22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

SVĚT: Je extremní islamismus opravdu islám?

Nebližší český výraz pro abrogaci je „výslovná derogace“ a v obyčejné češtině to znamená, že platí zásada, že pozdější zákon nebo příkaz nejen platí, ale zneplatní ten předešlý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 26.7.2015 19:51

Kdo je umírěný muslim? Něco jako umírněný

bolševik. Umírněný bolševik nešel osobně pověsit M. Horákovou, on jen pro ni v petici požadoval ten nejpřísnější trest. Následně šel sprostou justiční vraždu umírněně oslavit na nějakou tu manifestaci. Umírněný muslim nikdy nebude bránit tomu neumírněnému ve vraždění a znásilňování (kohokoliv, včetně vlastních souvěrců), on bude umírněně přihlížet a v nejlepším případě vlastním nicneděláním tím bude své horlivější souvěrce v jejich allahumilém počínání podporovat.

M. Hoblík 26.7.2015 9:28

Ať si je islamismus jaký chce,

nikdy se mu nepodaří překonat ukrutnosti, vykonané křesťany za poslední tisíciletí..

Z. Baldova 26.7.2015 10:12

Re: Ať si je islamismus jaký chce,

Jasne Hoblik chytrej jako zabradli on ty mrtve krestany pocital  dilina

J. Farda 26.7.2015 21:20

Re: Ať si je islamismus jaký chce,

Milá  paní, Hoblík není chytrý jako, zábradlí, to se mýlíte, Hblík je blbý jako tágo, a to se ještě obávám, že jeho IG silně přeceňuji.

M. Prokop 26.7.2015 22:27

Re: Ať si je islamismus jaký chce,

Ona dotyčná také ......

J. Urban 26.7.2015 19:53

Re: Ať si je islamismus jaký chce,

Křesťanské ukrutnosti už dokázali dávno překonat tví fašounští a bolševičtí soukmenovci, bI bečku, nyní zase ty holt chtějí překonat tví musulmanští oblíbenci.

Z. Rychlý 25.7.2015 23:40

Pane Haasi,

napsal jste to trochu složitě, a někteří z diskutujících dokonce usoudili, že islám obhajujete :-)

Z. Baldova 26.7.2015 10:13

Re: Pane Haasi,

Ono to tak vypada jako by se Islamu zastaval

M. Prokop 25.7.2015 22:07

Až se skoro divím,

proč zrovna Tomáš má takovou potřebu zjednodušovat věci, které zjednodušit nelze.

Islám, podobně jako křesťanství i jiné víry má zkrátka mnoho podob, některé i značně odpudivé.

Toť vše.

Islámští věřící by chtěli technické "vydobytky" západu, ovšem bez jejich nutné podmínky, maximální (což už i na Západě upadá) osobní svobody.

R. Szewczyk 25.7.2015 12:45

he he he

islámská víra, křesťanská víra ------kurde do perdele , co to  je? Až pochopíte, že nic takového neexistuje, pak teprvá se vyjadřujte k podobným otázkám, za obdobné výrazivo, mimo jiné , může ta zakakaná degenerativní čeština, která ani za cca 150 let existence nemá základní pojmy, kdejaký mamlas na to skočí, a tváří se k tomu itelechtuálně, vyniká v tom pražská kavárna, sluníčkoví pologramoti, a vysvětlovači havlova veledíla ,

F. Farniente 25.7.2015 12:29

To jsou všechno nesmysly!!!

Nejdříve je třeba zajistit náležitou sebeobranu, obětí útoků v Mnichově, Londýně, N.Y., Madridu a jinde už bylo dost. Až to zlo porazíme, můžeme začít filozofovat o dobrém a špatném islámu. Za 30 - 40tých let nikdy nepřesáhl počet členů NSDAP, SA a SS 8% německého národa a bylo třeba stamiliónových obětí, abysme je porazili.

Myslíte, že Češi před popravčí četou v Kobylisích filozofovali, co z Hitlerova učení je pozitivní a co ne? Nebo v plynové komoře v Osvětimi?

Nejdřív kvalitní sebeobrana, pokud možno na jejich území, pak jejich porážka a pak můžeme  začít zkoumat, zda a jaký přínos znamená Islám pro světovou kulturu. Do té doby je to jenom prázdné intelektuálské cvičení v rétorice.

Na Japonsko byly nutné dvě nukleární bomby, než se začalo chovat jako civilizovaný národ. Smutné? Tragické? Nepřípustné?  Tak se radši vzdejme předem.

L. David 25.7.2015 10:18

No jo, ale ví tohle všechno nějaký Prouza?

Ten zpupný, nikým nevolený spratek, který se prokousal do pozice státního tajemníka a rozjiždí nám zde drze za naše peníze promuslimskou kampaň "Muslimský soused vám hlavu neuřízne". A slaboučký Sobotka k tomu mlčí!

Vždy se snažím domýšlet motivy jednání těchto zrádců. A napadají mne pouze dva: buď totálně chorá mysl, nebo jidášský motiv třiceti stříbrných, za které se tito domácí zrádcové chtějí zalíbit rozvratné Bruseli.

I. Schlägel 25.7.2015 10:57

Re: No jo, ale ví tohle všechno nějaký Prouza?

Možná existuje něco jako svazácká mentalita.

O. Horák 25.7.2015 9:42

Tak dlouho se chodí bojovat za lidská práva,

až se jde do mešity.

J. Kanioková 26.7.2015 17:04

Brilantní ***

J. Laták 26.7.2015 19:02

Re: Brilantní ***

Znáte také jiný výraz v hodnocení Haasových, či Klausových žvástů, než to vaše otřepané "brilantní"?

O. Horák 25.7.2015 9:38

dokud svět "vašeho slušného" islámu

nebude hlasitě odsuzovat každý projev islamismu a extremismu islámu(to je ale i třeba ženská obřízka, či omezení práv žen a mnoho věcí spojených s vaším běžným islámem).

Tak dotud nemá cenu tyto siamská dvojčata rozdělovat či prohlašovat za rozdělená a že hodné nesouhlasí s tím špatným.

Co se stane když v Izraeli vyletí do vzduchu autobus židovských dětí, nebo když selže obrana a raketa trefí nemocnici či školu? Palestinci za peníze EU (bez nich by dnes neměli ani na slynou vodu, protože většina prd dělá) vyhlásí státní svátek a jdou do ulic.

Takže mi jděte k šípku s tím, že islám je opravdu to co o sobě tvrdí v propagandě. Propagandu jsme poznali v podobě bolševiků, pak kokty z balkonu Melantricha a pak od politiků všech stran (ale stejně mluvících jak bolševik) a teď místo Kremlu nám nařizuje Brusel koho máme milovat.

S. Rehulka 25.7.2015 10:28

Re: dokud svět "vašeho slušného" islámu

Zdravím pane Horáku, děkuji Vám,že jste vyjádřil všechno, co si o tom myslím i já !

R. Szewczyk 25.7.2015 14:15

Re: dokud svět "vašeho slušného" islámu

třeba ženská obřízka----vynikající nápad, plně podporuji, jinak by své vrhy mněly třikrát víc

Z. Baldova 26.7.2015 10:17

Re: dokud svět "vašeho slušného" islámu

Koho mate milovat???  No preci svoji zenu jestli teda nejakou mate :):):)

K. Wágner 25.7.2015 9:37

Náboženství míru?

Všichni pravověrní muslimové, už ze samotného principu islámu, svádí neustálý boj (džihád) o svoji víru, ať už uvnitř sebe sama, nebo se svým okolím. Džihád, jako islámský koncept boje, je totiž možné chápat na úrovni jednotlivce (jako vnitřní boj), ale i jako boj ve válce: „A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Alláhovi. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým“ (Korán 2:193). Samozřejmě se v této souvislosti hovoří o nejrůznějších školách (učeních) v rámci islámu. Drtivá většina škol, podle mého názoru, však zastává názor, že je možné uzavřít dlouhodobé příměří a žít v míru s nevěřícími jen v tom případě, že je mír „dočasně výhodný“, či pokud je pravděpodobné, že bezvěrci a nevěřící, respektive ti, kdo věří v Tághúta (tím se rozumí vše, co je uctíváno, kromě Alláha), v budoucnu „přijmou islám“. Tedy všichni muslimové, ať už to přiznávají nebo ne, ve skutečnosti z principu své víry napomáhají šíření islámu a jsou přesvědčeni o tom, že všichni lidé na planetě Zemi budou muset, tak jako tak, nakonec konvertovat k islámu a přijmou jej jako jedinou správnou víru v Boha, kdy budou jako jediné Svaté písmo uznávat Korán.

S. Landa 25.7.2015 9:54

Re: Náboženství míru?

Proč jste přesvědčený o tom, že víra v Taghúta nutně znamená uctívání všeho kromě Alláha?

K. Wágner 25.7.2015 12:52

Re: Náboženství míru?

Dle některých výkladů. Např. zde: Tento Tághút je cokoli, co se uctívá namísto Boha anebo spolu s Ním, at už modla,

osoba, ideologie, cokoli. Všechny filozofie, víry a ideologie, kde figuruje neco, co je

jasne identifikovatelné jako Tághút, jsou falešné a stavejí na lži. Posel rekl: „Nevíra (kufr) je jedním náboženstvím (myšleno falešným).“

http://www.e-islam.cz/sites/default/files/muslimove%20a%20evoluce.pdf

S. Landa 25.7.2015 14:02

Re: Náboženství míru?

Není to úplně přesné. Taghút znamená něco jako "překročení mezí". Je to nejen víra v něco jiného než v Boha, ale zároveň i vnucování této víry svému okolí. Ale prima, je fajn vidět, že alespoň někdo v této diskuzi informace aktivně vyhledává a neopisuje z bulváru.

K. Janyška 25.7.2015 8:59

Bacha, v Koránu se může všechno. V tom je jeho problém.

Ostatně, jako v Bibli. Civilizace však Židy a křesťany civilizovala a tak už nejsou tak moc násilničtí, ale jsou. Jen používají sofistikovanější metody. Náboženství je skutečným nebezpečím lidstva, skoro jako Lenin a jeho následovníci v EU... Dzp.

J. Kernal 25.7.2015 11:49

Re: Bacha, v Koránu se může všechno. V tom je jeho problém.

kolik toho znáte z Bible?

K. Janyška 26.7.2015 9:42

Re: Bacha, v Koránu se může všechno. V tom je jeho problém.

Dost na to, abych o ní mohl mluvit.  To šíření  víry mečem a ohněm a jinými sofistikonanějšími metodami, například totálním oblbováním dětí,  mi však stačí úplně... Dzp.

J. Pražák 25.7.2015 8:25

Autorovy názory podporuje i presidnt Turecka:

,,Na Západě se často používá termín ‚umírněný islám‘. Jenže takový popis je sprostý, pohoršlivý a uráží islám. Neexistuje nějaký umírněný nebo neumírněný islám. Islám je islám a tím to končí.“

„Mešity jsou naše kasárna, kopule jsou naše helmy, věřící jsou naše armáda“.

„Demokracie je jen vlak,s nímž se svezeme a z něhož vystoupíme jakmile dorazíme tam, kam směřujeme“.

Myslíte, že to řekl nějaký xenofob, rasista nebo ex-muslim? Kdepak. Tohle řekl prezident Turecka Erdogan. Chcete tvrdit, že nezná islám?

B. Rudolf 25.7.2015 8:43

Re: Autorovy názory podporuje i presidnt Turecka:

Jsou to šílená slova a chtěla by doložit odkazem. Pokud je to pravda, pak můžeme jen doufat, že Erdogan je turecký Miloš Zeman a že má dostatečnou opozici.

J. Pražák 25.7.2015 8:47

Re: Autorovy názory podporuje i presidnt Turecka:

Neumím turecky, tak jen přebírám z našich novin a časopisů. Zmíněné citáty otiskl myslím Reflex.