2.12.2022 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

POLITIKA: Abbásův skandál v Berlíně

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Význam tohoto rčení zná důvěrně od 16. srpna spolkový kancléř Olaf Scholz. V Berlíně hostil předsedu Palestinskoarabské autonomie Mahmúda Abbáse – a ten se mu „odvděčil“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 18.8.2022 8:44

Proč chce stále někdo jednat s kdejakým imbecilem.

H. Lukešová 18.8.2022 8:14

Palestinské zneužití holocaustu

Roku 2018 Jen několik dní před dnem paměti obětí holocaustu a hrdinů, který si připomínají Židé na celém světě během dubna každého roku, se Palestinská samospráva dopustila šokujícího projevu protižidovské nenávisti. Palestinská televize ve svém pořadu zneužila fotku z nacistického koncentračního tábora Nordhausenu, kterou pořídili postupující američtí vojáci, když osvobozovali Evropu, po vstupu do tábora zde nalezli tisíce mrtvých těl, většinově židovských obětí, ale palestinští novináři tvrdili, že mrtví lidé na fotce jsou ve skutečnosti zavraždění Arabové, které měli údajně usmrtit Židé, v odkazu na teroristický útok spáchaný Irgunem v arabské vesnici Deir Jasin dne 9.4.1948. Palestinská televize pomocí digitální techniky pozměnila fotografii, vymazala pruhované oblečení obětí koncentračního tábora a obrazy amerických vojáků, kteří se stali svědky válečných zločinů spáchanými většinově německými nacisty, a posléze prohlásila, že židovští bojovníci usmrtili a spálili arabské obyvatele v peci vesnice Deir Jasin.

Vyjma popírání či zneužívání holocaustu ze strany tzv. Palestinců si můžeme všimnout i jejich velebení nacistů a nacistického režimu. Adolf Hitler patří mezi nejoblíbenější postavy z historie mezi palestinskou ulicí. Hitlerův Mein Kampf a jiná nacistická literatura je snadno k sehnání na autonomních území, kde vykonává svou moc Palestinská samospráva a bohužel i v celém muslimském světě. Například dlouholetý člen „umírněného“ Fatahu Tawfik Tirawi v jednom televizním pořadu uvedl, že Hitler nebyl morálně zkorumpovaný, ale statečný“. Stejně tak palestinští Arabové pojmenovali školy, ulice a významná místa po nacistických válečných zločincích např. nechvalně proslulém po nacistickém spolupracovníkovi Muftim Aminovi Al Husseinovi či Hassanu Salamehovi.

H. Lukešová 18.8.2022 8:19

Al Husseini byl velkým Muftím v Jeruzalémě v době britského mandátu. Během druhé světové války se přestěhoval do Berlína, kde se stal přímým spolupracovníkem nacistů a navázal důvěrný vztah s SS Reichsführerem Heinrichem Himmlerem, mužem zodpovědným za vyhlazení milionů Židů. Husseini založil muslimskou legii SS, která měla zodpovědnost za povraždění tisíců Chorvatů, Srbů a především Židů a proto se dostal na seznam hledaných válečných zločinců. Když Němci v průběhu druhé světové války nabídli svobodu pro 5000 židovských dětí, Husseini byl proti jejich propuštění a prosadil, aby děti byly deportovány do různých vyhlazovacích táborů, kde zahynuli v plynových komorách.

Hassan Salameh byl vůdcem arabských gangů v regionu Lod a Jaffa v průběhu třicátých a čtyřicátých let minulého století. Byl věrným následovníkem Amina Al Husseiniho. Roku 1941 se stal nacistickým agentem, byl poslán na misi do britské mandátní Palestiny s cílem zahájit velkou vzpouru proti Britům, ačkoliv zastávali vyhraněný proarabský postoj a důsledně bránili židovskému přistěhovalectví do Palestiny, ale jeho nejhorší úkol byl otrávit vodní zdroje v Tel Avivu. Spiknutí bylo objeveno a zmařeno Brity. Roku 1947 byl Salameh jmenován Husseinim jako zástupce velitele armády Svatého džihádu, který roku 1948 bojoval proti Izraeli.

Hassan Salameh byl vůdcem arabských gangů v regionu Lod a Jaffa v průběhu třicátých a čtyřicátých let minulého století. Byl věrným následovníkem Amina Al Husseiniho. Roku 1941 se stal nacistickým agentem, byl poslán na misi do britské mandátní Palestiny s cílem zahájit velkou vzpouru proti Britům, ačkoliv zastávali vyhraněný proarabský postoj a důsledně bránili židovskému přistěhovalectví do Palestiny, ale jeho nejhorší úkol byl otrávit vodní zdroje v Tel Avivu. Spiknutí bylo objeveno a zmařeno Brity. Roku 1947 byl Salameh jmenován Husseinim jako zástupce velitele armády Svatého džihádu, který roku 1948 bojoval proti Izraeli.

H. Lukešová 18.8.2022 8:21

Palestinské děti jsou palestinskými předáky vychovávány k zběsilé a nesmiřitelné nenávisti k Židům a obdivu k Hitlerovi, glorifikují ho kvůli jeho úsilí o vyhlazení židovského obyvatelstva a tvrdí, že by měl být Hitler oceňován na celém světě, protože vyhlazováním Židů měl světu „poskytnout službu“.

A co je ještě horší i podporovatelé tzv. Palestinců na západě např. organizace „Studenti pro spravedlnost v Palestině“, její členové popírají holocaust, vysmívají se vyvražděným Židům během druhé světové války, oslavují zavraždění 6 milionů Židů.

https://player.vimeo.com/video/247680980

P. Nešvara 18.8.2022 9:22

Teda jste pěkně odvážná, v dnešní době podlézání muslimům připomínat styky velkého muftího s Hitlerem. R^ Jinak co se týče toho otrávení vody, židé po válce zkusili něco podobného v Německu. Moc se to nemedializuje, zdroj bych asi po větším úsilí dohledal. Naštěstí ani jedné partě to nevyšlo.

H. Lukešová 18.8.2022 9:28

Ano, Židé se o to pokusili, to je pravda, naštěstí jejich plán nevyšel, ale těžko se můžeme divit tomu, že někteří z nich chtěli odplatu, když Němci vyhladili většinu evropské židovské populace v Evropě, včetně 1,5 milionu židovských dětí. Po skončení druhé světové války, se nenašla židovská rodina, která by nepřišla o nějaké své rodinné příslušníky.

P. Nešvara 18.8.2022 9:34

JJ tomu rozumím, když bouří vášně a revoluce, tak se dějí různá zvěrstva. To bylo jenom pro pořádek, kdyby mi vyvraždili rodinu, tak bych se také snažil udělat jim to nejhorší, co umím. Izraelcům celkem držím palce.

Jedna věc je pro mne zajímavá, ale nikde se neopakuje ani nezdůrazňuje. 9/11 jsem se koukal na televizi a tenkrát byly záběry z celého světa, mimo jiného také na Palestince, jak oslavují a střílí radostí z kalašnikovů do vzduchu. Tenkrát jsem si říkal, že to je konec Palestinců, že ztratí ochranu USA. No a nestalo se,. Záběry slavících Palestinců najednou na něčí pokyn z obrazovek zmizeli a již nikdy se tam neobjevili, při žádném výročí. Jak je 9/11 tak se objevují pouze schválené cenzurované záběry, ale slavení muslimů - to nikdy.

H. Lukešová 18.8.2022 9:56

Ještě se mi vybavuje jedna událost, je to pár dní, co palestinský střelec v Jeruzalémě zahájil palbu v Jeruzalémě a postřelil 8 lidí, včetně 4 amerických židovských občanů, a co na to Biden?

Nic, sice teroristický útok americký velvyslanec v Izraeli Thomas Nides odsoudil, ale přesto bude Bidenova administrativa Palestinskou samosprávu nadále dotovat, i přes to, že byli zraněni Američané. Zřejmě na židovských životech nezáleží. Ať udělají palestinští Arabové cokoli, vždy budou milováni.

K. Křivan 18.8.2022 14:34

Já to taky viděl. V německé televizi. Od té doby to svinstvo nejsou pro mě lidi. Jen nějaký Homo Arabicus. Něco, co musí pryč.

D. Laurencikova 18.8.2022 14:13

Ted jste napsal cosi zajimaveho. Ano, rikat v dnesni dobe pravdu, k tomu uz je zase zapotrebi odvaha Rv.

P. Nešvara 18.8.2022 9:28

Tak Abbas jenom napodobil Zelenského, ten pojem Holocaust použil také několikrát. Ale jelikož to bylo ve vztahu Rusové (ti zlí) a Ukrajinci (ti hodní), tak se nad tím nikdo nepozastavil a nepozastavuje. I když myslím, že z Izraele nějaký protest byl, že na holocaust mají židé monopol a nikdo jim tam nesmí pytlačit, ani Zelenskij ne. Ale rychle se to ututlalo.

Mimochodem, jeden z prvních "holocaustů" a etnických čistek najdeme v Bibli, kdy židovský král Saul na pokyn boží skrze proroka Samuela nechal vyvraždit Amálekovce, muže ženy, děti, dobytek za trest, že se odvážili bránit svou zemi proti židovské invazi, když jejich zemi dál Bůh Izraelcům. Protože ale tehdy genocidu páchali židé na nežidech a kromě toho to bylo velmi dávno a kromě toho židé byli důslední, takže nepřežil nikdo, kdo by si mohl stěžovat (na rozdíl od nacistického holocaustu) tak se o tom vlastně neví. I když v Bibli to je jasně a do detailu popsáno.;-D

V. Kučer 18.8.2022 10:07

Srovnáváte jablka s hruškami, Židé se brání a Palestinci útočí. Pokud by Izrael jednal stejně jako Rusko již dávno by byli Palestinci někde na Sibiři.

J. Černý 18.8.2022 13:28

Židé předtím útočili na britskou mandátní správu.Stovky mrtvých.

H. Lukešová 18.8.2022 13:36

To byl legitimní odpor proti britské vojenské okupaci, která bránila Židům ve vstupu do jejich historické vlasti. Britové okupovali Zemi izraelskou, židovskou historickou zemi, byla na straně Arabů, Židé jednali naprosto správně, že proti Britům povstali, po naciNěmcích se Britové stali dalšími nepřáteli židovského národa a bylo nutní je ze Svaté země vypráskat.

V. Kučer 18.8.2022 15:04

Čo bolo to bolo, Hitler chtěl původně Židy odsunout do Palestiny a proti tomu by oni ani tak moc nebyli ale Arabové se začali bouřit a tak to Angličani zatrhli. Židovské přistěhovalectví vyhovovalo Turkům za Osmanské říše protože Židi platili daně, od Arabů toho moc nedostali.

H. Lukešová 18.8.2022 10:12

No mýlíte se v otázce Amálekitů, první nebyli Židé, kteří chtěli vyvraždit Amálekity, ale samotní Amálekité měli v úmyslu vyhladit tehdejší Židy jako první, ti útočili na Židy již v době, kdy Židé vyšli z egyptského otroctví, a když putovali pouští do Zaslíbené země...., dále zlý perský politik Haman z rodu Amálekitů chtěl v Persii vyhladit celou tamější židovskou komunitu. Ester a Mordechaj zachránili svůj (židovský) národ. Ve Starém zákoně také můžeme číst příběh Ester a Mordechaje.

Ovšem takových Amáleků v historii bylo, někteří falešní stoupenci Ježíše Krista, kteří páchali pogromy na Židy, řada zradikalizovaných muslimů, Hitler, Stalin... Amálek v židovské tradici představuje archetyp úhlavního nepřítele Židů. Proto Hospodin, Bůh zástupů říká Izraelskému lidu: "Nikdy nezapomeň na to, co Ti udělal Amálek..."

H. Lukešová 18.8.2022 10:13

Jinak omluva za ten jeden zdvojený sloupec.

V. Zurek 18.8.2022 9:48

Pani Lukesova, no vidite, jak vam to jde. Mate tu prilezitost se vyjadrit o clanku L. Stejskala, aniz by vam nekdo vytykal relevanci. Vase nazory jsou samozrejme velmi subjektivni, ale v tomto pripade jsou v poradku. Nove generace obyvatelu nasi planety toho prilis mnoho nevi ( otazka je, jestli ty mlade generace vi vubec neco) o holocaustu. Neskodi jim to pripominat.

H. Lukešová 18.8.2022 9:59

Pane Žůrku, velmi mě Váš koment těší, díky za něj. Nemusíte se mnou vždy souhlasit, o to Vás ani nežádám, ale kdo je sto procentně objektivní a nestranný?

V. Zurek 18.8.2022 10:18

Já o to pokousim, haha.

H. Lukešová 18.8.2022 10:24

Já jsem na straně Izraele, vždy jsem byla, jsem a budu. Já nepracuji pro Českou televizi, která by měla být nestranná, jinak David Borek, současný redaktor ČT na Blízkém východě dělá svou práci celkem dobře, o Izraeli informuje i pozitivně, Jakub Szanto také odvedl kus dobré práce, ale já si na nestrannost nehraji.

D. Laurencikova 18.8.2022 14:21

Jsou situace, kdy clovek nemuze zustat nestranny, kdy musi zaujmout stanovisko, pokud chce byt bran vazne a nechce byt jen jakesi neutrum. Mel by se ale vzdycky snazit byt spravedlivy. To je muj nazor a postoj. Jsem tak trochu "Gerechtigkeitsfanatikerin". ;-)

H. Lukešová 18.8.2022 14:25

Ano, nejde srovnávat pracovité, tvořivé a mírumilovné Izraelce s palestinskými teroristy, kteří umí jen ničit a zabíjet.

D. Laurencikova 18.8.2022 14:27

K vasim poslednim slovum bych jenom jeste dodala, ze tak palestinsti teroriste cini za nase penize. To je skandal!

H. Lukešová 18.8.2022 14:30

Jenže se nenajde žádný euro-unijní politik, který by prosadil zastavení finančních příspěvků palestinským teroristům, které dosahují k miliardám eur a dolarů.

D. Laurencikova 18.8.2022 14:34

To je mi jasne. Zatim ne.

K. Křivan 18.8.2022 15:06

Stačilo by tak málo. Zabít EU-politiky, kteří jsou zodpovědní za financování palošských teroristů. MOSSAD by měl konečně začít likvidovat nepřítele. EU-nepřítele.

J. Novák 18.8.2022 8:07

Němci a muslimové měli k sobě vždy blízko. Tedy hlavně v nenávisti k jiným a touze o jejich majetku.

P. Diviš 18.8.2022 8:41

Tím se neliší od ostatní populace. Jediný rozdíl je, že Němci dělají vše důkladněji než jiní a musulmani zase fanatičtěji.

D. Laurencikova 18.8.2022 14:15

R^