10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

RUSKO: Říše zla, přesněji říše klamu

Říší zla nazval tehdejší Sovětský svaz americký prezident Ronald Reagan. Skutečnost, že se mu podařilo tuto „Říši zla“ uzbrojit, zřejmě vydatně přispěla k tomu, že jsme nově nabyli politické svobody a zbavili se sovětských okupantů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Brousková 28.1.2017 14:51

Re: kritika Ruska je správná

" Anexe Krymu byla provedena v souladu s přáním místních obyvatel". Stejně jako dřívější anexe Podkarpatské Rusi, či Litvy, Lotyšska, Estonska či třetiny Polska. Konec konců i se Sudetami to bylo jako přes kopírák. Stačí se podívat na filmy, kde Sudeťáci vítají své osvoboditele. A nepotřebovali k tomu ani zelené mužíčky jako Putin na Krymu.

P. Boublíková 29.1.2017 4:06

Re: kritika Ruska je správná

Muhehe, ještě že jste nezapomněla na Podkarpatskou Rus a polská území, která si Ukrajina nechala na památku. Dobrej gól do vlastní branky :-)

S. Netzer 28.1.2017 8:55

Rusko je skutečně

"říše zla" a Vladimír Putin je "ztělesněním ruského nebezpečí", ale zajímalo by mě, jak autor přišel na to, že zrovna Francois Hollande si Rusko "Rusko romantizuje a idealizuje".

Má opravdu na mysli toho FH, který spolu s Angelou Merkel prosazoval prodloužení sankcí proti Rusku?

S. Ševeček 28.1.2017 8:41

Věrozvěst Pravdy, nebo "demokratických" bludů

Zvonka to vyzerá na Novou demokracii, Říši klamu - přesněji říši klamu.

Kde - tuná!

M. Mruk 28.1.2017 8:11

Veřejnoprávní dezinformace

Nějak mi nejde být vyděšený z ruských dezinformací, když se na mě denně valí veřejnoprávní propaganda. Ta mě děsí mnohem víc. Například ve středu byla hlavní zpráva dopoledního Radiožurnálu informace o syrské holčičce píšící Donaldu Trumpovi prosbu o zastavení války v Sýrii. A včerejší reportáž v Událostech na ČT o změně právní kvalifikace domácího násilí v Rusku byla taky výživná.

V. Pavelka 28.1.2017 15:34

Re: Veřejnoprávní dezinformace

Boha jeho Mruk, nemůžete být vyděšený z ruských dezinformací když jste Rus zde žijící , ale měl byste , protože kdyby se rusům, tedy vám, podařilo to tady rozkotat tak to je jako by jste si i vy zhoršil životní prostor .

M. Mruk 28.1.2017 22:45

Re: Veřejnoprávní dezinformace

Vy by jste se (sic!) měl naučit česky.

D. Polanský 28.1.2017 8:06

Jaký klam a dezinformace se dostala

od Rusů k Vašim uším? Ke mně žádná. Vás totiž užírá, že Rusové jsou pravoslavní a že Rusové chrání svůj stát více než práva svých občanů. Ale proč ne? Je to zakázáno? Je někým nařízeno, aby postupovali jinak?

Prostě jste napsal ideologický blábol.

A. Reček 28.1.2017 7:32

Je to tak.

Bohužel Rusové neměli příležitost zažít demokratický způsob života ani v jedné generaci. Carské samoděržaví bylo během roku vyměněno krvavou totalitou bolševickou. A ta když krachla, stejně jako celý bolševismus a celý umělý SSSR, jen několik málo let nemohlo za Jelcina přiučit tamní občany demokratickému způsobu života. Bohužel.

D. Polanský 28.1.2017 8:10

Za ochlastu Jelcina

pokračoval rozpad Ruska. proto se Rusku tleskalo, věřilo se, že jeho vláda povede k dalšímu rozpadu Ruska na menší republiky. Ale smůla, hle Rusko je stabilnější. Ale nezoufejte, možná to u nás dopadne jako v Kosovu pod takotovkou vojsk NATO.

A. Reček 28.1.2017 8:33

Re: Za ochlastu Jelcina

A zde je právě výhoda, že jsme členy NATO. Nestrašte Kosovem. Podívejte se raději na agresi RF proti Ukrajině!

F. Lesniak 28.1.2017 7:03

Tak od příslušníka

prolhané náboženské sekty, která si na blábolech a lžích založila živnost, to opravdu sedí.

J. Fridrich 28.1.2017 7:03

Souhlas a pochvala za velmi dobrý rozbor Ruska-

Souhlas a pochvala za velmi dobrý rozbor Ruska-SSSR-Říše Zla pane Drápal - připojuji se. Rusko má temnou minulost-hlavně tu sovětskou, ale i putinovsko současnou.

Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také hladomory a přímé vraždy rudými komisaři Felixe Dzeržinského - zakladatele ČEKY, předchůdkyně GPU, NKVD a KGB ( zrůdy, která " vyučila " Jagodu, Berie a další bestiální vrahy ve velkém ). Také můžeme zmínit - z pestré nabídky rudých zločinů patřících spíše do Asie než do Evropy " přemíst'ování " celých národů. A třešnička na dortu byla totální nesvoboda jednotlivých občanů a povinné jásání nad těmito dříve vyjmenovanými " úspěchy ". Rusko se nyní vrací ke svým Imperiálním " choutkám " v jeho blízkém i vzdáleném okolí.. Je nebezpečné hlavně pro tu svou kombinaci evidentní chudoby a nevyspělosti své demokracie se svým silným raketo-jaderným potenciálem..

S. Ševeček 28.1.2017 8:50

Re: Souhlas a pochvala za velmi dobrý rozbor Ruska-

Zvonka to vyzerá na gulagy doma (Rusko), versus gulagy venku Západ).

P. Boublíková 28.1.2017 6:43

Hynek Kmonicek popsal Rusko mnohem lépe

Ve skutečnosti v americko-ruských vztazích soupeří dva typy korporátní kapitalistické demokracie. Západní, založený na ochraně občanských práv de facto proti státu. A východní, založený na ochraně státu de facto proti rebelskému občanovi. Z pohledu státu je vždy nejvýhodnější stabilita a zachování statu quo.

Přesto v našem typu demokracie zajišťujeme právo na další a další volby, a tím i věčnou svobodu výběru, který stabilitu ruší. Nelze nic naplánovat, nic dopředu vědět, ale vyberete-li si u voleb špatně, můžete to zanedlouho změnit. To vytváří na západní demokratické scéně vysoce nestabilní, leckdy až chaotické, ale politicky maximálně svobodné prostředí.

Naopak východní typ demokracie, představovaný Ruskem, chrání stát i jeho stabilitu, a proto musí svobody občana omezit. Západní demokracie směřuje ke slabému státu silných občanů. Její „východní model“ naopak k silnému státu slabých občanů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-zajmy-usa-spojene-staty-americke-rusko-f9j-/zahranicni.aspx?c=A170114_154434_zahranicni_ekl

V. Halašta 28.1.2017 6:54

Takže východní typ demokracie už není demokracie.

A ten popis je stejný, ne-li přesnější.

P. Boublíková 28.1.2017 7:32

Re: Takže východní typ demokracie už není demokracie.

Kmonicek oba typy demokracie zahrnuje pod jednu podmnozinu "korporatni kapitalistické demokracie".

Že ta východní demokracií není se vám imho jen zdá, protože jsme zvyklí na tu západní (přesto, ze byla přerušena půlstoletím diktatury).

P. Boublíková 28.1.2017 7:34

Re: Takže východní typ demokracie už není demokracie.

Mimochodem eu zacina mit slušně nakroceno k vychodnimu typu demokracie, což je zákonité, pokud si chce udržet existenci.

P. Lenc 28.1.2017 10:00

Re: Takže východní typ demokracie už není demokracie.

Paní Boublíková, vašim příspěvkům tleskám.

S. Ševeček 28.1.2017 8:47

Re: Takže východní typ demokracie už není demokracie.

Zkusil byste definovat demokracii?

(včetně toho nejlepšího příkladu?)

J. Fridrich 28.1.2017 10:21

Re: Hynek Kmonicek popsal Rusko mnohem lépe

Jak vidí člověk 21. století Svět -paní Boublíková- lze snadno vyhodnotit jednoduchou otázkou lidem nyní žijícím na světě - lehce přeženu - 7 000 000 000 lidí nyní žijících na naší planetě. Ta otázka by zněla prostě - kde chcete žít svůj život ? Jaké by byly v drtivé většině odpovědi na našich pěti kontinentech lze snadno odhadnout i bez "korektních" průzkumů, co myslíte, paní Boublíková ?

Tento "test" byl prakticky prováděn celé desítky let po II. světové válce kdy-a kam odcházeli lidé na celém světě - tedy zjednodušeně řečeno na Západ, nebo na Východ, snad všichni víme ? Kam se valí muslimové z Asie a Afriky nyní - to také není těžké říci, že ano ?? A uhádnout, co jdou na Západ dělat není snad také těžké....

J. Schwarz 28.1.2017 10:57

Re: Hynek Kmonicek popsal Rusko mnohem lépe

Jenže časy se mění. Zatímco v šedesátých a sedmdesátých letech odcházeli lidé na "západ" hlavně za svobodou / speciálně z komunistického bloku / dnes tam odcházejí lidé z "třetího světa", ze zemí už mnohdy 50 let "osvobozených" s pomoci "tábora míru" takzvaným "národně osvobozeneckým hnutím" hlavně za penězi, za vidinou lehčího života a s představou, že na západě budou žít podle stejných pravidel jako doma jen budou zajištěni, budou mít peníze, velké byty, auty, čisté okolí... Lidé z komunistických zemí cítili na západě možnost se uplatnit a žít z vlastní práce, dnešní imigranti chtějí zneužívat absurdně štědré sociální systémy dnešního západu a průmysl "ochrany lidských práv". Existuje spousta státem placených právníků, kteří se dobře živí tím, že žalují vlastní státy za to že údajně nedodržují všechny postupy v azylových řízeních popřípadně literu mezinárodních smluv...

P. Boublíková 28.1.2017 10:57

Re: Hynek Kmonicek popsal Rusko mnohem lépe

Ale vždyť ja proti západní demokracii nic nemám, kéž by vydržela, k tomu nám dopomahej Allah :-)

J. Schwarz 28.1.2017 10:41

Re: Hynek Kmonicek popsal Rusko mnohem lépe

Teď už je třeba si jenom přeložit do běžné řeči, co znamená "slabý stát silných občanů".Ten "slabý stát" na mne, "silného občana" uvaluje stále další a další regulace, byrokratické buzerace, když přímo nezvyšuje daně pak vyžaduje povinné certifikace, pravidelné revize všeho možného které musím zaplatit, zavádí povinnost všelikých "zařízení pro zvýšení bezpečnosti" v dopravě / elektronika a čidla v automobilech /, stále přísnější standardy pro bytové instalace - to všechno stojí "silného občana" nemalé peníze. Čím se vlastně projevuje ona "slabost státu" který zaručuje stále další a další volby? To, že se k moci dostane trochu jiná garnitura přece stát neruší. Většina západních společností je rozdělená zhruba na dvě poloviny a není na škodu si povšimnout, že ti, co dosud mají mírnou většinu si nějak zvykli na skoro ruskou formu "stability" státu - tedy na to, že nejsilnější politické strany nepředstavují skoro žádnou alternativu a všechny vládnou dle vůle současných elit. Jakmile ale hrozí opravdová změna, najednou by všichni ti "óbrhumánisté" hodili demokracii za hlavu, pořádají demonstrace a bojkoty. Když měli pár procent navrch, byl to "triumf demokracie". Když hrozí vítězství skutečné opozice, najednou by jim nevadila ani diktatury, jen kdyby byla "správná" a nadále prosazovala boj s CO2 a "pokrok" v kulturně-marxistickém pojetí.

J. Krásenský 28.1.2017 6:38

Pane autore,

když už něco kritizujete, neměl byste se téhož dopouštět sám. Ve větě "... věrohodný jako náš pan prezident Miloš Zeman, který nechce jmenovat M.

C. Putnu profesorem, protože se hlásí k homosexualitě, ale trpěl na

Hradě Jindřicha Forejta, který ji podle všeho praktikuje." máte dva podstatné posuny, které nelze nazvat jinak než manipulací.

I. Mertl 28.1.2017 9:08

Re: Pane autore,

Vám se na té větě něco nelíbí, pane Krásenský? Proč ji považujete za manipulaci? A jak vlastně pak definujete manipulací, pane ? Vyslovení názoru, se kterým nesouhlasíte?

J. Schwarz 28.1.2017 11:02

Re: Pane autore,

Kdyby pan Putna homosexualitu provozoval, byla by to jeho věc a nikomu by to nevadilo. Pokud ale běhá po Praze v růžových slipech s transparentem "katolické buzny zdraví..." už nevím koho, je to dost jiné. Pan Forejt, nemýlím-li se, zatím nenabarvil Hrad na růžovo ani nevyměnil standartu za "duhový" hadr.

J. Krásenský 28.1.2017 13:43

Re: Pane autore,

Není pravda, že Zeman nechce jmenovat Putnu profesorem protože se hlásí k homosexualitě. Posun ve významu v druhé části věty je v tom, že Zeman o případných Forejtových sklonech nevěděl o mnoho déle jež zbytek veřejnosti. Tedy jaké "trpěl na hradě". Takže to je druhá manipulace, klam a lež.

Jestli nechápete co je manipulace, račte si to nastudovat. Odborné literatury k tomu je dost.

Jaký má význam Vaše poslední otázka, tak to mi opravdu uniká.