1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

NĚMECKO: Vzestup Islámu

Jan Fleischhauer, novinář z týdeníku Der Spiegel, vymyslel pro rychlý úpadek křesťanství v Německu vlastní definici: Selbstsäkularisierung (“sebe-sekularizace“). Bude církev zlikvidována?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 11.11.2017 9:47

Další voda na mlýn prosťáčkům,

třesoucím se strachem z "islamizace". Podle jednoho z nich "tohle vládne a povládne Německu".

Moc se taky povedla "známá katedrála Dom v Kolíně nad Rýnem". :-))))

Z. Lapil 11.11.2017 10:15

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

Trochu mi uniká, co tím chcete říct. Že islamizace neprobíhá nebo že se vám líbí?

P. Han 11.11.2017 10:24

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

Obojí. A hlavně to, že všechno, co se u nás píše, je špatně.

J. Fialová 11.11.2017 10:32

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

Ono také bude sehr špatně i to, co se občas píše o Německu v Německu :))

Viz Focus: Nekontrolované přistěhovalectví odehnalo milióny voličů od CDU, CSU a sociální demokracie a zajistilo víc než 90 poslanců ve Spolkovém sněmu Alternativě pro Německo. Zaopatření uprchlíků všech kategorií stojí ročně mezi 20 až 30 miliardami eur (5,1 bil. až 7,7 bil. korun). Přes 600 tisíc ilegálních přistěhovalců žije ze sociálního systému. Dělají potíže v obcích i spolkových zemích, což pranýřoval třeba Boris Palmer, starosta města Tübingen za Zelené. (Překlad a převod na Kč - Novinky.cz)

I. Koreň 11.11.2017 10:49

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

To bude asi špatným překladem.

Do Německa se dá ilegálně vstoupit (legálně tam vstoupit je taky možné), ale nedá se tam ilegálně přistěhovat. Sociální dávky může pobírat jen někdo, kdo má v Německu oficiální trvalý pobyt. Ti, kdo povolení k pobytu nedostanou nebo mají jen "trpěný pobyt", dostávají kapesné.

R. Gramblička 11.11.2017 15:58

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

"kapesné" je taky sociální dávka i připěvky na jidlo, šaty atd

S. Netzer 11.11.2017 10:29

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

Klidně věřte, že "probíhá". A že ji řídí Soros podle plánů zednáře Coudenhove Kalergiho o vymýcení bílé rasy.

L. Bystrý 11.11.2017 12:10

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

A proč bychom tomu nevěřili, když o tom čteme na NP a na Sputniku Česká republika, prakticky pořád?

Nu, Frau Netzer?!

J. Farda 11.11.2017 14:59

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

No konečně! Konečně jste se Švehlo zastal kámošky Harpyje, a vynechal trapné oslovování pane Netzer!

Z. Lapil 11.11.2017 15:12

Re: Další voda na mlýn prosťáčkům,

Já se neptal, čemu mám věřit, já se ptal, co chcete říct.

P. Maleček 11.11.2017 9:03

Ne islám, ale zdegenerované EU "elity",

jsou nebezpečím pro demokraticko-křesťanskou Evropu, přesněji její neruskou 2/3vou část. EU nemarxistické "elity" ve svém pomateném multikulti, genders,inkluzi,lickoprávnismu otevřeli i za peníze ropných šejků EU agresivnímu islámu, to coby pomocný prostředek ve své touze po z Bruselu centralizované totalitní moci.

Pochopili totiž, na rozdíl od svých fašisto-nacisto-komoušsko předchůdců, že demokracii nelze zničit silou a tak se rozhodli ji v očích občanstva likvidačně umořit. A to extrémním aplikací demokratických principů, právě v oblasti lických práv a prý povinnosti pomáhat prý majoritou utiskovaným menšinám, islám nevyjímaje.

A občanského znechucení tím demokratickým bordelem využít k totalitnímu převzetí moci. To bez ohledu na tím umožněné ovládnutí EU islámem.

P. Lenc 11.11.2017 9:08

Re: Ne islám, ale zdegenerované EU "elity",

Ano.

J. Kubik 11.11.2017 7:42

Konec světa se blíží

To je ale mudrlant ten italský publicista.Blábol o tom jak nás islám přichází opanovat a zničit nemá cenu komentovat.Možná že migrace nás

zničí, ale není to rozhodně nějaký plánovaný a někým řízený proces.

R. Tichý 11.11.2017 8:21

Vy kubo.

P. Hlosta 11.11.2017 9:10

Re: Konec světa se blíží

K vám se patrně ještě nedonesly videa s imámy vyhrožující Západní civilizaci likvidací i likvidací všem nevěřícím, nebo přinejmenším otroctví. Teroristický Islámský Stát vás také nepřesvědčil a existence Al Kaidy a jejich záměrů a činů také ne. Jste po lobotomii?

J. Schwarz 11.11.2017 9:52

Re: Konec světa se blíží

"Globální klimatická změna" taky není nikým řízená a jestli má důvod ve slunci nebo emisích CO2 se teprve spekuluje. Přesto jsou evropské vlády ochotny vyhazovat biliony EURo na "boj proti oteplování Planety". Pročpak by neměl mít smysl boj proti islámu a islámské imigraci jen proto, že se nějaký Kubík domnívá že tato imigrace "není plánovaná"? Ať je nebo není, stejně ohrožuje náš životní styl - tedy pokud jím není poraženectví a degenerace.

J. Lukavsky 11.11.2017 11:02

Re: Konec světa se blíží

Nicméně i člověku co se příliš nezajímá o politiku musí být nápadné, jak všelijaké zákony a nařízení EU hrají do migračního proudu a připravují cestičku. Až EU dosáhne přijetí všech svých zákonů a nařízení tak imigranti budou mít cestičku i k nám vydlážděnu a umetenu. Že by vedení EU bylo vedeno pouze a jedině blbostí? To se mi nechce věřit.

J.L.

L. Vrána 11.11.2017 14:06

Re: Konec světa se blíží

Nejsem přítelem konspiračních hypotéz, ale myslím si, že mnozí vítači a různá migrantům přátelské uskupení jsou podplácena z islámských kruhů. Možná, že se něco brzy provalí.

J. Fridrich 11.11.2017 6:44

Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na lidstvo, tak se tady v Evropě lidé ještě " houpou na stromech ". Samozřejmě trochu nadsazeno - i když někteří diskutující na těchto anonymních Internetových žumpách z těch stromů ještě ani nyní nespadli. Jak by vypadaly bez křest'anství vztahy mezi lidmi, architektura měst i obcí atd. lze docela dobře předpokládat. Na mnoha lidech u nás je do současnosti zřetelně vidět to devastační " dílo soužek učitelek " na základních školách za komunistů, kdy se obecně deformoval vývoj světa nejen v oblasti křest'anství.. Řešení je známé - a je NUTNÉ, je ale podmíněné radikální změnou na vrcholu vedení EU a USA. Evropu zachrání jen okamžité uzavření jejích vnějších hranic a ODSUN většiny arabských muslimů. Mám na mysli nejen těch z této imigrantské vlny, ale několik milionů evidentně nepřátelských muslimů kteří přišli do Evropy v minulých desetiletích a NECHTĚJÍ se integrovat do naší civilizace.....oni ji přicházejí zničit. Jak dopadla integrace těch poválečných pozvaných k rekonstrukci Evropy a jejich dětí a vnuků přece víme a vidíme - jen vedení EU to nevidí a stále blábolí o integraci. Oni si již brzy začnou brát to, co chtějí násilím - auta, domy, ženy... Xenofobie je strach z NEZNÁMÉHO. My ale ( alespoň někteří ) máme obavy ze ZNÁMÉHO. Islám je primitivní, nepřátelský, agresívní, nesnášenlivý STŘEDOVĚK. Přichází vyspělou euroatlantickou civilizaci opanovat a zničit.

J. Schwarz 11.11.2017 9:55

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Křesťanství nijak neadoruju. Předkřesťanský Řím byl civilizovanější než dalších "křesťanských" tisíc let. Vůbec se nedivím, že Římané křesťanské rozvraceče a diverzanty házeli lvům. Jen těch lvů zřejmě nebylo dost.

J. Hruška 11.11.2017 10:50

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Vám se zjevně líbí zbožštění císaře a otroctví. Kaligula by Vám ukázal zač je toho loket, té "civilizovanějšnosti", pane Schwarzi, a pogrom na židy a křesťany po požáru Říma je taky ukázka civilizace, že?? Asi byli civilizovanější než lvi. Lidé bděte.

J. Schwarz 11.11.2017 11:04

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Ani vám tu nebudu prezentovat příklady "nejkřesťanštějších veličenstev" které si s Caligulou v ničem nezadaly. A pogromů v "křesťanské éře" spíš přibylo než naopak...

J. Sova 11.11.2017 11:28

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Ef 6,5 Otroci, poslouchejte své pozemské pány s uctivou pokorou a z upřímného přesvědčení jako Krista. Nejen naoko, abyste se zalíbili lidem, ale jako služebníci Kristovi, kteří rádi plní Boží vůli a lidem slouží ochotně, jako by sloužili Pánu.

M. Jandáková 11.11.2017 14:13

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Kristus sám upozorňuje "Nepřišel jsem zákon naplnit, ale zničit, ale naplnit". Východní nauky mají pro připoutanost k zákonitostem vnějšího světa výraz " karma". A Castaneda učí adepty vysvobozování se z pout "závazků" láskou k vlastnímu otrokáři.

.

Co jste chtěl říct, popírači s(l)ov?-)

M. Jandáková 11.11.2017 14:15

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Oprava: ..."Nepřišel jsem zákon zrušit, ale naplnit." )

J. Sova 11.11.2017 16:10

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Freudovské přeřeknutí?

M. Jandáková 11.11.2017 19:17

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Freudovské by dávalo smysl.

Vzhledem k tomu, že se tu specializujete na odkazy z Bible, spíš jste mohl napsat "Děkuji".

J. Kopis 11.11.2017 10:01

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

To by nesměl být nejvyšší představitel světového křesťanství zakukleným neomarxisou, který hlásá, že zájmy migrantů jsou nad zájmy samotných národů!

Z. Lapil 11.11.2017 10:08

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

Nenadsazeno trochu, ale dost. Nemyslím, že by se Číňani, Japonci, Indové, Inkové, Aztékové či Babylóňané nebo dokonce antičtí Řekové a Římani či Egypťané v sebevětší nadsázce houpali na stromech.

S ostatním velmi rozpačitý souhlas - jednak zníte jako agitka, ale hlavně: vypadá to, jako byste měl představu, že vedení vydá rozkaz a úkol bude splněn. Už Malý princ (a před ním Macchiavelli a jistě mnozí další) přišel na to, že smysluplné jsou jen splnitelné rozkazy, a dnes taky víme, že v době internetu a facebooků všeho druhu fyzická hranice zas tolik neznamená. Ani ti bolševici nedokázali zarazit Svobodnou Evropu, natož obyčejný přesah televizního vysílání.

J. Schwarz 11.11.2017 11:07

Re: Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na

To dokázali jen severokorejští soudruzi zavedením televizorů s pevně nastaveným pásmem a omezením rozhlasu na variantu "po drátě"...