Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NATO: 573. den invaze

Agresor odpálil 15 raket a provedl 70 leteckých útoků. Na pozice ukrajinských jednotek a na různé osady využil také 47x palbu raketometů a minometů. Za posledních 24 hodin došlo minimálně k 35 přímým bojovým střetnutím.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

titulek:

NATO:573. den invaze.

/přiznání ?

0 0
možnosti
VN

6.9.2023: "Americký ministr zahraničí Anthony Blinken oznámil (při návštěvě Kyjeva) nový balíček pomoci Ukrajině v hodnotě přes miliardu dolarů (22,6 miliardy korun). Kyjev dostane i dříve slibovanou munici s ochuzeným uranem."

6.9.2023: "Město Kosťantynivka se stalo 6. září dějištěm jednoho z nejsmrtelnějších útoků, které Ukrajina za posledních několik měsíců zažila.

Tržiště v centru sedmdesátitisícového města v Kyjevem kontrolované části Doněcké oblasti zasáhly úlomky vybuchlé rakety. Zabily nejméně 15 lidí, dalších 30 zranily."

19.9.2023:

"Verzi o ukrajinském omylu podle novinářů z amerického listu The New York Times nasvědčuje, že raketa do Kosťantynivky doletěla z oblasti pod kontrolou Kyjeva."

Jó, tomu se říká účel světí prostředky.

0 0
možnosti
MZ

Davis verí, že americké vedenie ešte môže zachrániť hroziaci debakel:

V konečnom dôsledku je hlavnou povinnosťou (nielen zodpovednosťou) americkej vlády voči občanom Spojených štátov. Nesmieme dovoliť, aby sa situácia zhoršila do takej miery, že sa zopakuje debakel, ktorý sme roky pasívne sledovali v Afganistane. Administratíva sa musí prinajmenšom aktívne pripraviť a zvážiť možnosť, že nami preferovaný výsledok sa nemusí naplniť, a mala by prijať opatrenia na ochranu pred ním.

Plukovník Davis, hovorím vám priamo, USA v tejto chvíli nemôžu urobiť nič, čo by zmenilo výsledok, okrem rozpútania jadrovej vojny. Rusko už v tejto vojne nebojuje samo. Má podporu Číny a mnohých krajín globálneho Juhu. Americká hospodárska dominancia sa rozpadá a náš zahraničnopolitický vplyv je v troskách. Doterajší spojenci, ako napríklad Saudská Arábia, sa obrátili Amerike chrbtom. Saudi obnovili diplomatické vzťahy s Iránom, privítali Sýriu späť v Arabskej lige, ukončili Američanmi podporovanú vojnu v Jemene a spolupracujú s Ruskom, aby čelili americkej bezočivej snahe obmedziť ceny ropy.

Slovo pre dobrého plukovníka – dosiahli sme ten neodvolateľný bod. Ukrajina ako kura bez hlavy zúrivo behá v kruhu a neuvedomuje si, že umiera.

https://www.hlavnespravy.sk/sprava-pre-plukovnika-daniela-davisa/3261728

0 0
možnosti
MZ

Unikátní snímek zachycuje zajetí 11 ukrajinských vojáků schovaných v bunkru v opuštěných ukrajinských zákopech. Vojáci AFU se dohodli přes vysílačku s Rusy, že chtějí do zajetí a mají si je přijít vyzvednout.

https://rumble.com/v3gm80w-ukrajinsk-fronta-se-hrout-a-rusov-berou-do-zajet-ukrajince-po-dohodch-pes-v.html

0 0
možnosti
MH

Stateční ukrajinští hrdinové dobyli vlastní území! Za týden až sedm kilometrů čtverečních! Na kolik nás tak vlastně přijde jeden ten dobytý kilometr? Nebo si snad někdo ty penízky někde ulejvá...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz