2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SVĚT: Člen NATO sestřelil ruský bombardér

Nedávno Turci pískali, bučeli a provolávali Allahu Akbar na stadionu v Istanbulu při minutě ticha za útoky v Paříži. Brusel jim chce platit výpalné za imigranty a teď sestřelili ruský bombardér. Tak to je parťák za všechny prachy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Bureš 27.11.2015 11:20

Re: Mně prostě hlava nebere

Koukám - Vy jste se jako Bulík narodil.....a jako korunovaný Vůl z tohoto světa odejdete !!!

P. Zdenek 27.11.2015 11:54

Re: Mně prostě hlava nebere

Děkuji za příspěvek s velkou informační hodnotou a doporučuji studenou sprchu.

Nejsou tři vykřičníky málo? Pokud chcete opravdu zdůraznit svůj příspěvek, tak někteří exoti používají Caps Lock.

Z. Bureš 27.11.2015 12:26

Re: Mně prostě hlava nebere

Mám tomu rozumět tak, že ten Váš slint.....že měl nějakou hodnotu, že to byl parádní příspěvek do diskuse ?

Vidím, že jsem se ve Vás nezmýlil !!!

J. Hejna 27.11.2015 12:49

Re: Mně prostě hlava nebere

Pane Zdenku, je to příspěvek s nemalou informační hodnotou.

Já jsem to o vás dosud nevěděl.

K. Frauknecht 27.11.2015 12:18

Re: Mně prostě hlava nebere

nu, je to vidět :-).

Matějkův blog je jeden z nejnavštěvovanějších. Tuším (možná to není ouplně přesné), že v posledních pěti letech vyhlášen 3x blogerem roku. Téměř 10 mil. návštěv. S tím jeho postojem to nemůže být tak blbý :-)).

M. Prokop 27.11.2015 15:16

Re: Mně prostě hlava nebere

Může.

Je.

K. Frauknecht 27.11.2015 16:12

Re: Může být,

pak je ovšem schizofrenní cca třetina návštěvníků internetu (jistěže nadsazený odhad :-)!).

P. Klouda 27.11.2015 20:28

Re: Může být,

Nevěřte lidem s nejkategoričtějšími, a aby si jó nezadali, taky s co nejstručnějšími reakcemi ~ ty asi mají naznačit, že autor se jenom zastavil na cestě z jedné tajné ~ české ~ porady na jinou tajnou ~ eurounijní ~ poradu... 8))

R. Morava 27.11.2015 12:48

Re: Mně prostě hlava nebere

Nějak jsem ten obdiv k Rusku v článku nenašel. Naopak naprosto souhlasím, že svět není černobílý a těžko se v tom orientuje. Příklad: Jsou u nás lidé kteří jedou do Makedonie pomáhat imigrantů. To je z lidského hlediska dobrý skutek až do té doby než se zeptáte: 1) Co dál, odvezou si je domů, nebo je hodí na krk Němcům a Švédů, pak to je delegování problému? 2)Požaduje Evropa aby se tito lidé chovali podle našich zvyklostí = úcta k životu, vděčnost, dodržování zákonů? EVIDENTNĚ NE A TO JE PROBLÉM 3) Seženou ti lidé práci, když ano, co budou dělat domorodci? 4)Pokud práci neseženou a uvidí jak si Němci žijí nebudou se radikalizovat? 5) Peníze na podporu migrant by mnohem víc pomohli při použití na rozvojové program. Nebo při správném TŘÍDĚNÍ by se mnohem víc pomohlo dětem a žená..To se nám musí někdo vloupat do domu, abychom věděli že jsou na světě chudáci? Takže pomáhat těm dětem snad, ale v konečném důsledku je to celé špatně.

L. Bouše 27.11.2015 10:56

Turci svůj skutek moc nedomysleli

Mám pocit, že celou akci turečtí mohamedáni trochu prokaučovali. Měli sice souhlas Obamy i Kerryho se sundáním ruského letounu, poslali malou raketku vzduch-vzduch řízenou evidentně termodetektorem směrem do vyústění turbín leteckých motorů jako do nejteplejšího místa Suchoje. Tedy nehrozilo, že bude zasažena posádka, která se podle tureckých předpokladů měla katapultovat a bezpečně přistát.

Ale plán se trošku zvrhnul – jako obvykle, když se dělá něco se zlým úmyslem. Následné zavraždění dvou ruských vojáků, s kterým Turci zjevně nepočítali, je absolutně neprominutelným vychýlením rovnováhy bilaterálních vztahů.

Ne ten obstarožní stroj, ale dva lidské životy budou nyní Rusy tvrdě pomstěny.

P. Zdenek 27.11.2015 11:01

Re: Turci svůj skutek moc nedomysleli

Dva lidské životy mají v Rusku tradičně hodnotu nula.

Pokud se to ale bude Putinovi hodit, udělá z nich hrdiny.

J. Šimek 27.11.2015 13:04

Re: Turci svůj skutek moc nedomysleli

Rusové zastřelili zachráněného pilota? Asi to posoudili jako sběhnutí ...

P. Götze 27.11.2015 10:44

RE

Pane autore, uprimne, reknete mi, co by se asi stalo, kdyby vojensky bombarder zeme NATO s "plnou polni" lital po ruske hranici. No tak zkuste hadat, muzete trikrat.

V. Novák 27.11.2015 11:04

Re: RE

Ty tam přece lítají pořád... Jenom z toho Rusové nedělají divadlo, protože vědí, že i jejich piloti občas nevyberoou zatáčku.

Jenom když třeba Angláni moc hysterčí, že ruské bombardéry se přiblížily k jejich vzdušnému prostoru, tak taky zveřejní informaci o NATOvském přiblížení.

To je běčná situace několikrát do měsíce - letadlo A se blíží k B, B vyšle stíhačky a ty doprovodí letadlo A v mezinárodním vzdušném prostoru a pokud by se dostalo DO národního, tak ho vyprovodí ven. V horším případě přinutí přistát. Akorát s těmi Bílými labutěmi je problém. Ty létají rychleji než britské stíhačky...

J. Šimek 27.11.2015 13:05

Re: RE

Linky mimo Sputnik a Protiproud máte?

Ś. Svobodová 27.11.2015 11:07

Re: RE

Asi to samé, jako když se NATO v rámci litevské "přehlídky" producírovalo se svojí výzbrojí 20 m od ruských hranic. Protest a nic víc. Mimochodem, ukrajinci  za pilného mlčení médií vytvořili nad Donbasem bezletovou zónu pro letadla NATO. Takže budou mít ty bombardéry na hranicích také.

J. Růžička 27.11.2015 10:42

Dva ruské bombardovací letouny

narušily vzdušný prostor svrchovaného státu Turecko a pouze jeden z nich byl sestřelen. Nejednalo se o první incident, rusák dostal po čuni zcela zaslouženě.

Ś. Svobodová 27.11.2015 10:52

Re: Dva ruské bombardovací letouny

Ono už je spíše pravděpodobné, že ten prostor nenarušili.

http://www.reuters.com/article/2015/11/25/us-mideast-crisis-syria-turkey-impact-idUSKBN0TE04M20151125#R6vH4C025sx7pKBq.97

Útočili na chudáky civilní Turkmeny, kteří následně rozstříleli ve vzduchu katapultujícího se pilota a podle videí, která si u toho točili byli na spořádané civilní občany moc pěkně vyzbrojeni.

J. Šimek 27.11.2015 13:09

Re: Dva ruské bombardovací letouny

Ta videa údajně dokazovala zabití pilotů na padáku. Jaký to byl důkaz, když jeden z nich už sedí na ruské základně živ a zdráv ...

Ś. Svobodová 27.11.2015 10:24

Moc pěkná a ozdrojovaná analýza

na blogu T. Spencer popisuje dokonale dnešní stav války v Sýrii, motivace Turecka a odkazuje na citaci z Washingtonu, kde je uvedeno, že letadlo bylo sestřeleno nad územím Sýrie. To ostatně kupodivu zmínila včera i ČT1. Povedené je, že se všichni členové NATO vyjádřili, že podporují Turecko v obraně vzdušného prostoru, což ale není vyjádření k sestřelu ruského bombardéru.

http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21069-sestelenim-ruskeho-letadla-se-turecko-stelilo-do-vlastni-nohy

J. Slanina 27.11.2015 10:55

Re: Moc pěkná a ozdrojovaná analýza

No, já nevím jak vy, ale já toho babochlapa Spencera používám jenom když vnoučata zlobí: http://jdem.cz/buuwn5

Ś. Svobodová 27.11.2015 12:38

Re: Moc pěkná a ozdrojovaná analýza

MYslím, že na funkci to vliv nemá :-)

J. Slanina 27.11.2015 13:48

Re: Moc pěkná a ozdrojovaná analýza

No, koukám že na funkci mozku u některých to vliv má, někdy dokonce i zásadní. (Jako třeba na ten zeolitův.)

L. David 27.11.2015 10:07

Je ostudou našich politiků, kteří se v minulých létech

propůjčili při státních návštěvách v Turecku k ujišťování Turků, že Turecko patří do Evropy, a že budou přijati do EU.

Nic "lepšího" bychom už si nemohli přát, aby se také na Turecko vztáhnul Schengen. Jsem zvědav, kdy to začnou projednávat šílenci v Bruseli spolu s jednou šílenou krávou.

J. Šimek 27.11.2015 13:14

Re: Je ostudou našich politiků, kteří se v minulých létech

Strašení neexistující agendou :o)

J. Pražák 27.11.2015 10:06

Podpora Turecka je nesmyslná

Peníze místo do Turecka investovat do ochrany hranic jednotlivých států. Je evidentní, že bruselští eurozrádci chaos v Evopě i islamizaci vyvolali záměrně.

A. Alda 27.11.2015 10:05

Turci jsou naším nepřítelem zcela tradičním.

Už před 700 naši předkové proti nim bojovali a snažili se zachránit před nimi Evropu.

Jakékoli spojenectví s Tureckem uráží památku všechny, kteří v bojích s Turky padli.

Proto také zaniklo Rakousko-Uhersko: v roce 1914 se spolčilo s Tureckem, ačkoli samo vzniklo právě na ochranu Evropy před Turky.

My nemůžeme být spojenci Turků, ale právě naopak, smlouvy nesmlouvy, jsme a vždy budeme spojencem těch, kteří s Turky bojují.

L. Bouše 27.11.2015 9:29

Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe

Turek má své národní zájmy. Jeho prvním cílem v daném regionu je zabránit vzniku kurdského státu, což je také jeho největší slabinou. Kšeftování s ropou z území IS je jen takovou třešničkou na dortu, která umožňuje obohacení několika vládních činitelů a Erdoganovy rodiny.

Sejmutím Suchoje si Turci „řekli“ o kurdský stát na území Turecka. Jsem přesvědčen, že Rusové tímto polechtají Turkům jejich ledví, až se „smíchy“ rozpadnou.

Inu, kdo seje vítr, sklízí bouři.

M. Prokop 27.11.2015 9:31

Re: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe

To obohacování Erdoganovy rodiny zatím šíří jen Rusáci a jejich poskoci.

Snad se Turci nevypořádají s Kurdy jako Rusové s Čečeny, snad jsou Turci kulturnější než Rusové (ale bude to asi tak nastejno).

L. Bouše 27.11.2015 9:39

Re: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe

Možná jste zaznamenal, že Kurdové mají podporu USA. Sice jen pro boj proti IS a ne při získávání státní samostatnosti, ale co není, může být. Turek musí totiž Američany poslouchat, protože bez jejich krytí je ztracen.