Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POMOC USA: Stručné zhodnocení

V sobotu večer prošel americkou Sněmovnou reprezentantů zákon autorizující letální pomoc bránící se Ukrajině ve výši 60,84 miliard dolarů (cca 1,4 biliónu Kč). Jaký byl plán Ruska?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AT

A71l58e94š 23T75e32p40l75ý

22. 4. 2024 21:59

Schválená pomoc USA Ukrajině:

28 mld – nákup nových zbraní pro USA - Ukrajina dostala/dostane zbraně a munici, které jsou tímto nahrazovány

6 mld - financování ozbrojených sil USA v oblasti - satelity, AWACS, základny...

5,6 mld - nové granáty a munice (ekvivalent cca 1 mil. granátů 155, 200 dnů á 5 tis.)

2,7 mld - nové rakety (ekvivalent cca 500 raket pro Patriot)

7,9 mld - finanční výpomoc - poradci, boj s korupcí, sledování využívání pomoci atd.

1,6 mld - půjčka - na nákup US zbraní

https://www.kyivpost.com/analysis/31327

0 0
možnosti
LZ

L75u63i16s 95Z91í29d65e42k

22. 4. 2024 17:51

No ono z těch 60 miliard dolarů na zbraně a munici na Ukrajinu půjde je zlomek. Většina zůstane, jakjinak, Američanům.....

0 0
možnosti
PB

P27e39t97r 75B98r75e52c67í59k

22. 4. 2024 15:51

;-D ... tak stále platí: „Demokracie války nezačínají, ale vyhrávají“ Plukovník Ivo Zelinka ;-D Plukovníku, kolik válek od r. 1945 začali USA a kolik jich vyhráli ?? Já vím určitě, že od r. 1945 1, Ovlivňovali všechny volby kde se jen dalo. 2, POdporovali / založili všechny teroristické spolky co existují. Včetně Hamásu. PS: USA si vyhrazují právo hájit svoje zájmy kdekoliv na světě :-(!! Proto je teď pakují z Afriky https://www.pokec24.cz/politika/v-kongresu-biji-na-poplach-situace-americkych-vojaku-v-nigeru-se-stava-zcela-kritickou/

0 0
možnosti
JM

J93i43ř35í 16M54i54k55e83š

22. 4. 2024 11:37

Může mi, prosím, někdo napsat, jestli zde diskutovaná pomoc je darem nebo půjčkou? V německých zprávách (ZDF) jsem zaslechl slůvko "Darlehen", což by byla půjčka, ale nejsem si jistý.

0 0
možnosti
PH

P49e54t45r 10H17a10t69i73n23a

22. 4. 2024 12:02

Podle toho co se o tom psalo (a je třeba si uvědomit, že toto není finální text, ale bude ho ještě projednávat Senát USA), tak je to tak že

a) část té pomoci je dar

b) druhá část té pomoci je sice půjčka, ovšem současně je tam hned zdůrazněno, že prezident USA bude mít pravomoc tu půjčku Ukrajině odpustit.

0 0
možnosti
JCS

Citát:

Nyní a během posledních dvou let Ukrajinci s méně než třemi procenty našeho vojenského rozpočtu eliminovali 87 procent předválečných pozemních sil Ruska, 63 procent jejich tanků a 32 procent jejich obrněných transportérů bez ztráty jediného amerického vojáka, díky své odvaze a díky vybavení, které dostali od nás a našich evropských spojenců,“ vysvětlil Warner v rozhovoru pro CBS, proč se vojenská podpora Ukrajiny USA vyplácí.

Chce někdo něco dodat?

Dobyvačná ruská válka se nesmí vyplatit .

0 0
možnosti
KK

Takže už neplatí, že co bylo ukradeno, musí být vráceno ?

Takže už neplatí, že vůle lidu je nad vůlí papalášů ? Že výsledek referenda je nad kecy politiků ?

0 0
možnosti
KK

Kyjevská vojska zatím stále ovládají menší část DLR, ale ruská vojska se blíží se Kramatorsku. LLR už je prakticky nezávislá na Kyjevu. Zdá se, že pokud kyjevský režim nezasedne urychleně k jednacímu stolu, bude RF také usilovat o navrácení tradičního ruského region Charkov, Záporoží a Oděsy k Rusku.

0 0
možnosti
JL

USA byly rozhodující silou v 1. i 2.sv.válce. Bez jejich masivní pomoci SSSR by Hitler pravděpodobně tu první zimu v Rusku ustál.... takže to schválení pomoci Ukrajině je zásadní a hlavně bude pokračovat bez ohledu jestli příštím prezidentem USA bude jeden či druhý. Inu není to poprvé, co se Rus přepočítal. např. pakt Ribbentrop-Molotov. J.L. end

0 0
možnosti
JK

Američané do první světové války zasáhly, až když to bylo výhodné pro ně. Na začátku války USA byly striktně neutrální, americké úřady dokonce stejným dílem umožňovaly využívat dálnopis jak pro Británii, tak pro Německo.

Druhá světová válka měla být to samé. Ale škrt přes rozpočet udělali Japonci útokem na Pearl Harbour. Mimochodem Britové věděli o chystaném útoku na Pearl Harbour ze strany Japonců, ale Američanům to neřekli. Právě proto, aby je zatáhli do války.

Na obou válkách USA neskutečně vydělaly. Aby Británie dostala od USA pomoc, musela se v prospěch USA vzdát většiny svých zámořských vojenských základen. Británie mimochodem splatila půjčky z druhé světové války jenom relativně nedávno - možná před 10 lety.

0 0
možnosti
FN

Z částky 61 mld. dolarů půjde polovina na zbrojní programy v USA a druhá polovina je poskytnuta Ukrajině, která těmito penězi bude sanovat výdaje válečného státního rozpočtu. Zejména platy státního aparátu a vojáků. Zbytek půjde na nákup munice, která je sice vyrobena, ale nemá ji kdo zaplatit.

0 0
možnosti
KK

Zapomněl jste na velkou část, kterou rozkradou Zelenský a jeho kámoši oligarchové.

0 0
možnosti
Foto

V které jsme rubrice? Zábava?

0 0
možnosti
RL

Vidím to trochu jinak. Půl roku dalšího zbytečného válčení bez výrazného posunu za cenu tisíců životů. Pak zase dojdou prachy a bude se brečet o další. :-P

0 0
možnosti
LZ

Kdyby rus ihned vysmahnul zpátky na své výsostné území, tak je také ihned po zbytečném válčení za cenu tisíce životů.

Ustupovat agresorovi je vždy jen odklad jeho další agrese.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz