17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MaR 12.2.2007 16:08

Re: Re: Re: Re: Myslím, že je třeba k tomu říci pár slov

Ale však ano ať si Írán buduje, ale těžce nesouhlasím že Putin *jen upozorňuje* - dobře ví že jeho slova a tlak může rozhodování u nás ovlivnit(komunisti, postoj ČSSD, rozšířený antiamerikanismus mezi lidmi). Jedná se o formu nátlaku, což u mě není žádné *jen*.

loula 12.2.2007 16:17

Re: Re: Myslím, že je třeba k tomu říci pár slov

Ano, to máte pravdu. Rusové samozřejmě využijí každou příležitost, jak rozšířit svůj vliv a demagogicky to obhajují jako posilování obrany té či oné země. A Američané také samozřejmě využijí každou příležitost, jak rozšířit svůj vliv a

demagogicky to obhajují jako posilování obrany. Prostě v roce 2006 šlo od Ruska o demagogii a dneska jde o stejnou dfemagogii od USA. Všimněte si, že všechny země mají ministerstvo obrany, ani jedna nemá ministerstvo útoku. Proti komu se tedy všichni brání?

vládík 12.2.2007 15:44

Re: Myslím, že je třeba k tomu říci pár slov

Nevím. Asymetrickým opatřením já rozumím například fakt, že umístí raket dvojnásobek. Třeba se mýlím.

G.W.B. 12.2.2007 21:14

Re: Myslím, že je třeba k tomu říci pár slov

http://www.haarp.alaska.edu/

J.Horák 12.2.2007 13:28

Putin jen zkouší, jak hodně jsme slabí ...

a spoléhá na osoby u nás dosud KGB zavázané. V KSČ jsem byl, KGB jsem zažil jen v jedné maličkosti a jsem jednoznačně PRO vojenskou základnu nás. Ani ne tak z vojenských, ale POLITICKÝCH důvodů.

slovan 12.2.2007 13:05

Technicka erudovanost autora

Autor nam tvrdi  " že radar bude rušit telefony a mobily (nebude, léta jsem měl elektrofyziologickou laboratoř hned vedle továrny na radary a musel jsem se moc namáhat, abych něco od nich zachytil na opravdu citlivé aparatuře)." Je to proste clovek ktery je technicky neschopny nebo zamerne lze. Vzhledem k tomu, ze nelze vyrobit dokonalou antenu vyzarujici jen v urcenem smeru a vzhledem k vysokym vysilacim vykonum je radar snadno zjistitelnym zarizenim(proc by se jinak vyrabely protiradarove strely ARM ), vzhledem k pouzitemu pasmu funguji jako antena i centimetrove plosky medi na plosnych spojich elektroniky a vf energie se detekuje na prechodech polovodicu. Do jake miry je elektronicke zarizeni ovlivneno zalezi na mnoha okolnostech, ale vzdalenost do ktere jsou elektronicka zarizeni ovlivnovana je kolem stovek metru, v pripade ozareni hlavnim paprskem radove kilometry. Lidskemu zdravi zareni asi nijak vyznamne neskodi, prestzoze obsluhy RL za komunistu braly pridavky za ozareni. Jsem pro to, aby se radar u nas postavil, ale proc nerict o vsech problemech . Kydy lidi jako je autor veci jen skodi.....

Alfons 12.2.2007 13:34

Re: Technicka erudovanost autora

To jsi jel ještě na 4 nožičkové elektronky RE074. ;-D

G.W.B. 12.2.2007 21:17

Re: Technicka erudovanost autora

http://www.haarp.alaska.edu/VV

vládík 12.2.2007 13:01

Článek začínáte bohapustou lží

USA nám nenabídly radar (on by nikoho sám o době taky neochránil). USA požádaly ČR, zda by nemohly na našem území umístit součást svého obranného systému. Věcný rozdíl ve významu sloves "nabídnout" a "požádat" je tak velký (a v tomto případě zásadní), že nelze předpokládat, že jste je zaměnil omylem.

USA totiž zjistily, že  nelze včas zaměřit nepřáteskou raketu tak, aby byla zlikvidována před linií radaru. Nechráněné území je ještě cca  100 km za radarem. Takže USA nám nemají co nabídnout.

Slova těch, kdo plácají cosi o naší obraně jsou stejně prolhaná, jako slova těch, kdož "byli přesvědčeni" o Husainových zbraních hromadného ničení.  Většinou tyto lži vypoštějí stejní lidé (nepíši politici, jimi nejsou).

F. Čech 12.2.2007 13:22

Vládíku vy jste opravdový blb

A ty jistě ještě chodíš do základní školy a o protiraketové obraně nevíte nic. Doma se poraď s tatínkem a ten ti vše vysvětlí. Ovšem  vysvětlí ti to jen v případě pokud ti tvé jméno tatínek nedal po Vladimíru Iljiči (což žel Bohu asi udělal). 

vládík 12.2.2007 14:29

Re: Vládíku vy jste opravdový blb

Nadávku jako nejkvalitnější argument používá zpravidla přívrženec totality. Jedno zda pravé, či levé. Ona je totiž totalita pro lidi jednoduché a nad nadávkou jako argumentem netřeba přemýšlet.

Věcně: Co z uvedeného není správně a proč? Rozdíl mezi nabídnout a požádat? Fakt že USA má problém uchránit existujícím systémem pobřeží?  Prolhanost argumentu o Husainových zbraních hromadného ničení. 

Díky za kvalifikovanou odpověď

PS: Za jméno může pan farář - trval na tom, abych nosil jméno, které "jsem si při porodu přinesl".

MaR 12.2.2007 14:42

Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

Co je tohleto za ubohé slovíčkaření? Důležité je že základna nám není nucena a my se můžeme svobodně rozhodnout zda ji tady chceme nebo ne. Vaše stupidní kydy okolo jen odvádějí od podstaty problému.

vita 12.2.2007 14:46

Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

MY rozhodneme? KDO rozhodne?

Já bych chtěl, abychom MY rozhodli - a tedy chci referendum. Referendum by měli chtít taky politici - tohle je totiž rozhodnutí, které je na desetiletí, které daleko přesahuje volební program jedné vlády a jednoho parlamentu. Nota bene parlamentu, v němž naprostá většina sedících o základně před volbami ani nemektla.

Takže KDO rozhodne?

MaR 12.2.2007 15:01

Re: Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

Když není jasné zda se bude rozhodovat v referendu či půjde jen o rozhodnutí politické reprezentace tak je lepší napsat pouze anonymní MY. Nebo s tím máte nějaký problém? Aha už vím - VY chcete rozhodovat, vy náš malej ukřivděnej :)

vládík 12.2.2007 15:32

Re: Re: Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

Ne - MY. My totiž už zneužití toho "my" zažili.

vita 12.2.2007 16:03

Re: Re: Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

Ano - mám s tím problém.

A opět ano - JÁ chci rozhodovat - mezi asi tak 8M ostatních obyvatel. Máte s tím VY nějaký problém? Vy náš obře neukřivditelnej? Máte problém dát rozhodnout "lidu", tedy "demokratickému suverénovi"? Ale ono se na lid vzpomene zase až před volbama, že? To se bude zase žvanit o demokracii, případně o jejím ohrožení...

To, že mě zařazovali do MY, aniž by se MĚ někdo zeptal - tak toho jsem měl a mám plný zuby. Takže VY se klidně nechte zařadit do stáda - a já si můžu přinejmenším říkat co chci.

Jarda 12.2.2007 15:21

Re: Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

To máte pravdu. Ani nemekla. Až na jistého Zaorálka, který se dušoval, že žádná jednání neproběhla. Sic.

vládík 12.2.2007 15:30

Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

Vždyť já úplně na začátku protestoval proti kydům autora článku.  Teď už jen polemizuji - pravda, asi neúčelně s kydaři. Jenže oni dost svými kydy ovlivňují mínění.

Nesouhlasím s tvrzením, že nám není základna vnucována. Je nám pod falešnými záminkami vnucována vlastními politiky.

G.W.B. 12.2.2007 21:19

Re: Re: Re: Vládíku vy jste opravdový blb

http://www.haarp.alaska.edu/VVV;-O(Y)

xtl 12.2.2007 12:47

Nechápavý pan Reiniš

Nevím, kdo po zkušenostech z Iráku, kde již zemřely díky fámě o existenci zbraní hromadného ničení desítky ne-li stovky tisíc lidí, uvěří další americké lži o iránské hrozbě. Mimochodem být Iráncem, budu právě všemi silami po zkušenostech z Iráku usilovat o vytvoření vlastního odstrašujícího raketojaderného potenciálu. Proto je třeba pana Reiniše poučit. Záminkou pro vytváření vojenských základen USA je hrozba z Íránu či Koreje, avšak příčinou snah o vytvoření takových podmínek pro první úder proti státům na východě (například Rusko), které by zajistily beztrestnost, to je zabránily protiúderu proti vlastnímu území. Tuto holou pravdu bohužel pan Reiniš nepochopil.

vita 12.2.2007 12:51

Re: Nechápavý pan Reiniš

Tu holou pravdu pan Reiniš nejspíš pochopil - ale snaží se nám v jejím pochopení zabránit.

mell 12.2.2007 12:56

Re: Nechápavý pan Reiniš

Jsem překvapen kolik pustil Putin rublíků svým spícím agentům, aby mu pomohli vytvářet veřejné mínění, že v Česku a Polsku nikdo radar a rakety nechce. Rozdává se mu dobře, když tahá za nitky  arabských  fanatiků, aby  svými projevy udržovali ceny ropy  tak vysoko. Sere mě to, že musím každý týden u pumpy na toto svinstvo také přispívat.

vládík 12.2.2007 13:03

Re: Re: Nechápavý pan Reiniš

Nesuď podle sebe - každý nepíše podle toho, kdo mu platí. Tento argument používal již bolševik (jiné argumenty - podobně jako ty - nemaje).

F. Čech 12.2.2007 13:50

Vládíkovi

Vládíku okamžitě se vrať do školky.

vita 12.2.2007 14:48

Re: Vládíkovi

Marš do domova důchodců, Čechu!

Jak se..., tak se...

Kantor 12.2.2007 13:04

Re: Re: Nechápavý pan Reiniš

Kapitalismus je ale svobodná volba, ne?Můžete chodit pěšky.:-)

vita 12.2.2007 13:15

Re: Re: Re: Nechápavý pan Reiniš

TO by byla rána válečným štváčům! To by najednou přišel Putin s prosíkem...

Ale mám takový dojem, že cena ropy vzrostla zejména poté, co USA napadly Irák. A taky pravidelně roste, když vyhrožují Íránu... No, to bude nejspíš omyl...

F. Čech 12.2.2007 13:26

Svatá pravda

A kolik miliónů petrodolarů, ne které u pumpy doplácíme, musí asi stát ty proarabské a protiamerické články prakticky ve všech novinách a časopisech?

F. Čech 12.2.2007 13:16

pro xtl

Jste chlapče úplně nechápavý člověk. USA a Rusko mají po 8 - 9000 kusech jaderných hlavic. Z toho velká část je umístěna na jaderných ponorkách u Severního pólu (tedy v místě odkud lze USA i Rusko zasahovat  trasami vedoucími mimo Evropu). Přes Evropu ale vede trasa Irán - USA.. A Irán se evidentně snaží o zničení západní civilizace. Tak velké počty hlavic, které má Rusko i USA, (i kdyby jich snad mohlo být nějakých sto sestřeleno), zcela stačí na zničení obou těchto velkých zemí i malé Evropy. Přičítat Američanům, nebo i Rusům, že by chtěli sebezničující atomovou válku  rozpoutat je nesmysl na který může přijít jen idiot, nebo protiamerický nebo protiruský fanatik. A pro vaši informaci - v Iráku zemřelo více než 1,5 miliónu lidí díky hrůzovládě Saddáma Husajna, který chemickými zbraněmi hromadného ničení vyvraždil  v 80tých letech 180 000 Kurdů a stovky tisíc v Iráku většinových) šiitů vyvraždil během devadesátých let . Napadl navíc dva sousední státy a raketami ostřeloval v době války v Zálivu i Izrael. Po vyhnání Saddámových okupačních vojsk z Kuvajtu navíc zapálil všechny kuvajtské ropné vrty. A právě USA iráčany před tímto vrahem zachránily! Vám se ale tento masový vrah Iráčanů asi líbil, stejně jako jeho dva vitální synové, kteří by Irák terorizovali po něm. Iráčanům to ale neříkejte. mohl byste dostat minimálně pár facek. A jestli si myslíte, že Iráčanům vadí odstranění Saddáma a přítomnost Američanů více než teroristické útoky zbývajících saddámových stoupenců, kteří zabíjejí irácké civilisty po stovkách na tržištích, tak se mýlíte úplně stejně. Přítomnost spojeneckých vojsk vadí v Iráku jen 7% obyvatel (to je fakt zjištěný nezávislou agenturou). O statistiky a skutečnosti se ale, vy bolševici zaslepení nenávistí k USA stejně nezajímáte.

Byg 12.2.2007 11:46

Adekvátní odpověď

Ať si klidn rusové postaví základnu s obrannými raketami a radary třeba na slovensku, na ukrajině v turkmenistánu nebo v jihoafrické republice. To je adekvátní odpovědí na naši a polskou základnu a alespoň bude na světě bezpečněji. Aspoň že ti poláci nejsou tak připosraní jako my a klidně budou mít u sebe ty strašlivé obranné rakety.