17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirek F. 12.2.2007 13:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táži se odborníků

Právě jsem se ptal, jaké zkušenosti jste s Ruskem udělal, že k nim máte takový postoj. Jistá opatrnost je na místě, přece jen je to velmoc, jinka k nim mám vcelku neutrální postoj, jenže vy jste konstatoval, že je nemáte rád, ačkoliv otázka zněla, proč je nenávidíte.

pepe 12.2.2007 14:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táži se odborníků

Z toho,jak formulujete svůj příspěvek,je patrno,že jste mládý.Mně je 71let a tak mám takový postoj k-Rusku.Nelze říci,že je nenávidím,to je trochu silnější formulace.Jen je nemám rád.Po válce jsem je jako dítě a nebyl jsem sám ,vítal jako osvoboditele.Jenomže ve spolupráci s komunisty nám přichystali překvapení.Já se naštěstí dočkal lepších časů(i když jsem si myslel,že budou o něco lepší).Mí rodiče se vašak toho nedočkali.Má matka byla Maďarka a tak mi nebylo jedno,jak se Rusové zachovali v Maďarsku.To je mé vysvětlení k Vašemu dotazu.

vita 12.2.2007 12:16

Re: Re: Táži se odborníků

Dokážete odpovědět na položenou otázku?

walter 12.2.2007 13:06

Re: Re: Re: Táži se odborníků

Co si pamatuju, skoro 300 mega CCCP měl 17 mega komančů, my jsme měli kolem 1,2 mega komančů na 15 mega lidu. Ale to je v pořádku, poturčenec horší turka...

Pasáček koz z Vermontu 12.2.2007 16:13

Re: Táži se odborníků

Nechte si takové provokativní otázky ! Americké ozbrojené síly přinášejí svobodu, prosperitu a demokracii !  Viz Irák, nebo Afganistan. V zálivu jsou připraveny 3 americké letadlové lodi a další plavidla. Osvobozování Iránu začne brzy.

Ivanhoe 12.2.2007 10:55

Nemám nic proti ruské adekvátní odpovědi:

... ať si klidně postaví stejný radar na svém území!

Mirek F. 12.2.2007 12:42

Re: Nemám nic proti ruské adekvátní odpovědi:

ČR je tedy územím USA?

demokrat 12.2.2007 10:43

trapné, autore

Pan Reiniš se dost hloupě pozastavuje nad reakcí Ruska. Asi si myslí, že Rusové jsou takoví hlupáci jako naši politici a jejich šmoci, že by si nechali za humny postavit raketové základny a radar, který by jim viděl až do kuchyně. Stačí si jen vzpomenout na Karibskou krizi, kdy si Rusové chtěli na Kubě také postavit základny a byla z toho málem třetí světová válka. A navíc opět autor operuje jako s faktem, že základna je na na naši obranu. Kdyby měl autor jen trochu nadhled, tak by musel uznat, že roztáčení nových závodů ve zbrojení není pokrok a není v něm rozumná budoucnost a prosazují ho lidé minulosti.

RL 12.2.2007 10:54

Re: trapné, autore

Ha jak vtipné, srovnávat Kubánskou krizi s dnešním radarem. jen pro upozornění, Rusům USA do kuchyně už dávno vidí, k tomu slouží jiná technika než plínovaný radar a Rusové stejným způsobem sledují Američany.....nicméně nejsou dnes protivníci, takže mezi nimi o zývody ve zbrojení nejde. Putin to musel říct, aby uklidnil svoji veřejnost stále ještě nevyrouvnanou s koncem studené války, ale to je tak všechno co proti tomu hodlá udělat, protože jinak o tom s Američany pravidelně jedná, takže mu je jasný, že to nemíní používat proti němu.

vita 12.2.2007 11:05

Re: Re: trapné, autore

Ne, ono samozřejmě o žádné závody ve zbrojení nejde, Rusové jsou umístěním radaru vlastně nadšení - to jenom musel Putin nějak něco nakecat těm zalkoholizovaným mužikům, kteří nedokážou nic, zejména ne postavit raketu...

No tak jo...

RL 12.2.2007 11:08

Re: Re: Re: trapné, autore

Víte, on má dost velký arzenál, a od našeho vstupu do NATO už na nás část raket míří. Takže čeho by jsme se měli bát? Měli by jsme se bát namíření tří raket místo dvou? 

vita 12.2.2007 11:53

Re: Re: Re: Re: trapné, autore

Opravdu? Vy máte nějaké zprávy, že Rusko porušuje Smlouvu o nešíření jaderných zbraní?

Pak ovšem do OSN s ní!

walter 12.2.2007 9:49

to jen na úvod...

Systém PRO nemá technický význam

Vzhledem k tomu, že vysvětlovací kampaň k otázce uvažované výstavby radarové základny amerického systému protiraketové obrany (PRO) v České republice je zpolitizovaná, médii mnohdy záměrně, či nevědomě zkreslovaná, je dobré občas nahlédnout do zahraničí a seznámit se s názory nestranných odborníků na slovo vzatých.

Například jeden z předních a uznávaných odborných magazínů New Scientist uveřejnil zajímavý názor amerického odborníka Theodora Postola, profesora vědy, techniky a americké národní bezpečnostní politiky na Massachusetts Institute of Technology. Ten vážně pochybuje o tom, že by uvažovaná evropská část amerického systému protiraketové obrany, která má být umístěna v v Polsku a České republice, byla efektivní a účinná proti hrozbě balistických raket z Íránu. Postol dále vysvětluje, že až Írán vyvine mezikontinentální balistickou raketu, schopnou zasáhnout určené cíle až ve Spojených státech, ve stejné době již jistě bude mít k dispozici rovněž řízené střely dalekého doletu, které budou schopny zasáhnout nejen vybané strategické cíle ve střední Evropě, ale logicky nejprve protiraketovou základnu v Polsku a radarovou základnu v České republice.

Postol se domnívá, že Spojené státy se zřejmě usilovně snaží do svého projektu zatáhnout co nejvíc dalších zemí, aby udržely tento kontroverzní projekt při životě. Podle Postola tento projekt z technického ani technologického hlediska nemá nemá prakticky žádný význam.

Postol zpochybňuje, že by těžkopádný a nesmírně složitý systém protiraketové obrany, umístěný na Zemi, mohl vůbec kdy dosáhnout takového stupně vývoje, aby byl technicky efektivní, spolehlivý a dostatečně účinný, protože infračervené senzory prostředku ničení EKV antiraket lze relativně snadno ošálit klamnými bojovými hlavicemi, vypouštěnými z rakety spolu s pravými bojovými hlavicemi.

Blb 12.2.2007 10:21

Re: to jen na úvod...

Konečně něco dle mého názoru rozumného. Amíci by si měli trošku srovnat ty hamburgerový mozky (ve většině) a zkusit si zapřemýšlet o tom, že naše zemská koule se točí kolem své osy a ne kolem USA. Ať si na svém území postaví radarů a rozmístí raket, kolik chtějí, ale ať  neotravují zbytek světa vojenskými aktivitami vyvolanými ekonomickými zájmy skrytými za jejich tzv. demokracii. Rozeštvali nyní za pár let dost velkou část světa. Nikdo jim snad neupírá velké zásluhy za aktivity ve světových válkách včetně studené, ale osobně mám dojem, že už teď šlapou několik let hodně vedle. Já mít doma problémy, jako oni, docela bych si nejdřív uklidil domácnost, ale ne tak, že bych smetí vyhazoval k sousedům.

Ivanhoe 12.2.2007 10:50

Re: Re: to jen na úvod...

Super. Takže jinými slovy, až půjdou Arabáci na nás, ať si ti amíci sedějí doma a sledují to z družic a radarů postavených na SVÉM území!. I kdyby třeba viděli, že prohráváme/jsme prohráli. Bránit se můžou, až bude napadeno jejich území. Jestli je potom srovnají a jen tak mimochodem při tom osvobodí i naše území, asi jim půjde jen o suroviny, imperialistům zatraceným, nám už do toho nic nebude, co by taky mrtvolám bylo.

Poslyšte, já ale VÁŽNĚ nechci umřít jen proto, že nějací blbové se odmítají předem připravit na společnou obranu se silnějším kamarádem, bez kterého nevyhrajou = nepřežijou!

Blb 12.2.2007 11:26

Re: Re: Re: to jen na úvod...

Asi jsem špatně zvolil slova, nešlo mi o to popřít , že USA se snaží zabránit mimo jiné konfliktům, ale chtěl jsem pouze naznačit, že ne vždy šlápnou správně. To se týká například Vietnamu, Libanonu,  Afghánistánu, Iráku. Neřekl jsem, že dělají vše špatně, motivy jejich aktivit však považuji za příznačné pro ně. Kdyby si žili za hospodářské prosperity, tak se na vše z vysoka vykašlou, teď potřebují odbyt výrobků a dodávky ropy a věc je na světě. Nejsem levičák ani terorista, Islám považuji za velmi nebezpečné náboženství, ale jak říkala babička "odsud posud".

Jéňa 12.2.2007 12:49

Re: Re: to jen na úvod...

Blb zůstane blbem na věčné časy.

John 12.2.2007 10:53

Re: to jen na úvod...

Koukám že ti amíci i rusové jsou dle tohoto blábolu úplní magoři. Jedni se snaží vymyslet plovoucí ingot a druzí proti němu vehementně protestovat. Evidentně zde něco nehraje.

vita 12.2.2007 9:41

Pro přátele konspirací mám jednu teorii.

Ten obranný systém je v současné době v takovém stavu, že jeho účinnost je neznámá - nebyl totiž ani v jednom případě vyzkoušen ve skutečně realistických podmínkách. V podmínkách, kdy na sebe cílová maketa neustále bonzovala souřadnice GPS, případně vysílala naváděcí radiový signál, kdy cvičný cíl představoval předem zahřátý kužel, zatímco klamné cíle podchlazené koule (senzor je IR kamera plus rozpoznávač obrazů) a především kdy každý pokus proběhl s tím, že předem je známo kdy, odkud a co poletí - byla účinnost cca 50%.

A teď dochází na tu konspiraci - firmám je jasné, že v příštích volbách půjdou nejspíš reps od válu a nový president bude chtít vidět výsledky. Výsledk y nejsou, cena je značná - mohl by být v pokušení ten systém utnoput nebo aspoň snížit financování. Odstavení od státního cecíku by se hrubě nevyplatilo, nejspíš by došlo na vyhazování obyčejných zaměstnanců, přesuny managorů a pokles cen akcií v jejich opčních programech - je tedy vhodné rozestavět a rozjednat z něj co nejvíc, aby se mohlo říct, že systém je už tak rozjetý, že zastavit ho nelze. A to bez ohledu na výsledky - snad jednou, po letech, v pětiletce páté, případně na Sv.Dyndy...

ČR? Polsko? Vhodné místo, kde lze utopit další desítky miliard USD z rozpočtu a navíc je to cíl mimo USA.

čtenář 12.2.2007 9:35

Mohou to být nejen zaprodanci

a komouši, ale i užiteční idioti, jak to pěkně charakterizoval už soudruh Lenin.

Rejpal 12.2.2007 9:19

Radar je proti Rusku

Putin reaguje celkem pochopitelně. Problém je v našem způsobu vnímání. Jedna velmoc nás obsadí, tak je zlá. Ta druhá je hodná. Pošlete sem aspoň 10 amerických divizí, letadla, rakety a ke kampě jednu letadlovou loď, pak se možná můžeme cítit bezpečně.

Pořád žijeme v iluzi, že nás amerika miluje tak moc, že nám se dá radar, který nám pomůže. Stále nám nedochází, že jim jsme úplně ukradení. Jedinou zásluhu má praotec Čech, že zabral Brdy, na kterých je kopec s takovými souřadnicemi, které vyhovují ke sledování celé Evropy. Radar totiž nevidí jen směrem na východ, ale kolem dokola. Bezpečnostní normy jdou stranou a když se poruší, tak se změní. Jsme jim ukradení, to je vidět už z toho, že se ani nesnaží něco nabídnout, už se ani nesnaží nám něco namluvit. Prostě oznámí, že to tady bude a je to. Klidně si kolem pochcípejte, nedostanete ani lízátko, ani tričko s vlajkou, ani vízum.

Takže ještě jednou: Méně akčních filmů! Nejsou jen hodní a zlí. Svět je trochu složitější.

John 12.2.2007 9:24

Re: Radar je proti Rusku

Ale Rejpale, kdyby jste si ráčil něco sehnat o radarech XBR, tak by jste nedocházel k hodně pomýleným názorům.

http://www.atmonline.cz/analyzy/pro/radary.htm

Rejpal 12.2.2007 9:28

Re: Re: Radar je proti Rusku

...jasně, radar se dívá jen do Iránu;-)

John 12.2.2007 10:04

Re: Re: Re: Radar je proti Rusku

To někdo tvrdí? Ona země je kupodivu kulatá a paprsek radaru jde v přímce (tečně). Zkuste si vyvodit závěr.

Rejpal 12.2.2007 10:21

Re: Re: Re: Re: Radar je proti Rusku

...hm ... jasně... takže Země je kulatá... hmh ... radar vidí rovně ... hm ... takže za obzorem už vidí jen .....(vesmír) ... už vím: "Teroristi jsou už i na Měsíci!" - Proto je nemůžou nikde najít!

John 12.2.2007 10:34

Re: Re: Re: Re: Re: Radar je proti Rusku

Bingo !!! ;-P

abc 12.2.2007 10:30

Re: Radar je proti Rusku

typický nedostudovaný primitiv oblbuje lidi asi jako Ćunek. I sami komunisté psali,že mráz přichází z Kremlu

Rejpal 12.2.2007 10:37

Re: Re: Radar je proti Rusku

předpokládám, že je to na mě. Kolik vysokých škol je potřeba k tomu, abych se mohl vyjádřit? Mám jen jednu.

...ale kupodivu mi přes všechno vzdělání zbylo tolik soudnosti, abych poznal, když ze mě někdo dělá vola

Ladislav 12.2.2007 10:44

Re: Radar je proti Rusku

Zkratkovite mysleni ve styly cerny-bily je velice snadne a pohodlne. Rekl bych ze to kteri pro Ameriku zanicene horuji tam v zivote nebyli a svoji predstavu o ni maji zalozenou na sledovani Hollowoodskych filmu.

A premistit dejiste konfliktu co nejdal od vlastniho uzemi (ale v dosahu logistiky) je casem overena valecna strategie. Kdyz USA najdou blba jako jsme my tak proc toho nevyuzit?

vita 12.2.2007 9:18

Přemýšlím, pane autore, zda svou naivitu hrajete

nebo ne. Resp. zda demonstrujete své naprosté nepochopení.

Nuže - už od 60. let je jedinou ochranou proti útoku jadernými zbraněmi dostatečná kapacita na vrácení úderu. Ještě jednou - země, které na sebe mířily raketami s jadernými hlavicemi a bombardéry s jadernými bombami se do sebe nepustily zejména proto, že žádná z nich si nemohla být jistá, že zničí prvním úderem protivníka natolik, aby on nemohl na oplátku zničit útočníka. Rovnováha strachu se tomu říkalo a fungovalo to velmi dobře - důkazem je výsledek, že se studená válka nezměnila v horkou. QED.

Po nástupu Gorbačova a po dohodách SSSR a USA se snížily potenciály vzájemného zničení, ovšem zdaleka ne pod hranici zaručeného vzájemného zničení. Snad (doufejme) zrušily obě velmoci i nastavení raket, jak se k tomu zavázaly. Tedy to, že v době míru nejsou rakety naprogramovány na konkrétní cíl na území protivníka - jako opatření proti náhodnému "úletu". Doufejme...

Ovšem všechny tyto odzbrojovací smlouvy byly podepsány za předpokladu, že platí ABMT. USA presidenta Bushe Smlouvu ABM jednostranně vypověděly - a teď se "diví" (a s nimi i vy, pane Reiniši), že Rusko na vypovězení a praktické kroky z něho vyplývající reaguje. Jak reaguje? Rozmisťováním dalších raket, posilováním počtu samostatně naváděných jaderných hlavic v těchto raketách, vylepšením manévrovatelnosti těchto hlavic - a tím, že na věc předem upozorní! Je to pochopitelné - pokud jaderný deštník snižuje účinnost (proti)úderu, musí bý prostředky (proti)úderu posíleny tak, aby účinek deštníku eliminovaly.

Výsledek je zřejmý - ve světě, kde se mezinárodní odzbrojovací smlouvy jednostranně vypovídají, se nelze na nějaké smlouvy spolehnout. Tedy nastupuje posilování armád a technických prostředků ve snaze nebýt předstižen. Tomu se zase kdysi říkávalo závody ve zbrojení. Nechápu, co nechápete, pane Reiniši...