27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

RUSKO: O pravé tváři Pussy Riot...

Rozsudek nad ruskými anarchofeministkami zvedl stavidla hněvu tvůrců veřejného mínění. V čem spočívá selhání "hlídacích psů demokracie"?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Udatný 27.8.2012 21:12

KGB - pravoslaví,

včera odpoledne jsem byl na oslavě narozenin a výročí svatby ve Wolkerově ul. na Praze 6, zasvěcení vědí, kdo v té ulici bydlí. Musel jsem ovšem přítelkyni slíbít, že nebudu mluvit o procesu s PUSSY, prakticky všichni vědí o co kráčí ale dělí se na vlastenčiky a amerikany. Jedni ... tvrdí, že se zde jedná o urážku víry/církvi, vždyť metropolita je bývalý vedoucí pracovník KGB, druzí tvrdí, že vše připravil Gorbačov, jiní, že vše je intrika aby amerikani mohli napadnout Rossiju. Nezastávám se děvčat ale vím jedno devadesát procent popů bylo schváleno a placeno KGB, nových, čistých popů je velmi ale velmi němnožko. Rusko má fašistickou vládu a je nebezpečím pro naši představu o civilizaci o světě.

V. Venc 27.8.2012 21:38

Re: KGB - pravoslaví,

Pane Udatný, starost o Rusko, jejich čistotu víry a popy, bude rozumné přenechat Rusům i KGB. A pokud naše představa o civilizaci bude řízena Bruselí, tak to určitě nebude radostná představa trvale udržitelného rozvoje.

Rozvoj Ruska se nezastaví, protože má všechno, co potřebuje a naším demokratických představách se bude jenom usmívat!

S. Udatný 27.8.2012 22:03

Re: KGB - pravoslaví,

představa, že Rusko má vše co potřebuje je buďto naivní nebo hloupá. Mám velmi rád Rusko, protože má něco co Evropa dávno ztratila ale to neznamená, že bude obdivovat vládu, která nedodržuje vlastní zákony, vládu, která pohrdá člověkem, vládu, která je přesvědčená o své jediné pravdě, vládu, která ví, že jedině ona zachrání svět. Tak s títmo já nechci mít nic společného a totéž si myslí i lidé, kteří žijí na teritoriu Ruské federace. Každý moskvič je Rus ale ne každý Rus je moskvič, a v tom je ten problém. Mezi moskvičem, který vládne a Rusem nemosvičem je sakra velký rozdíl.

V. Venc 28.8.2012 12:13

Re: KGB - pravoslaví,

Nic proti Vám, jenom je otázkou, co vlastně z toho Ruska máte rád! Myslím si totiž, že neumíte pochopit filosofickou výbavu Rusa, jeho duchovní zázemí. Ale to nic, jenom odpovídám.

B. Rybák 29.8.2012 11:51

Re: KGB - pravoslaví,

Zatím co západní Evropa pod bičem politicko-korektních, svou trvale udržitelnou moc nesmlouvavě budujících zelených, europeistických, feministických... inkvizitorů směřuje ke konci demokracie (momentálně už pouze postdemokracie), Rusko má teď nejliberálnější vládu ve svých dějinách. Má tedy mnohem větší naději než my.

P.S. Největším nebezpečím pro mnohé představy je realita. Vy snad máte pocit, že v EU je možné prosadit práva občanů, když v ní nelze prosadit ani přirozená práva celých národů? Co svedeme proti biopalivům, FV, zeleným parazitům, nevoleným EU-byrokratům, proti EU-antiamerikanismu, jak pomůžeme Srbům, Izraelcům ...?

D. Polanský 27.8.2012 18:51

Konečně i jiný pohled

Na NP zatím jenom nenávist k Rusku. Hezký článek.

M. Prokop 27.8.2012 22:20

Re: Konečně i jiný pohled

Jaká nenávist? Realita.

J. Novák 27.8.2012 18:24

Šedovous je zpět !

A pozor pane Semíne, velký pozor !

Horujete-li pro obnovení spolupráce mezi světskou mocí a duchovni mocí, dopouštíte se zločinu velezrady (není vyhrazen jen prezidentovi)napadáním demokratických principů republiky, jejímž jedním ze základů je PŘÍSNÉ oddělení moci světské a duchovní.

Zvážím další kroky všetně trestního oznámení.

Zdraví Šedovous

M. Prokop 27.8.2012 18:38

"Zdraví Šedovous"

Bolševík je nesmrtelný.

J. Novák 27.8.2012 18:23

Šedovous je zpět !

Pane Semíne, pěkně prosím,Vy se pokládáte za tvůrce veřejného mínění nebo za jeho arbitra nebo vlastně za co ?!

Snad jeho karatele nebo vzdělavatele?

Tápu v tom. Ve skutečnosti se chováte jako všechno výše zmíněné.

Šedovous

B. Tříska 27.8.2012 18:11

Dva roky za velkou výtržnost v chrámu

V souvislosti s odsouzením těch "holek" je třeba mít na paměti to, že udělat výtržnost v chrámu není jen tak: i kdyby člověk nevěřil v Boha, tak je zde urážka mnoha lidí, kteří věří (a možná nejen věří, ale také "vědí"), a také urážka tisíciletých tradic.Je zde skutečnost, že tato výtržnost byla spojena s urážkou Putina. A také je třeba se zamyslet nad tím, jestli ruský stát stejně pečlivě potrestal ty lidi, kteří - třeba ještě c době komunismu - šikanovali i zabíjeli kněze.

Za civilizovaný přístup bych považoval, kdyby "ty holky" skutečně byly odsouzené k významnému trestu, ale kdyby jim (jako znamení velkorysosti po útoku na svoji osobu) pan Putin dal nebo vyžádal milost. Pokud to v ruském právním řádu jde. To, co udělaly, bylo ošklivé. Důvod, pro který bych doporučil milost, je spíše neschopnost státu postupovat podobně i v jiných případech. Bylo by to dobré upozornění, že doba, která začíná, je jiná než ta, kdy bylo možné dovolit si k církvi skoro cokoli.

M. Prokop 27.8.2012 18:19

" A také je třeba se zamyslet nad tím, jestli ruský stát stejně pečlivě potrestal ty lidi, kteří - třeba ještě c době komunismu - šikanovali i zabíjeli kněze. "

Případně proč je současný patriarcha bývalý KGBák.

Jistě, je neslušné církev a věřící urážet, je více neslušné to "otaxovat" vazbou a basou natvrdo.

I Chesterton psal o úměrnosti. Ten ovšem nebyl ruský věřící.

J. Kanioková 27.8.2012 17:39

Já bych ráda vypíchla jeden zde napsaný názor p. Janovskou, který je naprosto perfektní

.."Kdyby to udělaly v evropské věřící křesťanské zemi, asi by se k soudu vůbec nedostaly, ale odsoudilo by je veřejné mínění TAK, že by pes od nich kůrku nevzal. To je přesně ten rozdíl mezi totalitou a demokracií."..

brilantní !

J. Kanioková 27.8.2012 17:45

Ještě

mnozí zde argumentují, že se někdo těch holek "zastává", že s nimi asi souhlasí... snad že se nám jejich způsoby líbí... uff...

MÁM POCIT, ŽE NEUMÍTE ČÍST !

Nečetla jsem nikde, že by se někdo zastával jich, ale že odsuzujeme státní totalitní způsob řešení této kauzy!

M. Prokop 27.8.2012 18:20

Re: Já bych ráda vypíchla jeden zde napsaný názor p. Janovskou, který je naprosto perfektní

Část toho veřejného mínění určitě.

Většině by to bylo nejspíš úplně jedno.

A. Reček 27.8.2012 16:51

Autor článku má pravdu

Už jsem k té provokaci těch holek se zde vyjádřil už dříve. Mí známí v Rusku potvrdili fakt, že tamní věřící byli vysoce pobouřeni způsobem veřejného vystupování, který byl v řadě případů nemravný a urážlivý.  To nakonec přispělo k tomu, že Putin dostal hlasy i od těch, kteří jej volit nezamýšleli.  Ti aktivisté zkoušeli až kam mohou ve svých provokacích zajít a vymazaný, dutý mozek těch holek to dodnes nechápe.  Jinak souhlasím s příspěvky p. P.Moravčíka a V.Kusého.

V. Kusý 27.8.2012 18:02

Re: Autor článku má pravdu

To, co napsal pan Moravčík je naprosto brilantní a dokonale vystihuje situaci. Lepší hodnocení tady zatím opravdu nikdo nenapsal.

M. Prokop 27.8.2012 18:40

"To nakonec přispělo k tomu, že Putin dostal hlasy i od těch, kteří jej volit nezamýšleli. "

Jo, volebních podvodů prý bylo až až.

Jak je v Azbukistánu zvykem.

Na to ovšem nějaké Splašené 3,14či nemají vliv.

B. Hamal 27.8.2012 14:28

Ruské hrozny visí vysoko

V dnešním Global Research se lze dočíst:

V článku nazvaném "Americká dlouhodobá kampaň za destabilizaci Ruska ( http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=32442 ) píše E:Dreitser,  že vzhledem k selhání všech skrytých podvratných pokusů s použitím "měkké síly" "západní imperialisté nyní aktivují svoji síť teroru na Kavkaze, aby dosáhli silou toho, co nedokázaly jejich špionážní sítě v tichosti: destabilizovat Rusko."

Selhání se týká i pokusu obnovit a oživit protestní hnutí, či inspirovat mezinárodní pobouření v souvislosti s kontraverzí kolem Pussy Riots.

V článku "Senzační kousek Pussy Riots podporován US státním departmentem" píše T.Cartalucci: V roce 2009 dva muži v Anglii dostali 3-4 roky vězení za "nevhodné a urážlivé "rasistické letáky".  Na rozdíl od Pusy Riots nevtrhli do synagogy, jen letáky strčili do jejích dveří. (Tento a obdobné příklady viz: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=32395

J. Dobrý 27.8.2012 14:18

proti tradicnim predstavam

"proti každému řádu vycházejícímu z tradičních představ"

Sam jste to rekl! Vam vadi predevsim nerespektovani Vaseho nazoru na svet. A za to je odsuzujete.

Chcete sokovat ostatni? Staci precist Bibli/Genesis cast o Sodome a Gomore. Lot se doslechl ze buch bude zasahovat do deni a zemi, sebral svoji zenu, dve dcery a zmizel. Zena prisla k uhone a protoze nebylo jinych vhodnych muzu, Lot udelal dceram tolik deti ze to stacilo na zalozeni dvou narodu. To me sokuje vic, nez nejake kure nacpane vite kam.

PS: neopisoval jste z rudeho prava s nahrazenim "Plastic People" za "Pussy Riot". Text by tomu odpovidal.

J. Dobrý 27.8.2012 14:24

Re: proti tradicnim predstavam

Kdo neveri, tak je to Genesis 19 vers 30-38

F. Matousek 27.8.2012 15:20

Re: proti tradicnim predstavam

pane Dobrý usetrete me ctení z bible.

Jinak máte naprosto pravdu. Komousove nám to predvedli v 70. letech, jak se zachází s jinoverci. Církev by nám to nejradeji predvedla také, ale uz nemuze upalovat koho se jí zamane. jen v Rusku jeste prezívá stredovek a autor - blb to obhajuje.

J. Dobrý 27.8.2012 16:15

Re: proti tradicnim predstavam

Precist si bibli ale stoji za to. VETSINA vericich ji totiz nezna celou. Zvlast nektere casti stoji za konfrontovat s vericimi.

Hezky pribeh je o Onanovy. Buh ho potrestal protoze odmital oplodnit zenu sveho bratra. Tudiz Bible je diametralne odlisna od soucasne praxe a verici to vetsinou ani nevi.

M. Prokop 27.8.2012 13:11

Když on ten Semín je "Pussy Riot" naruby.

Pokud v Rusku přehánějí trestání, neznamená to, že protestující jsou nutně andělé či naopak ďáblové.

J. Stejskal 27.8.2012 16:39

Re: Když on ten Semín je "Pussy Riot" naruby.

To je přesně ono! Čtu tuhle debatu chronologicky a pořád si říkám, že tohle musím napsat! Dva roky v Rusku je asi velký nářez, ale ty dívky po tom, co dělaly před tím, věděly do čeho jdou. A přesto do toho šly. Mají to, co chtěly - jsou slavné. Ale pan Semín tlačí moc na pilu. Vždycky. Proto mu těžko někdo bude fandit.

F. Matousek 27.8.2012 12:52

kde se tu vzal

ten Semín ?

Pes má urcitou úroven a orientaci. Konfrontacní clánky jsou tu vítány. S.acky pana Semína mi ale pripomínají Rudé právo z let 70. a to zde opravdu netreba.

M. Prokop 27.8.2012 13:11

Re: kde se tu vzal

Nejhorší odrůda katolicismu.

M. Kosejk 27.8.2012 12:28

tak se přestěhuj do Ruska

V Rusku by ti to vyhovovalo. Za provokaci v kostele se dávají 2 roky basy. A demonstrace homosexuálů jsou rozháněny a bity. Pokud se ti 2 roky basy zdají adekvátní a nevidíš, že ruská církev je opravdu jen Putinova dobře placená děvka, tak jsi jen náboženský úchyl.

F. Matousek 27.8.2012 13:10

Re: tak se přestěhuj do Ruska

Urcitý posun k lepsímu, je v Rusku patrný. Drív se zavíralo za nic na 25 let do pracovních táboru, dnes za výtrznictví 2 roky do vezení.

Nechme to na nich, jenom at se zase nestanou nasím vzorem. Blbcu, kterí by jim rádi nabehli, je u nás, zdá se, stále jeste dost.

A. Novák 27.8.2012 12:25

ROMAN TÝC šel kdysi do basy proto,

že nezaplatil pokutu, když vyměnil pár sklíček na semaforech. Cítil se nevinen. Veřejné mínění ten trest přijalo, I když to byla jen soudní obezlička. Kdyby Pussy Riot dostaly pokutu, jistě by jí taky odmítly zaplatit a pak by šly do basy. Veřejnost by zůstala v klidu a noviny by neměly o čem psát.