18.2.2020 | Svátek má Gizela


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 68, poslední: 17.2. 2020 14:30, přehled diskusí

D. Píšťala 14.2.2020 19:55

Jdou se voni chytrej projít po Václavském náměstí!

M. Krátký 14.2.2020 11:46

Lidstvo v bývalých prosperujících zemích je zblblé 75ti roky bez válek ( ve Švédsku daleko déle ) a žije v bludu, že komunismus je to pravé - a tak blbnou, rozdávají peníze netáhlům a vymýšlí kraviny - 54 druhů pohlaví atd 3,14čoviny. Až nakonec dostanou přes držku od muslimského světa a bude pozdě až nemožné se vracet ke kořenům. A nám s našimi zkušenostmi s budováním socializmu nikdo nevěří. Ukažte mi jedinou zemi na světě, která uspěla s budování socializmu - snad jedině Severní Korea nebo Venezuela - cha cha !!!

P. Lenc 14.2.2020 10:50

Bohužel, celá nejen švédská, ale EU politika směřuje k tomu, že buď v některých zemích dojde k něčemu co se může nazývat občanskou válkou, nebo se k moci dostane nějaký nový Hitler nebo Stalin.To co předvádí tzv."liberální demokracie" a zdivočelí neomarxisté je začátek konce Evropy jak ji známe.

J. Kanioková 14.2.2020 17:22

1*****

M. Hoblík 14.2.2020 10:48

To nejsou naše starosti, ať si je řeší švédská vláda, švédský lid!

J. Jirka 14.2.2020 10:54

Moje řeč, všecko je mi putna, jenom když mi chutná!

P. Lenc 14.2.2020 10:56

Nikoliv pane Hoblíku, je to i naše starost.Ten švédský marasmus prorůstá celou Evropou a nejen u nás máme takových "pokrokových" Švédů plné sociální fakulty a "neziskové organizace".A to nepíši o fašistických bojůvkách, které si říkají "Antifa" a jejichž velcí kamarádi jsou "vzdělanou" mládeží milovaní a také voleni Piráti.

J. Nový 14.2.2020 13:06

Ukázka z knihy "Sestřelte Hartmanna" o nejlepším leteckém esu všech dob - "To byly okolnosti, za kterých byl vtažen do podivného a rozděleného světa německých válečných zajatců v Rusku. Hartmann brzy poznal, že zajatci, ať již důstojníci nebo mužstvo, nikdy nebyli jednolitým celkem, rozhodnutým klást odpor. Vnějškem „luxusní" Grajsovec byl živnou půdou pro politickou džungli.

Organizace, jako takzvaný „Národní výbor svobodného Německa" a „Svaz německých důstojníků" byly založeny v ruských zajateckých táborech. Staří komunisté jako Ulbricht a Pieck patřili ke skupinám, které během války pracovaly v táborech „Antifa", než je Rusové poslali vytvořit v zóně, obsazené Sověty, novou vládu.

Maršál Paulus, který kapituloval u Stalingradu, se stal parádním koněm Antifa, bývalý generál von Seydlitz, s nímž se Hartmann později sešel v novočerchatské věznici, byl nejexponovanější postavou národního výboru „Svobodné Německo". Objevit nuance mezi antifašisty a komunisty, mezi německými nacionalisty a prosovětskými udavači, by bylo velmi obtížným úkolem i pro politologa. A přesto koncem roku 1945 musel třiadvacetiletý a v politickém životě naivní Erich Hartmann najít cestu mezi těmito mnohými skupinami, které se mu všechny vnucovaly, jako by chtěly pro něho jen to nejlepší. Pokud se týká materiálního zabezpečení, nejlépe se zřejmě vedlo Antifa. A byli to právě oni, kteří stáli ve středu prosovětských sil. Hartmann byl otřesen, když se všude mezi Němci setkával s příznivci Sovětů a udavači. Ničilo ho, že to byli právě Němci, jež ho mnohokrát vyzývali, aby uznal sovětskou ideologii a přiznal svá provinění proti sovětskému lidu. Jeho přidělení do kuchyně bylo zahajovacím tahem NKVD ve snaze zajistit si jeho služby pro Sověty.

J. Nový 14.2.2020 13:07

Těžkým duševním úderem pro Hartmanna bylo, když mnozí jeho známí této snaze NKVD podlehli. Dokonce i jeho bývalý velitel. Dnes Hartmann říká: „Na konci války to byl slavný muž. Jeho jméno využívala propaganda po celém Německu. Podle mého názoru to byl milý chlapík a prima stíhač. Ale po pravdě řečeno byl to člověk s jednoduchým charakterem. Hartmannův vrozený dar vždy rozpoznat pozadí ho brzy odvedl od hnutí Antifa, do kterého se ho snažili zatáhnout. Více se ztotožňoval s názory mužů, které NKVD a její němečtí přisluhovači označovali za „fašisty". Ve skutečnosti to byli lidé, rozhodnutí nestat se manipulovatelným nástrojem NKVD. Tito „vzpurní" štábní důstojníci byli ubytováni odděleně a označeni správou tábora za agitátory. (Tábor spravovali němečtí komunisté a rudí spolupracovníci pod vedením stalingradského válečného soudce.)

Patolízalové NKVD nařídili, že Hartmann a jeho kamarádi jako agitátoři nesmějí ve svých ubytovnách přijímat žádné návštěvy, a tak je odřízli od spojení se zbytkem tábora. Od této chvíle nastal Hartmannův dlouhý boj s NKVD.Hartmann nepostupoval obvyklým způsobem, ale obrátil se přímo bez mezi-článku Antifa na velitele NKVD a žádal o vrácení práva přijímat návštěvy. Velmi se podivil, když mu to okamžitě bylo umožněno. Navíc byl odvolán zástupce Antify ze skupiny kolem Hartmanna. Najednou bylo vše příliš krásné, než aby to mohla

být pravda. Hartmann po dlouhé době ucítil v zádech nedobré mrazení, takdůvěrně známé z dob bojových letů.

Tábor podléhá NKVD. Pomáhají nás hlídat němečtí přeběhlíci. Velitelem tábora je bývalý válečný soudce, který má z Rusů velký strach, ale svého podílu na správě tábora se zhostil poměrně dobře. Ostatní jsou politická prasata a zrádci, kteří se vyskytují ve všech táborech. Říkají si „Antifa". Jsou to

bývalí lékaři SS, vedoucí Hitlerjugend, SA a další lumpové. Nevím, co si Rusové počnou s takovými akrobaty v názorech, včera nás zradili a zítra opět změní prapor. Fakt je, že právě oni mění zajetí v peklo.

M. Rozbořil 14.2.2020 11:28

Jenom aby to nebyly brzo i naše starosti.

P. Grigar 14.2.2020 13:04

..svatá pravda, pane Hoblíku. My tu nejsme od toho, abychom řešili švédské problémy. Ale dobré je o nich vědět co nejvíce, pokecat o nich a pamatovat si, odkud vítr foukal ve Švédsku.. až něco podobného začne u nás. Nejlépe je učit se na cizích chybách, a prý je to i levnější.

J. Jurax 14.2.2020 14:32

Jenže spanilá EU, matička naše, jde stejným směrem jako Švédsko. A to se nás zatraceně týká.

J. Ptáček 14.2.2020 10:22

Kniha Cesta k vítězství manželů Welchových (2005)cituje doporučení autorů ke snížení otřesné nezaměstnanosti přistěhovalců do Švédska:

"Evropské vlády musí ve spolupráci se soukromými podniky vytvářet pracovní místa."

Veřejná odpověď jisté švédské novinářky:

"To se pletete. Tento problém se musí řešit tím, že se poskytne nezaměstnaným více dávek."

P. Grigar 14.2.2020 12:48

..inu, od toho už je jenom krůček k základnímu nepodmíněnému příjmu, který v celém světě horlivě podporují levicové politické strany, Zelení, Piráti a v některých zemích i strany s náboženským základem. Varianta takového příjmu byla testována ve Finsku, kde to ovšem "odpískali", něco podobného existuje už čtvrt století na Aljašce a také v Austrálii, kde je systém zaměřen na domorodé obyvatele(Aboriginals), tři čtvrtiny jejich příjmů jdou ze státní kasy. Zřejmě to nebude nějaká velká suma, neb jsou schopni ji za několik dnů po vyplacení celou prochlastat. Ale třeba mají velkou žížu..

J. Ptáček 14.2.2020 13:02

Vysvětlujete to přesně a přitom vtipně. Prima.

P. Grigar 14.2.2020 13:16

..no, já prosté venkovan su z teho spiš smutné a nas..né.

Vsadil jsem ve své životní strategii na to, že budu poctivě pracovat, od nikoho nic nechtít a v určitém okamžiku si začnu užívat zasloužené penze, na kterou jsem celý život přispíval do solidárního systému. A tu máš čerte kropáč.. najednou se mám rozdělit s někým kdo se ve stejnou dobu válel jako vepř nebo přivandroval bůhví odkud..tady mě máte a živte mě! Spravedlivý důchod a právo na azyl pro každého.

Může se potom někdo divit, že přibývá držitelů zbrojních průkazů a oproti tomu sílí snahy o odzbrojení obyčejných lidí? Odkud vítr fouká..

P. Flener 14.2.2020 10:09

Veškeré diskuze na sítích vypovídají toto: svět je v morální a politické krizi, řešení zatím nikdo nezná. Nazrává tak doba pro nástup extrémistů a nového vůdce - jen ti oblbnou jako vždy masy slibem, že vše vyřeší.

P. Zinga 14.2.2020 9:20

Jó, morálka, ta teď vládne světem...

"Morálka je metodou, jak poskytnout idiotovi úctu", říká filosof Marshal Mc Luhan

J. Zima 14.2.2020 8:49

On tenhle princip vládne ve Švédsku už drahná léta. Jen s příchodem muslimských primitivů to získalo mnohem větší rozměry. I v dobách údajného sociálního ráje to už skřípalo. Mnoho lidí, co šli do penze si kvůli šíleným daním už nemohli dovolit bydlet ve vlastním domě. Znám případ Čechů emigrantů z 68, oba lékaři, které to přivedlo zpět do ČR, neboť ve Švédku by museli na penzi dům prodat a bydlet v mrňavém sociálním bytě, který jim stát milostivě přidělí.

F. Kusák 14.2.2020 9:54

Dlužno podotknout, že si to dost lidí ve Švédsku uvědomuje. Vyplývá to zejména ze švédské kinematografie, která popisuje švédskou společnost jako frustrovanou, se spoustou předsudků a falešných mýtů. Takže není to zas až tak beznadějné. Nebezpečné je, že se o tom smí čím dál tím méně otevřeně mluvit. Je to škoda, přes veškerou kritiku, Švédsko bylo svého času úžasný fenomen.

P. Brich 14.2.2020 13:24

Fenomén postavený na spolupráci s Třetí Říší, podobně jako Švýcarsko.

Letci RAF, kteří hlídkovali nad Severním mořem mi vyprávěli své zážitky. Mj., když se navigátor zamotal do svých výpočtů, zalétli nad Švédsko, kde neměli zatemnění a města svítila na plné pecky. Tam se zorientovali. Když jsem se zeptal, jestli žádali o vstup do jejich vzdušného prostoru (neutrální stát), dostal jsem odpověď: Co bychom žádali. Němci na nás stříleli jejich ocelí tak jaké cavyky.

J. Jurax 14.2.2020 18:50

No a taky Švédové tehdy neměli noční stíhačky ...

J. Dlouhy 14.2.2020 21:57

Svedove tehdy nemeli nic. Zaostalou mizernou armadu, ktera se nemohla postavit na odpor. To je take, mimo jine, donutilo ke kompromisu neutralty. Az po valce, po zkusenosti, zacali armadu budovat a v 60-70-tych letech byla svedska armada na vysoke urovni. Ovsem pak prisly dusledky prebujeleho socialniho statu t.j. prestaly byt penize a prvni to odnesla armada. Dnes je na tom svedska armada jeste hur nez tehdy, pred valkou. Par tanku, par letadel a par profesionalnich vojaku, z nich vetsina je na missi v Afghanistanu...

V. Církva 14.2.2020 7:45

Tak hlavně si pořád uvědomujme, že špatný příklad nám může pomoci pochopit. Ale hlavně, špatný příklad se nenásleduje, i kdyby nás chtěl kdokoliv namočit. EU vyžaduje poslušnost, ale Zlo se neposlouchá. proti tomu se bojuje!

A pokud uvidíte modernistu, nakopněte mu zadek. A TOP09 je levicová strana s modernistickou agendou.

F. De Winter 14.2.2020 7:12

Kdo ten ráj chcete i tady volte eurohujery jako je TOP09, STAN, ČSSD nebo eurokonformisty KDU-ČSL nebo současnou ODS. To já budu raději volit SPD.

J. Nevrkla 14.2.2020 8:31

Ano, SPD nebo Trikoloru.

P. Flener 14.2.2020 10:12

Jen chlapci konejte, ti Vás povedou cestou Hitlera, určitě nic nevyřeší. Ale dobré bude, když si jako první svůj cíl přece jenom vytknete naučit se číst a psát.

J. Nevrkla 14.2.2020 11:10

Osle.

J. Jurax 14.2.2020 18:55

Jste k němu příliš shovívavý ... :-)

P. Grigar 14.2.2020 12:58

..tož celý lidský život je vlastně sérií pokusů, úspěchů a omylů. Se mnohými politickými stranymi od leva do prav už svoje zkušenosti máme a tak zdravý selský rozum velí zkusit něco nového, ještě nevyzkoušeného. To je jako v medicíně, ne vždy se podaří zvolit vhodnou terapii a medikaci na první pokus. Ale dokud pacient žije, je nutno hledat cestu k záchraně.

Když to pomůže, budu třeba i slepičinec chroustat. © naše babi