5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

NĚMECKO: Banánová republika Berlín

Německé hlavní město si při volební neděli uřízlo pořádnou ostudu. Chyby v organizaci voleb připomínaly spíš rozvojový svět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vojta 7.10.2021 8:42

A teď si představte, že by se to stalo v Rusku. To by bylo v álejích zase nablito.

P. Milan 7.10.2021 9:26

V Rusku se to děje také, ale na rozdíl od Německa se o tom nesmí psát.

J. Vrabec 7.10.2021 9:26

Tam se deji jine hruzy, pada z oken, zavira a vrazdi. Kdo je proti rezimu Putina, ma kratky zivot.

V. Pavelka 7.10.2021 9:47

Trdlo !

R. Langer 7.10.2021 10:40

Jo, kdežto v říši je zatím pouze vyloučen ze společenského života. To další se teprve chystá, bruselouši. :-P

L. Beneš 7.10.2021 8:35

Okolnosti spojené s německými volbami dokazují úpadek kdysi řádně fungující společnosti. Již neplatí zásada, že Ordnung muss sein - pořádek musí být! Namísto pořádku nastoupil v Německu, s prominutím, bordel. V ulicích, v práci policie, ve společenských vztazích a teď i v organizování voleb. A lidé se bojí na jeho projevy otevřeně ukázat. Kde hledat příčinu? Dost možná zapojili do řízení státu a společnosti ty nové Němce, kteří s sebou z blízkovýchodních pouští a stepí či z afrických pralesů přinesli to kýžené kulturní obohacení. Dost možná, že podobné efekty se dnes projevují i ve Velké Británii, neboť v TV vidíme občas její ministry s poměrně exotickými tvářemi i jmény.

J. Kubíček 7.10.2021 9:23

Naprostý souhlas, byl jsem tam nedávno dlouhodobě a mohu to potvrdit.

J. Kubíček 7.10.2021 9:28

Naprostý souhlas, byl jsem v N. nedávno dlouhodobě a mohu to potvrdit.

H. Lukešová 7.10.2021 8:33

V dnešním Německu 2021 se udál šokující případ antisemitismu. Německý židovský písničkář Gil Ofarim tvrdil, že byl vykázán z hotelu v Lipsku, protože měl na krku viditelný přívěšek s Davidovu hvězdu, což vyvolávalo pobouření ze strany židovské komunity.

Ve virálním videu z Instagramu zveřejněném v pondělí večer, sedící na schodech vedoucích k hotelu Westin Leipzig, Ofarim sdělil podrobnosti o své zkušenosti

Ofarim vyprávěl, že v hotelu čekal v dlouhé frontě, protože počítače u odbavovací přepážky byly nefunkční.

"Stál jsem ve frontě a nosil svůj náhrdelník který nosím celý život," řekl a zvedl svůj přívěsek s Davidovou hvězou.

Ofarim, 39, poznamenal, že hosté ve stejné linii byli přesunuti před něj na. Téměř po hodině se konečně dostal k přepážce a zeptal se recepčního, proč ho nechal čekat, zatímco ostatní hosté byli opakovaně přiváděni dopředu.

Úředník odpověděl „do fronty,“ řekl Ofarim."Také jsem stál ve frontě," kontroval hudebník.

"Pak z rohu někdo řekne" sbal si svoji hvězdu "[odkazující na přívěsek Davidova hvězda]. Dále recepční říká: „Sbalte si hvězdu a pak se můžete odbavit,“ vzpomínal Ofarim. Zpěvák narozený v Mnichově je syn izraelské popové hvězdy Abi Ofarim, který měl v 60. letech několik hitů se svou první manželkou Esther.

H. Lukešová 7.10.2021 8:33

Ze dne 6.10.2021...

L. Beneš 7.10.2021 8:37

Ano. Četl jsem v rakouském tisku. Kdoví, v které obohacovací vlně a odkud recepční do Německa přišel.

H. Lukešová 7.10.2021 8:41

V Hanau zavádějí parkovací místa pro muslimské migranty a lidi z LGBT komunity, chrání je, respektive protěžují je..., zatímco k Židům, kteří toho v minulosti zkusili nejvíce, se Němci opět špatně chovají. Jde o to, že ve frontě stálo spoustu lidí a nikdo se Ofarima nezastal, vůbec nikdo... , to je děsivé. Něco je uvnitř německé společnosti shnilého.

L. Beneš 7.10.2021 8:43

Opakuji: Je otázka, nakolik ti Němci jsou opravdu Němci.

L. Beneš 7.10.2021 8:47

U nás se vás také nikdo nezastane. Každý se bojí, že by ho nějaký rabiát napadl. Pokud byste ho při obraně zranila, budete potrestána vy.

P. Podhrázský 7.10.2021 8:50

Ale zastane. A ne jednou...

L. Beneš 7.10.2021 8:56

Spíše: Ale jenom jednou.

H. Rybnická 7.10.2021 10:20

Paní Lukešová, k věci jsem se již vyjádřila. Jedná se o tři místa se spíše symbolickým významem Už Při čtení Vašich příspěvků mám dojem že se jedná o správné rozhodnutí.

H. Lukešová 7.10.2021 10:41

Paní Rybnická, já nemám v principu nic proti nikomu, už vůbec ne proti lidem z LIGBT, proti muslimským migrantům mám své výhrady, to je pravda, ale co mě mě štve je to, že všechny menšiny jsou chráněné, jen ta židovská je spíše potlačována.

H. Rybnická 7.10.2021 11:32

Paní Lukešová není potlačována, jen se o ní jedná diskretněji. obávám se, že je to tak lépe. Nebo co myslíte se stane, když v tom Hanau uvedou do provozu další tři parkovací místa vyhrazená jen židovským spoluobčanům? Bohužel.

H. Lukešová 7.10.2021 11:36

No tak to je pravda, že parkovací místa jen pro Židy, by vyznělo také hodně antisemitsky, co se mě týče, já bych si to rozhodně nepřála.

J. Jaroš 7.10.2021 18:40

Proč se jedná diskrétněji mohu vědět. Co si mám o tom myslet se židovskou menšinou se v německu jedná diskrétněji.

H. Lukešová 7.10.2021 19:01

Víte, já nemůžu odpovídat za paní Rybnickou, neb v Německu nežiji, ale chápu, že by skutečně vyvolalo pozdvižení parkovací místa pro Židy, kór v Německu, místa s velkou Davidovou hvězdou, vypadalo by to nacisticky a antisemitsky...

Mně by to upřímně i vadilo. Jedná se o vyčleňování. A upřímně se divím muslimům a lidem z LGBT komunity, že to vyžadují.

Vidím před očima filmy, zachycují dobu ve 30.letech minulého století, jak jednotky SA malují velké židovské hvězdy na židovské obchody.

To se ještě o vyhlazování neuvažovalo, to ještě nebyl rok 1941, po napadení SSSR vojska nacistického Německa, kde německá komanda SS Einsaztgruppen spolu s místními kolaborantskými davy povraždily stovky tisíc Židů, jeden z nejznámějších masakrů bylo zběsilé vraždění v roklině Babi Yar, ze dnů 29. a 30.9.1941 (bylo krásné osmdesáté výročí), tam Němci s Ukrajinci usmrtili více než 33 000 Židů...

Ani nebylo po dni 20.1.1942 po konferenci ve Wannsee, kde se rozhodlo o totální průmyslové likvidaci židovského národa. To bude v lednu 2022 také ještě pěknější kulaté osmdesáté výročí... Je to pryč, minulost, teď existuje statečný Stát Izrael, Zaslíbená země, která svůj lid uchrání. Jak se říkají nádherné verše z Žalmu, že nedříme a nespí ten, který chrání Izrael...

H. Lukešová 7.10.2021 19:03

Mám to nemotorné prsty.......tedy vojsky nacistického Německa....

R. Langer 7.10.2021 10:43

Doufám, že se k tobě taky tak jednou někdo bude chovat, ty bruseloušský odpade lidstva. :-P

H. Lukešová 7.10.2021 11:34

Tak nemusíte být takový hulvát, pane Langere, na diskusních fórech se má polemizovat s názory, ne napadat samotného člověka, tj. ad rem ne ad hominem...

Ale faktem je, uvidíme, co ukáže tedy vyšetřování, ale jestliže se události udály tak, jak tvrdí Ofarim, ukázalo by to nehezký obraz Německa, pochybuji, že by z hotelu vykázali muslimku v šátku, nebo kohokoliv s křesťanským křížkem, ale Davidova hvězda (Magen Adom) vadí.

H. Rybnická 7.10.2021 11:36

Paní Lukešová nemám právě čas, ale myslím si, že se to údálo jinak. Příležitostně.

R. Langer 7.10.2021 13:16

Na hrubý pytel hrubá záplata, paní Lukešová, to je můj styl. Já si servítky brát nikdy nebudu. :-/

J. Jurax 7.10.2021 14:13

Nejedná. Je to spíš symbol degenerace.

Mimochodem, víte, jak bude řidič prokazovat, že je práv parkovat na takto vyhrazeném místě? Ne každý imigrant je zjevně přisnědle odlišný - imigrant třeba z Polska či Běloruska nebo JAR může být přímo modrooký blonďák - a jedinci z LGBTQ+ komunity se vzhledově nemusí od normálního Germána lišit vůbec; že by to měli v dokladech se mi v dnešní době lidských práv nějak nezdá ... :-) ... a ještě, bude tam moci parkovat imigrant již obdrževší německé občanství, případně osoba s emigrantskými původem, a když, tak do kolikátého kolena?

M. Vojta 7.10.2021 8:46

Informace zajímavá, ovšem číst se to nedá, nepsal to náhodou strejda překladatel Google?

H. Lukešová 7.10.2021 8:49

Ano, nechtělo se mi s tím vypisovat a přepisovat do krásného jazyka, tak jsem textík hodila jenom do gůglu překladače. Omlouvám se...