21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

PRÁVO: Gangsterská akce

Účelové zneužití údajné bombové hrozby k politicky motivovanému únosu civilního dopravního letadla je stejný zločin jako samotný akt teroru. Zejména, je-li strůjcem takového únosu stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 25.5.2021 12:49

Je, ale zrovna v Rusku nebo Bělorusku ne zase až tak slabý jako třeba zde.

K. Křivan 25.5.2021 10:59

Blahopřeji Slovákům ! 3:1 nad Rusy !

Š. Hašek 25.5.2021 11:02

Nic o tom nevím. Já bruslil na ledě v lednu, teďkonc se koupu v rybníce. Nemám trenky polepený reklamama a neklaním se politikům.

Zkráceno.

J. Ziegler 25.5.2021 10:35

Proti zločinnému Bělorusku je třeba zavést tvrdé sankce.

I. Štípek 25.5.2021 10:42

Já věděl, že se to Zieglerovi bude líbit!

Š. Hašek 25.5.2021 11:01

V krátkosti popište jaké. O Bělorusku víte prdlajs.

Zřejmě si myslíte, že Bělorusko/Rusko běží na povel z brusele/našeho Vystrčila/náměstí s Minářem/Mirky Němcové, ...........

P. Milan 25.5.2021 12:49

Na povel z Brusele ne, na povel z Moskvy jo.

Š. Hašek 25.5.2021 10:11

.... tak tohle chlapcům z CIA nevyšlo.

K. Křivan 25.5.2021 10:35

A co jim nevyšlo ?

Š. Hašek 25.5.2021 10:59

Aby ta provokace skončila spadlým letadlem, stopy zameteny a zázračně nalezeny pasy nějakých ruských agentů. Pochopitelně namočené v novičoku a pohlednice z Prahy ........

Pane Křivane, víte, jsme poněkud dále než když se tvořilo Kosovo a americký president hrál na malé straně na saxík ...... . A Putin se mi obecně zdál značně inteligentnějším než nějaký zfalšovaný Obama. Půjčil byste Bidenovi svoje vnoučata? Na den?

K. Křivan 25.5.2021 11:01

Ani na vteřinu. Půjčil bych mu jednu z mých kulek. nejlíp tu 9mm.

Š. Hašek 25.5.2021 11:03

Jste drsnější než já.

Myslíte, že by 16 stačilo?

L. Beneš 25.5.2021 11:06

Už jsem se bál, že napíšete tu levou.

K. Křivan 25.5.2021 11:10

Ale fuj ! ;-D ;-D;-D

K. Dvořák 25.5.2021 17:25

Ta lehkost, se kterou vy tu při každé vhodné i nevhodné příležitosti demaskujete rejdy CIA, je nesnesitelná. Slušně řečeno. Co "chlapcům z CIA nevyšlo"? To mají tak dlouhé prsty, že dokázali přimět běloruské "orgány" zadržet Protaseviče, který byl úplně čirou náhodou na palubě a o kterého vlastně vůbec nestály?

I když to budu posuzovat hodně střízlivě, tohle smrdí darebáctvím. Darebáctvím běloruského režimu. A dost těžko si dovedu představit, že z toho může Lukašenko vyjít jen jako malej gauner.

M. Valenta 25.5.2021 10:04

Osobně bych začal bojkotem běloruských hokejistů.

Š. Hašek 25.5.2021 10:14

Jo. Když se u nás v rachotě něco šustlo, i ty kuchařky v závodce nedostaly prémie. Ty za to mohly nejvíc.

Ostatně - to není sport, to je špektákl. A politici se předhánějí, kdo to bude koučovat!!!

Gazdík bude něco bojkovat!!!??? No tě noha!

V. Povolný 25.5.2021 10:00

Bělorusko si říká o totální blokádu svého vzdušného prostoru. To by byla správná odpověď. Uvidíme, jestli se EU pochlapí, ale soudím, že spíš ne.

K. Křivan 25.5.2021 10:36

Takže Bělorusko oblétnout ? Nezdraží to letenky ?

L. Beneš 25.5.2021 11:07

Jistě si rád připlatíte.

P. Milan 25.5.2021 12:51

Trošku jo, ale ne moc.

Oblétávání Ukrajiny, kvůli ruskému řádění, je dražší.

Š. Hašek 25.5.2021 11:19

Ale no tak!

Několikrát jsem přes Bělorusko letěl či jel vlakem. Velice zajímavé. Měl jsem ovšem to štěstí, že se mnou jeli/letěli jen samí sprostí civilové.

Zajímavá je Vaše myšlénka, že jako by se ta Leyenová s Jourovkou měly pochlapit. Jako brusele? Skalpelem a práškama to je už jak rýma, politicky/mozkově to je horší.

I. Polák 25.5.2021 9:27

Toto je TEST!

Jediná možná reakce ne tuto akci je: Toálně zablokovat Bělorusko zavřít jakékoliv kohoutky, zrušit jakákoliv vyslanectví, atd. atd A to vše do doby, kdy Bělorusko dotyčného novináře doručí do cíle původního letu. Potom ať si ho soudí v nepřítomnosti, žádají o vydání atd., jako kdyby se tato událost nestala.

Cokoliv jiného je projev slabosti navádějící k napodobování podobných činů.

Politici zjevně selhali, už je prošlá doba, kdy tato akce měla nastartovat. Divím se ale, že se nespojí všechny letecké společnosti, úřady pro letectví a vyšetřování leteckých nehod a pod. Ty by sice nemohly zavírat vyslanectví, ale že by na Bělorusko nenašly pořádné páky?

F. Navrátil 25.5.2021 9:53

Vaše přání je také přáním Putina a Lukašenka. Ihned po zablokování Běloruska se země spojí s Ruskem.

K. Křivan 25.5.2021 10:39

Taky si myslím. R^

J. Ptáček 25.5.2021 11:17

Nejsem si jist zda Putin zrovna stojí o spojení s Běloruskem. Se zemí, která nemá suroviny a je i ve srovnání s Ruskem chudobná. A kde každou chvíli občané vychází protestovat do ulic. On už stačí ten Krym, kde je chudoba, nemají dostatek pitné vody, nefungují příjmy z přímořské turistiky atd.

P. Milan 25.5.2021 12:52

Stojí, zase kousek impéria zpět. Nestojí spíš Lukašenka, chce být sice lump, ale po svém. Jenže Putina potřebuje.

K. Křivan 25.5.2021 10:38

To myslíš ruskou naftu a plyn ? ;-D ;-D ;-D

I. Polák 25.5.2021 15:29

Je hezké si z toho dělat legraci a politické souvislosti jsou samozřejmě jasné, ale já nestojím o to abych při cestě na- a z- dovolené letěl s mezipřistáním v Minsku a zdržením 8 hodin.

A pokud vám to nedošlo, jde o událost na úrovni bomby uložené do letadla. Na aféru Lockerbie nakonec Kadáfí dojel a hlavně už se od té doby další bomby v letadlech moc nevyskytovaly. Pravda, i díky preventivním opatřením, ale to co navrhuji je také preventivní opatření.

L. Frankel 25.5.2021 9:21

A zastal jste již někdy "kritika amerického režimu" E. Snowdena? Nebo máte dvojí metr?