14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Fritscher 22.3.2011 11:12

Re: Srát se do cizích zemí je stejné

PAne Krbálek já neobhajuju Kadáfího, já jen chci aby se hodně přemýšlelo než se něco někam "přivaří". Každej technik ví, že jak se něco někam pořádně přivaří, je to nafurt a napravuje se to velmi těžko. Jde o to abychom nezachraňovali "vzteklou mrchu" která vás po tom co odzbrojíte majitele za odměnu pokouše!

M. Baloun 22.3.2011 7:30

nikde se nic nepovedlo

a co angola, korea? Husák =apeasment. chceme další Rwandu?

J. Schwarz 22.3.2011 7:23

K takovým závěrům

je možné dojít vždycky, když si idealizujeme svět. Jaká "pomoc", "mezinárodní právo" a "Lidstvo"? Vždyť jsou to všechno jalové kydy! Kolika lidem na téhle planetě  záleží na nějakém "Lidstvu" víc než na svých blízkých? Muslimové hrají komedii o "nevinných civilistech" jenom pro západní publikum, ve svých zemích by jen dali protivníkovi důvod k oslavám - kdokoli z druhé strany je nepřítel a odjakživa  nářek  žen pobitých nepřátel bylo rajskou hudbou uším vítězů. A všichni, včetně idealizovaných "přírodních" kmenů válčili o zdroje a chtěli být silnější. Jenom tahle sebemrskačská civilizace se za svou sílu stydí a bojí se ji použít - a přitom hlásá názor, že "všechny kultury jsou rovnocenné", žádná není "lepší nebo horší", jsou jen "různé". Když je tomu tak, proč se stydět za válčení  jenom proto, že jsme silnější? Vždyť naši nepřátelé se přesně o to snaží - a na nějaká "lidská práva" a "nevinné civilisty" v reálu zvysoka kašlou.

P. Rada 22.3.2011 11:56

Re: K takovým závěrům

Když už strašíte muslimama - pak nezapomínejte že oni i křestané mají mnohdy ale i lecos společného co zřejmě vzniklo s obav obou církevních uskupení o ztrátu moci. Např. křestané utlumili význam postavy Máří Magdaleny a zejména její vstah s Kristem a tím i pozici žen ve společnosti a muslimové toto od dob Mohamedových dotáhli dokonce daleko dál a to až do dnešních burkových absurdností.

Pokud tedy už definujeme naše skupinové nepřátelé někde vně, měli bychom se ale zároven umět vyrovnat se svou vlastní deformovaností.

Navíc je škoda že pan Sch... není schopen rozlišovat v okolí a všechny tak háže do jednoho nepřátelského pytle.

Další vážný problém ale vidím v tom, že svou surovinovou závislostí na mimoevropském teritoriu a navíc rostoucí měrné spotřebou apriori sami navozujeme globálněji konfliktní situace kdy pak skutečně daleko víc záleží na pohledech jiných etnik vůči nám než by v případě naší faktické nezávislosti bylo adekvátní.

J. Balcar 22.3.2011 5:59

To hlavní tam chybí...

To jest nástin řešení našeho současného stavu (celoevropské měřítko). Postup je jasný: Repatriace (vy víte koho), důsledná ochrana hranic a zajištění vlastní energetické bezpečnosti. Střílet jen v sebeobraně a bez varování. Zatím neděláme ani jedno

V. Heidlerová 22.3.2011 8:50

Re: To hlavní tam chybí...

Repatriace (vím koho) je právně spletitá a finančně by byla neúnosná. Stát by musel zaplatit nějaké (hodně tučné) odstupné do začátku, zajistit letadla, jízdenky - právně by to byl nový mnichovský galimatyáš. Musela by tomu předcházet léta se táhnoucí vyjednávání, kam ty lidi vyvézt. Další 2 věci jsou nemožné, neb jsme stát malý, ve středu Evropy, naše kroky se netýkají už jenom nás, ale i sousedních států. Se střílením by to bylo jak? Každý by měl doma zbraň - jak v USA, ve Švýcarsku, Srbsku, Albánii? To by se vyřizovaly osobní účty - pěkně, bez varování. Jediná možná cesta je zpřísnění přistěhovaleckých pravidel, omezení vydávání víz, omezení humanitární pomoci. Jinak mne nic nenapadá - svět už urazil příliš dlouhou cestu od možností realisovat Vaše návrhy.

J. Balcar 22.3.2011 13:09

A to je právě ta chyba:

Svět urazil dlouhou cestu od ochrany vlastních zájmů k rezignaci na všechny hodnoty, které - ať se Vám to líbí, nebo ne - stojí u základu západní civilizace. Repatriace v evropském měřítku je zatím pro Vás nepředstavitelná, avšak do budoucna nevyhnutelná. Střílení? No jistě, od toho bychom měli mít armády (zase mluvím o Evropě). Divokého západu mi opravdu není třeba. Zpřísnění přistěhovatelských pravidel neřeší vůbec nic, stačí když se budou (víte kdo ) množit a (ne)přiszpůsovat jako dosud.

V. Heidlerová 22.3.2011 16:02

Re: A to je právě ta chyba:

Zní to slibně, ale kam by se repatriovalo?  Více než divoký Západ mne děsí divoký Východ. Asi jsem napsala špatně velká písmena. Pardon.

K. Kužel 22.3.2011 5:55

Hloupé je, že v současné situaci v Libyi

existují pouze řešení špatná a řešení ještě horší. Řešení silou, na kterém se právě pracuje, nepovažuji za špatné. K tomu článek:

http://karelkuzel.blog.idnes.cz/c/182997/Evropa-chvali-Afriku.html

J. Kovaříček 22.3.2011 1:40

Dobrý článek

S podstatou článku lze souhlasit. Bylo by ještě zajímavé dodat jaké že to ušlechtilé úmysly vedou západní země k vojenské pomoci. U komunistických zemí, tedy především Sovětského Svazu, to bylo jasné.

Shazovat bomby je snadné, a také výhodné. Nutno vyrobit nové zbraně a to podpoří ekonomii, že ano? Zajímavé také je, jak výběrové tyto pomoci jsou. To, že čínští komunisté likvidují obyvatelstvo a kulturu Tibetu nějak západním politiků nevadí. Jistě to není tím, že v Tibetu není ropa ani jiné potřebné nerostné bohatství, na to přece naši lidumilové nehledí. Asi jim někdo situaci v Tibetu zatajil a nevědí co se tam děje.

Jsou i jiné způsoby pomoci civilnímu obyvatelstvu než používat zbraně. Děláme to tak s Čínou, kupujeme od nich dnes už skoro vše, cpeme komunistickému režimu naše peníze, které si od nich potom půjčujeme. To je vskutku velká pomoc, která se nám jednou zatraceně vyplatí. Ostatně tím, že si západ vytvořil závislost na především arabské ropě, se také náramně osvobodil. Tak to jsou jen malé příklady moudrosti a šlechetnosti západních politiků a jejich voličů. Výsledky si může každý snadno domyslet sám.

V. Heidlerová 22.3.2011 8:53

Re: Dobrý článek

Ano, máte pravdu. My sice Čínu ekonomicky nepoložíme, to by musel takto zásadový postoj zaujat celý civilisovaný svět. Nejvíc mne štve, že si nikdo netroufne soudit celosvětově bolševismus a jeho důsledky, dělá se, že to byla jen malá episodka historie. Jenže celý svět rozšťourali především bolševici a SSSR, dnes Rusko. A proto soudím, že Rusko musí být alespoň souzeno.

V. Novák 22.3.2011 9:33

Proč chodit do Číny?

Čína je jaderná mocnost - tu jen tak napadnout nelze.

V malém Bahrajnu také demonstrují místní šíité za zvrovnoprávnění s místními vládnucími sunnity. Jejich totalitní vládce je začal masakrovat za internacionální bratrské pomoci Saudské Arábie. Toho nebudeme bombardovat? A proč? Protože si říká málik, tedy král?

Nebo proto, že jak Bahrajn, tak SA jsou sice totalitní státy, ale "naše" totalitní státy?

S. Netzer 22.3.2011 9:55

Re: Proč chodit do Číny?

Zatímco V. Novák by si tak přál, aby Bahrein spadl pod iránskou totalitu! http://en.wikipedia.org/wiki/Territorial_disputes_in_the_Persian_Gulf#Iranian_claims_on_Bahrain

O "nerovnoprávných šiitech" : http://en.wikipedia.org/wiki/Human_rights_in_Bahrain

V. Novák 22.3.2011 10:35

Ona totiž Netzer samozřejmě ví

co kdo chce. Že by to měla něčím doložit? Aber warum - když ONA přece VÍ?

Také samozřejmě ví, co by kdo MĚL chtít - např. bahrajnští šíité jsou lumpové, kteří by fozhodně nemělí chtít nebýt diskriminováni při přijímání do práce, získávání bydlení, omezováni kariéře v administrativě nebo armádě. Nějak se jim nelíbí - lumpům jedněm totalitaristickejm (podle Netzer), že sunnité mají v Bahrajnu postavení československých komunistů z doby před Listopadem.

Oni dokoncd - představte si tu drzost! - by dokonce chtěli, aby byl ustaven ombudsman, nezávislý na Panu Králi (sodomagomorra, co Frau Netzer?), který by vyšetřoval nezákonné zatýkání, věznění a mučení v bahrajnských věznicích. No nezaslouží si bahrajnský málik internacionální bratraneckou pomoc od svého sunnitského souseda, Vzoru Blízkovýchodní Demokracie - Saudské Arábie?

Chce-li Netzer argumentovat wikipedií, no prosím - http://en.wikipedia.org/wiki/2011_Bahraini_protests

S. Netzer 22.3.2011 10:45

Re: Ona totiž Netzer samozřejmě ví

http://www.google.com/search?q=iranian+plot+bahraini+protests&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

P. Ryšavý 22.3.2011 1:29

Lepší se dívat zpoza rohu

Asi je lepší se dívat na masakr civilních obyvatel a pak od Kaddafiho koupit ropu ve stanu a zapomenout na Lockerbee. Ano propaganda lidí jako je Mugabe, kteří se bojí o svoje hnízdečka, se obrátí proti nám. Tak se radeji schováme za alibismus nevměšování aby nás nepomlouvali, co záleží na pár lidech kteří jen nechtěli diktátora. Ano možná si zvolí jiného, ale ta slabost neudělat nic je Chamberlainovsý přístup k věci. Lépe je se asi neumazat, že ano pane Husák. Pokud chcete pane Husák slabou Evropu která je nemastná a neslaná jako ČR, tak pište dál.

P. Rada 22.3.2011 4:49

Re: Lepší se dívat zpoza rohu

Souhlasím. Daleko spíš platí to co píše Vinař o kus dál v glose "Já nic já muzikant". Kadáfí si koledoval nebývale dlouho, drze i krvavě. Je ale příznačné, že za ropou i plynem úplatných je mezi námi tolik. Obecně pokládám za velmi zajímavé, že nejkrutější a nejzvrhlejší vladaři velmi často sídlem korelují s oblastmi bohatými na energetické či surovinové zdroje. Právě ty dávají lidem neobyčejnou moc a ta se pak vzláště u druhu homo snadno zvrhává.

J. Schwarz 22.3.2011 7:28

Re: Lepší se dívat zpoza rohu

Jenže jako obvykle si Evropa vybere špatný důvod i špatnou dobu - dost legitimních důvodů Kaddáfího ztrestat měli dávno - to když podporoval teroristy a nechával zabíjet občany jejich zemí. Dnes , když válčí s povstalci nedělá nic jiného než co dělali britové v severním irsku nebo Španělé v Baskicku.

P. Rada 22.3.2011 9:04

Re: Lepší se dívat zpoza rohu

Pane Schwarz nevím nic o tom, že by se ostrými ve Vámi uvedeném střílelo do protestujícího davu.... přeci jen to bylo něco podstatně jiného i když pravdou je to, že i naše tzv demokratické režimy používají vnitřně tu a tam neořiměřené silové prostředky. Otázkou je vždy ale míra. Vaše formulace .."nedělá nic jiného než"... je odmítnutím poměřovat či rozlišovat. S tím pak  nesouhlasím zásadně..

Docela jiný aspekt však je ten, že sama Evropská kultura je uspořádána tak, že má řadu vnějších závislostí a např skrze ty urovinově se proto stává manipulovatelnou. V tomto ohledu máme opravdu hodně co napravovat.

V. Novák 22.3.2011 10:48

Krvavá neděle vám nic neříká?

Najděte si Bloody Sunday nebo Bogside Massacre.

Tenkrát spustili výsadkáři Jejího Veličenstva palbu do davu demonstrantů.

Skoro 40 let o tom masakru britská vláda a justice lhala, přestože už tehdy se o něm městský koroner (a bývalý major britské armády - žádný irský separatista) vyslovil jako o vraždě.

S. Netzer 22.3.2011 10:59

Re: Krvavá neděle vám nic neříká?

http://en.wikipedia.org/wiki/Novye_Aldi_massacre

" ... a Russian Ministry of Defense spokesman declared that "these assertions are nothing but a concoction not supported by fact or any proof ... [and] should be seen as a provocation whose goal is to discredit the federal forces' operation against the terrorists in Chechnya"

P. Rada 22.3.2011 11:33

Re: Krvavá neděle vám nic neříká?

Pokud jde o drobnější společenské excesy pak máte pravdu - viz i naše Mostecká stávka .... Aale bylo by dobré umět i zde rozlišovat a domýšlet, zdali a jaký by i v té době byl adekvátní zásah či jen postoj okolí. Dnes je navíc svět podstatně menší a Libye je prakticky na hranicích Evropy i s důsledky na migrační vlny i s evropským ale etnicky de facto arabským obyvatelstvem jehož je v zde dnes víc jak v celé Libyi.

V. Novák 22.3.2011 13:02

No, asi záleží na tom, kdo co dělá, že...

Když někdo, koho nemáme rádi, je to masakr, když kamarád - tak drobnější společenský exces.

Poslat proti demonstrujícímu davu výsadkáře a ne speciálně vycvičené a vystrojené policajty (pokud už bylo nutno proti pokojné demonstraci posílat koholi), je přinejmenším stupidita. V horším případě pokus vyvolat  to, k čemu došlo. A spustit palbu do pokojného davu pouze vykřikujícho hesla je stejný zločin v Británii jako v Libyi. Nebo v Bahrajnu, Egyptě, Saudské Arábii, Jemenu, Íránu, Iráku, Číně...

Výsledkem byla aktivizace IRA a desetiletí mimořádně kruté městské gerily.

K. Krbálek 22.3.2011 11:05

Re: Lepší se dívat zpoza rohu

ano, lepší se pustit do boje s Kaddáfím, než dopustit další Mnichov. Pořád je naděje, že si Libyjci zvolí jinou alternativu než je další diktatura. A i kdyby se nějaký další diktátor moci chopil, pořád jim zůstane vzpomínka na to, jaké to bylo, když byli aspoň chvíli svobodní a jednoho dne ho stejně svrhnou, protože žádná diktatura není věčná. Dali jsme jim šanci a toho si na té akci cením nejvíc, nevím jak jí využijí, ale mají právo bojovat za svůj lepší život i když je to běh na dlouhou trať, i když se možná dostanou do slepých uliček

M. Čejka 22.3.2011 11:20

Re: Lepší se dívat zpoza rohu

Prosimvás, čerpejte informace jinde než v mainstreamu, použijte google, wikipedii,

mainstream je americká propaganda a brainwash - například libye ma HDP 6000 USD, což je nejvíc v africe, a Libyi nepomaha žadná humanitárni organizace

nevim jestli hledáte pravdu nebo se snažíte najít argumenty pro své přesvědčení...

J. Dlouhy 22.3.2011 1:23

USA

Jen nechapu, ze USA tentokrat nevyuzily moznosti zustat stranou a nechat Evropu ochutnat to co samy sklizeji napriklad za Irak a Afganistan.

P. Ryšavý 22.3.2011 1:40

Re: USA

Protože USA pochopilo, že svět je jen jeden a že se nelze vrátit do období appeasmentu. Francie a Anglie to teď kupodivu pochopili také, asi proto že to byla kolonie a taky to Lockerbee je pod kůží.

O. Kadlec 22.3.2011 0:36

Pan Husák se dobře učil.

Ale od špatných učitelů. To v komunistický škole nás učili, že se nikdo na světě - kromě komunistických stran všestranně podporovaných stranou mateřskou - nesmí vměšovat do takzvaných vnitřních záležitostí jiných zemí. Pan Husák pochopitelně není Láníček, takže určitě vyloučil z takzvaného vměšování i komunisty. Ale jinak tuto pochybnou tezi přejal i s alibistickým zdůvodněním, že přece o těch lidech co tam žijí nic nevíme.

Kdyby byl na motorsport jako já, věděl by že víme docela dost na to abychom věděli, za jakých podmínek je to někde k životu, a za jakých už jenom k sebeupálení anebo k útěku do Evropy na podvozku letadla.