28.1.2020 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

MIGRACE: Proč nemáme rádi Merkelovou

Radikálové na pražských náměstích odsuzovali německou kancléřku Angelu Merkelovou a vyhlašovali revoluci, sešlo se jich však jen pár stovek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 30.8.2016 8:34

Re: Pokračování příště:

Stačilo dát link na to, jak Merkelová říká, že mají přijít všichni. Při hledání dopadnete jako Ovčáček s Peroutkou :o)

I. Schlägel 30.8.2016 8:34

No,

a co měli ti Maďaři dělat? A imigranti nevěděli a neví, že v Německu, Británii atd. je nejlépe?

L. Dočekal 30.8.2016 8:34

Re: Lži.

Jste trochu vedle.Lidská důstojnost je něco,co tyhle migrouše vůbec nezajímá,jak je vidět z jejich chování.

J. Šimek 30.8.2016 8:30

Re: Lži.

„Naprostá většina z nás naštěstí nikdy nezažila pocit naprostého vyčerpání, spojeného se strachem o vlastní život, život svých dětí nebo partnera... Pro zacházení s lidmi, kteří k nám nyní přichází, musí platit jasné zásady. Tyto zásady nevychází z ničeho menšího než z našich zákonů, z naší ústavy. Za prvé: je to základní právo všech politicky pronásledovaných na azyl... Ochranu poskytujeme i všem, kdo k nám utíkají z válek... Druhá zásada je lidská důstojnost každého člověka. To je zásada, kterou obsahuje už 1. článek naší ústavy. Jedno, zda se jedná o našeho občana, nebo ne, jedno, odkud a proč k nám přichází a jaké má vyhlídky, že bude na konci řízení uznán za uchazeče o azyl...“

J. Šimek 30.8.2016 8:22

Re: Nesmysl!

Balkánská cesta vede z Turecka a právě jste předvedl, jaký jste jen hloupý mamlas.

J. Šimek 30.8.2016 8:20

Re: Merkelová pozvala migranty

Spotřeba stoupne díky imigrantům bez kupní síly ... to máte něco ještě z VUMLu?

J. Fridrich 30.8.2016 8:03

Re: 90% těchto příchozích je ekonomická migrace.

Ano, je to tak, jak je psáno nade mnou.. Pana Holuba je třeba přeléčit - hlavně sluch, zrak a pamět' - ale myslím, že to půjde těžko, nebo vůbec...

K. Novák 30.8.2016 7:56

Merkelová pozvala migranty

proto, že si myslela, že za to dostane Nobelovu cenu míru. V současnosti se imigranti hodí, protože jejich prostřednictvím stoupne spotřeba a tím zisky. Musí jich ovšem přijít mnohem víc než jen milion a musí přijít do celé Evropy, nejen do Německa. O čem se chceme bavit, když italské námořnictvo, lodě nevládních organizací a další plavidla "zachraňují" u Libyjských břehů tisíce migrantů denně, vozí je do EU a Merkelová se snaží je po EU rozstrkat.

J. Schwarz 30.8.2016 7:39

Nesmysl!

Tu povinnost neměli Maďaři, ale už Řekové. Maďaři na obranu hranice postavili plot, za což se jim dostalo ze strany "vyspělé Evropy" nadávek a kritiky. A pokud ilegály pozvavi "členové nevládních organizací" pak tito měli skončit v kriminále za napomáhání a organizování trestných činů.

B. Volarik 30.8.2016 7:17

Re: 90% těchto příchozích je ekonomická migrace.

Souhlas, pane Brožek...jenom bych malinko upřesnil: Velmi podstatná část té migrace je migrace politická, ideologická. Jedná se v podstatě o kolonisty, dobyvatele nových území pro islám.

V. Němec 30.8.2016 7:14

Ne, nemyslím,

že "za tím vším jsou nějaké temné úmysly". Bohužel to bude jinak - jde o naprostou naivitu (nebo hloupost?) levicově orientovaných vlád prosazujících sociální stát = lákadlo pro ekonomické migranty.

J. Brožek 30.8.2016 7:02

Lži.

Ještě to není ani rok a už vidíme, jak někteří dokáží lhát o faktech, která jsou dobře dostupná a dohledatelná.

Pán nemá rád Maďarsko, tak se snaží do něj kopat. Pravda je jinde - Maďarsko nemělo žádné registrační povinnosti, protože první zemí EU, kam migranti přicházeli, bylo Řecko a tyto povinnosti byly na něm.

A k Merklové - nějaké otevření hranic v Schanganu je nesmysl - ty prostě byly propustné a to dokonce i poté, co Maďarsko začalo uzavírat (stavět plot) na vnější hranici Schengenu. Ovšem výstoupení Merklové před kamerami a její pozvání "Přijďte všichni" v článku nějak chybí. A že se hlavní migrační proud rozběhl až po tomto vystoupení je taky fakt, stejně jako to, že 90% těchto příchozích je ekonomická migrace.

F. Houžňák 30.8.2016 6:54

"Kein Diktat, sonst Czexit"

je nemcina spravna, jak gramaticky, tak syntakticky i obsahove. Asi neumi nemecky Holub.

T. Kubín 30.8.2016 4:23

blábol

Autor nezklame a znovu a vždy zplodí hloupý mišmaš. Jenom bych se ho chtěl zeptat - pane Holube, copak že je na té větě v (kterou citujete neúplnou) špatně? Zřejmě jste při své neúspěšné pouti po redakcích pochytil z němčiny něco víc, než já za léta strávená v Německu.

J. Kanioková 30.8.2016 1:52

:)))))))))))

J. Kanioková 30.8.2016 1:50

Ano, nemáme ji rádi, a právem..

.."..pak vyvozují, že za tím vším jsou nějaké temné úmysly"

Úmysly ??? Kdepak, jen prachobyčejný alibismus. Zbabělost přiznat, že nesmyslné mantry západního establishmentu o multikulti a integraci s cizím společenstvím, bylo obrovskou chybou. Zbabělost přiznat, že je nutno radikálně změnit zákony.

Evropa může za pilnou plodnost lidí ze zemí, odkud se to do Evropy valí? Občané Evropy to mají financovat? Proč ? Jestli to bude pokračovat, KDO to bude dál v Evropě financovat? Nestačí evropská nezaměstnanost a zvyšující se soc. výdaje pro naše lidi? Nestačí, že kvůli všelijakým sankcím se snižují hospodářské výsledky evr. ekonomik?

J. Vintr 30.8.2016 1:20

Kdyby Merkelová nepozvala vetřelce do Německa

a kdyby tudíž všechny tranzitní státy neměly jistotu, že jimi tito lidé jen projdou a nikdo je nebude vracet, asi by si je jen tak snadno na své území nepustily. To by se samozřejmě doneslo těm, kteří by se chystali na cestu a jejich cestovatelské nadšení by jistě pokleslo. Takže pozvání Merkelové (navíc podpořené víc než štědrým kapesným pro vetřelce) sehrálo nepochybně velmi významnou roli.

P. Dvořák 30.8.2016 0:59

Pokračování příště:

A. VŘSR nebyla věcí V.I. Lenina.

B. 2. světová válka by byla i bez Hitlera.

C. Gottwald byl proti procesu s Miladou Horákovou a Rudolfem Slánským

D. 21. srpna 1968 Leonid Brežněv na Rudém náměstí protestoval proti okupaci ČSSR.