22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

NĚMECKO: Vzestup Islámu

Jan Fleischhauer, novinář z týdeníku Der Spiegel, vymyslel pro rychlý úpadek křesťanství v Německu vlastní definici: Selbstsäkularisierung (“sebe-sekularizace“). Bude církev zlikvidována?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Koreň 11.11.2017 10:40

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Pane Fridrichu, z Vašeho příspěvku mám pocit, že si do muslimů promítáte svoje noční můry, ale žádného neznáte.

Když píšete o muslimech jako o ZNÁMÝCH "evidentně nepřátelských", musím se Vás zeptat, kolik těch nově příchozích jste poznal a byli vůči Vám nepřátelští?

Když člověk nějakou dobu dobu žije v zemi, kde má v práci několik kolegů muslimů, těžko hledá slova, kterými by dostatečně vyjádřil nesouhlas s tím, co píšete.

J. Schwarz 11.11.2017 11:12

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Za Hitlera taky nebyli nepřátelští "všichni Němci". Ale i těm indiferentním přinášelo vítězství "Říše" výhody...Jakoby nám nestačili cikáni se svým množením za naše peníze, kdy zároveň reprodukují svůj životní styl. Čert by nám byl dlužen přidat si k nim další podobnou partu, tentokrát pod praporci "učení Prorokova"...

J. Fridrich 12.11.2017 6:23

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Pane Koreň, nevrátil jste se z předlouhé mezihvězdné výpravy k Proxima Centauri ? Nebo jezdíte do zahraničí jen k Balatonu a do Bulharska jak za Dr. Husáka ? Vy opravdu nevíte co se děje v zemích Západní Evropy, v Americe, Africe a na Středním Východě - tedy tam kde je rozšířen Islám a také tam, kam se tlačí ? Vy nevíte o celých částech měst kde již domorodí obyvatelé nemohou normálně žít a kam se bojí chodit i policie ? Také jste si asi nevšiml, že teroristické útoky muslimů na civilní obyvatele v mnoha Západních zemích nějak " zhoustly " z roků na měsíce, týdny a nyní již dny ? Jak si po návratu z té dlouhé výpravy ke hvězdám odpočnete a dáte se do pořádku, zkuste se začít dostávat do " obrazu " co se nyní ve světě děje..

I. Koreň 12.11.2017 11:56

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Netvrdím, že znám Západní Evropu, Ameriku, Afriku a Střední Východ. Ale znám dost dobře Sasko a Bavorsko, předevčírem jsem se vrátil z Mnichova. A taky pravidelně čtu Spiegel a FAZ. Takže si jsem velice jistý, že v Německu žádné takové části měst nejsou, a když jeden politik něco takového tvrdil, ukázalo se, že přeháněl. Prostě německá policie dělá svou práci dobře.

V Mnichově žije čtvrtina cizinců a hodně z nich jsou muslimové z Turecka a Balkánu. Nezažil jsem tam kvůli nim nikdy žádný problém. Je pravda, že se cizinci někdy chovají společensky nevychovaně, ale to třeba Němci, když jedou na loučení se svobodou do Prahy, ještě mnohem hůř.

Abych navázal na Váš řečnický obrat - pocit, že se vracím z jiné planety na Zemi, mám spíš při cestách z Čech do Německa, než naopak. Doporučil bych číst míň konspirační weby a články na Psu, a víc cestovat a mluvit s lidmi, kteří v daných zemích žijí. Zjistil byste, že katastrofa se nekoná.