6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hromádko 17.1.2021 14:42

Storm Troopers jsou imperiální oddíly z Hvězdných válek - to s náckama nemá nic společného.

L. Stejskal 17.1.2021 20:28

REAKCE AUTORA---Vážený pane Hromádko, termín "Storm Troopers" má více významů, nejen ten, který uvádíte Vy. Například Dictionary.cambridge.com u termínu "storm trooper" nabízí tento výklad: "a soldier in the private army of the Nazi party in Germany before and during World War II". Onou "soukromou armádou nacistické strany" jsou samozřejmě myšleny oddíly SA.

J. Nový 17.1.2021 11:55

Stačí jen číst běžně publikované články a porovnat tvrzení demokratických politiků a jejich přívrženců při podobných situacích a každý musí vidět, jací jsou to pokrytci .

Porovnejte současné plamenné hodnocení republikánských demonstrantů s následujícím:

"Během léta řekla nastupující viceprezidentka Kamala Harrisová na adresu násilných protestů BLM: Oni nepřestanou, je to hnutí, nepřestanou před volbami ani po volbách a všichni si toho buďte vědomi (beware, též by se dalo přeložit jako „dejte si bacha“). Co je to to „beware“? Není to výzva k násilí? Na Twitteru tu pořád visí. Komentátorka The New York Times Nikole Hannah-Jonesová, řekla televizi CBS, že „ničení majetku, který může být nahrazen, není násilí“. Na Twitteru to pořád drží.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/monitor-jana-machacka/machacek-nadvlada-big-tech-a-silicon-valley-uz-maji-veskerou-moc.A210115_133753_monitor-jana-machacka_tmr

K. Křivan 17.1.2021 15:15

BLM je jen část z těch 13% všech obyvatel. Jak velká část to může být ? Kdyby to bylo pod 10% to by se už dalo eliminovat slušnými ozbrojenými lidmi.

K. Křivan 17.1.2021 16:24

BLM je BLSh

J. Uzel 17.1.2021 10:11

Klasičtí novobolševici - kdo nejde s námi, je fašista a hotovo.

K. Křivan 17.1.2021 15:16

Demokratická verbež fašisti jsou. To je bez debaty.

H. Lukešová 17.1.2021 15:30

Ti, kteří se prohlašují za antirasisty, jsou ve skutečnosti největšími rasisty. Představitelé BLM prohlašují, že jsou černí lidé nadřazeni bělochům, že melanin zajišťují vyšší inteligenci a že bílá barva je degenerativní a že původní lidé byli černoši v Africe.

M. Šurgot 17.1.2021 5:50

Nicmene se da napsat, ze kdyby se vsichni zapadni zodpovedni politici zamysleli nad vecnym obsahem vyjadreni pani Millerove a vynechali Hitlerovo jmeno, neda se rict nic jineho, nez ze by nakonec museli uznat, ze ma pani Millerova na milion procent pravdu.

Zapadni politicka elita uz nekolik desitek let rezignuje na politiku, zamerenou na budouci generace. Nepodporuje rodiny s detmi, nema zadnou aktivni politiku, zamerenou na podporu porodnosti.

Vysledkem je neustaly pokles poctu deti evropskych rodicu, ktery zacal uz v minulem stoleti a tudiz je aktualne nedostatek vzdelane evropske pracovni sily, kterou se idiotsti politikove Zapadu snazi, i podle pozadavku sefu prumyslu, nahradit importem nevzdelane a levne pracovni sily z Afriky a Asie.

Dalsim znakem rezignace na deti evropskych rodin je stav, ktery je bezne k videni v parcich, ulicich a obchodech zapadnich mest ( ironicky mysleno ) - zatimco blondyna se prochazi se psem na voditku, zena v muslimskem habitu se prochazi s houfem deti...

Bohuzel se stav, kdy deti u mladych lidi nahrazuji psi, prenesl i k nam...

A zacina uz byt jasne, ze za nekolik desetileti ovladne muslimska populace velke oblasti Evropy diky demokratickym volbam, diky svemu poctu jednoduse prehlasuji puvodni Evropany a pak, rovnez demokraticky, odhlasuji zavedeni Šarii.

Se vsemi dusledky pro jina nabozenstvi a taky pro onech nekolik desitek pohlavi, jak si je vymyslel zapadni idiotismus....

Takze ve vysledku dojde na slova jednoho z nejvetsich masovych vrahu historie.

Evropa nema mladez, ztratila budoucnost.

M. Šurgot 17.1.2021 6:15

Jak bylo mozne cist v mediich v tomto tydnu, ve svete se opet zvysilo pronasledovani krestanu, vcetne zvyseni poctu zavrazdenych krestanu.

A zatimco se Zide na celem svete vzajemne podporuji a intenzivne a efektivne brani tlaku na lidi sve viry, levicacky krestansky papez se klani nepratelskemu islamu....

I tato situace prispiva k tomu, ze Evropa, ktera vyrostla na krestanskych zakladech ( i kdyz si musela v prubehu staleti vynutit na “svate” cirkvi obcanske svobody a zruseni evropskeho otrokarstvi zvaneho nevolnictvi ) ztraci svou identitu a podleha jak vlastnim lidem, kteri ideologicky likviduji evropskou spolecnost, tak cizim imigrantum....

J. Anděl 17.1.2021 11:57

Jojo, na milión procent. Je to pravda krát deset tisíc.

:-)

P. Milan 17.1.2021 17:34

" Nepodporuje rodiny s detmi, nema zadnou aktivni politiku, zamerenou na podporu porodnosti."

Zaplať pánbůh! Pokud by měla, množili by se cikáni a případně ti Arabáci, pokud by zde byli.

A už ani napichovat šprcky by nepomohlo, leda snad vyměnit antikoncepci za aspirin, kdyby tedy mlaďasi šukali a neseděli pořád u PC nebo mobilu.

J. Trmal 17.1.2021 5:21

Chtěl bych vřele souhlasit, ale to, že za války byli masově vyvražďováni i lidé, kteří nebyli Židy, ani nepřežili, ani neuprchli, je neodpustitelné opomenutí. Právě tím škodíte svým lidem.

V. Cícha 17.1.2021 2:39

Pozorovtel dní v USA v roce 2020 musel nad výroky Cortézové a Pelosi nejednou žasnout a divit se, že takové osoby mohou mít svá postavení. Z každého slova paní Pelosi vytékal jed nenávisti k prezidentovi, z úst Cortézové nebetyčná ubohost až hloupost

J. Nový 17.1.2021 11:58

Zřejmě existuje nenávist "negativní" a nenávist "pozitivní".

Jináč to nevidím....;-D

V. Zurek 17.1.2021 12:08

Pozorovatel vaseho diskuzniho prispevku musi take zasnout. Tolik pitomosti v nekolika radcich.

P. Milan 17.1.2021 17:46

Vy jste to zvládl ve dvou.

V. Cícha 17.1.2021 19:27

Kdypak jste se narodil, pane Zurku? Vypadá to tak, že máte padesátá léta v táboře socialismu v krvi. Tak je tam mějte, mně je to fuk!

M. Grundmann 16.1.2021 18:57

Židé byli před druhou světovou válkou výrazně vzdělanější než ostatní populace. Proto se dostávali do vedoucích funkcí všeho druhu, politických, obchodních, vědeckých i dalších. V předválečném Berlíně byla např. většina advokátů Židé, i když Židé byli malou menšinou v německé populaci. Rovněž se odhaduje, že průměrný příjem byl u Židů čtyřnásobný ve srovnání se zbytkem populace.

Není tedy divu, že je velká část Němců tehdy považovala za skupinu ovládající tehdejší Německo a dávala jim za vinu všechny své problémy. Určitě hrála svou roli i závist. Taková situace byla pro židovskou menšinu velmi nebezpečná a byla by nebezpečná pro každou menšinu i v jiné době. Rwanda má podobný problém.

Nezapomeňme, že Židé byli dlouhodobě demograficky i ekonomicky úspěšnější než většina ostatních národů v Evropě. Měli i lepší hygienu a podléhali méně epidemiím než zbytek populace.

K. Křivan 16.1.2021 20:15

Nezapomeňte na příslovečnou soudržnost Židů. Mladá Židovka mohla flirtovat s gójem podle libosti, ale pro manželství přicházel v úvahu pouze souvěrec. Do firmy na vyšší pozici se dostal většinou jen Žid. No, měli na to právo, ale stálo je to sympatie obyvatelstva.

V. Novák 17.1.2021 14:48

Což ovšem neplatilo pro Židy přestěhovaných ze štatlů někde v Haliči - ani vzdělání, ani hygiena. Přemíra dětí ovšem ano.

J. Prečuch 17.1.2021 18:29

Najděte si na Wikipedii držitelé Nobelových cen podle vyznání ( křesťané , Židé a ostatní ) https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Religion_of_Nobel_Prize_winners.png

M. Grundmann 16.1.2021 18:46

Přirovnání s předválečným Německem není zas tak zcestné. Ale spíš s obdobím Výmarské republiky před nástupem Hitlera k moci a bez antisemitismu. Období Výmarské republiky bylo obdobím vysokého tlaku krajní levice na německou společnost včetně různých hnutí typu LBGT. V Německu bylo i několik pokusů o komunistický puč. Dá se říci, že dnešní Západ je v podobné situaci. Trumpa je možné považovat jako reakci na tento zdrcující levicový tlak na celou společnost. Tentokrát v tom však Židé nehrají žádnou významnou roli.

J. Joudová 16.1.2021 18:07

Připadá mi, že výrok paní Millerové se od těch ostatních tří poněkud liší. Nic k ničemu nepřirovnává, jen uvádí celkem obecně platný výrok, jehož autorem je údajně náhodou Hitler. Kdyby jeho autorství naprosto zbytečně nezmínila, nikdo nejspíš ani nepípne. Takže moc nechápu, proč by to mělo někoho urážet. To se jako někdo osype pokaždé, když se někde zmíní, že nějaká nacistická kreatura někdy řekla výjimečně taky něco normálního? Oproti tomu ostatní tři přirovnání jsou neobyčejně nehorázná a stupidní, jak se ostatně dalo od autorek čekat. (Že je takovej blb i Schwarzenegger mi bylo až dosud utajeno.)

J. Joudová 16.1.2021 19:05

Nějak mi vypadla ta Peggy Noonanová, čili drobné opravy:

...ostatních čtyř..., ...ostatní čtyři...

Poznámka o očekávatelné stupiditě se na ni nevztahuje, neb se o její existenci dozvídám dnes poprvé. :-)

V. Novák 16.1.2021 16:32

Taková vyjádření těžko zakázat (i když některé výroky zakázány jsou, dokonce pod sankcí vězení) a zalazovat by se neměly. Ovšem měly by vyvolat takový odpor a odsouzení, že dotyčný vyjádřitel by chodil kanálama.

Dokáže-li se stydět - což u jmenovaných amerických blbek nepředpokládám.

S. Amst 16.1.2021 15:27

Nic, co nedosáhne míry genocidy nebo potenciální genocidy, jakou spáchali nacisté, by nemělo být nálepkováno výrazy jako „Hitler“, „nacista“ nebo „holocaust“. -- Ano! Zejména jde o označení NACISTA. Až tohle pochopí česká policie, české soudy a česká cenzura, tak se můžeme bavit dál.

H. Lukešová 16.1.2021 15:46

Přesně tak, k holocaust-ke genocidě židovského národa, se dá přirovnat pouze arménská genocida, či genocida Tutsiů ze strany ze strany Hutiů ve Rwandě, protože ve všech těchto případech chtěli jedni příslušníci národa zničit totálně jiný národ do jednoho.

Jinak nic by se nemělo přirovnávat k holocaustu. Ještě genocida černých křesťanů ze strany muslimů (Boko haram) v Nigérii. Jinak zneužívání termínu holocaustu je výsadou neomarxistů a neonacistů, aby rozmělnili utrpení Židů v dějinách a znevážili a pošpinili Židy, totiž nejvíce urážlivé a nactiutrhačné je jejich používání termínu "palestinský holocaust" ke vztahu k Izraeli.

V. Petr 16.1.2021 16:22

R^R^R^

V. Bok 16.1.2021 20:34

Dost se zapomíná na genocidu obyvatel Belgického Konga ve