1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Jak v krátké době zdevastovat prosperující zemi

Zdá se mi vhodné občas podat zprávu o pokroku v ničení země, kterou mnozí, v neposlední řadě Češi a Slováci, dlouhou dobu považovali za vzor hodný následování. Dokonce i president Zeman pronesl ve své volební kampani něco v tom smyslu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 309, poslední: 5.2. 2018 18:32, přehled diskusí

M. Mařák 31.1.2018 19:49

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Se fakt divím, že se již nevrátil do ČR. Zažívat denně takový fašismus a takovou hrůzu musí být velmi depresivní, řekl bych.

S. Donát 31.1.2018 19:52

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Ano, také bych řekl. Asi proto o tom píše. Taky bych se v jeho situaci svěřil a nejlépe článkem, aby si jiní lidé dali pozor na "švédskou cestu".

M. Mařák 31.1.2018 20:10

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Švédský korporativní "socialismus" kritizuje již snad minimálně padesát let každý tradiční liberál, je zvláštní, že autorovi článku dodnes tak nějak nevadil...

S. Donát 31.1.2018 20:15

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Pan Pleva v článku kritizuje švédský socík? Fakt? Tak to mi něco uniklo, jdu si to přečíst ještě jednou.

S. Netzer 31.1.2018 19:08

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Ano, a všechny tyto osoby (jejich označení za pány se mi poněkud příčí) jsou přívrženci nacionalistických, pravicově populistických stran.

A jejich "argumentace" je jako přes kopírák - černá kronika + sprostá dehonestace politických protivníků. Publikum NP to působí. Nechává se rádo zastrašovat.

H. Lukešová 31.1.2018 20:59

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

"nacionalistická pravicově populistická hnutí"... Mluvíte jako tlamy z neomarxistického msinsreamu, naopak všichni bychom se měli přihlásit ke konzervativismu a pravicovému vlastenectví.

S. Netzer 31.1.2018 21:02

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Už jste zase rozrušená ("z neomarxistického msinsreamu"), pravicová vlastenko? :-))))

H. Lukešová 31.1.2018 21:09

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

No překlep, neomarxistko, já jsem v klidu.

J. Pleva 31.1.2018 19:14

Re: Pánové Kuras, Robejšek a další, no

Milý pane Mařáku,

vaše myšlení se ubírá podivnými cestami a je mi cizí. Byl jsem téhle zemi vděčný za přijetí (nebyl to asyl a psal jsem to už dříve), ale nedlužím jí ani korunu, spíše naopak. Radši bych nenadával, kdyby mě k tomu dnešní stupidní, feministická, totalitární, veškeré inteligence zbavená klika nenutila. A vůbec nevím, proč byste i vy mě chtěl upírat svobodu slova, když zde ve Švédsku se ji čím dál víc snaží omezit.

M. Mařák 31.1.2018 19:26

Vážený pane Plevo,

klidně si pište, co chcete, co jsem já, abych Vám něco upíral. Nechápu jen ten současný národovecký a proti EU trend, ke kterému jste se i Vy z nějakých důvodů přidal. Prostě mně ty hromady národoveckého katastrofismu začínají opravdu vadit a doufám, že Německo s Francií a možná s Beneluxem konečně vytvoří to tvrdé jádro EU, základ příští federace.

S. Donát 31.1.2018 19:32

Re: Vážený pane Plevo,

Není přeci nutné, aby to chápal každý, ne? Nechápete, ok, tak to neřešte a běžte dál. Jiní to chápou a rádi si to přečtou.

M. Mařák 31.1.2018 19:41

Re: Vážený pane Plevo,

Stále více a více mně vadí ten národovecký mainstream, prostě otevřu NP a vypadna na mne každý den jen hromada plivanců na EU a podobně. Jen jedna linka, žádný jiný názor.

S. Donát 31.1.2018 19:44

Re: Vážený pane Plevo,

Zvláštní, já na NP vídám různé články s různým vyzněním. Vždy byl otevřený rozdílným názorům. Ale i kdyby to bylo jak říkáte, byla by to příliš malá protiváha k ostatním médiím, kde je ten "mejnstrým" přesně opačný.

M. Mařák 31.1.2018 20:14

Re: Vážený pane Plevo,

Není, viz Klaus junior na Novinkách a podobně. Napsat nějaký pozitivní článek o EU si snad již ani nikdo v současnosti v ČR nedovolí...

S. Donát 31.1.2018 20:20

Re: Vážený pane Plevo,

Píšou se, nebojte. A nejen píšou, na ČT se EU chválí do nebes.

J. Pleva 31.1.2018 19:39

Re: Vážený pane Mařáku,

Nevím, kde vidíte jaký "národovecký katastrofismus". Tady jde o fungující právní stát - ten zde už nefunguje. Stát krade obrovské sumy občanům a strká je migrantům, kteří se za to odměňují devastací a nenávistí. Policie nechrání nevinné oběti, nýbrž zločince. Atd atd. Kdo nechce nepochopí...

S. Donát 31.1.2018 19:41

Re: Vážený pane Mařáku,

Pan Mařák prostě jen nevěří tomu, že to v tom Švédsku vypadá tak, jak píšete. Protože on žije v oblasti, kde se multikulti ujalo, on žije v bezroblémovém sousedském vztahu s mnohými národy, tedy proto to asi nemůže být nikde jinak a vy kecáte. Tak to na mě aspoň působí :-(

J. Pleva 31.1.2018 19:53

Re: Vážený pane Mařáku,

Asi máte pravdu. Tak to ještě nemá dost muslimů okolo sebe...

M. Mařák 31.1.2018 20:04

Re: Vážený pane Mařáku,

Už Hitler psal v té své národně socialistické kládě o Francii tak, že za Rýnem je Afrika. Máte pocit, že se za ta desetiletí stala z Francie etnicky čistá země, jak si to přáli zakladatelé ideálů nacionalismu Jakobíni během francouzské revoluce?

S. Netzer 31.1.2018 20:01

Re: Vážený pane Mařáku,

Jste demagog a lhář.

M. Jansíková 1.2.2018 9:29

Re: Vážený pane Mařáku,

Pane Plevo, mam pocit, ze nekterym lidem nevysvetlite, jak to tady skutecne vypada. Proste maji svou vizi a tu neopusti, i kdyby jste jim predlozil 100 dukazu pro kazde tvrzeni.

Justice, to je skutecne k placi- staci si precist v novinach rozsudky za ty nejhorsi zlociny, to je naprosty vysmech. To, ze bez privatniho zdravotniho pripojisteni jednomu jde skutecne o zdravi, to Vam taky urcite nebudou chtit verit. Tomu, ze chranena obydli pro stare obcany se mavnutim proutku promeni v ubytovny MENA imigrantu, to jsou podle nich take jen nicotnosti. To, ze spousta chudsich Svedu ma problem zaplatit zubare, ale nelegalove a pribyvsi to maji zdarma - co k tomu dodat. Takto bychom mohli pokracovat do nekonecna. A nejhorsi je to ovzdusi strachu - hlavne nic nerict, na sebe neupozornovat...je to smutne, bohuzel.

J. Pleva 1.2.2018 11:30

Re: Vážený pane Mařáku,

Máte pravdu, je to nadlidská práce, vezmou si z toho něco jen ti, kterým už je dáno. Justice je tragická kapitola, trvalo mi dlouho, než jsem pochopil, že je skutečně tak prohnilá, a to už dávno, ne jen v souvislosti s migranty. Křiklavé případy jako Tomas Quick je jen vrchol té ledové hory. Kocourkov hadra, říkám. Vedle známé švédské závisti se teď etablovala také zbabělost, proto to ovzduší strachu. Bude lehké zavést zde totalitu, ať už socialistickou nebo muslimskou.

Š. Hašek 31.1.2018 18:25

Já bych to viděl tak. Nějak.

Do každé vesnice, řekněme vesnice starorakouského typu (aby Moraváci se necítili Prahou odstrčeni) dodat cca 15 kusů nové krve. Selekce proběhne pod dohledem bruselelékařů z Berlína (Člověk v tísni). Nebude to na rampě, bude to asi v hotelu v Drážďanech - po snídani švédského ražení.

Pomáhám, dám. Pracuji dále na penzi pro blaho republiky, nikoliv ale za mzdu!!!!!

Ale, co je moc, to je moc. Zu moc, jak říkají šprechtiči.

Soudní jednání se žalobou od Šabatové nějak ustojím, snad se i někdo z Vás smiluje nad penzistou/státním zaměstnancem v.v.. Zkráceno.

J. Jelínek 31.1.2018 18:45

Re: Já bych to viděl tak. Nějak.

Pane Hašku, zkuste to znovu a pomalu, z toho co jste napsal jsem blázen. Určitě dokážete zformulovat svou myšlenku srozumitelněji, když jste ten státní zaměstnanec v.v. Ze Šabatové strach nemějte, tu i my sluníčkáři považujeme za hysterickou kozu.

Š. Hašek 31.1.2018 19:55

Re: Já bych to viděl tak. Nějak.

Pane Jelínku, já se Šabatovky nebojím, nejsem tak velká šajba, aby mně zatopila tak, jako ředitelce zdravotní školy, která si dovolila nepřijmout osobu v ničem nesplňující základní parametry (dle ministerské vyhlášky): dívka s ukončenou základní docházkou, znalost českého jazyka slovem i písmem, přijímací zkoušky složeny, akceptující zcela školní řád a vzdělávací plán daného ústavu (o výjimky se žádá písemně a nemusí být akceptovány). Atd.

Ta bolševická/lásková k-áva to přesto dotáhla k soudu.

A ministryně Valachová ještě teď říká jméno Šabatová šeptem! I na chalupě v lesích.

Pane Jelínku,

dovoluji si Vás tímto požádat o opakované (pomalé) přečtení mojí krátké poznámky. Je zcela v intencích on line informací ze Švédska.

A. Nový 31.1.2018 18:24

Norská vláda: Budeme muset opustit mezinárodní právo

pokud se Švédsko zhroutí

Norsko je připraveno odstoupit od Ženevské úmluvy, pokud se Švédsko zhroutí. Hranice bude uzavřena silou, a švédským uprchlíkům bude zamítnut vstup bez možnosti požádat o azyl. "Jsme připraveni na nejhorší," říká premiérka Erna Solberg.

Tam je takové bezprostřední nebezpečí ze Schengenské dohody. Azylový systém ve Švédsku se rozkládá a Norsko musí mít právní předpis v případě, že se tak stane, prohlásila premiérka Erna Solberg. Proto má být schválen zákon, který umožní norským orgánům odmítnout žadatele o azyl, kteří nepocházejí přímo z oblasti konfliktu.

A. Nový 31.1.2018 18:24

Re: Norská vláda: Budeme muset opustit mezinárodní právo

To znamená, že žadatelům o azyl, kteří chtějí přijít do Norska z Ruska, ale také z ostatních Severských zemí, bude odepřeno právo požádat o azyl, které jinak kotví v OSN Úmluvy o postavení Uprchlíků.

"To je vyšší moc zákona, který budeme mít v případě, že se to všechno rozpadne a že když tok uprchlíků prostě přijde a všichni budou chtít do Norska. Norsko je koncový bod, není kam dále," říká Erna Solberg v rozhovoru pro deník Berlingske.

Zákon bude brzy předložen Parlamentu, kde se očekává široká podpora, stejně jako zpřísnění azylové politiky.

R. Tichý 31.1.2018 18:04

Zajimal by mne sociologicky pruzkum na tema: Trauma z nefunkcni rodiny a jeho vliv na propujceni se dobroserstvi.

Š. Hašek 31.1.2018 20:41

Re:

Mě také.

Hodnotím vysoce Vaši krátkou a jadrnou češtinou napsanou poznámku!

Jste si vědom toho, že šíříte nenávist a posmíváte se láskou prodchnutým!!??

R. Tichý 1.2.2018 13:14

Re:

Jsem ochoten přijmout výsledek takové studie, který by řekl, že taková vazba není :o)