28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

NATO: 573. den invaze

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Ševeček 19.9.2023 19:47

titulek:

NATO:573. den invaze.

/přiznání ?

V. Němec 19.9.2023 14:13

6.9.2023: "Americký ministr zahraničí Anthony Blinken oznámil (při návštěvě Kyjeva) nový balíček pomoci Ukrajině v hodnotě přes miliardu dolarů (22,6 miliardy korun). Kyjev dostane i dříve slibovanou munici s ochuzeným uranem."

6.9.2023: "Město Kosťantynivka se stalo 6. září dějištěm jednoho z nejsmrtelnějších útoků, které Ukrajina za posledních několik měsíců zažila.

Tržiště v centru sedmdesátitisícového města v Kyjevem kontrolované části Doněcké oblasti zasáhly úlomky vybuchlé rakety. Zabily nejméně 15 lidí, dalších 30 zranily."

19.9.2023:

"Verzi o ukrajinském omylu podle novinářů z amerického listu The New York Times nasvědčuje, že raketa do Kosťantynivky doletěla z oblasti pod kontrolou Kyjeva."

Jó, tomu se říká účel světí prostředky.

M. Zasazabanovaný 19.9.2023 12:07

Davis verí, že americké vedenie ešte môže zachrániť hroziaci debakel:

V konečnom dôsledku je hlavnou povinnosťou (nielen zodpovednosťou) americkej vlády voči občanom Spojených štátov. Nesmieme dovoliť, aby sa situácia zhoršila do takej miery, že sa zopakuje debakel, ktorý sme roky pasívne sledovali v Afganistane. Administratíva sa musí prinajmenšom aktívne pripraviť a zvážiť možnosť, že nami preferovaný výsledok sa nemusí naplniť, a mala by prijať opatrenia na ochranu pred ním.

Plukovník Davis, hovorím vám priamo, USA v tejto chvíli nemôžu urobiť nič, čo by zmenilo výsledok, okrem rozpútania jadrovej vojny. Rusko už v tejto vojne nebojuje samo. Má podporu Číny a mnohých krajín globálneho Juhu. Americká hospodárska dominancia sa rozpadá a náš zahraničnopolitický vplyv je v troskách. Doterajší spojenci, ako napríklad Saudská Arábia, sa obrátili Amerike chrbtom. Saudi obnovili diplomatické vzťahy s Iránom, privítali Sýriu späť v Arabskej lige, ukončili Američanmi podporovanú vojnu v Jemene a spolupracujú s Ruskom, aby čelili americkej bezočivej snahe obmedziť ceny ropy.

Slovo pre dobrého plukovníka – dosiahli sme ten neodvolateľný bod. Ukrajina ako kura bez hlavy zúrivo behá v kruhu a neuvedomuje si, že umiera.

https://www.hlavnespravy.sk/sprava-pre-plukovnika-daniela-davisa/3261728

M. Zasazabanovaný 19.9.2023 10:10

Unikátní snímek zachycuje zajetí 11 ukrajinských vojáků schovaných v bunkru v opuštěných ukrajinských zákopech. Vojáci AFU se dohodli přes vysílačku s Rusy, že chtějí do zajetí a mají si je přijít vyzvednout.

https://rumble.com/v3gm80w-ukrajinsk-fronta-se-hrout-a-rusov-berou-do-zajet-ukrajince-po-dohodch-pes-v.html

M. Hoblík 19.9.2023 9:10

Stateční ukrajinští hrdinové dobyli vlastní území! Za týden až sedm kilometrů čtverečních! Na kolik nás tak vlastně přijde jeden ten dobytý kilometr? Nebo si snad někdo ty penízky někde ulejvá...