Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLEMIKA: O válce na Ukrajině nejen cynicky

Je z globálního hlediska pro ni lepší mít slabšího, ale pevněji ovládaného vazala, anebo silnějšího, ale více autonomního spojence?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J46a26n 67Č49e59r27n44ý

30. 3. 2023 21:22

Autor to dobře zmazal.

0 0
možnosti
MT

Jenom strucne: Ochrana proti dronum - myslim frontovou. Lancety a dalsi stroje celkem decimuji pechotu v Bachmutu i jinde, jenom se o tom nemluvi. PVO Ukrajiny je dost silne vycerpano, Bachmut celi naletum Su-25 a jinych stroju, oproti tomu Ukrajinske vrtulniky se omezuji na nadavky z dalky. F-16 vs tanky - Ukrajincu je o dost mene nez Rusu, takze musi kvalita prevysit kvantitu. Rozebrat PVO pomoci Harm a dalsich zbrani potlacit detekci, pak likvidovat palebna zarizeni a nasledne udery na citlive body - dopravni uzly, sklady munice, kasarna atd. Nechat ruske jednotky na fronte vyhladovat a az potom vyrazit. Tank bez benalu je jenom sedici kachna, kdyby zpad dodal A-10 nebo Apache, ktere presne na tento typ boje byly vyvyjeny, tak by to byla bomba.

0 0
možnosti
DN

D63u72s84a67n 61N83o70v50a79k

30. 3. 2023 17:53

To je ale snůška blábolů. Snů. Přání. Rozebral všechny možné situace. Jen jednu "opomenul". Nejsou lidi. Na Ukrajině.

0 0
možnosti
JV

J24a56n 96V57i50n98t53r

30. 3. 2023 19:25

Autor hlavně evidentně slepě věří ulhané oficiální propagandě....

0 0
možnosti
MB

Drahý autore, váš článek tu nevisí ani den a už je z něj kravina. viz.

Si Ťin-pching: Připravujeme se na válku

0 0
možnosti
JK

Jen připomenu, že když se rozpadal SSSR, chtěli se osamostatnit i menší celky než jen Svazové republiky. Kdo sleduje, minimálně slyšel i u nás Abcházie a Osetie od Gruzie. Gruzie nevyhověla. Bojovalo se. Také Krym chtěl být samostatný nebo s Ruskem. Slíbeno referendum, nedovolili jim to Ukrajinci.

Jinak autor předvedl obhajobu svého názoru pro kterou vybral dle něj vhodné argumenty. já bych spíš myslel, že Čína a Rusko "zády" k sobě čelí každý jinému problému. Čína do Pacifiku, Rusko směrem do Evropy. To nemusíte být génius, že se nyní nerozhádají a vyvozovat z toho co kdo řekl v projevu je hezké, ale ledacos se neřeklo, ale nejspíš dohodlo a dodrží se. Léta jsme podporovali úsilí v Afghanistánu a prd!! Během týdne bylo po ptákách! Také Kurdové, ti bojovníci proti Islámskému státu ví svoje. Docela by mne zajímalo co táhne hlavou saúdským princům při pomyšlení, že by Amíci takto práskli o zem i s nimi. Co ta nedávná dohoda Saudská Arábie - Írán. Byl někdo u nás nebo aspoň ve světě, kdo to předem předpovídal?

Obecně lze říci asi tolik: kdo na to má sleduje a kouká ze situací co se dějí něco vytřískat nebo se aspoň nenamočit do průšvihu. Jakou asi hrůzu musí mít např někteří naši bojovní politici při pomyšlení, že si USA řeknou, že s tou Ukrajinou to už stačilo?

0 0
možnosti
JV

J78a18n 47V29i37n90t49r

30. 3. 2023 18:44

Saúdi už jsou (díky Ukrajině) s Íránem kamarádi....

0 0
možnosti

Také jsem pozdvihl obočí nad tím to propagandistickým Pisálkem -Hnojníkem Zamazalem. Když už se Rusko dohodlo s Čínou, tak prý jako Číně podřízené. Hm, je sice fakt, že Čína má Peníze, Rusko je nemá, ale USA má navíc i obří Dluhy a panu autorovi to nijak nevadí. Navíc, Čína je ekonomicky schopná, ale mačká se. Rusko má území přes celou Asii a Zbraně a válečné schopnosti. Čína dobře udělala, že se s ním spojila. Proti USA, současné říši zla, kterým teče do bot horem spodem, by neměla šanci. Takto má šanci velmi dobrou, zejména, když Tchajwanci se brzo od USA přikloní k Číně, protože nejsou tak hloupí jako chudí a zmanipulovaní Ukrajinci, aby nechali ze své vlasti udělat Bojiště USA proti Rusko-Číně...;-D

0 0
možnosti
AT

A52l65e97s 21T61e17p91l16y

30. 3. 2023 16:46

Vytištění 100 dolarové bankovky stojí 2 centy.

Bezhotovostně je to ještě levnější.

Za to si USA pořizují plnohodnotné zboží a služby - a celý svět pak tyto dolary používá jako "petrodolary".

Čína a Rusko se už dohodli, že pro vzájemné obchody budou používat juan. Chce se k nim přidat Saudská Arábie a Irán.

Až se tyto petrodolary začnou vracet do USA - a celý svět za ně bude něco od USA chtít koupit, ekonomika USA dostane řádný štulec.

0 0
možnosti
LZ

L90u79i17s 77Z58í49d96e92k

30. 3. 2023 14:53

Tahle pro USA báječná válka proti Rusku, kde není prolito deci US krve a oslabuje Rusko, z níž zbrojaři a frakovači plynu hrabou biliony, skončí den po inauguraci Trumpa v lednu 2025. Tedy pokud ho do té doby "demokratičtí "demokrati nezlikvidují......

0 0
možnosti
JV

J96a72n 27V55i93n12t45r

30. 3. 2023 15:14

Američani se slepě zaměřili na krátkodobý zisk a přitom spustil pohromu v podobě odchodu většiny světa z obchodování v dolarech. Tohle je pro ně ta největší rána.

0 0
možnosti
PV

před USA (a NATO)stojí jen jediný úkol, jak se vylhat z fiaska neúspěchu na UA...no, úprk z afganistánu celkem úspěšně prodali jako úspěch...uvidíme, co vymyslí nyní...možná jenom obviní zelenáče z neschopnosti využít veškerou tu skvělou pomoc ze západu"...máš čas do 18.5 na proti ofenzívu, zní ze západu...a co bude pak ?

0 0
možnosti
PD

Pak bude další.

0 0
možnosti
AT

A30l15e21s 74T32e49p29l22y

30. 3. 2023 13:23

Jestlipak si autor uvědomuje, že Ukrajina se postupně stává obětí své vlastní propagandy.

Tím, jak údajně jde od vítězství k vítězství, přirozeně klesá pocit nezbytnosti, Ukrajině intenzivně pomáhat.

0 0
možnosti
KK

Inu vítézství, ... i Pyrrhovo vítezství bylo vítězství. Když pomáhat, tak vlastním lidem. Je tu spousta lidí, kterým inflace zničila všechny úspory. Spousta našich lidí. Ukrajince ať živí multimiliardář Zelenský.

0 0
možnosti
FK

Tak někteří u nás radí ve válce s Ruskem pokračovat za každou cenu, ti kdo to nechtějí, a těch podle mého odhadu je většina, jsou nazývání soudruzi nebo chcimírovci apod. I podle některých, u nás pobývajících Ukrajinců, ztrácí Zelenský podporu a řada Ukrajinců by nějakou formu ukončení bojů přivítala. Jenže to nahlas nikdo neřekne. Není divu. A tak jen trpně čekáme, jak se to bude vyvíjet.

0 0
možnosti
Foto

Mohl byste být konkrétní, pane Kusáku? Kdo konkrétně u nás radí pokračovat ve válce s Ruskem za každou cenu? Já jsem se zatím setkal pouze s názory pokračovat ve válce s Ruskem do té doby, dokud Rusko neopustí všechna okupovaná území včetně Krymu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz