29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
realista 7.6.2008 8:08

Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

Srovnávat Reagana s McCainem a dokonce Blairem, je jako srovnávat Reagan nastoupil do funkce po periodě hospodářské krize (ropná), kdy už USA tak jako ta neměly kam klesat. Tvrzení, že nelhal je samo o sobě lží, protože po pádu SSSR samy USA přiznaly, že lhaly v otázce nejstrategičtější vojenské doktríny = Tvrdily, že mají tzv. "Hvězdný deštník" a zatím neměli nic.

Pokud USA zvolí McCaina, spáchají sebevraždu. Stařík, myšlnkově i ideově svázaný s minulým stoletím, s očekávatelnými zdravotními problémy v době funkčního období dovede USA zpět místo dopředu. A s ním i celou euro-americkou civilizační zónu.

Ccecil 7.6.2008 9:00

Re: Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

Omyl na omyl. Třerba USA netvrdily, že mají, deštník, ale nechaly SSSR si to myslet. A to je krapánek rozdíl.

petr 7.6.2008 10:48

Re: Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

jak byste tedy hodnotil presidenta Klause? :-) Taky tak?:-)

Marat 7.6.2008 12:10

Re: Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

Nevažerný antirealisto,bude velice zlé pro USA,pokud ve volbách vyhraje Obama,nebo Hillary,či tandém Obama-Hillary.Z McCaina nejsem vůbec nadšen,ale Obama s Hillary mě děsí.Nu,když se tá příšerná věc stane,tak USA to ty čtyři roky vydrží.Když vydržela Cartera,vydrží i Obamu.

68 7.6.2008 19:09

Re: Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

"...myšlenkově i ideově svázaný s  m i n u l ý m  stoletím..." Jo, musí to být dinosauři, ti, co jsou nějak svázaní s tím minulým stoletím. Už osm let máme století nové a oni si stále žijí a myslí jako někdy před osmi lety. Neuvěřitelné, vidte realisto.

DrT 8.6.2008 10:13

Re: Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

Nevím,  jaký je McCain, ale vím, že je Obama "černý" rasista a demagog, takový americký Goebelsek. Takže raději McCain.

Niky 7.6.2008 11:06

Re: MacCain může být novodobým Reaganem. Ani Blair nebyl špatný.

Mejlo pokud tvrdíte,že Blair nebyl špatný,pak jste politický diletant,až vyjde najevo co je zač T.Blair,tak budete jenom zírat a nedostanete ze sebe ani slovo.

MILA 7.6.2008 6:42

dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

ba ani nerozhodny lempl Gorby. Tam je bohuzel Putin. Ach jo :-/

čtenář 7.6.2008 8:12

Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Putin je těm jmenovaným nejblíž. To jenom nedostatek sympatií pro dnešní Rusko, respektive Rusko obecně, lidem zaslepuje oči.

Kobylka Lajda 7.6.2008 8:27

Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Já mám oči zaslepené, máte nějaký návod a zdůvodnění, proč Rusku třeba věřit? Mám přebohaté zkušenosti jak nas tudované, tak prožité - rodinné i vlastní! Co nejdále od Ruska! Alespoň uspořádáním společnosti a  "přichýlením" se k jiným spojencům, když už nejde změnit polohu geografickou! Raději s USA do pekla, než znovu prožít 40 let vazalství pod asiaty!!!

Borek@exil 8.6.2008 0:52

Re: proč Rusku třeba věřit?

Kobylko, ty jim nevěříš, že mají rakety namířené na střední a západní Evropu? Já jim to všechno věřím. Rusko mne nikdy nezklamalo. Vždy mělo imperiální chutě, nikdy se v něm (zatím) neujala demokracie. Těch pár let Jelcinova tajtrdlíkování, to byla jen taková mezihra. Putin je už pevně na koni a je naprosto důvěry hodný. Zatím , že má jasnou vizi a jde tvrdě za její realisací. Polotičtí odpůrci jsou v base, svobodomyslní novináři jsou vražděni nebo sebevražděni (Politkovskou zavraždili, toho po ní zasebevraždili...byl, podobně jako Jan Masaryk, vyskočen z okna). Takže...já s tebou zásadně nesouhlasím v tom, že se Rusku nedá věřit. Naopak, všechno co říkají, míní naprosto vážně...zeptejte se Čečencú, Gruzínců, Ukrajinců. Na Rusko je spoleh, nikdy nezměnilo kurz, jde za svým i přes mrtvoly.

Kobylka Lajda 8.6.2008 14:27

Re: Re: proč Rusku třeba věřit?

R^R^R^VV

jirka.s. 7.6.2008 9:12

Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Správně, čtenáři! Dneska máme nedostatek sympatií k rusku, zato máme dostatek toaletního papíru! ;-D

cb 7.6.2008 10:04

Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

R^

čtenář 7.6.2008 13:10

Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Lidé, kteří si pletou Rusko a SSSR, mě většinou pobaví, i když mě ta tupost mnohdy přivede z míry. Co se ale dá dělat s příslušníky malého, ba ještě menšího, národa. Tam vždycky bude mindrák z malosti, to se nedá nic dělat.  :-)

jirka.s. 7.6.2008 16:58

Re: Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

A ty jsi zřejmě příslušník velikého národa,  toho obrovského národa pitomců, který se domnívá, že v rusku nyní žije uplný jiný kmen než za dob CCCP, že? 8-o

R. J. 7.6.2008 17:43

Re: Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Přečtou si Borovskýho,voni čtenáři,když už jim nestačí realita.

DrT 8.6.2008 10:27

Re: Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Milý "čtenáři", já si tedy Rusko a SSSR nepletu, ale problém je, že v tom velký rozdíl není. Akorát že se trhlo pár států. Velmocenská politika je stejná, Putin je stejný car jako byl Brežněv (a lidi ho většinou zbožňují - jako cara, nepoužívá sice komunistickou terminologii, ale systém vládnutí i zahr. politiky je prakticky stejný.

Harpyje 7.6.2008 12:47

Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Čtenáři, mohl byste jmenovat jeden jediný důvod, proč bychom my Češi (s výjimkou bolševiků, kteří jsou tradičně slavjanofilsky zatíženi) měli chovat nějaké sympatie vůči Rusku?

Na rozdíl od Německa, nemělo Rusko ještě ani čas, ani možnost dokázat, že mezi ním a jeho historickým předchůdcem je nějaký opravdový rozdíl.

čtenář 7.6.2008 12:54

Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Kdo chce počkat, až to bude, jak se říká, "na talíři", tak ať si počká. Jeho věc. Ostatně, předpokládám, že lidé bez potřebné představivosti, pochybovali i o Německu po porážce nacismu. Taky pořád chtěli ten "Tomášův důkaz". Jinak se neupokojili (spoustu lidí to bere dodneška  ;-D  ;-D  ;-D ).  Příznačné je, že čechistánští politici (nebo jak tu sebranku nazvat :-)) uvažují taky v intencích tady a teď. Podle toho to v Čechistánu taky vypadá. Inu, malá země, malé cíle, malé všechno .............  :-)  ;-D

Kobylka Lajda 7.6.2008 16:09

Re: Re: Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Hlavně ať ty máš  přiměřené rozměry v partiích, kde se dosahuje alespoň průměrných hodnot. V mozkovně jsi slabý podprůměr, tak se vytáhni někde jinde!;-D;-D;-D;-D;-DObčas naše malá země vyprodukuje i něco velikého a to jsi Ty!(Y)(Y)(Y)(Y)Však víš co, oni by mně to nevytiskli.;-D;-D;-D;-D

DrT 8.6.2008 10:21

Re: Re: dneska je ta sama krize a zadny Reagan, Wojtyla, Thatcher, Walesa na obzoru

Ano, Putinovu důvěryhodnost jako přesvědčeného demokrata dokumentuje jeho minulost vysokého důstojníka KGB. Tam to byl totiž samej demokrat. Takže opravdu nechápu zaslepenost lidí, kteří nevidí, že se k nám SSSR (Rusko) choval vždy jako nejlepší přítel (např. v r. 68, že) a nemají k němu dostatek sympatií.  

Kačka 7.6.2008 2:48

CENZURA NA NEVIDITELNÉM PSOVI

Do vašeho oznámení, že cenzurujete příspěvek, byste měli připsat: ... a nepohodlné odkazy a názory. No jo, diskuse vocaď až pocaď, že? :-/

Raff 7.6.2008 7:06

Re: CENZURA NA NEVIDITELNÉM PSOVI

A ta Kačka bláto tlačká,

a ten vůl.....

medvěd 7.6.2008 2:27

Velikost a správnost myšlenek a jejich nositelů potvrzuje historie a tak je dnes jasné že Ronald Regan byl velký president

Ronalda Regana dnes uznává a obdivuje celý  západní svět a hlavně celá střední a východní Evropa. Měl vizi a té dosáhl.   Ale nebylo tomu tak vždy . Evropa se svého času Regana strašně bála  za jeho zásadový  tvrdý postoj vůči Rusku, protože Evropa vždy byla a je podělaná a když má něco skutečně řešit  tak o tom dokáže jen krásně žvanit a její postoje jsou připodělané a zcela nezásadové.  Zásadovost  a stání si za vlastní pravdou se v Evropě nenosí.  Po Reganovi  USA ve světě již jen ztráceli  a na špatnou až  chaotickou politiku p.Bushe  USA i Evropa doplácejí i dnes.

Vasekpasek 7.6.2008 2:49

Re: Velikost a správnost myšlenek a jejich nositelů potvrzuje historie a tak je dnes jasné že Ronald Regan byl velký president

Až na ten závěr bych souhlasil. Ale máte tam logický rozpor, Regana podle vás s odstupem chválíme, kdežto Bushe za jeho současnost už kritizujeme. Jsem totiž přesvědčen, že i GWB bude s odstupem hodnocen kladně. I on má vizi a tvrdě si za ní jde.

masi 7.6.2008 8:33

Re: Re: Velikost a správnost myšlenek a jejich nositelů potvrzuje historie a tak je dnes jasné že Ronald Regan byl velký president

Tvrdě za svou vizí šel i Hitler, Stalin a Mao.

.

Bush senior nemusel 1988 donekonečna vysvětlovat, že on nebude třetí Reagan.

Harry 7.6.2008 9:31

Re: Re: Re: Velikost a správnost myšlenek a jejich nositelů potvrzuje historie a tak je dnes jasné že Ronald Regan byl velký president

Mate pravdu, ale Regan svoji vizi neprosazoval horami mrtvol a nekonecnou bidou sve zeme, jako vyse uvedeni.

Servác 7.6.2008 9:02

Re: Re: Velikost a správnost myšlenek a jejich nositelů potvrzuje historie a tak je dnes jasné že Ronald Regan byl velký president

Ano, to mě při těch protibushovských tirádách často napadá. Pamatuji totiž protireaganovské tirády. Za dvacet let uvidíme... pokud přežijeme.

Freedom 7.6.2008 13:50

Re: Re: Velikost a správnost myšlenek a jejich nositelů potvrzuje historie a tak je dnes jasné že Ronald Regan byl velký president

R^R^R^R^R^R^