22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Stredocech 9.5.2006 19:37

Re: Re: Re: Re: špatné bylo i zrušení trestu srmti v EU? V USA se popravuje.

Bylo to špatné. Ani u nás s tím většina lidí nesouhlasila a nesouhlasí. Trest smrti bych popnechal pro úmyslné vraždy nebo alespoň někoílikanásobné úmyslné vraždy.

C říkáte tomu, že dva celkově pětinásobní vrazi zabili pumpaře, otce dvou malách dětí pro třicet tisíc, které stačili ještě tu samou noc roztočit po nočních barech. Žádný z nic nedostal ani doživotí.

JIri 9.5.2006 22:36

Re: Re: je to jednoduché .. prostě to dělají blbě.

TO by samozrejme bylo zajimave, ale problem je v tom, ze Evropa by velmi rychle zacala skemrat o pomoc (jako to ostatne delala a dela dodnes) a mela by americanum za zle, ze nepomahaji. A to uz nemluvim o tom, ze ta rozhodnuti, do kterych se Evropa pustila sama nebyla zrovna nejstastnejsi (obe svetove valky, atd.). Roztomile je, ze i potom co ta rozhodnuti sama ucinila to byli opet americane, kdo za ne tahal kastany z ohne

Pavel 9.5.2006 12:33

Nespravedlnis dnesni zlocin ciny minulymi

Jo a proc michate vdecnost do politiky ? Neni snad politika o moci a penezich ?

IS 9.5.2006 19:10

Re: Pavel, slovo politika je ze starověku - správa věcí veřejných (např. záchodky)

kubik 9.5.2006 11:16

Bakteriologicky zbrane

Priznavam se, ze se v tom zas tak moc nevyznam, ale ktery bakterie nebo viry maji inkubacni dobu dvacet minut po inhalaci?

Jirka 9.5.2006 13:39

Re: Bakteriologicky zbrane

Možná se jedná o toxiny, nebo chceteli ( výtažky z biologického materiálu, ale nevím nejsem odborník na zbraně.

IS 9.5.2006 19:06

Re: Re: žádné tak krátké doby, jedině v mysli fanatických ideologů

vládík 9.5.2006 10:58

Dary?

Byl jsem vychován v přesvědčení (zřejmě nikoliv "in"), že darem si nikoho a nic nekupuji. Že obdarovávám z lásky, nebo z přesvědčení o nutnosti pomoci. Pokud se někdo domnívá, že si dary kupuje souhlas se svou politikou, pak se nejedná o dar. Ano, USA často tak své dary koncipují. Ovšem podle civilizovaných představ se pak nejedná o dar, ale úplatek. Ten je, pokud vím v USA trestný.  -  A chcete snad srovnávat dar žebráka a darem milionáře? Vždy budete srovnávat relativní velikost daru, bez ohledu na to, jak moc se každý z dárců o své postavení přičinil.

Zajímavé je vaše srovnání, podle čeho by měl který stát platit příspěvek OSN. Původně bylo určeno podle "bohatství" člena. Vy jednou srovnáváte velikost populace, podruhé velikost území. Zajímavé.

Ještě že píšete o "platební povinnosti". USA je největším dlužníkem OSN. Lze možná souhlasit, že by měla být pravidla změněna. Jednostranné rozhodnutí (v případě USA tak běžné nejen v OSN) je samozřejmě vnímáno jako darebáctví.

Stredocech 9.5.2006 11:50

Re: Dary?

Je nemorální požadovat příspěvky podle ekonomických výsledků z roku 1945. USA také mohou z OSN vystoupit na což mají plné právo. V takovém případě by ovšem současná budova OSN podle smlouvy mezi OSN a rodinou Rockefellerových, která poskytla pozemek na stavbu zdarma připadla zmíněné rodině.

Jó jsou to paradoxy.

Jinak, smlouvy mezi státy se řídí jinými pravidly, než soukromé právo. USA mají plné právo nechat lidi v jiných zemích zemřít hladem, zvláště, když si ten hladomor sami způsobili. A pokud projeví dobrou vůli, je logické, že totéž očekávají od druhé strany.

vládík 9.5.2006 11:56

Re: Re: Dary?

Myslíte, že jsem mluvil o smlouvách?   A dar poskytnutý za změnu smýšlení prostě darem není. 

Stredocech 9.5.2006 12:08

Re: Re: Re: Dary?

Dar, poskytnutý za určité jednání není sice darem, ale nevykonání tohoto jednání je co?

Přijetí daru také znamená morální závazek nechovat se svinsky proti dárci. Když jste u toho soukromého práva a darů, víte o tom, že lze soudně požadovat vrácení daru, pokud se obdarovaný zachová vůči dárci špatně?

vládík 9.5.2006 18:05

Re: Re: Re: Re: Dary?

Víte, že vím? Ale nesouhlasit s někým vůbec neobsahuje požadavek zákona na neopovídající chování. A jsme znova u toho: bavíte se o daru, nebo o úplatku (třeba za hlas v Radě)?

IS 9.5.2006 19:08

Re: Re: Re: Re: Re: Dary - často 30 stříbrných ?

Stredocech 9.5.2006 19:46

Re: Re: Re: Re: Re: Dary?

Úplatek je poskytován osobám, majícím moc něco ovlivnit tak, že zisk pro uplácejícího převyšuje vysoce náklady ALE ten zisk zaplatí někdo úplně jiný, většinou daňový poplatník.

Dar může být třeba poskytnut někomu, kdo vyhořel ale nebyl pojištěn a ten obdarovaný jedná sám za sebe a nerevanžuje se z cizího.

 

vládík 9.5.2006 21:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dary?

Úplatek je podstrčen někomu (osobě, instituci, stran, vládě, vládě neposlušného státu), kdo má moc něco ovlivnit. Upřednostnit jedny (jednoho) na úkor druhých. Ovlivnit hlasováním je ten nejjednodušší způsob úplatného chování.  Takže: dar, nebo úplatek (prosím bez ideologických brýlí).

Stredocech 9.5.2006 10:32

Autorovi

Předchozí generální tajemník OSN Bhutrus Bhutrus Ghali doslova dokopal USA k zásahu v Somálsku.

IS 9.5.2006 19:11

Re: A Somálci USA vykopli -. Černý jestřáb sestřelen.

Stredocech 9.5.2006 19:42

Re: Re: A Somálci USA vykopli -. Černý jestřáb sestřelen.

Kteří Somálci zaútočili na vojáky USA ale také muslimského Pákistánu? Ti samí vojenští velitelé, kteří ten hladomor zavinili. A Clinton hned  odtáhl. 

KDO měl větší starost o děti umírající hladem, zlí Američané nebo tito Somálci???

Skepticus Maximus 9.5.2006 10:06

Další ukázka pochybné logiky pana Ulče.

Kdyby platila teze o nevděčnosti, tak by ten nejmíň vděčný stát musel být Izrael a to mnohonásobně.

Dále mám neblahý pocit, že USA jsou největším dlužníkem OSN a tak po nich chtít splatit část dluhu zásahem někde ve světě není žádné "chucpe".

No a také mi není jasné proč lidumilové v USA nezasáhly ve zmiňované Severní Koreji, když představovala větší nebezpečí pro USA i vlastní obyvatelstvo než Irán, Irák, Afganistán atd.

Prostě tradiční Ulčova propaganda.

Jan Daniel 9.5.2006 11:11

Re: Další ukázka pochybné logiky pana Ulče.

Tohle poukazování na to, proč USA nezasáhly v KLDR je už opravdu trapné. KLDR má funkční jaderné zbraně a Soul na dostřel svého dělostřelectva. Rozdíl v riziku ztrát na životech v případě konfliktu musí vidět i ten největší trouba. Přesto se najdou lidi, kteří to budou do bezvědomí vytahovat. Pokud jde o financování OSN: vrtá mi hlavou proč jim lidé, kteří mají tuto organizaci tak rádi a chtějí financovat jejich gigantické defraudace typu Oil for food či zneužívání malých holek v Africe, třeba nepošlou něco ze svého? Co Skeptiku? To by bylo gesto chlapa a ne to vyžadovat po proradných amerických imperialistech!

Sch.glosátor 9.5.2006 11:26

Nejen funkční jaderné zbraně a Soul na dostřel svého dělostřelectva ale hlavně Čínu za zády.

Severní Korea je Čínskou komunistickou laboratoří.

vládík 9.5.2006 11:43

Re: Re: Další ukázka pochybné logiky pana Ulče.

A roč jsme nechali Koreu ty zbraně vyvinout? Asi že chyběla ropa.

Stredocech 9.5.2006 11:58

Severní Korea měla za zády nejen Čínu, ale i SSSR

Odkud si myslíte, že získala ty rakety Scud včetně výrobní dokumentace???

Jinak, dovést korejskou válku (1950-1953) do vítězného konce včetně obsazení území agresora chtěl prosadit generál MacArthur. To však po vstupu Číny do války bylo realizovatelné jen útoky na čínské úźemí, což Truman odmítl a Mac Arthura zbavil velení.

Agrese ze strany severní Koreje je dnes prokázána dokumenty, které předal ruský president Jelcin při své návštěvě jižní Koreje tamní vládě. Celá akce byla předem dohodnuta se Stalinem a Mao Ce Tungem.

www racek 9.5.2006 13:15

Re: Severní Korea měla za zády nejen Čínu, ale i SSSR

NO, dohodnuta nebyla, stalin velmi váhavě a mao byl zpočátku velmi proti. spíš se zpočátku rozhodli nezasahovat, zvlášť když se zdálo, že kim bude za pár týdnů v soulu. což byl. vstup usa bylo naplněním stalinových a maových obav (oba nebyli vůbec připraveni na válku) s tím, že nakonec situaci zachraňovalo "milion čínských dobrovolníků" a ruské zbraně. obě strany byly nakonec rádi, že to skončilo.

mc arthur utrpěl od číńanů (po počátečním vylodění u in čchonu) u Čhongčchonu pořádný výprask a před vyhnáním z koreje ho zachránila jen malá mobilita čínské armády. stačily totiž dorazit posily a situaci stabilizovat na 38 rovnoběžce. útok na čínu ale představoval použití atomovek, jiank neměl naději  a to by asi zrovna nevzbudilo příznivý ohlas. takže remíza.

korejci si od šíleného kima užili svoje. všichni. rozum zvítězil po 4 letech. na straně americké rozum, na straně rusko čínské rozum spojený s vojenskou a ekonomickou slabostí.

 

Stredocech 9.5.2006 15:46

Re: Re: Severní Korea měla za zády nejen Čínu, ale i SSSR

Racku, chronologicky

1) Kim chtěl napadnout jih a ptal se Stalina co on na to. Stalin souhlasil, ale řekl mu, ať počká na dodávky zbraní z SSSR a dále, ať to prohovoří s Maem. Když byly obě podmínky splněny, Kim zaútočil a dobyl skoro celý jih.

2) Zasáhli Američané a po vylodění u Inchonu obklíčili větší část Kimovy armády. Načež se dostali skoro k čínským hranicím. Jedna jihokorejská divize dosáhla již čínsko korejské hranice na řece Ja lu.

3) Kim hledal pomoc u Stalina a ten ho odkázal na Mao Ce Tunga. Číňané zaútočili a zahnali Američany notný kus pod 38 rovnoběžku. Pravidelná čínská armáda vystupovala jako "čínští lidoví dobrovolníci" a tehdy nejmodernější sovětské stíhačky Mig 15 pilotovali z části ruští piloti (velel jim mimo jiné slavný stihač z WW2 Kožedub. On sám měl létání zakázáno, jeho velitelé nechtěli riskovat, že bude sestřelen). MacArthur žádal o povolení bombardovat dopravní uzly na území Číny poblíž hranic a uvažoval i o nasazení atomových zbraní, pročež byl Trumanem odvolán. Číňanům se podařilo zahnat části amerických sil k moři ale nedokázali zabránit jejich evakuaci díky palebné síle amerického loďstva včetně bitevních lodí třídy Iowa (naposledy nasazených ve válce v zálivu r. 1991). 

4) Posílené síly USA a jejich spojenců postupně vytlačily Číňany nad 38 rovnoběžku. V létě 1953 byl uzavřen mír, který potvrdil předválečné rozdělení Koreje.

IS 9.5.2006 19:14

Re: Re: Re: Mír nebyl uzavřen, stále existuje jen příměří

Stredocech 9.5.2006 19:49

Re: Re: Re: Re: Mír nebyl uzavřen, stále existuje jen příměří

Děkuji za upřesnění, tím je rozpoutání války kteroukoliv stranou snadnější, alespoň papírově.

Mimochodem, víte o tom, že roku 1967 neměly některé arabské státy s Izraelem podepsáno ani to příměří a panoval tudíž de jure válečný stav?

mik 9.5.2006 18:26

Re: Re: Re: Další ukázka pochybné logiky pana Ulče.

Ne, protoze USA nemuzou byt vsude, nebyly v te dobe treba ve Vietnamu? Proste kurev je prilis mnoho a slusnych statu prilis malo.

Skepticus Maximus 9.5.2006 12:46

Jane Danieli jakožto nechápete jiné věci,

tak jste ani nepochopil, že já po USA nechci naprosto nic, snad jen aby se necpali tam, kde nejsou vítáni naprostou většinou obyvatelstva :-)

Víte vůbec kdy získala Severní Korea jadernou zbraň? :-/

Jan Daniel 9.5.2006 13:13

Re: Jane Danieli jakožto nechápete jiné věci,

No jistě, a o tom co si přeje naprostá většina obyvatelstva v dotčených zemích rozhodujete vy, vy rozumbrado :-)))))