3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Poll 13.11.2009 18:44

Klvano Klvano

Vy jste vypadal jako inteligentni clovek, ale posledni 2-3 roky vam opravdu nesedly. Doktorat z propagandistickych ved, pak naprosto diletantska propaganda na radar, ted zas pisete o hospodarske krizi ve stylu hradniho saska Jakla. Ach jo... ;-D;-D;-D

občanka 13.11.2009 18:25

Mě vadí,že si jachty kupují námezdní manažeři a ne majitelé

Dnes totiž nevládnou největším firmám majitelé, ale najatí manažeři. I proto popustila odpovědnost, protože najatým lidem je firma jedno, jde jim jen o ty "benefity". Majitelé dnes jsou nejrůznější fondy, které jsou opět řízené najatými manažery. Tahle krize není krize bank, ale vlastnictví. Největší majetky již nejsou spravovány skutečnými vlastníky, ale jen námezdníky.

Emil XX 13.11.2009 18:29

Re: Mě vadí,že si jachty kupují námezdní manažeři a ne majitelé

Zcela přesné. Ti manažeři mají ještě méně odpovědnosti, jako nomenklaturní kádry za komunistů. Navíc se mohou na účet majítelů mnohem více pakovat, než soudruzi.

vzorek 13.11.2009 18:36

Re: Mě vadí,že si jachty kupují námezdní manažeři a ne majitelé

Navíc se prostřednictvím nehorázných odměn vykrádají banky, fondy, společnosti atd., pak se vše nechá zkrachovat s tím, že se to svede na něco úplně jiného.

Nemo 13.11.2009 19:33

Re: Mě vadí,že si jachty kupují námezdní manažeři a ne majitelé

Zisky se přece privatizují, kdežto ztráty se rozdělují na ostatní.

HonzaV 13.11.2009 22:13

Re: Mě vadí,že si jachty kupují námezdní manažeři a ne majitelé

:-) - to je ale problém těch majitelů.

Samozřejmě v případě drobných akcionářů atd. je situace jiná; to jste měla na mysli? Pokud firma patří pouze několika lidem, zmíněný problém nemůže nastat - anebo si majitelé nic jiného nezaslouží.

To, že manažer vydělává více než majitel, je příznakem toho, že majitel nedokáže firmu tak dobře řídit jako manažer - nebo si to myslí - nebo se mu to nechce dělat ("za ty prachy..."). Sám jsem již řadu let v podobné situaci.

občanka 13.11.2009 22:27

Jenže dnes většinu firem nevlastní několik fyzických osob,

ale fondy,které shromažďují peníze drobných střadatelů nebo těch, co si takhle spoří na důchod. Proto také největší rány v USA dostaly právě důchodové fondy. A ty fondy zase zastupují najatí manažeři, takže se situace opakuje. Jen zkuste zjistit, kdo co vlastní. Je to téměř nemožné. Jedna firma vlastní druhou, tu vlastní třetí a  její akcie kupuje třeba opět ta první, nebo její tzv. majitelé sídlí v Lichtentejnsku, případně na Baleárech. K čemu jsou vám akcie, když vás může nějaký šéf "vytěsnit". Manažeři vládnou dnešnímu světu a my s tím nedokážeme nic udělat.

Navrhla bych zákon, kdy každou právnickou osobu mohou vlastnit pouze konkrétní osoby fyzické. A bylo by jasno. Ale naši politici (a jistě vědí proč) nedokážou odstranit ani akcie na doručitele. Anonymní vlastnictví, to je hlavní příčinou korupce.

Fafa 13.11.2009 22:34

Re: Jenže dnes většinu firem nevlastní několik fyzických osob,

 Anonymní vlastnictví, to je hlavní příčinou korupce.

S tim souhlas. Jenze Vami navrhovane opatreni by de facto z moznosti investic vytesnilo podstatnou cast populace.

Fafa 13.11.2009 17:43

Ludvo

To by mě zajímalo, jak by stát potrestal banku, která by odmítla půjčit nevýdělečnému bezdomovci pár miliónů na dům. Mám dojem, že ty banky půjčovaly na hypotéku, nikoliv prachy na ruku.

Velmi snadno. treba ve Statech by stacilo, aby ti mene vydelecni nedostali hypoteku a ukazalo se, ze mezi nimi je vic prislusniku etnickych mensin. Pak uz rychle muze nasledovat soudni rizeni pro diskriminaci a stat se postara, aby banka zaplatila obrovskou nahradu skody. Nebo se to dela neprimo, kdy stat bance rekne, ze podminkou pro praci se statnimi penezi je poskytovani urcitych uveru.  

Emil XX 13.11.2009 18:33

Ano, největší přírodní pohromou USA je katastrofální přemnožení

právníků, zejména těch, kteří vydělávají na problematice "lidských práv." I u nás to k tomu směřuje.

cb 13.11.2009 19:15

Re: Ano, největší přírodní pohromou USA je katastrofální přemnožení

nejvetsi pohromou USA je princip, ze kazdy soudni spor plati obe strany, ne ten co prohral. Coz si prosadili demokrate, z nichz pochazi vetsina americkych pravniku.

certik 13.11.2009 21:02

Re: Ano, největší přírodní pohromou USA je katastrofální přemnožení

Degenerované stranické krákorání. Tenhle princip je ve většině států a většině soudních procesů v USA platný od počátku amerického soudního systému.

Emil XX 13.11.2009 21:17

Re: Ano, největší přírodní pohromou USA je katastrofální přemnožení

No, ale USA mají dnes víc právníků, než celý zbývající svět dohromady. Dříve Američané vynikali v úplně jiných profesích. Vědu a výzkum jim v současné době stále více dělají Indové a Číňané (kteří posílají často výsledky výzkumu do Číny).

Právníci a hlavně soudci jsou problémem i u nás. V bývalém NDR je vyházeli skoro všechny a nahradili soudci ze "starých" zemí, což u nás, bohužel, nešlo.

Mám pocit, že kdyby tu naši verchušku nějaký nový Lacis (šéf Čeky na Ukrajině, propagátor "třídního přístupu") vystřílel an block, skoro žádná křivda by se nestala. Vím ovšem, že poté by se zaměřil na teror proti obyčejným lidem.

Fafa 13.11.2009 21:51

Re: Ano, největší přírodní pohromou USA je katastrofální přemnožení

A skoro by zdalo, ze existuji hlasy, ktere by tu situaci chtely zmenit. :-)

http://www.pointoflaw.com/loserpays/overview.php

certik 13.11.2009 23:27

Re: Ano, největší přírodní pohromou USA je katastrofální přemnožení

Nojo, na Floride par let bylo loser pays pro soudy s lekari. Snizilo to pocet zalob o pulku, ale pak to opustili z duvodu mne neznamemu. Aljaska to myslim ma u vsech obcanskych procesu.

tich@dohoda 13.11.2009 20:14

Re: Ludvo

ahoj fafo, prosim te nepis kraviny, ja tedy beru/znam jen central Florida a potom na jihu, ovsem nevim o jedinem takovem pripadu. Za Clintona a potom i za soudruha GWB se kolem Orlanda stavelo obrovskym tempem, ceny nemovitosti rostly cca 15-20 % rok takze banky vubec nic neriskovaly. Problem ale byl v tom, ze banky byly nenazrane a zacaly ty hypoteky balit do tzv. balicku a prodavat jako fin. derivaty, pochopitelne do tech balicku zabalily taky toxicke uvery. To ale nebyl  pripad baraku na hypoteku ale uplne jinych uveru, ty byly za Clintona v uplne pohode a jeste i za soudruha GWB v druhem term  ty ceny sly nahoru. V Londyne sly hypoteky na odbyt  jeste v dobe, kdy padli Lehman Brothers, to uz si o toxickych baliccich septali vrabci na svete. Ty "povinne" hypoteky v USA, to je asi takova "pravda", jako kdyz spousta Cechu po sametu tvrdila, ze komunisti jim zakazovali se ucit jazyky. Cest :-)

Emil XX 13.11.2009 21:28

Re: Ludvo

Ať už je to jak chce, boomem vyhnané ceny nemovitostí a zejména POZEMKŮ, koupených na dluh se mohou v době krize snadno sesypat. A s tím taková sekurituzace vůbec nepočítala.

Komunisté nebránili lidem učit se jazyky, ale ve školách byla povinná ruština, další jazyk se mohli učit v extra placeném kurzu. Teprve na střední škole byl vedle ruštiny ještě další jayzk. V globále neuměl skoro nikdo nic. Vždy jsem žasl, jak perfektně znali němčinu ti, kteří chodili do středních škol za Protektorátu. Mimochodem, za první republiky byla na měšťankách prvořadým cizím jazykem němčina ale výsledky nebyly nijak zázračné.

Sly 13.11.2009 17:24

Recese nas pry vratila do doby pred 2 lety

takze se vracime do toho skveleho obdobi, jake u nas panovalo po osvicene osmilete vlade CSSD, ke konci dokonce v parlamentni hlasovaci koalici s Martany.

Vracime se do radostneho obdobi pred vladou zlocince Topolanka. Ano, toho Topolanka, ktery - jak socani a komousi ve vsech diskusich tvrdili - sam osobne zapricinil celosvetove zdrazeni potravin a prudky rust cen ropy a dalsich komodit pred 1,5 rokem, toho, ktery ve spojeni s Bushem zpusobil financni krizi v USA, padoucha, ktery rozhasil ceske verejne finance tim, ze se snazil zbytecne snizovat rozpoctovy schodek, kdyz dluhy se jak znamo neplati a zdroje tu jsou.

Je cas bouchnout Igristoje, kdyz jsme zase v RaJi...

cb 13.11.2009 17:44

Re: Recese nas pry vratila do doby pred 2 lety

Nezamestnanost se vratila do dob Spidlovy konjunktury, ale Spidluv rekord jeste neprekonala.

tich@dohoda 13.11.2009 17:24

pokud tady jeste je nick vzorek :-)

tak tedy omluva /velka/, zaradil jsem vasi glosu jako reakci na muj komentar, ovsem slo o odpoved soudruhu modrobolsanovi Sly. Beru toho modrosoudruha zpet a kaju se. Cest :-)

Sly 13.11.2009 17:34

On si z toho zas nic moc nedela,

chape, ze Skromach je proti tobe genius a Rath decentni gentleman.

Dcerka se dle komentare potatila, nestuduje ona v Plzni? Jeste bych doporucil Brno, tam se da u patricne provereneho pritele stale psat diplomka na tema Historie revolucniho delnickeho hnuti a podobne, jak dokazuje soudruh pritel B. Sobotka, toho casu ekonom bez bazne a hany...

vzorek 13.11.2009 18:17

Re: pokud tady jeste je nick vzorek :-)

Omluva přijata a jako by se nic nestalo.

JUDr. Řápková, MBA,ODS 13.11.2009 17:16

Peníze, získané za otřesnou propagaci radaru, který pak zákonitě nebyl,

jsou opravdu NEMRAVNÉ...

Klvaňo, proboha, běžte už do ......

Jaroslav 13.11.2009 17:15

Nemravne nebo nepoctive ?

Pokud nekdo vydela "hodne" penez poctivou cestou ktera je dana zakonnym zpusobem je vse v poradku.

Pokud ovsem existuje zakon ktery nepostihuje ty kteri "vydelaji" hodne penez nepoctivou cestou, je chyba v zakone a ne v lidech. ;-P

cb 13.11.2009 17:19

Re: Nemravne nebo nepoctive ?

Na ty je trestni zakonik. Pokud nekdo vydela, neporusi zakon a zaroven nikoho neposkodi, neni co resit.

Jaroslav 13.11.2009 17:37

Re: Nemravne nebo nepoctive ?

Vsak to taky pisu. BTW, v Cesku byl zakon na ochranu tech co tulenovali ty banky. :-)))

Emil XX 13.11.2009 18:32

Re: Nemravne nebo nepoctive ?

Tam, kde je každý úplatný nebo zbabělý, zákony nepomohou. S tím by měl problémy i Heydrich, který z velké části zlikvidoval vedle odboje i černý trh.

Frant. lukes 13.11.2009 16:31

Jak to vidím já

     Rozhodně nezávidím peníze Billu Gatesovi, který je vydělal díky svým nejen technickým, ale i manažerským schopnostem ani K. Gottovi, kterého sice nemám moc rád, ale který si peníze vyzpíval díky svým posluchačům, kteří mu je zřejmě rádi platí.

    Odmítám však podezření ze závisti  vůči lidem jako Krejčíř, Pitr, Zemek ("odkázal"  daňovým poplatníkům 4 miliardy Kč prostřednictvím Konsolidační agentury), majitelé heren, majitelé zastaváren obchodující kradeným zbožím, lidem "obchodujícím" s cizinci. atd. atd. V tomto případě mne pobuřuje jeich v podstatě zločinné jednání, i když jsou často podle našich zákonů neviní.

     Souhlasím s názorem, že příčinou finanční a následné ekonomické krize byla bezbřehá chamtivost finančních magnátů. Tady nejde jen o vyložené podvodníky typu Madoffa a jemu podobných, ale drtivé většiny finančních institucí, které si např. "díky" svému monopolu nebo kartelovým dohodám, které se těžko dokazují, diktují opravdu nemravné podmínky. Jsou to např. největší banky u nás (KB. ČSOB, ČS), které si účtují gigantické poplatky, které by si v zemích se skutečnou konkurencí účtovat nemohly. Např. když jim přijde na účet můj důchod, tak si za to (já jim vlastně půjčuji peníze) naúčtují několik Kč, když si chci od nich půjčit (např. formou kontokorentu), tak mi účtují úrok kolem 15%, zatím co úrok z méhop vkladu na účtu je asi 0.1%. Není potom  divu, že ročně v současné době tyto tři největší banky "vydělávají" kolem 50 miliard Kč. To rozhodně nepovažuji za přiměřený zisk. Dalším skvělým produktem finančních institucí jsou různé t.zv. deriváty, které mají za účel zřejmě klamat případné zákazníky svou neprůhledností, t.zv. "balíčky" ve kterých se vedle vcelku hodnotných položek nacházejí i "jedovaté", tvořené např. hypotékami zákazníků hypotečních bank, o kterých tyto vědí, že je tito lidé nebudou moci splatit,  atd.  Čím více takových případů je, tím je větší zisk finančních institucí a nezasloužené příjmy jejich zaměstnanců a majitelů.   

cb 13.11.2009 16:42

Re: Jak to vidím já

Pricinou financni krize byl zivot na dluh a jeho podpora statem. viz americka hypotecni krize a statni agentury Fennie Mae, Freddie Mac, Clintonovy zakony a Babrak Obama jako pravnik ACORNu, ktery tyhle silene zakony prosazoval.

Jaroslav 13.11.2009 17:40

Re: Jak to vidím já

Kdyz nic nevis o duvodech financni krize v USA, tak o tom nepis.