1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SVĚT: Islám ante portas (3)

Nedávno vyšla velice zajímavá studie o vnitřním vztahu konfliktu uprostřed muslimské víry, s názvem „Proč se sunnité bojí šíitů: skutečná podstata syrského a středovýchodního konfliktu" (Hillel Fradkin, Lewis Libby, překlad vydal Občanský institut).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 17.9.2014 15:36

A Baha'ullah,

zakladatel bahaismu, "popraven pro odpadlictví v Iránu" N E B Y L. Dožil svůj život v paletinské části Osmánské říše.

S. Netzer 17.9.2014 16:31

To se dá rovněž zjistit na Wikipedii,

stačí si přečíst příslušný článek.

J. Anděl 17.9.2014 19:02

Re: Článek je absurdní agitkou.

Nerozumím, jak ten osud dvou dívek, které se asi vydaly do Syrie bojovat ve svaté válce, argumentačně pojmout. Je to šílenější, než nejíst a vážit třicet kilo?

J. Holič 18.9.2014 8:07

Re: Článek je absurdní agitkou.

To opravdu nenajdete lepší argumenty? Když jsem nikdy nepobyl v zajetí teroristů žádajících výkupné,znamená to snad,že nemám pravdu,když říkám,že se takové výkupné nemá platit? Na základě jakých vět,které jsem napsal soudíte,že jsem málo informovaný? Buďte konkrétní. Že umirnení muslimové nemají žádnou moc,soudíte podle jakých faktů? Co se konkrétně ukazuje na příkladu ukaz a Německa? Ta věta je dost podivná. Kromě toho,že jste se pokusil mě (nejen) dost lacině zkritizovat,nepoužil jste jediný ucelený argument. Rád si s vámi popovídam, až s nějakým přijdete.

J. Plzák 17.9.2014 14:37

Re: Článek je absurdní agitkou.

Vlk už tady taky jednou psal o úplně pitomých Španělech.

Teď jsou to všichni muslimové a zítra zas někdo jiný.

Vlk je fundamentalista, Vlk je talibánec.

J. Vintr 17.9.2014 14:58

Re: Článek je absurdní agitkou.

Před pár lety byl zveřejněn výsledek nějakého průzkumu mezi muslimskou populací. Na otázku, jestli by byli ochotni v zájmu islámu použít násilí odpovědělo ano několik (tuším 4) procenta dotázaných. Na otázku. jestli schvalují násilí ve jménu Islámu odpovědělo ano několik desítek (tuším že něco ke 40) procent dotázaných ...

P. Vaňura 17.9.2014 15:56

Připomínám, že prvním politikem,

který výslovně zakázal nošení muslimských šátků nejen ve školách, ale i ve státních úřadech byl turecký president Kemal Ataturk. Na rozdíl od našich pomatených lidskoprávních politickorekčníků dobře věděl, že sekulární stát musí zlomit světskou moc duchovenstva nad obyvatelstvem.

S. Netzer 17.9.2014 16:03

Re: Připomínám, že prvním politikem,

Byl. Teď mají prezidenta islamistu.

P. Vaňura 17.9.2014 15:59

Opět tady kladu obligátní otázku,

existovali "slušní nacisté?"

J. Anděl 17.9.2014 21:35

Re: Opět tady kladu obligátní otázku,

Spalo kotě v botě?

P. Vaňura 17.9.2014 17:19

Běžte to vysvětlovat nemuslimům

na severu Iráku!

B. Rybák 17.9.2014 19:50

Re: Článek je absurdní agitkou.

Každý muslim pochopitelně není terorista. Většina se pochopitelně musí postarat o četné potomky ("dělohy našich žen jsou hlavní zbraní islámu").

Nicméně vraždění ve jménu islámu v celém světě lavinovitě vrůstá (tisíce mrtvých, statisíce oloupených a znásilněných, miliony vyhnaných) a pachatelé těchto zločinů nejenom že doma nejsou souzeni, oni jsou oslavováni (jejich rodiny jsou chráněny) a v případě smrti v boji se mučedníky jdoucími přímo do nebe stanou.

V islámu není myslitelné oddělení moci výkonné a moci duchovní. Stát má být spravovaný právem šaría a jenom k takovému státu může být muslim loajální!

http://www.kapusany.info/node/1564

J. Holič 18.9.2014 7:50

Re: Článek je absurdní agitkou.

Máte to dost zamotané. Jak se koukám na ten Irák,opravdu nevidím,že by tam byl většinově za vraždění lidí a likvidovaní mešit oslavován (leda těmi,kteří to sami dělají). Dokonce proti těm lidem jde armada,takže to co píšete jsou spíš vaše fantazie.

P. Vaňura 17.9.2014 19:58

Pokud by soudruh Stalin v místech své moci vydal

rozkaz, že islám nebude, tak věřte, že by tam nebyl. V krajním případě by totiž zmizeli věřící...

Pak by se u muslimů naplnilo pravidlo, že čím kdo zachází, tím také schází (islám se všude kromě Saudské Arábie, kde vznikl, šířil brutálním násilím...)

J. Urban 17.9.2014 12:00

Šílené čtení, bohužel pravdivé.

A ten optimismus - byť opatrný - v závěru bohužel nesdílím. Z národa Jana Žižky (jakkoli lotra) stal se národ švejků, udavačů a kolaborantů. Ti slušní, stateční a rovní byli vyhnáni po r. 1620, 1939, 1945, 1948, 1968...

L. Kubeš 17.9.2014 12:42

Re: Šílené čtení, bohužel pravdivé.

Naprostý souhlas, těch slušných a rozumných tu zůstalo jenom mizivé procento a podle toho to tady vypadá. Samotný článek je zcela pravdivý, jenom místní multikulturalisté se zřejmě snaží rozšířit naší kultůru o usekávání rukou, nohou a podobné ušlechtilé zvyky.

J. Holič 18.9.2014 11:19

Re: Šílené čtení, bohužel pravdivé.

"místní multikulturalisté se zřejmě snaží rozšířit naší kultůru o usekávání rukou, nohou a podobné ušlechtilé zvyky." - Kde to tu v diskusi někdo napsal, že mu něco takového vyhovuje?

J. Plzák 17.9.2014 11:55

„stěhování národů“, které trvalo několik století,

bylo způsobené globálním zkažením klimatu a nějakými zmněněnými zvyky.

Lidé prostě neměli co jíst a tak se hrnuli do zemí, kde čekali, že to bude lepší.

Tenkrát měli obyvatelé Evropy a přilehlých zemí na klima stejný vliv, jako my na naše oteplování.

Nechte si to vysvětlit panem Metelkou. Nebo panem Radou, ten je také móóc chytrý.

J. Plzák 17.9.2014 11:05

Vlk píše o nenávisti,

ze které se ještě sám nevymanil.

Cituji: "A tak Íránci nenávidí Iráčany, Syřané pohrdají Libanonci, Turci považují

všechny Araby za podřadné, Kurdové bojují za svůj stát proti všem…" Obdobné je to u křesťanů, říkám já: " Slováci nesnášejí Maďary, Češi opovrhují Poláky a Němce milují jen když platí, Francouzi a Angličané k sobě velké sympatie nepociťují a láska Finů k Rusům má téměř patologické rysy".

Tak kde je vlastně rozdíl? Stačí jediné: Důsledně, na všechny, upatňovat zákony vlastní země! Žádné výjimky. Nejíš vepřové, tak si kup něco jiného! Chceš zachovat hřbitov svých předků nedotčený? Kup si ho a nebo si své mrtvoly odvez, ale neočekávej, že někdo kvůli tobě nechá prima pozemek ležet ladem. Tak jednoduché je to.

D. Kazil 17.9.2014 11:45

Re: Vlk píše o nenávisti,

No jo, jenže p. Vlk psal článek o tom jak to chodí tam někde v tramtarii. Tak co do toho mícháte střední Evropu. To zase vy napište článek jak to chodí tady. Třeba to jak píšete, že Češi mají rádi toho kdo platí je vtipné.

Jinak snad může poukázat na to, jaký tam vládne chaos.

J. Plzák 17.9.2014 12:03

Re: Vlk píše o nenávisti,

Domnívám se, že problém islámu, jak o něm pan Vlk píše (islám ante portas), nutno posuzovat v širších relacích - nutno srovnávat a hledat řešení.

Nemůže jít o bezduché opakování stále stejných stížností.

Přínosné je to s těmi Vizigóty. Tenkrát hladové germánské kmeny vyvrátily Řím. Dnes se obdobně "vyhladovělé" muslimské kmeny rychtují na Evropu.

Máme to v rukou, co jim dovolíme.

J. Plzák 17.9.2014 12:05

Re: S tou Tramtárií!

Když létáte na dovolenou do Turecka, létáte do tramtárie?

D. Kazil 17.9.2014 12:25

Re: S tou Tramtárií!

Ta začíná za Pelhřimovem.

J. Roth 17.9.2014 10:45

Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

Chtěl jsem jemně napsat, že bych se zdráhal Bahá'í a Jezidy označit za muslimy, i když z islámu oba směry (ale i z dalších věrouk) vycházejí.

Pak jsem si ovšem přečetl, jakým "decentním" způsobem Vám to "vysvětlila" frau Netzer. Mám takovou nepěknou vlastnost - když se potkám s něčím urputně sprostým, zapřu se a jsem ochoten i svůj omyl tvrdě hájit, jen abych byl v opozici. Vím, že je to dětinské, ale je tomu tak. Takže, paní Netzer, jděte do hajzlíku, oba směry k islámu patří a basta.

D. Kazil 17.9.2014 10:54

Re: Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

Pro mě to je článek poučný. Jestli třeba ta paní napada drobné nepřesnosti v článku a myslí že tím ho celý znevěrohodni.. to se plete.

J. Roth 17.9.2014 11:00

Re: Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

Ale ne, ona chce jen ďobnout pana Vlka, kterého ze srdce (hertz) nenávidí. :o)

S. Netzer 17.9.2014 11:07

Re: Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

Každý máme jiné nároky.

Když se spokojíte s takovou ubohou agitkou, a pokládáte ji dokonce za "poučnou", budiž.

D. Kazil 17.9.2014 11:15

Re: Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

Jako agitku to nevidím. Vám to přijde ubohé, asi máte ráda muslimy. A já mám k ním neutrální vztah. A rád si něco přečtu až už o nich nebo jiných.V podstatě jsem muslimy viděl živě jen jednou, když u nás pili na diskotéce a chovali se celkem slušně. Pak se to sice trochu pralo ale to nebylo kvůli vyznání.

J. Holič 17.9.2014 12:34

Re: Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

"Vám to přijde ubohé, asi máte ráda muslimy." - Co to je za logickou úvahu? Není tak trochu irelevantní, zda má někdo někoho rád, nebo ne? Pokud má někdo volit správná řešení / správné názory, neměl by se snad nechat unášet emocemi, ne? Vždyť o to právě jde. Radikální islamisty ženou emoce, nikoliv rozum. Jestli s nimi chce někdo bojovat opět jen na základě emotivních a nelogických textů, pak to asi není to nejlepší, ne? Konkrétně - agitka je to očividná například proto, že autor sice napíše, že Wahhábisté se řadí mezi sunnity, napíše, že sunnitů je většina, ale nenapíše, že Wahhábistů je v celkové muslimské populaci kolem 1 %. Vazba "tady se podívejte na ty umírněné muslimy"+obrázek jednoznačně drastických (tedy neumírněných) činů prostě trapnou agitkou je.

D. Kazil 17.9.2014 12:48

Re: Pane Vlku, chtěl jsem Vás drobně opravit

To jsem psal jen té paní. Ta tady rozdává negativní emoce.