26.11.2022 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

POLITIKA: Abbásův skandál v Berlíně

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Význam tohoto rčení zná důvěrně od 16. srpna spolkový kancléř Olaf Scholz. V Berlíně hostil předsedu Palestinskoarabské autonomie Mahmúda Abbáse – a ten se mu „odvděčil“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 18.8.2022 12:10

Škoda, že Scholz nezareagovat ihned a nenakopal (slovně) toho zmetka Abase do řiti hned při činu.

K. Křivan 18.8.2022 13:46

To nakopání by mělo být skutečné. Téžkou botou přímo do řiti. Hezky by se to v TV vyjímalo. ;-D

L. David 18.8.2022 11:50

Svině zůstane sviní, muslim zůstane muslimem, Abbás zůstane hajzlem!!

K. Křivan 18.8.2022 14:11

Moudrá a pravdivá slova !

J. Černý 18.8.2022 11:25

Když Biden řekne, že Rusko je teroristický stát, tak mnozí z toho maji erekci, ale říci o USA , že je dvakrát teroristický stát , tak to je zločin. Na situaci v Palestině má vliv nesporny fakt, že Židé si po letech a útrapách řekli, to je náš flek a basta. Ostatni vypadněte.

H. Lukešová 18.8.2022 12:01

Nemáte pravdu. Židé nikoho nevyháněli, chtěli se dohodnout, ale Arabové o žádný kompromis nestáli, chtěli vyhnat, či vyhubit tamější židovskou populaci. Zde jsou fakta...1) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem jižní Levanty a osídlili území Země izraelské o dva tisíce let dříve než arabští dobyvatelé, kteří začali podnikat výboje z Arabského poloostrova do celého světa a na začátku 7. století dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž původní jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“. Ale na druhé straně Arabové masově zalidnili tuto zemi až v průběhu 19. století, kdy také započalo novodobé židovské přistěhovalectví (nazývané „alíja“) do Země izraelské.

2) V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestina“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království izraelské, Království judské, Země izraelská či Svatá země. Na tomto území žili Židé, Římané, Arabové, Osmani, Čerkesové, Arméni, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabsko-muslimskou zemi. Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

3) O vznik Státu Izrael ve Svaté zemi se zasloužili odhodlaní sionisté, jejichž úsilí započalo po roce 1897, a to v době po skončení prvního sionistického kongresu - 45 let před konferencí Wannsee. Fakta nade vši pochybnost dokládají, že za doby Osmanské říše byla Palestina v rozkladu a v rozvalinách, nic v ní nerostlo, byla velmi chudou, zaostalou a prokletou zemí, sestávala jen z bažin a pouště a až novodobí židovští přistěhovalci z ní vytvořili moderní zemi, vysušili bažiny, zúrodnili pole, postavili moderní města, vysadili lesy, vytvořili moderní průmysl a zemědělství.

H. Lukešová 18.8.2022 12:04

Což potvrzují mnozí zahraniční cestovatelé, kteří tehdejší Palestinu navštívili. Židé mají zásluhu na tom, že Stát Izrael je moderní, vyspělou a demokratickou zemí.

4) V mnoha zemích, včetně Velké Británie a Spojených států, později převládala zřetelná ambivalence – a dokonce i přímý odpor – vůči židovskému státu v Palestině. I když si Velká Británie zaslouží uznání za vydání Balfourovy deklarace z roku 1917, za krátký čas však porušila svůj mandát udělený Společností národů tím, že odřízla více než dvě třetiny země pro arabský stát dnes nazývaný Jordánsko, a poté ji de facto zrušila vydáním nechvalně známé Bílé knihy z roku 1939, která prakticky zamezila židovskou imigraci do Palestiny v té nejkritičtější době.

Bílá kniha, přijatá britskou vládou jen několik měsíců před vypuknutím druhé světové války, odřízla evropské židovské obyvatelstvo od jediného místa na světě, kam mohlo uprchnout před nacistickým běsněním. Jiné země také odmítaly přijímat pronásledované židovské uprchlíky. V následující světové válce se Židé dostali do moci německých nacistů, nejprve byli zbavováni lidských a občanských práv ve všech evropských zemích, posléze odváženi do ghett, kde strádali hladem, žízní a nemocemi, a bezprostředně po napadení Sovětského svazu nacistickým Německem byli hromadně zabíjeni komandy SS Einsatzgruppen a místními kolaboranty. Konference ve Wannsee z ledna 1942 učinila toto vraždění mnohem výkonnější a rychlejší, a to na průmyslové bázi. Zbývající evropští Židé měli být usmrceni v k tomu určených vyhlazovacích táborech na území Polska.

Takže prosím neshazujte všechno zlo světa na Židy, ti jen bránili a dodnes brání svou zemi.

J. Černý 18.8.2022 13:01

A kdo žil na uzemi Levanty před Židy ?:-)

H. Lukešová 18.8.2022 13:20

To nevím, ale podstatné je, že to nebyli Arabové, neb současný spor o Zemi izraelskou vedou vzájemně Židé a palestinští Arabové. Na ničem jiném v současnosti nezáleží.

J. Černý 18.8.2022 13:23

Pevné slovo sionistky;-D

J. Pokoutný 18.8.2022 16:05

Muslimští Arabové dobyli převážně křesťanskou a židovskou Sýrii po r.632. Čemu nerozumíte?

K. Křivan 18.8.2022 13:51

Nevím, že by pračlověk Janeček ?

Musel bych hodné dlouho googlovat. Ale to přenechám vám. Protože ty národy dnes už dávno neexistují. Arabové to rozhodně nebyli.

K. Křivan 18.8.2022 14:07

Území dnešního Izraele bylo obýváno již v paleolitu, avšak teprve v neolitu začala být budována trvalá sídla. Za nejstarší město je považováno Jericho, které vzniklo okolo roku 8000 př. n. l. Až do 10. století př. n. l. vznikaly na tomto území pouze městské státy, které byly pod vlivem některé tehdejší velmoci. Prvním suverénním státem bylo až Izraelské království (cca 931–722 př. n. l.).

Tak co, pane Černý, jste už moudřejší ? Pomohl jsem vám ?

D. Laurencikova 18.8.2022 14:10

Nemyslim, ze by Zide nekoho vyhaneli. Byla jsem v Izraeli a videla tam, jak Zide a Arabi vedle sebe normalne ziji a nic se nedeje. Nikdo Arabum nic nedela, pokud oni nedelaji jemu.

H. Lukešová 18.8.2022 14:15

Přesně tak. Nyní nakopíruji kousek z historie, jak je to s domnělým údajným masakrem Arabů v Deir Yassin. Profesor Bar Ilan University (Bar Ilanovy univerzity) Eliezer Tauber napsal knihu The Massacre That Never Was: The Myth of Deir Yassin and the Creation of the Palestinian Refuge Problem a v ní pečlivě dokumentuje, co se skutečně stalo.

Pravdou je, že muži ve vesnici mezi sebou bojovali a nakonec z různých důvodů zvítězili Židé. Bojů se zúčastnilo asi 120 (židovských) útočníků a 70-80 (arabských) obránců. Arabové prohráli bitvu a byli během ní zabiti, nikoli zmasakrováni . Arabská vesnice bojovala sama bez posil a bez podpory dalších arabských vojáků. Většina Arabů, kteří byli zabiti v Deir Yassin, byli bojovníci, muži v bojovém věku, nikoli ženy, děti nebo staří lidé, jak se dříve tvrdilo.

Arabové však nedokázali unést hanbu z porážky a proto v dubnu 1948 rozšířili zvěsti o příšerném masakru v Deir Yassin a navíc nepravdivě tvrdili, že došlo také k četným znásilněním, což bylo podle Taubera hlavním důvodem arabského exodu. Historická fakta nade vši pochybnost dokládají, že se domnělý masakr nikdy nestal.

Tauber ve svém díle píše, „Dopad Deir Yassin zasáhl daleko za Jeruzalém a okolní vesnice a rozšířil se po celé Palestině, vyvolal strach a přiměl lidi k odchodu. Žena ze Safedu se doslechla o znásilňování a zabíjení v Deir Yassin. Další uprchlice zdůvodnila svůj útěk z Haify ze strachu z toho, když slyšela, co Židé dělají arabským ženám, zejména zprávy o brutálním znásilňování žen a dívek v Deir Yassin a následném sekání a podřezávání břich těhotných žen a dívek“.

V roce 1948 Husayn Fakhri al-Khalidi, tajemník Arabského vyššího výboru, trval na tom, že „25 těhotných žen, 50 kojících matek a 60 dalších dívek a žen bylo zabito jako ovce“ v Deir Yassin. Rodák z města napsal známému v Egyptě, že „Židé v Tiberias a Deir Yassin používali sekery, aby usekali ruce a nohy mužům a dětem a dělali strašné věci ženám.“

H. Lukešová 18.8.2022 14:15

Ale fakta na druhé straně dokládají pravý opak. Takovýchto zločinů (sekání těl živých lidí a surových znásilňování žen ) se Židé nikdy nedopustili, naopak byli mnohdy obětí takového řádění během divokých pogromů po celé tisíciletí.

V roce 1948 izraelská rozvědka analyzovala příčiny palestisko-arabského útěku a zjistila, že „rozhodujícím a urychlujícím faktorem“ arabského exodu byly fantastické fámy o údajných zvěrstev páchaných Židy. Izrael Araby nevyháněl, ty vyhnaly arabské smyšlenky.

K. Křivan 18.8.2022 14:53

Pane Černý. Před lety tu byl dost dobrý článek: "Jak se dělila Palestina". Najděte si ho. Dozvíte se hodně faktů.

J. Sládeček 18.8.2022 10:45

Není skandál když Izrael neustále porušuje mezinárodní právo a Ženevské konvence?

H. Lukešová 18.8.2022 10:48

Ne, mezinárodní právo a Ženevské konvence porušují muslimské země, ne Stát Izrael, který se pouze brání palestinským teroristům.

J. Černý 18.8.2022 11:32

A proč to soudruhům z USA nevadí, zejmena v případě Saúdské Arabie....

D. Laurencikova 18.8.2022 11:45

Protoze si to u Sajchu nechteji rozhazet?

H. Lukešová 18.8.2022 11:55

Protože je Saudská Arábie americký spojenec.

J. Černý 18.8.2022 12:40

Takže Amici maji ty lidská práva jenom jako záminku, jinak jsou jim zcela u zádele. Souhlas.

K. Křivan 18.8.2022 13:35

O lidských právech žvaní nejvíc ti, kteří je nejvíc porušují.

R. Langer 18.8.2022 10:52

Není. Protože nic neporušil. ;-)

V. Kučer 18.8.2022 10:22

Pokud by měl Abbás pravdu již dávno by Palestinci neexistovali. Je jich hodně, neustále přibývají, je čím dál větší problém je uživit a proto by si možná by jejich vůdcové nějaký menší holokaust přáli. Alternativa je válka, emigrace nebo hladomor.

P. Sura 18.8.2022 10:11

Každej Arab si může za to, že je Arab ....

V. Kuhaj 18.8.2022 8:48

Nedá se mu věřit a není důvěryhodný. Protože je to muslim.

P. Pepax 18.8.2022 8:49

R^ s tim bych souhlasil.

D. Laurencikova 18.8.2022 11:48

Ano, protoze mu jeho vira narizuje lhat "kuffarum" = "nevericim".