16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

RUSKO: Asymetrie

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Harpyje 19.12.2009 11:26

Re: Nejsem politik, ani novinář,

;-D ;-D ;-D Hlavně, že milujete rodný jazyk a ovládáte pravopis Vy!

čtenář 19.12.2009 11:34

Re: Nejsem politik, ani novinář,

Píše za svý. Není za to psaní, na rozdíl vod tý Hybáškový, placenej.

Harpyje 19.12.2009 13:02

Re: Nejsem politik, ani novinář,

Vona ale taky není za ten svůj blog (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-hybaskova.php) placená. Třeba je to nějaká, mně neznámá ruská zvláštnost :-P, ale v civilizovaném světě si autoři píšou za svý, čtenáři.

krmič 19.12.2009 14:29

Re: Nejsem politik, ani novinář,

"v civilizovaném světě si autoři píšou za svý"

Takže třeba novináři se ve skutečnosti živí vykládáním vagonů a píší ve volném čase? Zejména to platí o sepisovatelích PR? Autoři románů dávají svá díla nakladatelům zadarmo? Nestačím se divit. 8-o

strejda 19.12.2009 12:19

Re: Nejsem politik, ani novinář,

Aleš je politikem a oblažuje nás stále stejnými oblbujícími "moudry"? Pokud ví, není! Víte, bývaly časy kdy byl rozdíl mezi pány a kmány. Od pánů se očekávala úroveň a od kmánů zdravý rozum. Aleš má zdravý rozum ale mluvit o úrovni u paní Hybáškové je nonsens.

Bidlo 19.12.2009 13:25

Re: Nejsem politik, ani novinář,

Komunistická podřadná spodina, kterou zde ráčíte s takovou důkladností representovat, nemá ani úroveň, ani zdravý rozum.

Dolly 19.12.2009 10:59

Prolistovala jsem

učebnice dějepisu svých dětí a vnuků a zjistila, že skoro všechno, co přišlo z východu byl průšvih. Na to teď přichází i paní Hybášková. Nicméně Rusko je 1/8 (?) rozlohy souše s obrovskými zdroji. Z toho vyplývá úkol pro okolí Ruska hledat, případně vytvářet možnosti menší závislosti na Rusku.

Jan 19.12.2009 11:31

Re: Prolistovala jsem

Již se stalo, a výsledky?Rozvrácené zemědělství, zrušené cukrovary, rozprodaný státní majetek, více jak bilionový státní dluh, a mohl bych pokračovat.Toť zatímní výsledky vyhledávání nových možností.Co vy na to milý/á Dolly.Nějak se to nedaří, že!

ps 19.12.2009 12:57

Re: Prolistovala jsem

"rozvrácené zemědělství"? CO nepovíš? Mě ty výsledky přijdou tisíckrát lepší než tyhle výsledky:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-kohout.php?itemid=2773

čtenář 19.12.2009 11:45

Re: Prolistovala jsem

Dějepis, je-li skutečně nahlížen bez předsudků jasně dokladuje, že to nebylo Rusko, které útočilo na sousedy (s výjimkou Ivana Hrozného a jeho invaze, nicméně pochopitelné, proti Kazaňskému chanátu). Veškeré posuny na západ, sever i východ a jih byly pouze vyústěním předchozích pokusů sousedů Ruska o proniknutí do ruského státu. Rusové se ovšem vždycky ubránili a potom si pro agresora "došli" a jaksi tam, jemu natruc, zůstali. Stačí si vzít jenom účast řádů německých a livonských rytířů. ataky ze strany Poláků (které dosáhly vrcholu za tzv. smuty), Švédů (až do porážky u Poltavy), z východu a jihu to byly nápory všech možných mongolských a turkických hord. A Rusové to všechno nejen ustáli, ale dokázali dojít do protiofenzívy a rozdrtit tyto všechny nájezdníky. Nakonec se do ruských poměrů zapletla i střední a západní Evropa (to zejména za soudruha Napoleona Bonaparte). A zase stejná historie. Ozbrojený vejlet Evropanů do Ruska a jejich porážka. Posledním výletem byla WW2.

Hanák 19.12.2009 11:58

Re: Prolistovala jsem

Jo, jo čtenáři, jen čtěte dál - ale někdy se vyplatí číst i mezi řádky!

čtenář 19.12.2009 12:07

Re: Prolistovala jsem

U dějepisu je nejlepší číst faktografii, nikoliv výklady historie. Nazdar.

strejda 19.12.2009 12:21

Re: Prolistovala jsem

Co vy čtete mezi řádky? Třeba to, že nebýt Mnichova a II.světové války tak by ruský kůň z Vltavy nepil?

Bidlo 19.12.2009 13:28

Re: Prolistovala jsem

Běž se zeptat do Finska, Maďarska, Polska, Gruzie či Afghánistánu, když už ti nestačí zdejší lekce ze srpna 68 na téma ruská mírumilovnost!

Jakub S. 19.12.2009 15:28

Re: Prolistovala jsem

Ále to je u tohohle čtenáře marný... čte naprosto blbě.

čtenář 19.12.2009 15:36

Re: Prolistovala jsem

Nět. On čitájet tol´ko fakty, švejku.

Eto lučše vsjego. :-D

Ivan 19.12.2009 17:01

Re: Prolistovala jsem

Pokud máte na mysli zimní finskou válku, tak ta byla se SSSR, ne Ruskem.   V období carského Ruska byli Finové zčásti pod vládou ruského cara, zčásti pod vládou švédského krále. Z iniciativy cara pak vznikl samostatný finský stát.  Pokud máte na mysli Maďarsko, tak to bylo spolu s Německem poraženým státem a pořádek tam udržovala opět sovětská armáda,  ne ruská. Stejně tak v Afghanistánu účinkovala sovětská armáda. Teprve teď by američané chtěli, aby se Rusko připojilo k jejich pokusu o okupaci Afghanistánu. V Gruzii se pak jednalo o ochranu obyvatel samostatných států Jižní osetie a Abcházie proti gruzínskému agresorovi a gruzínské genocidě. Stačí si přečíst zprávu komise mírových sil OBSE (velitelem britský plukovník) o průběhu gruzínského útoku. (Pokud ovšem nemáte na mysli  události před dvěma stoletími, kdy po opakovaných prosbách delegace gruzínské šlechty, která na kolenou prosila cara o pomoc proti Osmanské říši  a o to, aby se stali ruskými poddanými a byli tak zachráněni před Turky a  car po velkém zdráhání pomohl.)  V srpnu 68 jsem v ČSSR viděl sovětská vojska a v nich Ukrajince, Lotyše, Moldavany, Gruzínce, Kazachy a Tadžiky, Rusy i Litevce. Taky jsem tady ovšem viděl i armádu polskou a maďarskou.

hsm 19.12.2009 18:59

Re: Prolistovala jsem

Protiargumenty rusofobů došly.

EUGEN 19.12.2009 10:00

Paní Hybášková

v evropském parlamentě propagovala Izrael místo,aby hájila zájmy ČR.Kdo jí platí v současné době ?

ps 19.12.2009 10:30

Re: Paní Hybášková

A kdo platí tebe? I když pravděpodobně to nebude nic moc. Za ten výpotek, by ti ani ten nejzoufalejší rezident nedal ani zlámanou grešli.

EUGEN 19.12.2009 10:35

Re: Paní Hybášková

Máš pravdu já opravdu od paní Hybáškové nejsem tak dobře placen za propagaci států,které nedodržují základní lidská práva.

ps 19.12.2009 11:17

Re: Paní Hybášková

To zřejmě ne, místo toho se snažíš prosadit  v oboru plivání na lidi, kteří chtějí prosazovat realistickou blízkovýchodní politiku ČR a EU.

Jakub S. 19.12.2009 13:19

Re: Paní Hybášková

Á je-to-zase-tady, jasně: Žžidi - !! Tak tak... věčný vděčný kolovrátek. Omezenců a darebáků. Tertium non datur (to je jedno, že tomu nerozumíš...)!

cicero.jan 19.12.2009 9:44

Je zajímavé jak se strhla

smršť plivačů. Něco jako kdysi voják zo zničil Archimedovy kruhy. Zákony Archimedovy platí dodnes, o vojákovi se ví jen to ničení. Nikdy jsem neslyšel, že by některý soptil a plivač, pokud se ukáže, že se mýlil, sebekriticky sdělil, ano byl jsem osel, i když ono to v případě, že se neposlechne varování je už stejně na houby.

PU 19.12.2009 9:52

Re: Je zajímavé jak se strhla

Ach Bože, to je "smršť". Ale blábolu! Člověče, čtete to po sobě, vždyť to nemá hlavu ani patu!

cicero.jan 19.12.2009 9:53

Re: Je zajímavé jak se strhla

A zase jeden profík!

Malý Aston 19.12.2009 9:06

Jano,Janičko je pozdě na agitaci!

Já chápu, že se volby blíží ale Vám nepomůže ani svěcená voda.Prostě končíte a s tím se musíte smířit.:-P

PU 19.12.2009 9:53

Re: Jano,Janičko je pozdě na agitaci!

Vážený, mluvte k věci, propagandou zavání vaše "inteligentní" a všeobjímající poznámka!

čtenář 19.12.2009 11:36

Re: Jano,Janičko je pozdě na agitaci!

:-) Pouze lehce shrnul, co se obecně tuší.

Jan 19.12.2009 11:37

Re: Jano,Janičko je pozdě na agitaci!

Musím se zastat:"To není propaganda, ale konstatování holého faktu!"