9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vodník 16.4.2008 21:55

Re: Re: Cenzura

Témbr Vašeho příspěvku neskýtá mnoho naděje na smysluplný dialog, ale budiž, udělám pokus.

Od židobijců se něco jiného než rasistické primitivnosti nedozvíme. Jenže ne všichni odpůrci státu Israel a israelské politiky jsou židobijci, už proto, že mezi nimi jsou také Židé. Argumentů proti sionismu se zde sneslo hafo, poskytuje je tu a tam i Skeptik, bohužel, část jich pohltila censura.

Naopak - moje zkušenost je ta, že někdo (kopretina) nanese několik oficiálních postulátů (zakládajících se vskutku částečně na faktech), a ti, kteří proti nim něco namítnou, jsou prohlášeni za antisemity, židobijce, nácky, rudochy apod. Pak není divu, že se tento tábor radikalisuje a redukuje svoji "argumentaci" na výroky typu "židi - zloději" apod.

Kopretininy argumenty naprosto nepovažuji za věcné, ale za zcela jednostranný výběr faktů, které ona (a jí podobní) chtějí vidět, a současnou ignoranci skutečností a faktů, které vidět nechtějí.

Mephisto 16.4.2008 21:54

Re: Ale jděte! Takhle podrazit kopretinu!

Jsem si jistý, že Kopretina nic podobného netvrdí :) V době, kdy 71% dnešního Izraele patřilo Britům, tak nepatřilo židům, to dá rozum. Kopretina nikdy nepsala nic jiného. Pokud psala o dřívějších majetkových poměrech, určitě to do patřičného časového horizontu taky zasadila, a je teda zcela zřejmé, že se to nevztahuje na období, kdy území patřilo Britům.

Mephisto 16.4.2008 21:44

Re: Cenzura

Prostě, mezi způsobem jakým diskutují zastánci Izraele se židobijci, vidím dosti fatální rozdíl. Zatímco např. Kopretina se snaží argumentovat, tj. její výroky jsou zásadně typu:

Arabové jsou agresoři, protože napadli Izrael v tom a v tom a v tom roce. Izraelci nenapadli Araby nikdy. (nepočítám samozřejmě preventicní úder proti arabským armádám, sešikovaným na hranicích a už už připravených ke vpádu do Izraele. Izrael židům patří z těch a z těch důvodů. Arabové chtějí Izrael smazat z mapy, řekli to tito a tito jejich významní představitelé.

Jenže protistrana se protiargumentovat vůbec nenamáhá! Její výroky jsou zásadně typu: židi jsou zloději, příživníci, paraziti, ukradli svoji zemi, atd., všichni jsme ty kecy zde četli už milionkrát.

Znovu se teda ptám: Kdy se konečně dozvíme od židobijců něco konkrétního, než jen rasistické primitivnosti? Kde jsou odpovědi na Kopretininy věcné argumenty???

Vodník 16.4.2008 21:41

Ale jděte! Takhle podrazit kopretinu!

Toto území od té chvíle tedy patří Židům, to dá přece rozum!

Kopretina tu už několik let tvrdí, že země Israel patří Židům odnepaměti! Britské darování na tom nic nemění.:-D

71% dnešního Izraele patřilo Britům. Ti toto území sice mohli dát arabům, ale neudělali to, a dali ho prostě židům.

I s těmi Araby, co tam po generace žili. Jak ruští feudálové - statek a 20 duší. Jenže ty arabské "duše" nejsou mužici a neakceptovaly to.

Vodník 16.4.2008 21:37

Re: Cenzura

Když smaže censor příspěvky, jako byl ten Avalonův, je všechno v pořádku a podle disclaimeru. Ale censor už nemaže podobné výroky o Arabech, muslimech nebo cikánech. Zato maže jinak slušné ale kritické komentáře na adresu Israele a jeho politiky. Takže je mi líto, nemáte pravdu.

Na Psu diskutuje tolik lidí a tak dlouho, protože má dlouhou tradici a je to nejznámější internetový diskusní prostor v českém jazyce. A i přesto ho kvůli censuře řada letitých diskutérů opustila a mnozí udělali to, co navrhujete: založili si vlastní blogy. Tento trend se v posledních letech šíří, výsledkem jsou desítky a stovky osobních blogů, kde diskutuje pár lidí, většinou kolem deseti. Je to roztříštěné a diskuse váznou.

Mephisto 16.4.2008 21:34

Re: Cenzura

Obecně vůbec nechápu, jaké mají příspěvky Skeptika Maxima a dalších, jemu podobných, vůbec smysl.

Jaký má smysl psát, že "židé ukradli zemi, ve které teď žijí"? Kopretina zde uvedla naprosto jasné argumenty: 71% dnešního Izraele patřilo Britům. Ti toto území sice mohli dát arabům, ale neudělali to, a dali ho prostě židům. Toto území od té chvíle tedy patří Židům, to dá přece rozum! Proč se tuhle prostinkou úvahu nikdo nepokusil zpochybnit, a místo toho jen sprostě nadává a do omrzení opakuje, že prostě "židé svoji zemi ukradli"???

Celá tahle diskuze mi nápadně připomíná nekonečné debaty kreacionistů s evolucionisty... Tam také jedna strana (ta kreacionistická) prostě neposlouchá argumenty protistrany, a pořád si do omrzení mele svou...

Mephisto 16.4.2008 21:24

Cenzura

Já jsem si žádné cenzury nevšiml. Pokud někdo z redakce smaže sprosté urážky, výroky typu, že "židé jsou zloději a parazitní etnikum" jako psal např. Avalon v 18:35, tak v tom nevidím naprosto žádný problém.

Nikdo nikomu nebrání založit si svůj vlastní web nebo blog, a tam urážet koho chce do sytosti. Může se pak na takto založených svých stránkách scházet se sobě podobnými.

Neviditelný pes je nicméně soukromé médium, a na svých stránkách si může stanovit pravidla jaká chce. To, že ta pravidla jsou stanovena VELICE benevolentně plyne například i z toho, kolik lidí zde dlouhodobě diskutuje.

Vodník 16.4.2008 21:23

Re: Re: Být místním censorem

Redakce má vskutku mazat vulgární a rasistické příspěvky. Ale nedělá to. Maže toliko příspěvky ideologicky závadné. Vaši lásku k Israeli Vám rovněž neberu, ale způsob, jakým tento stát a jeho politiku hájíte, vyvolává časem salvy smíchu, čímž to ztrácí na seriosnosti. Vy to sice myslíte dobře, ale v konečné instanci se Vaše příspěvky stávají ideologicky nevhodnou satirou.

Luděk 16.4.2008 21:22

LE CHAIM IZRAEL

SHALOM IZRAEL, SHALOM JERUSALEM ;-)

kopretina 16.4.2008 21:11

Re: Být místním censorem

Já píši jen fakta, nemusí se Vám to líbit, to je však jediné, co s tím můžete dělat. Nikoho neurážím, píši nevyvratitelná fakta. Jistě jste si pročetl dnešní diskusi. Redakce má mazat vulgární a rasistické příspěvky. Což já nesplňuji, nepíši ani vulgárně ani rasisticky. Jsem sionistka, to ano, mám ráda Izrael. Vy můžete mít samozřejmě názor opačný, neberu Vám jej. :-)

kopretina 16.4.2008 21:08

Re: Re: Re: Re: to nám teda ubylo příspěvků

Ano, všimla jsem si, že nick Sowfiw píše o "Antonínu Váchovi" a "Alexu Juchelkovi".

Doktor živago 16.4.2008 21:05

Re: O tomto filmu jsem slyšel

V proktorátu Velkoněmecké říše Čechy a Morava,jehož tehdejší protagonisté se chovali přibližně stejně jako jejich bolševičtí následovníci po roce 1948 se tento film promítal pravděpodobně pod názvem žid Süss,s překladem vyrobeným v Barrandovských studiích,jež vlastnili genetičtí příbuzní Václava Havla,bývalého presidenta území kdysi obývaného příslušníky českého národa,nyní montovnou globálního kapitálu v centru Evropy.

Bobyzboby 16.4.2008 20:53

Re: udělám bychu že opět vztoupím do diskuse ale jedna poznámka....

Jenže s takovým člověkem bys dobře věděl, co od něj můžeš čekat. A nad to, obzvlášť dnes, kdy bratr nezná bratra.

DJing cheb pako 16.4.2008 20:46

Re: Re: Re: Re: to nám teda ubylo příspěvků

Sowfif je sice hulvat non plus ultra (ale takove prase sproste senilni oplzle jako Vodnik preci jenom neni), ale Juchelka s Vachou snad diky svym pitomym zvastum kdysi tapetovanym s nadobycejnou frekvenci uz ani zdiskreditovat nejdou, neni liz pravda blboucky nacicku a antisemito z Utrechtu ;-P?

Vodník 16.4.2008 20:38

Být místním censorem

...začnu censurovat kopretinu: její příspěvky totiž diskreditují israelskou kausu. Nechal bych ji psát leda články, ale do diskusí bych ji nepouštěl! To je chvílemi opravdová parodie na sionismus, že mě už napadlo, jestli to není skrytá antisemitka, která jsem přichází zesměšňovat sionistickou argumentaci. Že jí zdejší smečka zavilých sionistů soustavně tleská ve mně vyvolává údiv. I užiteční idioti by měli mít nějakou úctyhodnější schopnost (pseudo)argumentace! 8-o

Vodník 16.4.2008 20:32

Re: Re: Re: to nám teda ubylo příspěvků

Redakce nikdy nevymazala ubožácké příspěvky nicku Sowfiw, který sem píše s jediným cílem: zdiskreditovat jména "Alex Juchelka" a "Antonín Vácha" snůškou lží, výmyslů, polopravd a z kontextu vytržených upravených "citací". K obsahu článků se zásadně nevyjadřuje. Jeho příspěvky jsou pouze vulgární, urážlivé a osobní! Netvrďte mi, že jste si toho nevšimla.

konzervativec 16.4.2008 20:32

Re: Co nam rikal nas farar !

ten kdo srovnava cikany a zidy, je na velkem omylu: zide dali svetu bibli a ovlivnovali pozitivne i pres represe celosvetovou kulturu, kdezto cikani...no comment

kopretina 16.4.2008 20:32

Re: Re: Re: Co nam rikal nas farar !

Ne vážený, vy byste se měl jít léčit, jste psychopat.

kopretina 16.4.2008 20:31

Re: Re: Re: Re: to nám teda ubylo příspěvků

Já neschvaluji cenzuru, ale lidé jako Avalon a Skepticus Maximus by měli být blokováni. Tito lidé rasisté jsou.

Avalon 16.4.2008 20:19

Re: Psychopati na internetu, jako Avalon, potřebují v první řadě lékařskou pomoc

Az po Vas, az po Vas magore !

Tomáš Fuk 16.4.2008 20:12

Re: Re: Re: to nám teda ubylo příspěvků

Redakce vymazala i to, jak jsme se dohadovali o tom protekcionismu, například...  Tohle shnilé médium mě nebaví, Neviditelný pes je prostě mrtev, je tu cenzura jak za bolševiků. Tak si to tu užívejte, milá kopretino, vám to takhle jistěw vyhovuje ;-D

Avalon 16.4.2008 20:12

Re: Re: Co nam rikal nas farar !

Az po Vas, az po Vas madam !

kopretina 16.4.2008 20:08

Re: Re: to nám teda ubylo příspěvků

Redakce maže rasistické a vulgární příspěvky. Lidé jako Skepticus Maximus či Avalon jsou velcí rasisté a antisemité.

zdeněk 16.4.2008 20:07

zatím mě redakce nijak neomezuje. Což se nedá říci o Blistech.

(občas jsem píši i nějaké články)

zdeněk 16.4.2008 20:06

O tomto filmu jsem slyšel

ale nevím o žádném českém. proto jsem se ptal, podle mě nic takového natočeného nebylo.

Tomáš Fuk 16.4.2008 20:06

Re: na druhou stranu, pokud se nejedná o židy

Vy sem moc nechodíte, že? ;-D;-D;-D

Tomáš Fuk 16.4.2008 20:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Země Izrael měla v minulosti hodně vlastníků

Směšné... ;-D

kopretina 16.4.2008 20:04

Re: Re: Re: Re: Američtí křesťané podporují Izrael

V každém národě se najdou slušní lidé a zločinci.

Doktor Živago 16.4.2008 20:02

Re: jak se ten film jmenoval?

Jmenoval se Der ewige Jude a byla to NS propaganda pro hlupáky a vyroben byl v Berlíně.Filmy tohoto ražení se bohužel točí dodnes, jen chytřeji.Škoda,že k tématu založení státu Israel jsou v diskusi jen samé nenávistné články.Diskutujícím vadí,že žid nebo němec si koupil to či ono.Co ale udělal dotyčný proto,aby se sám měl dobře. Asi nic.Lidi proberte se z bolševického rauše.Co kdybychom jako Israel zavedli aspoň 6 měsíční vojenskou službu aby se naši synové naučili zdravit nadřízeného,mít pořádek v osobních věcech atd..Jak řekl Václav Klaus-máme se dobře ale nevidíme to.Kdo to nevidí je slepý.Ze sudet zdraví Váš doktor Živago.

zdeněk 16.4.2008 19:54

na druhou stranu, pokud se nejedná o židy

Je NP tolerantní médium s pluralitou názorů. Poučení pro příště je, že asi nemá cenu vůbec na toto téma diskutovat...

Ono se stejně ve vztahu Izraele k palestincům a naopak nic nezmění.