11.8.2020 | Svátek má ZuzanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Proč nemáme rádi MerkelovouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 108, poslední: 31.8.2016 9:10, přehled diskusí

Poučení:
Autor: Z. Vydra Datum: 31.8.2016 0:02

Článek pana Holuba je typickou ukázkou, jak se časem cíleně deformují historické události. Pan Holub s tím začal předčasně, protože si ještě všichni pamatují, jak to bylo a je doopravdy. Za pár desítek let z toho budou různá líčení upravená podle momentálních potřeb té, či oné vládnoucí garnitury a moudří vědátoři se budou přít, která verze je ta správná. A tak je to s celou historií, s výjimkou nesporných faktů, jako třeba, že byla válka a pod.

Podle pohraniční služby Frontex:
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 22:42

bylo v Maďarsku 200 000 uprchlíků ... a k čemu je ta služba Frontex? K počítání, kolik jich přešlo hranice?

Zásadní problém je bohužel ten, že se uprchlíci do EU pouštěli; sekundární pak ten, že když už se pouštěli, tak neřízeně, ba živelně. Proč se tak dělo ... stát, který není schopen a ochoten bránit své hranice si nezaslouží existovat. No a EU toho evidentně schopno není a ochotno k tomu taky není; z hraničních států Řecko, Itálie ... Maďaři si stavěli plot a bruselští hlupci jim nadávali ...

Frontex slouží jako pomocník:
Autor: F. Houžňák Datum: 31.8.2016 9:10

převaděčů nebo jak se tomu česky říká (Schlepper), zcela oficiálně. Zrovna včera "zachránili" dalších 6500 muslimáků hned u libyjského pobřeží a přivezli je do Evropy.

??:
Autor: M. Vondráček Datum: 30.8.2016 20:35

Pochopil někdo , proč autor nemá rád Merkelovou ??

Re: ??:
Autor: J. Jurax Datum: 30.8.2016 22:44

My ji nemáme rádi, on ji rád má :-)

Němci před pár dny oficiálně jásali,:
Autor: F. Houžňák Datum: 30.8.2016 19:13

jak jim stoupnul HDP díky přílivu připrchlíků, kterým musejí zaplatit první poslední. Prachy, které předtím na silnice, mosty, školy, učitele nebyly, se pro Arabáše najednou zázračně našly, což zjevně spoustu lidí dožralo, obzvláště "Aussiedlery" - ruské Němce v Berlíně, kde jich je hodně, a říkají "nám nakašlali, my jsme si museli všechno odpracovat, a tihle dostanou všecko zadarmo a ještě na nás plivou". Taky už Němci oficiálně říkají, že 90% připrchlíků budou muset do smrti živit (tedy oni říkají, že to bude trvat "dlouho"). Taktéž se už "oficiálně" očekává, že AfD bude v následujících zemských volbách v Meklenbursku druhou nejsilnější stranou (do teď se to snažili v průzkumech nějak zašumlovat, ale dneska psali, že "překvapivě" získala od minulého týdne +3.5% - předtím prostě lhali) a je docela možné, že bude i první.

Házet:
Autor: D. Nowodny Datum: 30.8.2016 17:35

kamenem po nesmyslu, nemá cenu, kámen by se rozbil !

Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: V. Klepetko Datum: 30.8.2016 16:25

"...přerozdělení migrantů z Německa podle pravidel Spojených národů." - žádná taková pravidla neexistují.

"Maďaři jako členský stát Evropské unie měli povinnost všechny uprchlíky zaregistrovat a posílat je dál až ve chvíli, kdy se Evropská unie dohodne na kvótách, jak budou přerozděleni." - dle tehdy i dnes platných Dublinských nařízení měli Maďaři povinnost vrátit uprchliky zpět tam kde se prvně registrovali. Ty vůbec neregistrované pak zaregistrovat a zahájit s nimi azylové řízení. Žádné "posílání dál" nebylo a není legální!

Osobně se domnívám, že rozhodující impuls k náhlé eskalaci migrace v květnu 2015 dal eurokomisař Avramopoulos. V dubnu 2015 jeho Úřad oficiálně publikoval vzorec stálého přerozdělovacího mechanizmu pro neomezený počet migrantů (Ano, jsou to ty slavné"kvóty", které v naprosto identické podobě pak na podzim prezentoval jako nový návrh řešení uprchlické krize!)

Juncker se tehdy v dubnu tento návrh velmi vřele uvítal. Přečetli si to kmotři prevadečských gangů, pochopili jak bude Evropa zhruba reagovat a zahájili invazi člunů.

Angela Merkelová svým následným "pozváním" jen zlegalizovala zrůdné představy EK - jmenovitě pánů Avramopouluse a Junckera. Její vina je strašlivá, ale chybné řešení se nezrodilo v její hlavě! Výsledek : desítky tisíc mrtvých uprchlíků na dně moře, podlomená evropská bezpečnost, nejednota a rozklížení Unie, rozklad liberální demokracie v členských zemích, Brexit, mozková mrtvice evropských elit... Obelhaní mafií i vítači chudáci, naprosto frustrovaní uprchlíci. Ale také miliardy na kontech mafiánů! A konečně to nejhorší: zmatený a matoucí matlák Holub :-)))

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 30.8.2016 16:31

Kde máte link na pozvání pro všechny, kterým se tady většina frustrátů ohání?

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: J. Kombercová Datum: 30.8.2016 17:06

Vy pořád chcete slyšet (viodět černé na bílém), jak přesně slovo od slova paní Merkel říká: Přijďte do Německa (EU) všichni, jste zde vítáni, budete mými hosty.

Ano, takhle to neřekla. Řekla to jinými slovy, ale nejdůležitější je, jak si ta její slova vyložili ti, kterým byla určena. Vy si nepamatujete to "Germany, Germany, máma Merkel a posléze ti první přibyvší na německé nádraží pořizující si mámou Merkel selfíčka... a ještě spíš je pravděpodobné, protože patrně většina z nich německy neuměla a neumí, že jim to takhle přeložili, obávám se, vítací aktivisté.

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: J. Kombercová Datum: 30.8.2016 17:08

...možná si vzpomenete na slova jednoho Syřana, zadrženého po veselé silvestrovské noci v Kolíně, který se odvolával na to, že je hostem paní Merkel a proto má policii u klobouku.

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: V. Klepetko Datum: 30.8.2016 17:21

Já ale nic o "pozvání pro všechny" nepíšu, takže proč se ptáte mně?

Tvrdím se svým tehdejším stanoviskem jen podpořila zločinné plány Avramopouluse a porušení platného evropského práva. A dala falešnou naději lidem, kteří následně utonuli, jednalo se o desítky tisic zmařených životů!

Kdyby se postupovalo důsledně podle Dublinu, tito lidé by žili. Paní Merkelovou proto čeká soud za zločiny proti lidskosti.

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: V. Klepetko Datum: 30.8.2016 17:24

"že svým tehdejším stanoviskem"

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí. :
Autor: B. Jelínek Datum: 30.8.2016 19:01

http://bleskove.cz/politika/1599-nejhloupejsi-vety-ktere-uvrhnou-evropu-do-nejvetsiho-pruseru-novodobe-historie-a-merkelove-definitivne-zlomi-vaz?fb_comment_id=442916555833172_443020019156159#f28d76da98925d4

Nemusíte říkat, zvu Vás ke mně domů ale to je jako když venku potkáte večer bezdomovce a řeknete, vím cizinče, že je blbý spát venku, ale naše rodina to zvládne......je blbý, když baráky mají dveře a pozemky ploty....

Tak už fakt nevím, co to musí být za idiota, který to nepochopí jako jinak řečenou pozvánku. Kdo dal právo nějakým politikům vůbec toto dělat. V Evropě jsou nyní davy imigrantů a mezi nimi možná pár uprchlíků, kteří se nikdy neintegrují (protože to nemají ani náhodou v úmyslu).Je to a bude to horší problém než cikáni. A politici nám ještě tvrdí, že to my jsme ti špatní a musíme je akceptovat.

Moment, jak to bylo?:
Autor: P. Urban Datum: 30.8.2016 15:50

Merkelová akceptovala postup Maďarů, anebo nahlas prohlásila, že uprchlíci jsou vítáni? V tom je zatracený rozdíl.

Re: Moment, jak to bylo?:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 30.8.2016 16:31

Na to dejte link a neptejte se tak blbě :o)

Neskutečný blábol.:
Autor: F. Lesniak Datum: 30.8.2016 15:39

Holub zapomněl jak v Mnichově ty bubáky vítala dechovka a sluníčkáři s květinami. Mimochodem, za koho ta bába Merkel mluví? A doufám, že Sobotkovi jeho kolaborace zlomí při dalších volbách vaz stejně taj jako socanům.

Re: Neskutečný blábol.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 30.8.2016 16:33

Jistě je budete rád volit za koblihu nebo slevu 30kč :o)

Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě:
Autor: J. Urban Datum: 30.8.2016 14:52

vůbec nevadí - tak jako to nevadilo a nevadí Merkel - že postup, který Německo díky své kancléřce zvolilo, byl protiprávní a protiústavní. Uprchlíci by bývali museli do DE připlout ze Severního moře, aby jim tam mohl být poskytnut legálně asyl. Ústavní činitel je povinen zákony a Ústavu nejen dodržovat, ale jejich dodržování i aktivně vymáhat. Jen v právním státě, ovšem... z Německa je díky Merkel Bananenrepublik.

Re: Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 30.8.2016 16:33

Jděte se soudit :o)

Re: Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě:
Autor: V. Karda Datum: 30.8.2016 16:36

A vy jděte do prdele.

Re: Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě:
Autor: J. Urban Datum: 30.8.2016 21:34

Jistě, pitomečkům jako vy se bezprávní stav a chaos líbí. Úplně nadšenej nejspíš budete, až nás uctívači pedofila budou smět beztrestně podřezávat (s beztrestným znásilňováním žen v Bananenrepublik Deutschland už začali).

Řekl bych, že argumentace pana Holuba dnes postrádá logiku.:
Autor: J. Poláček 507 Datum: 30.8.2016 13:25

Například premisa, že za příchod uprchlíků může Německo a jeho kancléřka, je prý chybná. Odpovědnost prý nesou i vlády zemí, které odmítají přerozdělování. Takže kdyby vlády ochotně přerozdělovaly, tak by byl příliv uprchlíků menší?

Re: Řekl bych, že argumentace pana Holuba dnes postrádá logiku.:
Autor: S. Donát Datum: 30.8.2016 14:39

Třeba jo. Třeba by se někteří vzdali myšlenek na útěk do Evropy, kdyby jim hrozilo, že budou přidělení do ČR :)

Re::
Autor: J. Poláček 507 Datum: 30.8.2016 15:57

To máte pravdu, ale tohle asi básník Holub sdělit nechtěl :).

Jak to, že uprchlíci nejdou vymazat ze světa?:
Autor: S. Donát Datum: 30.8.2016 12:22

Samozřejmě, že jdou. Že je to hnusné a nehumánní řešení, je druhá věc. Obávám se ale, že i na to dojde, nenajde-li se cesta jiná. Bojím se, že se díky té migrační vlně dostane k moci někdo, kdo to začne brát hákem. Když se nehledá řešení, dokud to aspoň trochu jde, dojde na jiné prostředky :-(

Re: Jak to, že uprchlíci nejdou vymazat ze světa?:
Autor: J. Vintr Datum: 30.8.2016 13:22

Přesně tak, čím humánněji se teď chováme, k tím nejhumánnějším koncům to povede.

Re: Jak to, že uprchlíci nejdou vymazat ze světa?:
Autor: K. Křivan Datum: 30.8.2016 14:14

Vymazat vetřelce ze světa ? Ne ! Ale vrátit je tam, kde jsou doma. Doufám, že se díky té migrační vlně dostane k moci někdo, kdo to začne brát hákem. Protože vše je lepší, než to, co momentálně je. Tak daleko to ti pseudohumanisti dopracovali.

Re: Jak to, že uprchlíci nejdou vymazat ze světa?:
Autor: S. Donát Datum: 30.8.2016 14:58

No nevím. Aby to nebylo moc velkým hákem :-(. Upřímně řečeno, vidím tu budoucnost dost chmurně. Buď nás převálcují hadrové hlavy, nebo tady nějaký šílenec (šílenci) vyvraždí půl Evropy.

Re: Jak to, že uprchlíci nejdou vymazat ze světa?:
Autor: J. Vintr Datum: 30.8.2016 21:01

"Vrátit je tam kde jsou doma" naráží na několik problémů. Třeba ten, že u většiny nikdo neví, kde jsou doma a oni to neřeknou. Dalším problémem je, že u nich doma už je nechtějí. Oni se také nejspíš nebudou chtít vrátit s přemístit statisíce lidí proti jejich vůli je dost nemožné. A hlavně je v nedohlednu, že by se o takovém řešení vůbec začalo uvažovat.