin - například v USA

Ta poslední možnost je asi nejhorší.

R. Langer 24.9.2021 6:20

No, už je to tady. Dávno! ;-€