15.10.2019 | Svátek má TerezaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NORSKO: Co udělal tak zlého?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 103, poslední: 17.9.2017 11:57, přehled diskusí

Nevím, jestli ...:
Autor: J. Řezák Datum: 16.9.2017 11:00

... je mi odpornější Norsko nebo Sovětský Svaz. Měl jsem to potěšení s obojím.

Barneverent ... :
Autor: J. Řezák Datum: 16.9.2017 10:57

... je krutá zločinecká organizace, srovnatelná s NSDAP.

... er en grusom kriminell organisasjon, som kan sammenlignes med NSDAP.

... is a cruel criminal organization, comparable to the NSDAP

neměli bychom jako stát vyhlásit Norsku válku?:
Autor: Š. Matyášová Datum: 15.9.2017 13:29

jim jsou naši občané, protesty a slušná jednání jaksi u zadele...

Re: neměli bychom jako stát vyhlásit Norsku válku?:
Autor: P. Boublíková Datum: 15.9.2017 16:54

Asi jo. Zeman si to taky myslí ;^)

Co se týče rozhovoru dědečka s vnuky přes skype, snad měl být uskutečněn. Praktické provedení - na jednom konci děda, hovořící klukům nesrozumitelnou řečí, na druhém konci kluci, hovořící dědovi nesrozumitelnou řečí, mezitím nějaký tlumočník? No snad by z toho pan Pavelka něco měl, u těch kluků si nejsem jistá.

Samozřejmě námitka může být, že se hoši mají učit česky - i když nevím, od koho. Kromě toho matka se s nimi do čr těžko vrátí, i kdyby je nakrásně získala zpět, žije v Norsku a má tam novou rodinu, takže češtinu by asi nikdy pořádně nevyužili.

Nejspíš už češtinu zapomínají, to je fakt, ale..:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2017 20:09

Než je Norsko "zkonfiskovalo" (2011), kluci uměli česky výborně. Byli každé léto na nějaký čas v Hodoníně..

Že je norský systém naprosto zrůdný, to už snad ví:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2017 13:25

celý svět. Pro Norsko se stala Eva Michaláková symbolem boje proti tomu systému, a proto budou dělat vše pro to, aby kluky Michalákovy nevrátili do biologické rodiny. Eva M. byla snad první, která tuto zrůdnost zveřejnila. BV velmi zle vyhrožuje každému postiženému, že nic NESMÍ zveřejnit. Prostě urputně tajená zrůdnost. Dědečka je mi moc líto, protože tohle se na jeho zdraví jistě pořádně podepsalo. Ale ještě víc je mi líto kluků i jejich maminky, tohle si nezaslouží žádný normální člověk.

Norové jsou, podobně jako v Anglii, v tomto absolutně odporní..

Bolestivé, jak to je - to je třetí část seznamu - je to na webu - Norsko, vrať nám děti zpět - kde píší lidé podobně postižení a ti, kteří za to Norsko odsuzují - https://www.facebook.com/BarnevernetStealsChildren/posts/646258342212427

Je to šílený systém, a norští politici to už dobře vědí. Neustále slibují, že ho změní. Ovšem... sliby, chyby..

Od prvních dnů, kdy se to u nás v médiích objevilo, jsem to začala přepečlivě sledovat, a nejen v našem tisku. Mám k tomu za ty roky obrovskou spoustu odkazů na články, po jejichž přečtení si člověk nejen může, ale přímo musí udělat jasný názor na to, kde je skutečná pravda. Navíc znám p. Hasenkopfa a vím, jaký to je fanatický zastánce objektivní pravdy. Věřím mu stoprocentně. I p. Ruščák k tomu případu napsal dost férových informací. Taky p. Chalánková je férová paní, takže nemám v tomto připadě Michalákových nejmenší pochyby, v čem zrůdnost norského systému spočívá. Pokud někdo bude chtít tu mou sbírku odkazů na zdroje, klidně pošlu.

Norsko a fasismus.:
Autor: R. Stary Datum: 15.9.2017 13:03

Myslim, ze ten nebohy dedecek je tragicka zalezitost, ale odvadi pozornost od podstaty veci. Proto je vhodne si uvedomit, kdo to byl Vidkun Quisling a co to bylo za hnuti, ktere v Norsku predstavoval. Quisling byl fasista toho nejhrubsiho zrna. Zrejme Quislingovo hnuti zije v hlavach nekterych Noru dodnes. V nasi republice musime byt opatrni s "uzavrenymi pripady" jak se zminuje pan Svejnoch. Za totality Dr. Daxner, Dr. Uravalek a prez. Gottwald prokazatelne vrazdili a mnohe procesy se smrtenym koncem nejsou "uzavreny" dodnes.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: P. Beránek Datum: 15.9.2017 14:32

Proč kazíte vcelku dobrý dojem z vašeho příspěvku?

Koho zavraždil Gottwald? Nechci nikoho obhajovat, ale tyhle kecy mě rozčilují.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: M. Prokop Datum: 15.9.2017 15:12

Vraždit se dá i rozkazem.

To rozčilování nezmění.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: R. Stary Datum: 15.9.2017 20:14

Vazeny pane Beranek.

Doporucil bych vam si projit hradni archv.

http://www.prazskyhradarchiv.cz/archivKPR/upload/t02.pdf

Projdete si padesata leta. Jak posoudite ty zamitnute milosti v pripadech rozsudku smrti? Kdyz jsem to videl, chodil mi mraz po zadech. Ty zamitl Klement Gottwald. Co se delo tenkrat na nejvyssim sudu a na Hrade vim od meho deda. Ten byl do roku 1948 prezident nejvyssiho soudu a protoze nechtel vrazdit, nechal se predcasne penzionovat. Za to ho vykazali z Brna a pridelili mu domek s vytrhanymi okny a dvermi v pohranici. Tuto sluzbu prevzal Dr. Daxner, ktery potom spachal sebevrazdu. Nez neco oznacite jako kec, tak se lepe informujte.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: M. Prokop Datum: 15.9.2017 20:53

Komouši jsou obvykle informováni docela dobře, aby mohli lépe agitovat.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: P. Beránek Datum: 15.9.2017 23:42

K čemu ta hysterie? Ve kterém státě je prezident pouze k tomu, aby rušil tresty smrti, vynesené soudem? Rušili třeba presidenti JůEsEj automaticky VŠECHNY rozsudky smrti?

Přitom nelze říct, že Gottwald neudělil žádnou milost. Namátkou - Jan Opletal - udělení milosti, Karel Folta - udělení milosti a další.

Za Gotwalda se nestřílelo do bezbranných lidí jako třeba za Masaryka.

http://www.novysmer.cz/index.php/historie/2155-stileni-do-pracujicich-za-prvni-republiky

Takže jestli někdo "prokazatelně vraždil" tak to nebyl prez Gottwald, ale jiný prez.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: R. Stary Datum: 16.9.2017 12:51

Pane Beranek.

At to tocite z prava do leva, nebo z leva do prava komuniste u nas vrazdili. Zodpovedny za to byl jako nejvyssi instanz Klement Gottwald. Spoluprace nejvyssi soud a Hrad byla efektivni. To je dokumentovano. Ze si to Gottwald pozdeji uvedomoval, to vime taky. Jezdil s Werichem po ceskych hradech a zamcich, kde utesoval svoje svedomi alkoholem. To pisi bez histerie bez odkazu na USA a strileni do stavkujicich. Chapu, ze komuniste by radi zfalsovali nase dejiny. Pamet naroda je neuprosna. To nejen v Ceske Republice.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: P. Beránek Datum: 16.9.2017 14:08

A jak je to "dokumentováno"? Jak Gottwald někoho zavraždil nebo dal příkaz někoho zavraždit? To bych rád viděl.

Téhle propagandě jsem také nějakou dobu věřil. Pak jsem se o to začal více zajímat a, znaje konkrétní fakta, jsem názor zmenil.

Pletete si hysterii s historií takže o tom asi fakt moc nevíte.

Re: Norsko a fasismus.:
Autor: R. Stary Datum: 17.9.2017 11:57

Zrejme nejste v pravech zbehly. Upozornuji vas, ze justicni vrazda je vrazda. Za justcni vrazdy padesatych let byl Gottwasd zodpoveny. Vrazdil od psaciho stolu. Komunisticti zamestnanci justice potom udelali tu spinavou praci. Vrazda Slanskeho je jeden z prikladu. To je dokumentovano. Napriklad rozsudek trestu smrti nad Dr. Horakovou Gottwald podepsal. To byla vrazda. Justicni vrah byl Klement Gottwald.

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 15.9.2017 12:58

Dle mého soudu Barnevernet usvědčuje sam sebe tím, že zakazuje jakýkoli kontakt rodiny s dětmi. Obvykle se tomu říká únos. Netuším, co by musela spáchat matka, aby ji byl definitivně odepřen kontakt s vlastními dětmi a přitom zůstat na svobodě. Tento fakt hovoří jasně. Mimochodem pan Zdechovsky se tomuto tématu věnuje dlouhodobě, takže ty povidacky o předvolební krave jsou legrační. Samozřejmě i po volbách je vlastně uz zase pres volbami. Jednou z neřesti nasi doby, která škodí rozumne diskusi, je to, ze můžeme skoro kdykoliv skoro cokoliv označit za předvolební populismus. A jsme hotovi.

:))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2017 13:27

Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: J. Hruška Datum: 15.9.2017 10:35

Dobrý den, vážení diskutující, odkazuji na příspěvek pana Švejnocha níže. Je velmi poučné jak lze z rodinné tragédie udělat politickou agitku. Zaslepený ignorant prohlásí justiční zločin za uzavřený případ. Pardon, zločinné administrativní opatření velmi podobné nacistickým konečným řešením, internacím, koncentracím bez soudu, arizaci, převýchově, atd. je uzavřený případ, podle Švejnocha. Naopak, teď se konečně "případ", tragický zločin na rodině Michalákových, otvírá v celé své nahotě. Otvírá se pohled na "skandinávský" model socialismu z lidskou tváří, na společnost přerozdělující nezasloužené přírodní bohatství (ropu) i bohatství lidské (děti). Lidé bděte, Josef.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: P. Švejnoch Datum: 15.9.2017 10:43

... teď jste mi to nandal, milý Josefe... :-D

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: P. Lenc Datum: 15.9.2017 10:58

No pane Švejnochu, po přečtení vašeho příspěvku se domnívám, že vám to pan Hruška opravdu nandal.To, že Norsko přinejmenším v tomto případě připomíná nacismus je bez diskuze a vaše tvrzení o autorově "předvolební politické krávě" je přinejmenším úsměvné.Sice ne na úrovni blba Rudolfa, ale má k němu nakročeno.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: P. Švejnoch Datum: 15.9.2017 11:07

Mícháte dohromady dvě věci: Norsko (tedy Barnevernet), a prezentaci tohoto případu panem Zdechovským.

A o tom, zda mi Josef něco nandal, o tom můžeme debatovat celé dlouhé hodiny... ;-)

Re: uzavřený případ....:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2017 16:39

Michaláková podala ve Štrasburku stížnost na Norsko. Česko ji podpoří (I když o té podpoře si myslím své, nevěřím) - http://zpravy.idnes.cz/eva-michalakova-deti-v-norsku-barnevern-stiznost-k-evropskemu-soudu-pro-lidska-prava-ve-strasburk-i40-/zahranicni.aspx?c=A170905_151205_zahranicni_fer

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: S. Netzer Datum: 15.9.2017 11:07

Je vidět, že na Vás to srdceryvné povídání o zlých Norech a hodném dědečkovi zapůsobilo tak, jak to jeho autor zamýšlel.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: M. Frank Datum: 15.9.2017 11:12

Vy jste jen fašistická fanatička, nic víc. Takový lidský odpad.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: S. Netzer Datum: 15.9.2017 11:30

:-))))

Politováníhodný blbečku.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: P. Lenc Datum: 15.9.2017 11:35

Rozkošné, když superblběnka druhým nadává do blbečků.Jen tak dál, "Sybille", ať se máme kým bavit.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: S. Netzer Datum: 15.9.2017 11:55

Já se zase bavím těmi četnými výsledky tvé "myšlenkové činnosti", když například "přemýšlíš", jak to RVHP bylo vlastně demokratické, hloupý Lenci.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: P. Rudolf Datum: 15.9.2017 12:23

Zajimavé je, že když vám tady jenom pro jiný názor tito hulváti sprostě nadávají, tak Kobercová s její partou z Žabovřesk mlčí. Velmi mravné dámy.

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: S. Netzer Datum: 15.9.2017 12:31

Damen schweigen und genießen. :-))))

Re: Táák, pane Švejnoch, uzavřený případ.:
Autor: P. Rudolf Datum: 15.9.2017 12:38

So wie so.