29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Jak v krátké době zdevastovat prosperující zemi

Zdá se mi vhodné občas podat zprávu o pokroku v ničení země, kterou mnozí, v neposlední řadě Češi a Slováci, dlouhou dobu považovali za vzor hodný následování. Dokonce i president Zeman pronesl ve své volební kampani něco v tom smyslu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 309, poslední: 5.2. 2018 18:32, přehled diskusí

J. Vlček 31.1.2018 17:20

Pane Plevo,...

...díky za váš článek, i přesto, že jde o článek z oblasti hororu. Mnoha zdejším kecálkům a bagatelizátorům problémů západních zemí s příchozími imigranty se skutečnost vámi popisovaná bude obtížně okecávat.

Proběhlé volby našeho prezidenta naštěstí ukázaly, že většina lidí zde si tyto problémy dokáže představit, přestože je zatím zná jen z druhé ruky. Vždycky, když jde o něco podstatného a zásadního, dokáže se většina lidi zachovat rozumně a včas zmobilizuje síly k odporu proti blbosti mocných.

Ptám se v duchu, jak je možné, že takové vzedmutí pudu sebezáchovy se nekoná třeba ve švédské společnosti. Jak je možné, že stále volí ty strany, které tento stav zavinily a v destrukci své země pokračují vesele dál, za asistence mlčenlivé švédské společnosti. To mi fakt rozum nebere.

J. Pleva 31.1.2018 19:05

Re: Pane Plevo,...

Pane Vlčku, je mi jasné, že to je horor a že pokračující pasivita švédské společnosti je záhadou nejen pro vás, ale i pro mě. Mě to taky rozum nebere. Můžu nabídnout jen jedno možné vysvětlení, a to je dlouholeté vymývání mozků, kdy stát se o vše staral a občané to akceptovali, až si na to příliš zvykli. Postupně se ale do vedení státu dostávali politruci s klesající morálkou a lidé si toho nevšimli. Dnes to má obsazeno nomenklatura plně srovnatelná s komunistickou. Všimnou si toho každý až ho osobně postihne nějaká nespravedlnost, co pochází z toho rozpadajícího se systému.

Dost nechápu, proč někteří Češi tak negativně reagují na můj popis, asi je to pro ně neuvěřitelné, zvlášť pro ty kdo sympatizovali se švédským socialismem.

Š. Hašek 31.1.2018 20:52

Re: Pane Plevo,...

Já to chápu, pane Plevo. Všechno souvisí se vším. To není z mojí makovice.

Znám miloučkou, už tedy postarší (36), trochu jednodušší, blahobytnou, upravenou, bezdětnou, počítač uživatelsky ovládající, kafe pije s malíčkem pěkně odděleně - "dámu" - ona má v "seznamu" nejdříve pejska, potom možná dítě s kámošem, ihned nějakého hladového Afričánka, hlavně aby zlý vlk nežral malé zajíčky, ......... , moderně gender (ale prašule od kamaráda bere!) ..... . V tomhle pořadí.

Pak už jen stačí, aby kandidovala do .............. A je vymalováno. No, nebudu jen u žen, co takový Stropnický ml.?? Voliče mají. I v tom Sverige.

A. Nový 31.1.2018 17:18

Jogging v Oskarshamnu

Beväpnad polis springer med oroliga joggare

Obyvatelé švédského města Oskarshamn budou mít nyní možnost být při tréninku běhu doprovázení ozbrojenými policisty. Místní policejní inspektor Peter Karlsson říká, že program má zmírnit obavy těch, kdo chtějí chodit běhat po setmění. Karlsson, který s nápadem přišel, říká, že policie utvoří běžecké skupiny a ti, kdo chtějí chodit běhat, se k nim mohou přidat.

“Přizpůsobíme tempo těm, kdo přijdou,” říká Karlsson, a dodává, že policisté s lidmi mohou místo běhu i chodit.

A. Nový 31.1.2018 17:18

Re: Jogging v Oskarshamnu

Slova policejního inspektora odráží zprávu z roku 2016, která tvrdí, že skoro polovina švédských žen se sama v noci ve švédských městech necítí dobře. 43 procent se necítí dobře ani ve dne.

Problém je obzvláště palčivý v imigranty obydlených předměstích, kterým se často říká no-go zóny. Jak jsme psali včera, lidé se zde po setmění bojí vycházet.

Centrum pro prevenci zločinu Karlssonův běžecký program podpořilo, stejně jako místní radnice. Policisté sebou budou nosit pouta i zbraně. K tomu budou mít speciální vesty, se kterými se dá běhat a zároveň v nich mít vše potřebné.

D. Bystriansky 31.1.2018 16:34

Vědec a expert na islám

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/462087-expert-na-islam-je-ve-vazbe-kvuli-obvinenim-ze-znasilneni.html

R. Morava 31.1.2018 16:42

Re: Vědec a expert na islám

Tak je obviněný, ne odsouzený. Jinak co to bude za experta vnuk zakladatele Muslimského Bratrstva,to si dovedeme představit. Ale třeba je to opravdu dobrý člověk, který chce reformovat nereformovatelné

S. Netzer 31.1.2018 16:52

Re: Vědec a expert na islám

Jistě, jako hostující profesor v Oxfordu nemůže za moc stát. :-(

P. Radosta 31.1.2018 16:59

Re: Vědec a expert na islám

Jnemuje se Tariq Ramadan a navíc je HNĚDEJ.

To je ještě horší vědátor než Drahoš na to dám krk.

A takový by k nám chtěli přilést a brát naše sociální dávky který už teď nejsou k životu. TŮDLE!

Ať žije náš prezident Zeman! Ať žije náš předseda vlády Babiš! Ať žije prezident Putin!

S. Netzer 31.1.2018 17:04

Re: Vědec a expert na islám

Tomu se, pokud se nemýlím, u Vašich soudruhů neříká že je hnědej, ale že je čmoud.

P. Radosta 31.1.2018 17:50

Re: Vědec a expert na islám

My tomuhle tomu říkáme jinak ale to sem nemůžu napsat.

Nepřítel

naslouchá.

A. Nový 31.1.2018 16:15

Švédsko právní stát?

Další frustrát Autor: S. Netzer Datum: 31.1.2018 8:52 který kydá špínu na zem která ho přijala. ***

Směrnice 291 švédského Národního bezpečnostního oddělení nařizuje policii tutlat zločiny připrchlíků, od těch nejmenších až po ty těžší a ty nejtěžší bagatelizovat. Podobné je to i ve Finsku. Čtrnáctiletý muslim ve Švédsku znásilnil spolužačku. Ředitel školy: Ve škole smí zůstat, sám je ,,oběť"30. května minulého roku znásilnil teprve čtrnáctiletý muslim Ajuub svou spolužačku spolu s jedním komplicem. Oběť se bála něco říct vedení školy a stala se terčem výhrůžek Ajuuba, který po škole šířil zprávy, že je ,,děvka". Když se nakonec událost provalila, pachatel nebyl kvůli svému věku potrestán, místo toho mu byl ,,odsouzen" ke 100 hodinám veřejně prospěšných prací a pravidelnému setkávání se sociálním pracovníkem. Násilník totiž nebyl schopen rozeznat, ,,co je dobré a co už ne".

A. Nový 31.1.2018 16:21

Re: Švédsko právní stát?

Ředitel školy, kde se znásilnění odehrálo, byl nejprve událostí šokován, pak ale překvapivě prohlásil, že obětí není jen dívka, která mezitím odešla studovat na jinou školu, ale také Ajuub, jehož trest je podle ředitele až moc přísný. 100 hodin veřejně prospěšných prací se mu pro čtrnáctiletého žáka zdá moc.

Švédsko za poslední rok registruje zvýšenou vlnu znásilnění, jejichž pachatelům je méně než 15 let a nemohou být tudíž trestně stíháni.

J. Sinnreich 31.1.2018 15:11

Svedsky rasizmus

Je zajimave , ze tim ze Svedove davaji prisedsim migrantum ubytovani, socialni davky a vsechny pozitky moderni technologicke spolecnosti, tak je vlatne ponizuji.(novy trend mysleni na pokrokovych americkych universitach). Svedove jsou tedy rasiste v tom pravem slova smyslu. Jenom doufam, ze se jim dostane od jejich "hostu" spraveddlive odplaty. Nebude to asi dlouho trvat.

J. Ráž 31.1.2018 17:05

Re: Svedsky rasizmus

Ano, je to rasismus, když si švédská vláda myslí, že musí dávat migrantům vše zadarmo a tím je ponižuje. Jako mdyby si sami nemohli obstarat prostředky na stravu, ošacení i hypotéku na koupi svého domku. Když to nedávají přistěhovalcům z Evropy, ale jen migrantům z Afriky a Asie, dávají tím najevo, že je považují za méněcenné! A to je zjevný rasismus!!!

R. Fiala 31.1.2018 14:55

Je dobře že to tu vyšlo

ale mělo to vyjít v hlavních médiích, zejména veřejnoprávních. Mám teď vlastní osobní problémy, ale když to čtu nemám už ani vztek jen bezmocně pláču! Což není ta nejpotřebnější reakce.

S. Donát 31.1.2018 14:10

Tohle zní naprosto příšerně

Neumím si představit, že by se podobné svinstvo rozšířilo i u nás. Musím se poptat kamarádky, která se před lety do Švédksa provdala, jak to vidí ona.

M. Prokop 31.1.2018 14:47

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Kamarád tamo žijící tvrdí něco podobného.

M. Valenta 31.1.2018 15:21

Re: Tohle zní naprosto příšerně

A chudák pan Pleva v tom Zemanem opěvovaném Švédsku musí vegetovat, hádám, že na tom je ještě hůře než Robejšek v Hamburku.

J. Kombercová 31.1.2018 16:01

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Před čtyřiceti léty utíkal do jiného Švédska.

Před lety jsme také vstupovali do poněkud jiné EU.

J. Pleva 31.1.2018 16:24

Re: Tohle zní naprosto příšerně

U Zemana je ten obdiv ideologicky motivovaný, na hradě se ho švédská skutdečnost netýká, kdežto já s tím socanským svinstvem musím žít :-(((

R. Morava 31.1.2018 17:54

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Tak to chce pevné nervy. Můžeme se modlit aby to nepřišlo k nám. Švédský socialismus nepřijde, ale žijem v Evropě a i kdybychom vystoupili z EU stejně nás nezodpovědnost Švédů a ostatních zasáhne.

J. Pleva 31.1.2018 19:48

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Katastrofě se dá zabránit pokud zvolení politici budou mít zájem, aby právní stát fungoval, aby se dodržovaly zákony a ústava, aby peníze občanů nebyly zpronevěřeny na nějaké ideologické cíle, jako je např. dobrosráčství, aby byla svoboda slova. Ve Švédsku ale už pracují na změnách zákonů, které omezí svobodu projevu, v Německu taky. Pokud lidé na to nebudou reagovat ve volbách či jinak, bude totalita.

S. Netzer 31.1.2018 16:16

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Však si taky dal autor záležet, aby to příšerně vyznělo. :-(

J. Pleva 31.1.2018 16:25

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Soužko, ani jsem se nemusel namáhat.

S. Netzer 31.1.2018 16:42

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Nejsem vaše soudružka, to by tak ještě scházelo.

Informoval jste se už na aeronetu.cz jestli váš článek zveřejní? :-P

J. Vlček 31.1.2018 16:48

Re: Tohle zní naprosto příšerně

To snad není možné, co vy jste za krávu. Jednoduše kráva Sibilla.

S. Donát 31.1.2018 17:30

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Neurážejte dobytek, kráva je užitečná :)

J. Vlček 31.1.2018 17:56

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Máte pravdu, pane Donáte. Tomu dobrému zvířeti se timto omlouvám.

J. Pleva 31.1.2018 19:55

Re: Tohle zní naprosto příšerně

Nevím co je aeronet.cz ani mi to nechybí.