18.2.2020 | Svátek má Gizela


Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 68, poslední: 17.2. 2020 14:30, přehled diskusí

J. Dlouhy 14.2.2020 1:00

Jen doplnek - Svedsko se take samo prohlasuje za "humanitarni velmoc"...

J. Lukavsky 14.2.2020 7:15

"Svedsko se take samo prohlasuje za "humanitarni velmoc". Cesta do pekla je spolehlivě vydlážděna dobrými úmysly. Probatum est. J.L.

P. Jiří 14.2.2020 1:42

Čechům už radili Angličané Francouzi Němci Rusové či Američani, teď české justici bude radit Fin a tak se ptám nechtělo by to zavolat ještě Švédy?

Rakousko už jsem volal ale ozvalo se jen ouzko takže na tom západě to asi mají všude stejný, že jo?

V. Pavelka 14.2.2020 7:28

Jakej FIN !

R. Gramblička 14.2.2020 12:30

asi Huckleberry

P. Jiří 14.2.2020 20:46

Ten Fin je je jen další mudrlant bez kterého prý naše "nezávislá justice" plná vystudovaných v Plzni zkrachuje zatímco FIN je pro každého filmového fandu jaksi tak si KONEC představení, které se ve skutečnosti opravdu blíží, aniž si to "árijskou demokracií" vychovaní chytráci všeho druhu uvědomují neb jsou z nich nadělaní blázni, neboť Profesoři za sebe nechávají mluvit a rozhodovat děti!

F. Žůrek 14.2.2020 2:58

Svět nepředěláme, ale ve Švédsku je to asi možné

F. De Winter 14.2.2020 7:12

Kdo ten ráj chcete i tady volte eurohujery jako je TOP09, STAN, ČSSD nebo eurokonformisty KDU-ČSL nebo současnou ODS. To já budu raději volit SPD.

J. Nevrkla 14.2.2020 8:31

Ano, SPD nebo Trikoloru.

P. Flener 14.2.2020 10:12

Jen chlapci konejte, ti Vás povedou cestou Hitlera, určitě nic nevyřeší. Ale dobré bude, když si jako první svůj cíl přece jenom vytknete naučit se číst a psát.

J. Nevrkla 14.2.2020 11:10

Osle.

J. Jurax 14.2.2020 18:55

Jste k němu příliš shovívavý ... :-)

P. Grigar 14.2.2020 12:58

..tož celý lidský život je vlastně sérií pokusů, úspěchů a omylů. Se mnohými politickými stranymi od leva do prav už svoje zkušenosti máme a tak zdravý selský rozum velí zkusit něco nového, ještě nevyzkoušeného. To je jako v medicíně, ne vždy se podaří zvolit vhodnou terapii a medikaci na první pokus. Ale dokud pacient žije, je nutno hledat cestu k záchraně.

Když to pomůže, budu třeba i slepičinec chroustat. © naše babi

P. Brich 14.2.2020 13:11

Světlá stezka eurohujerů vede do Čtvrté Říše, pokračovatelce té Třetí.

V. Církva 14.2.2020 7:45

Tak hlavně si pořád uvědomujme, že špatný příklad nám může pomoci pochopit. Ale hlavně, špatný příklad se nenásleduje, i kdyby nás chtěl kdokoliv namočit. EU vyžaduje poslušnost, ale Zlo se neposlouchá. proti tomu se bojuje!

A pokud uvidíte modernistu, nakopněte mu zadek. A TOP09 je levicová strana s modernistickou agendou.

J. Zima 14.2.2020 8:49

On tenhle princip vládne ve Švédsku už drahná léta. Jen s příchodem muslimských primitivů to získalo mnohem větší rozměry. I v dobách údajného sociálního ráje to už skřípalo. Mnoho lidí, co šli do penze si kvůli šíleným daním už nemohli dovolit bydlet ve vlastním domě. Znám případ Čechů emigrantů z 68, oba lékaři, které to přivedlo zpět do ČR, neboť ve Švédku by museli na penzi dům prodat a bydlet v mrňavém sociálním bytě, který jim stát milostivě přidělí.

F. Kusák 14.2.2020 9:54

Dlužno podotknout, že si to dost lidí ve Švédsku uvědomuje. Vyplývá to zejména ze švédské kinematografie, která popisuje švédskou společnost jako frustrovanou, se spoustou předsudků a falešných mýtů. Takže není to zas až tak beznadějné. Nebezpečné je, že se o tom smí čím dál tím méně otevřeně mluvit. Je to škoda, přes veškerou kritiku, Švédsko bylo svého času úžasný fenomen.

P. Brich 14.2.2020 13:24

Fenomén postavený na spolupráci s Třetí Říší, podobně jako Švýcarsko.

Letci RAF, kteří hlídkovali nad Severním mořem mi vyprávěli své zážitky. Mj., když se navigátor zamotal do svých výpočtů, zalétli nad Švédsko, kde neměli zatemnění a města svítila na plné pecky. Tam se zorientovali. Když jsem se zeptal, jestli žádali o vstup do jejich vzdušného prostoru (neutrální stát), dostal jsem odpověď: Co bychom žádali. Němci na nás stříleli jejich ocelí tak jaké cavyky.

J. Jurax 14.2.2020 18:50

No a taky Švédové tehdy neměli noční stíhačky ...

J. Dlouhy 14.2.2020 21:57

Svedove tehdy nemeli nic. Zaostalou mizernou armadu, ktera se nemohla postavit na odpor. To je take, mimo jine, donutilo ke kompromisu neutralty. Az po valce, po zkusenosti, zacali armadu budovat a v 60-70-tych letech byla svedska armada na vysoke urovni. Ovsem pak prisly dusledky prebujeleho socialniho statu t.j. prestaly byt penize a prvni to odnesla armada. Dnes je na tom svedska armada jeste hur nez tehdy, pred valkou. Par tanku, par letadel a par profesionalnich vojaku, z nich vetsina je na missi v Afghanistanu...

P. Zinga 14.2.2020 9:20

Jó, morálka, ta teď vládne světem...

"Morálka je metodou, jak poskytnout idiotovi úctu", říká filosof Marshal Mc Luhan

P. Flener 14.2.2020 10:09

Veškeré diskuze na sítích vypovídají toto: svět je v morální a politické krizi, řešení zatím nikdo nezná. Nazrává tak doba pro nástup extrémistů a nového vůdce - jen ti oblbnou jako vždy masy slibem, že vše vyřeší.

J. Ptáček 14.2.2020 10:22

Kniha Cesta k vítězství manželů Welchových (2005)cituje doporučení autorů ke snížení otřesné nezaměstnanosti přistěhovalců do Švédska:

"Evropské vlády musí ve spolupráci se soukromými podniky vytvářet pracovní místa."

Veřejná odpověď jisté švédské novinářky:

"To se pletete. Tento problém se musí řešit tím, že se poskytne nezaměstnaným více dávek."

P. Grigar 14.2.2020 12:48

..inu, od toho už je jenom krůček k základnímu nepodmíněnému příjmu, který v celém světě horlivě podporují levicové politické strany, Zelení, Piráti a v některých zemích i strany s náboženským základem. Varianta takového příjmu byla testována ve Finsku, kde to ovšem "odpískali", něco podobného existuje už čtvrt století na Aljašce a také v Austrálii, kde je systém zaměřen na domorodé obyvatele(Aboriginals), tři čtvrtiny jejich příjmů jdou ze státní kasy. Zřejmě to nebude nějaká velká suma, neb jsou schopni ji za několik dnů po vyplacení celou prochlastat. Ale třeba mají velkou žížu..

J. Ptáček 14.2.2020 13:02

Vysvětlujete to přesně a přitom vtipně. Prima.

P. Grigar 14.2.2020 13:16

..no, já prosté venkovan su z teho spiš smutné a nas..né.

Vsadil jsem ve své životní strategii na to, že budu poctivě pracovat, od nikoho nic nechtít a v určitém okamžiku si začnu užívat zasloužené penze, na kterou jsem celý život přispíval do solidárního systému. A tu máš čerte kropáč.. najednou se mám rozdělit s někým kdo se ve stejnou dobu válel jako vepř nebo přivandroval bůhví odkud..tady mě máte a živte mě! Spravedlivý důchod a právo na azyl pro každého.

Může se potom někdo divit, že přibývá držitelů zbrojních průkazů a oproti tomu sílí snahy o odzbrojení obyčejných lidí? Odkud vítr fouká..

M. Hoblík 14.2.2020 10:48

To nejsou naše starosti, ať si je řeší švédská vláda, švédský lid!

J. Jirka 14.2.2020 10:54

Moje řeč, všecko je mi putna, jenom když mi chutná!

P. Lenc 14.2.2020 10:56

Nikoliv pane Hoblíku, je to i naše starost.Ten švédský marasmus prorůstá celou Evropou a nejen u nás máme takových "pokrokových" Švédů plné sociální fakulty a "neziskové organizace".A to nepíši o fašistických bojůvkách, které si říkají "Antifa" a jejichž velcí kamarádi jsou "vzdělanou" mládeží milovaní a také voleni Piráti.

J. Nový 14.2.2020 13:06

Ukázka z knihy "Sestřelte Hartmanna" o nejlepším leteckém esu všech dob - "To byly okolnosti, za kterých byl vtažen do podivného a rozděleného světa německých válečných zajatců v Rusku. Hartmann brzy poznal, že zajatci, ať již důstojníci nebo mužstvo, nikdy nebyli jednolitým celkem, rozhodnutým klást odpor. Vnějškem „luxusní" Grajsovec byl živnou půdou pro politickou džungli.

Organizace, jako takzvaný „Národní výbor svobodného Německa" a „Svaz německých důstojníků" byly založeny v ruských zajateckých táborech. Staří komunisté jako Ulbricht a Pieck patřili ke skupinám, které během války pracovaly v táborech „Antifa", než je Rusové poslali vytvořit v zóně, obsazené Sověty, novou vládu.

Maršál Paulus, který kapituloval u Stalingradu, se stal parádním koněm Antifa, bývalý generál von Seydlitz, s nímž se Hartmann později sešel v novočerchatské věznici, byl nejexponovanější postavou národního výboru „Svobodné Německo". Objevit nuance mezi antifašisty a komunisty, mezi německými nacionalisty a prosovětskými udavači, by bylo velmi obtížným úkolem i pro politologa. A přesto koncem roku 1945 musel třiadvacetiletý a v politickém životě naivní Erich Hartmann najít cestu mezi těmito mnohými skupinami, které se mu všechny vnucovaly, jako by chtěly pro něho jen to nejlepší. Pokud se týká materiálního zabezpečení, nejlépe se zřejmě vedlo Antifa. A byli to právě oni, kteří stáli ve středu prosovětských sil. Hartmann byl otřesen, když se všude mezi Němci setkával s příznivci Sovětů a udavači. Ničilo ho, že to byli právě Němci, jež ho mnohokrát vyzývali, aby uznal sovětskou ideologii a přiznal svá provinění proti sovětskému lidu. Jeho přidělení do kuchyně bylo zahajovacím tahem NKVD ve snaze zajistit si jeho služby pro Sověty.