29.5.2022 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

NĚMECKO: Banánová republika Berlín

Německé hlavní město si při volební neděli uřízlo pořádnou ostudu. Chyby v organizaci voleb připomínaly spíš rozvojový svět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Beneš 7.10.2021 8:50

Každej Vojtíšek ze mlejna si to může přečíst v německém tisku.

H. Lukešová 7.10.2021 9:13

Ano, je to krkolomný překlad, samozřejmě, ale z toho nehezkého překladu jde pochopit, co se v Lipsku stalo.

V. Novák 7.10.2021 9:02

Co vyvolávalo pobouření ze strany židovské komunity? Vždyť je to nelogické.

H. Lukešová 7.10.2021 9:09

Ano, vyvolalo a veliké. Tak sem ještě ze překladače "vrznu"... Josef Schuster, předseda Ústřední rady Židů v Německu, zeptal: „Kde byli ostatní lidé ve frontě před recepcí, kteří stáli po boku Gila Ofarima? Proč nikdo neprotestoval? “

"Antisemitské nepřátelství vůči Gilu Ofarimovi je děsivé." Toto je každodenní antisemitismus, kterému jsou Židé opakovaně vystaveni, “dodal Schuster. "Lze jen doufat, že Westin vyvodí nezbytné personální důsledky." Také doufám, že se v budoucnu setkáme se solidaritou, pokud na nás zaútočí. “

Německá federální antidiskriminační agentura (FADA) uvedla: „Jedná se o neuvěřitelný případ antisemitismu a představuje porušení AGG [Obecného zákona o rovném zacházení]. Rychlá reakce hotelu je dlouho očekávána. Z našeho pohledu to nemůže zůstat bez následků. “

Německý svaz židovských studentů (JSUD) také vyzval k vyvození důsledků incidentu. "To stačí. Už se nechceme skrývat, “napsala na Twitter prezidentka JSUD Anna Staroselski.

P. Blecha 7.10.2021 12:35

Schuster je taky pěkné pako, přilizující se vládnoucí levičácké věrchušce. Dělá Židům špatné jméno.

H. Lukešová 7.10.2021 12:51

To ano. Schuster odsuzoval AfD, přitom AfD je filosemitskou proizraelskou stranou, která kritizuje většinově propalestinský mainstreamový směr většiny médií a politických stran.

Kdybych žila v Německu, volila bych AfD. Strana AfD nemá s nacismem nic společného, té bych se rozhodně neobávala. To spíše část socanů (SPD) a Levice (Die Linke) jsou antisemité.

H. Rybnická 7.10.2021 10:15

Paní Lukešová k vyvážené informaci patří samozřejmě dodat, že se věc samozřejmě vyšetřuje. Dotyčný zaměstnanec a ředitel hotelu se obrátili na policii s údaji, že se vše událo o něco jinak. Jejich stanovisko prozatím není dostupné, existuje ovšem zřejmě i videozáznam hotelové kamery takže dojde k soudnímu řízení. Výsledky budou zajisté zveřejněny. Je to trochu problematické protože i kdyby se zjistilo že se vše událo trochu jinak, bude Spolková republika tak i tak osočena z antisemitismu. Ostatně ten hotel je již ted vyřízen , nebo byste se ráda ubytovala v hotelu před kterým probíhají masivní demonstrace?

H. Lukešová 7.10.2021 10:44

To jistě ne. Já jsem článek nakopírovala ze serveru United with Israel, tedy tentokráte jsem ho hodila jen do gůglu překladače, jak píši, nechtělo se mi ho přepisovat do krásného jazyka a dávat samotný odkaz se mi také nechtělo, kdo by si ho otevíral, navíc v cizím jazyku.

R. Langer 7.10.2021 10:45

Už se těším, na co se přijde, a jestli ty záběry budou někdy zveřejněny, bruselouši. :-P

P. Blecha 7.10.2021 12:33

Paní Lukešová, zatím to silně vypadá na to, že si to dotyčný kulturní pracovník vymyslel, aby měl nějakou reklamu. Ano, v Německu je antisemitismus silný, od importovaných i domácích muslimů, od zelené a komunistické levice až po mnoho "obyčejných" Němců. Ale dotyčný Ofarim vypadá se svou historkou velmi, velmi nedůvěryhodně. Předpokládám, že v hotelu měli kamery. Uvidíme.

H. Lukešová 7.10.2021 12:56

OK, já se nebráním faktům, zajímá mě, jak se událost udála. Já jsem ze stránek nakopírovala vyjádření Ofarima, jen ať se ukáže pravda, byla bych upřímně ráda, kdyby to byl Ofarimům výmysl, protože by mě vážně děsilo, že by to v Německu bylo až tak zlé, vypadlo by to návrat do třicátých a čtyřicátých let minulého století.

Ale jak píšete, muslimové, část socanů (SPD) a komunistická Levice (Die Linke) jsou antisemitští, a to divoce antisemitští ze své podstaty.

R. Langer 7.10.2021 13:19

Pokud si to vymyslel (druhou stranu jsem opravdu nevyslechl), tak se vám tady veřejně omluvím. Ale jsem zvědavý na ty důkazy, obzvláště ty kamerové. Ne že někdo řekne: "Nic se nestalo!". :-/

R. Langer 7.10.2021 13:25

Tedy, omluvím se paní Rybnické. Je fakt, že jsem se nechal trochu unést, neznaje vyjádření druhé strany. Ale že by si někdo v téhle době troufl o takových věcech přímo lhát? Lépe řečeno, kdo o takových věcech dnes zcela veřejně a bezostyšně lže? No, nevím, uvidíme...

H. Lukešová 7.10.2021 13:47

Uvidíme, na jednu stranu se mi nechce věřit, že by si tohle Ofarim vymyslel, ale na druhou stranu bych byla ráda, protože kdyby se ukázalo, že se jedná o pravdivé tvrzení, bylo by to doopravdy strašné, ukázalo by se, že duch nacismu a komunismu z německé společnosti zcela nevymizel a že se denacifikace se minula účinkem a že by Německo pro Židy již nebylo více bezpečnou zemí.

P. Blecha 7.10.2021 14:48

Prečo zrouna mně?

J. Nevrkla 7.10.2021 7:44

Zřejmě dochází na slova mnohých ze západu - už tomu rozkladu může zabránit jen střední a východní Evropa. Snad jo, toto si u nás ještě nedovedu představit.

L. Beneš 7.10.2021 8:42

Já bych na mesianismus ze Střední a Východní Evropy nesázel. Rozklad a úpadek (jak píše německý klasik Zerfall und Verfall) se šíří všude také okolo nás. Kdekdo nadává sprostě prezidentovi či premiérovi či mu hrozí útokem až smrtí, aniž by byl volán k odpovědnosti, ale nazvete nepřizpůsobivého lenocha vlastním jménem jeho národnosti a samozvaní ochránci lidských práv by vás ukřižovali a podávají na vás trestní žaloby.

V. Píša 7.10.2021 12:00

Bingo pane Beneš. Proto do budoucna nevidím šanci proti nastupující Asii.

F. Navrátil 7.10.2021 7:38

České volby jsou ve srovnání s mnoha zahraničními stále spořádané a věrohodné. Rizikem je snad jen dvoudenní hlasování a nenadálé výpadky elektřiny, při kterých poskočí televizní strana.

M. Džmuráň 7.10.2021 7:21

Otázkou je, zda se skutečně jednalo o chaos, nebo to byl záměr. Stačí si vzpomenout na poslední prezidentské volby v USA.

V. Němec 7.10.2021 7:11

Příjmen migrantů a jejich účastí ve vládních funkcích se asi zvýšila nerozumnost v řízení.

J. Pankovic 7.10.2021 6:48

Tady se v praxi ukazuje, kam vede zelené šílenství. Možná by bylo nejlepší je izolovat úplně !Co když je to nakažlivé ?;-)

R. Vacek 7.10.2021 6:22

Jedná se jen o další signál probíhajícího kolapsu Evropy.

R. Langer 7.10.2021 5:38

Jestli by ty byty Berlín stavěl jako to letiště, tak by si čekatelé na byt moc nepomohli. Inu - socialismus v praxi. ;-)